Jump to content


Photo

Bure baruta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
378 replies to this topic

#1 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 07 January 2004 - 20:06

Novi Sad -- Oko 2.000 stanovnika novosadskog naselja Klisa proslavilo je Badnje veče ispaljivanjem dvestolitarskih metalnih buradi u vazduh. Na tradicionalnoj proslavi Božića naložen je badnjak i do ranih jutarnjih sati, dokle je trajalo veselje, izgorelo je 20 metara drveta, ispečen je i potom pojeden vo od oko 500 kilograma, a okrestar iz Futoga svirao je srpske patriotske pesme, prenosi Radio 021.

Najveća zabava gradjanima je ipak bilo lansiranje bureta uz pomoć karbita u vazduh, a buka koja se stvarala prilikom praska čula se u svim kvartovima Novog Sada, pa čak i u onim udaljenim desetak kilometara. Novosadska policija je pre održavanja manifestacije saopštila da gradjanima nije zabranjeno lansiranje buradi u vazduh, kao i da SUP nije odgovoran za eventualne povrede ljudi.


1. Kakve veze ima rodjenje Hristovo sa ispaljivanjem buradi u vazduh i eksplozijama

2. kako je moguce da policija dozvoljava ovakvo divljastvo i jos se ogradjuje od odsgovornosti! Pa ko je odgovoran ako policija nije?!

#2 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 07 January 2004 - 20:07

Subotica -- U selu Tavankut kod Subotice u utorak uveče je ponovo srušena bista Matije Gupca. Gvozdena bista Matiji Gupcu srušena je sa postamenta, koji je postavljen u dvorištu istoimene osnovne škole. Bista je prvi put srušena za katolički Božić, a krivci još nisu pronađeni.Uprava Osnovne škole "Matija Gubac" zatražila je da se počinioci pronađu i kazne i da patrole policije češće obilaze na ovaj spomenik.

#3 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 07 January 2004 - 20:23

Neka crknu.

#4 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 07 January 2004 - 20:34

"Uzoj" Srbiji dodeliti autonomiju u odnosu na ovu danasnju Vojvodinu sto pre.

#5 helikoid

helikoid
  • Members
  • 266 posts

Posted 07 January 2004 - 22:25

Subotica -- U selu Tavankut kod Subotice u utorak uveče je ponovo srušena bista Matije Gupca. Gvozdena bista Matiji Gupcu srušena je sa postamenta, koji je postavljen u dvorištu istoimene osnovne škole. Bista je prvi put srušena za katolički Božić, a krivci još nisu pronađeni.Uprava Osnovne škole "Matija Gubac" zatražila je da se počinioci pronađu i kazne i da patrole policije češće obilaze na ovaj spomenik.

Tuzno... :lol:

#6 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 08 January 2004 - 04:31

Oko 2.000 stanovnika novosadskog naselja Klisa proslavilo je Badnje veče ispaljivanjem dvestolitarskih metalnih buradi u vazduh.

:lol: :lol: :lol: :lol:

#7 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 08 January 2004 - 04:54

Viteski nema sta, mora da je to ideja onog bubuljicavog gos. Vu (nikako da mu zapamtim ime) Tomine desne ruke. Jao majko dali ona zna sta je rodila! #$%&^^^%#@###@## (citaj psovke i uvrede) ne daj boze da se taj (%$%#*&^*****$#$##$$) dokopa vlasti, rani Neolit nam ne gine!

#8 Rubiroza

Rubiroza
  • Members
  • 244 posts

Posted 08 January 2004 - 07:44

E sto bi lepo bilo da su idejni tvorci projekta proslave bozica u Novom Sadu stavili dovoljno karbita, pa seli svi zajedno na istu tu burad i stigli do, recimo, Zanzibara(bez mogucnosti povratka) gde bi nam bio kraj?

#9 iuuui

iuuui
  • Members
  • 1,048 posts

Posted 08 January 2004 - 08:48

evo da pokusavam opet "relativizirati".

prvo me zanima sto tu najvise smeta: sami obicaj pucanja na badnje vece, kolicina proizvedene buke, primitivnost koristene pirotehnike, velika opasnost od ozljeda?


sto se obicaja tice, obicaj je takav da se na badnje vece puca. barem u nekim krajevima. a tradiciju treba postovati. zasto je ta tradicija nastala to je drugo pitanje. a da li treba tradiciju nositi sa sobom u nove krajeve, opet je novo pitanje. ali da zavrsim s konstatacijom da u svijetu postoji nebrojeno primjera da se na odredjeni dan ispaljuje citav aresenal pirotehnike. eto ja znam za meksiko i kinu.

sto se tice buke-ja zivim u jednom od evropskih gradova i mogu reci da za vrijeme nove godine cijeli grad tutnji od eksplozija raznih raketa, petardi i sl. siguran sam da u ovom gradu nema puno ljudi iz tih krajeva.

primitivnost koristene pirotehnike. mislim da se ljudima mora odati priznanje za inventivnost. kada nemamo novaca za nabavku skupe sofisticirane opreme koristimo mastu.

velika opasnost od ozljeda. svake godine sirom evrope strada veliki broj ljudi u novogodisnjem slavlju zbog pirotehnike. ako je vec postojala vrlo velika opasnost od ozljeda ili su koristena sredstva spadala u grupu nedozvoljenih onda je tu policija zaista trebala izreagirati.

iako je cijeli dogadjaj zaista tragicno smijesan pojedinci opet koriste priliku za sataniziranje jednog dijela naroda.

#10 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 08 January 2004 - 09:37

evo da pokusavam opet "relativizirati".

prvo me zanima sto tu najvise smeta: sami obicaj pucanja na badnje vece, kolicina proizvedene buke, primitivnost koristene pirotehnike, velika opasnost od ozljeda?
*****************************************
tacno to. jesi ti lud-hristovo rodjenje proslavljati pucanjem. jel ti uopste znas ko je bio Isus i zasto se slavi njegovo rodjenje. evo da ti pomognem-to je bogocovek koji je znanjem, idejom nadrastao silu. i sad se nadju idiJoti i patriJote koji njegovo rodjenje proslavljaju pucanjem i demonstracijom sile.
a smeta jos vise sto ti i takvi glasaju za radikale.
Banda gangsterska.
*****************************
sto se obicaja tice, obicaj je takav da se na badnje vece puca. barem u nekim krajevima. a tradiciju treba postovati. zasto je ta tradicija nastala to je drugo pitanje. a da li treba tradiciju nositi sa sobom u nove krajeve, opet je novo pitanje. ali da zavrsim s konstatacijom da u svijetu postoji nebrojeno primjera da se na odredjeni dan ispaljuje citav aresenal pirotehnike. eto ja znam za meksiko i kinu.
************************
ne lupetaj neznalice i izrode. obicaj iz doba arkana i oslobadjanja ognjista i bele tehnike. uh!bando!
**********************************

sto se tice buke-ja zivim u jednom od evropskih gradova i mogu reci da za vrijeme nove godine cijeli grad tutnji od eksplozija raznih raketa, petardi i sl. siguran sam da u ovom gradu nema puno ljudi iz tih krajeva.
**********************
da, da, najbolje da se puca iz tenkova i kalasnjikova.
*******************************

primitivnost koristene pirotehnike. mislim da se ljudima mora odati priznanje za inventivnost. kada nemamo novaca za nabavku skupe sofisticirane opreme koristimo mastu.
*******************************
idiJote!
************************

iako je cijeli dogadjaj zaista tragicno smijesan pojedinci opet koriste priliku za sataniziranje jednog dijela naroda.
****************************
satanizuju se sami tome sto pucaju na bozic kreteni.

Evo ga jos jedan tigar.

Edited by natasha, 08 January 2004 - 09:38.


#11 iuuui

iuuui
  • Members
  • 1,048 posts

Posted 08 January 2004 - 09:40

Evo ga jos jedan tigar.


heheh e neznalico moja. pucanje na badnje vece je pocelo u vrijeme Arkana?! e bas si me nasmijala...

#12 cancika

cancika
  • Members
  • 396 posts

Posted 08 January 2004 - 09:58

iuuui,

i sam kazes da u tom nekom evropskom gradu sve tutnji od eksplozija za DOCEK NOVE GODINE,
a ovde se to tutnjanje radi na BOZIC sto stvarno izgleda odvratno s obzirom na znacaj i poruku
Hristovog rodjenja.

#13 iuuui

iuuui
  • Members
  • 1,048 posts

Posted 08 January 2004 - 10:12

iuuui,

i sam kazes da u tom nekom evropskom gradu sve tutnji od eksplozija za DOCEK NOVE GODINE,
a ovde se to tutnjanje radi na BOZIC sto stvarno izgleda odvratno s obzirom na znacaj i poruku
Hristovog rodjenja.

koliko ja znam duga je tradicija nalaganja badnjaka i pucanja na badnje vece. siguran sam da ima ljudi na ovom forumu koji to znaju mnogo bolje od mene. kad je ta tradicija nastala i zbog cega.

a sto se tice nespojivosti Hristove poruke i slavljenja njegovog rodjenja sa pucanjem iz vatrenog oruzja mogu reci da se Hrist i njegove poruke zloupotrebljavaju na mnogo gore nacine. pitajte Busha. uostalom SPC nema nista protiv tradicionalnog pucanja na badnjak. ukoliko se bunite protiv toga to mi lici na onu hrvatsku "prave se veci katolici od pape".

#14 Bonzo

Bonzo
  • Members
  • 1,400 posts

Posted 08 January 2004 - 10:47

koliko ja znam duga je tradicija nalaganja badnjaka i pucanja na badnje vece. siguran sam da ima ljudi na ovom forumu koji to znaju mnogo bolje od mene. kad je ta tradicija nastala i zbog cega.

Da, postoji veoma duga tradicija pucanja na Badnje vece koja seze jos negde tamo do 1989,1990. Bozic je porodicni praznik, sa cijom je tradicijom pucanje u vazduh potpuno nespojivo. Naravno da novokomponovane srbende o tome nista ne mogu da znaju jer su takvi kao oni pre Milosevica tukli i kinjili one koji su slavili Bozic.

#15 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 08 January 2004 - 10:54

Da, postoji veoma duga tradicija pucanja na Badnje vece koja seze jos negde tamo do 1989,1990.

:lol:

Bozic je porodicni praznik, sa cijom je tradicijom pucanje u vazduh potpuno nespojivo. Naravno da novokomponovane srbende o tome nista ne mogu da znaju jer su takvi kao oni pre Milosevica tukli i kinjili one koji su slavili Bozic.

potpisujem.