Jump to content


Photo

Stare dobre igrice


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
112 replies to this topic

Poll: Najbolja igrica po vasem misljenju je... (54 member(s) have cast votes)

Najbolja igrica po vasem misljenju je...

  1. Tetris (14 votes [29.79%])

    Percentage of vote: 29.79%

  2. Pac Man (6 votes [12.77%])

    Percentage of vote: 12.77%

  3. Monkey Donkey (2 votes [4.26%])

    Percentage of vote: 4.26%

  4. Arkanoid (9 votes [19.15%])

    Percentage of vote: 19.15%

  5. Bubble Bobble (9 votes [19.15%])

    Percentage of vote: 19.15%

  6. Golden Axe (4 votes [8.51%])

    Percentage of vote: 8.51%

  7. Space Invaders (2 votes [4.26%])

    Percentage of vote: 4.26%

  8. Pang (1 votes [2.13%])

    Percentage of vote: 2.13%

  9. Toki (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Rastan (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#106 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 21 February 2004 - 04:32

Ali od svih pirata Beosoft je najozbiljnije shvatio taj posao. Manje vise, svi ostali pirati su bili klinci koji su presnimavali igrice zarad dzeparca i nisu imali neku vecu poslovnu viziju. Dok je Beosoft krenuo sa C64, pa se posle prebacio na Segu i Game Boy, pa eto, i danas su broj 1 za konzole, imaju lokale sirom grada...svaka cast!

#107 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 21 February 2004 - 05:33

Zaboravljas da su oni prvi krenuli da se ozbiljno time bave - dakle manje/vise legalno. Takodje su se okrenule stvarima koje su donosile vise novca nego amiga, segi i nintendu. Cene za snimanje igrica za Amigu na diskete bile su smesne.

#108 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 21 February 2004 - 06:31

Zaboravljas da su oni prvi krenuli da se ozbiljno time bave - dakle manje/vise legalno. Takodje su se okrenule stvarima koje su donosile vise novca nego amiga, segi i nintendu. Cene za snimanje igrica za Amigu na diskete bile su smesne.

Pa da, o tome i pricam.

Beosoft postoji jos od 80 i neke. Bili su glavni za C64. Koliko se secam, Svet Kompjutera ih je nekoliko puta proglasavao za pirate godine. Pa kako je propao C64 onda su se bacili dalje, na ozbiljniji biznis, na Game Boy i Nintendo. A to je tek bio posao . Neke '96 su poceli sa prodajom Game Boy-a i to onih prvobitnih, debelih verzija koje su na zapadu verovatno izbacene iz upotrebe jos pocetkom '90. Cena naravno kao i tanki Game Boy, a ove debele verujem da su nasli negde na zapadu na kilogram (tipa ostalo 10.000 neprodatih, na kilo je cena 10DM). :lol:

A cene snimanja za Amigu...pa ne mogu da se setim koliko su bile smesne. Ja bih pre rekao da je pre '92 nama standard bio visi pa to nismo toliko primecivali. Kada sam ja kupovao Amigu ona je kostala negde oko 1000 DM. I da me pitas, na prvu loptu bih ti rekao da je bila dzabe, obzirom da je keva izvadila novcanik i platila kao da kupuje burek i jogurt. Diskete su bile oko 1DM (no name), verovatno je i snimanje bilo toliko. Pa, manje vise biznis kao danas sto rade pirati sa filmovima.

#109 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 21 February 2004 - 16:42

da, farcicima odes po cigarete dok ti nasnime diskete za dz, carevi su bili obojica.

balkanski konflikt, hehe secam se i one muzikice sto ide za vreme spice dnevnika 2 :lol: pa saljes tenkove neke, mada nisam znao da snimam poziciju pa sam uvek morao da pobedjujem na izborima na pocetku.

trim bese neka fensi kuca sa dvoristem negde iznad bulevara, valjda kajmakcalanska ulica? ako je to, tu sam kupio prvi hdd za amigu, 400dem za 62mb. i prva stvar snimio dark seed na njega... uhh giger i digitalizovan zvuk, ono je cudo bilo...

a kontiki, da taj lik je bio u nehruovoj valjda, imao zilion disketa i neke gole ribe po zidovima :lol:
secam se i nekog debelog iz amiga centra, negde u zemunu pa posle u cara urosa `96.

prva upoznavanja s beogradskim predgradjima su mi bila u tim potragama za piratima od kako su farcici batalili...

#110 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 21 February 2004 - 19:06

Neke '96 su poceli sa prodajom Game Boy-a i to onih prvobitnih, debelih verzija koje su na zapadu verovatno izbacene iz upotrebe jos pocetkom '90.


Nisu, samo su bili mnogo jeftiniji. Koliko se secam game boy je kostao oko 100DM a ja sam ga 94 uz'o u Michigen ave. za 30$ - sto znaci da je u nekoj drugoj manje fancy prodavnici verovatno mogao jos jeftinije da se nabavi. Amigu sam kupio cini mi se iste godine (il je to bila '95) od nekog lika iz Novog Sada za 500DM. Posle sam morao da se vracam da zamenim adapter. :lol:

Da, Trim je bio fancy (u poredjenju sa ostalim piratima), izmedju Bulevara i Vojislava Ilica, blizu katolicke crkve. Tamo sam nadogradio memoriju (na citav 1MB) uzeo dva joysticka, od kojih jedan identican onima iz arkada, jos uvek ziv, cak sam ga koristio za igranje taj fajtera na PCju.

prva upoznavanja s beogradskim predgradjima su mi bila u tim potragama za piratima od kako su farcici batalili...


Meni isto, ko ce zaboraviti Amiga Centar. Takodje secam i nekih pirata za PC (posto sam pored Amige imao i 386icu) koji su radili u nekoj kucici blizu Sindjelicevog stadiona, i ljudi na Novom Bgd koji su ti radili kad dobijes nagradu u Svetu Kompjutera. :lol:

#111 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 22 February 2004 - 03:30

Nisu, samo su bili mnogo jeftiniji. Koliko se secam game boy je kostao oko 100DM a ja sam ga 94 uz'o u Michigen ave. za 30$ - sto znaci da je u nekoj drugoj manje fancy prodavnici verovatno mogao jos jeftinije da se nabavi. Amigu sam kupio cini mi se iste godine (il je to bila '95) od nekog lika iz Novog Sada za 500DM. Posle sam morao da se vracam da zamenim adapter. :lol:

Ja sam Game Boy uzeo na leto '95 i izasao me je negde oko $250 sa jednim kineskim kertridzom sa 17 igrica (bio je neki All Star NBA sa Wilkinsom, Bernard Kingom i ostalima iz sezone 91/92) pa sam se nalozio :lol:

A koliko je tada dolar bio u odnosu na marku...to ni milicija ne zna! :lol:

Ja sam Amigu uzeo krajem '90, pocetkom '91. I imao sam ludu srecu obzirom da sam krenuo sa namerom da kupim C64. C64 je kostao oko 500 DM a Amiga 1000 DM. I prodavac je mene i kevu ubedio da uzmemo Amigu, kao novija, savremenija, C64 gotov. I dobro smo uradili sto smo ga poslusali. Eh, kakvo je to vreme bilo. Zamisli, da danas imamo 10-11 godina i da nas roditelji vode u kupovinu. I jedva nakupe 250 eura, stede godinu dana i odes tamo i ponude ti nesto duplo skuplje. :lol: :lol: :lol:

#112 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 22 February 2004 - 03:37

prva upoznavanja s beogradskim predgradjima su mi bila u tim potragama za piratima od kako su farcici batalili...

:lol: :lol: :lol:


E moj si covek! :lol:


I meni isto! Secam se kada sam isao u Kon-Tiki. Blok 61, Dusana Vukasovica. Nikad pre toga nisam isao dalje od bloka 70. Ustedeo sam neke pare, dal od rodjendana, verovatno, i otisao sam da kupim 50 ili 100 no-name disketa. Bile su po nekoj strasno povoljnoj ceni, recimo 0,7 DM preko 100. Dok sam ga pronasao...ukenjao sam se!

U Amiga centar nikada nisam isao, ali sam porucivao neke igrice pouzecem.

A kasnije sam za PC isao na Novi Beograd, mislim da je bilo negde u bloku 70. Neki lik, koji je prvo radio sam, a posle je izdresirao caleta da snima igrice. :lol: :lol: :lol: A cale lik, sa nekim teglama, u prugastoj pidzami, hehe.

#113 truch

truch
  • Members
  • 1,065 posts

Posted 12 March 2004 - 02:26

sta je toki?