Jump to content


Photo

Stare dobre igrice


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
112 replies to this topic

Poll: Najbolja igrica po vasem misljenju je... (54 member(s) have cast votes)

Najbolja igrica po vasem misljenju je...

  1. Tetris (14 votes [29.79%])

    Percentage of vote: 29.79%

  2. Pac Man (6 votes [12.77%])

    Percentage of vote: 12.77%

  3. Monkey Donkey (2 votes [4.26%])

    Percentage of vote: 4.26%

  4. Arkanoid (9 votes [19.15%])

    Percentage of vote: 19.15%

  5. Bubble Bobble (9 votes [19.15%])

    Percentage of vote: 19.15%

  6. Golden Axe (4 votes [8.51%])

    Percentage of vote: 8.51%

  7. Space Invaders (2 votes [4.26%])

    Percentage of vote: 4.26%

  8. Pang (1 votes [2.13%])

    Percentage of vote: 2.13%

  9. Toki (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Rastan (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#91 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 15 February 2004 - 14:57

Gledajuci ovaj topik vec vidim sebe kako se danas bakcem sa emulatorom, eventualno uzmem commodore i amigu iz ormara.

Moji favoriti:

Na commodoru pirates, international soccer (mada nisam siguran da se bas tako zove) gde igrac moze da predje 3/4 terena pimpujuci loptu glavom a da ga niko ne zaustavlja, zatim neponovljivo partnerstvo dzipa i helikoptera gde se helis trudi da aktivira bombe na zemlji pre nego sto dzip koji topom puca na enemy aircrafts stigne do njih, commando gde petinu vojnika ubijes tako sto im se prisunjas i izbodes nozem -dok si po zemlji, jos kad je izasla sifra u svetu kompjutera...taman sam uspeo da predjem zadnji nivo. BubleB je jos jedna od stvari kojom je mogao da se pohvali svaki vlasnik komodora. Dok su ostali trosili bogatstvo u fliperanama pokusavajuci da predju tih 100 nivoa (a jos ako igraju u dvoje) mi smo u "toplini doma svog" isto to bogatstvo mogli da potrosimo na nove dzojstike koji su se lomili na svakih 20 nivoa.

Na amigi ponovo pirates i civilization kao jedina igra koju i sad ponekad zaigram (Sid care), blues brothers, lost patrol - e to je bila straaava igra, golden axe, street fighter, mortal kombat, ninja turtles, Locomotion (jel uspeo neke da prodje kroz ceo alfabet da mi je znati) sa super muzickim introom, cannon foder kao preteca Eidosovih commandos-a i za kraj GOAL! i Sensible World of Soccer kao dve najzabavnije fudbalske arkade + su sensible proizvodi imali fenomenalnu muziku, pogotovo uvodne spice za cannon foder I i sensible - Euro96.

Kao "simulaciju" bih izdvojio Kick off -Euro96 za PC, koja kad se izuzmu tuce u kojima mavashi gerijem mozete odrubiti glavu protivnickom igracu koji ce je zatim podici sa terena i pricvrstiti nazad a vi zavrsiti sa zutim kartonom, bije i fifu i actua soccer. Na 286ici ostaju police quest i thompson's decathlon, ali to vec nije isto - nista ne moze da zameni krckanje joysticka.

#92 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 15 February 2004 - 14:59

hteo sam da skinem frontier al sam shvatio da treba posle sto godina da se zezam zbog glupog DOS-a i jos glupljih windowsa koji ga vise ne podrzavaju....

#93 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 15 February 2004 - 19:23

hteo sam da skinem frontier al sam shvatio da treba posle sto godina da se zezam zbog glupog DOS-a i jos glupljih windowsa koji ga vise ne podrzavaju....


Jednostavnije ti je da uzmes commodore/amigu negde za 20 evra pa da se nacrtas ispred TVa. E to je pravi nostalgicni efekat.

#94 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 15 February 2004 - 21:38

heh mislim da je ocigledno odakle mi je nick :lol:
komodor tu i tamo, `88-`90, ali amiga...revolucija!
sensible, moonstone, monkey island 1, streetfighter2, fire force, waxworks, alien breed sa caletom zajedno, jaguar xj220, tvsports basket...

najdrazi mi period zivota.
a tek odlasci kod pirata, imao sam neku dvojicu burazera iz kraja, na zidu sobe zastava sex pistolsa, uzeli pleh, rasirili travu u njega i suse u rerni, dernja se neki hevi metal, a ja mali, 9-10 god. sav srecan prebiram po zilionima disketa, gledam kako se popunjavaju oni zeleni kvadratici u x-copy-ju.
pa negde `94 jedan od njih uzeo PC pa ga zajebavali kako se prodao :lol:

#95 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 18 February 2004 - 16:08

Nostalgichari za Elite & Frontier, jeste li probali "X2 - The Threat"??

http://www.egosoft.com/

#96 Little Red Rooster

Little Red Rooster
  • Members
  • 219 posts

Posted 18 February 2004 - 17:03

Da li je neko mozda imao Moonstone verziju za Amigu bez baga? Ortak i ja smo znali da ga igramo satima, da bi igra onda bez ikakve najave pukla... Narucivali smo kasnije verzije od drugih pirata, ali se svaka pucala. Onda je, pre par meseci, ortak skinuo emulator za Amigu i Moonstone, opet smo seli da igramo, i opet se desilo isto...

Omiljene igrice? Od starijih, Crazy Kong i Arkanoid, koje sam specijalizovao na automatima. Kasnije Monkey Island serijal, Lemmings, neizbezna Civilizacija, Heroji. Pucacine me nikad nisu privlacile. I da ne zaboravim: Pinball Dreams i Pinball Fantasies B)

#97 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 19 February 2004 - 01:59

najdrazi mi period zivota.
a tek odlasci kod pirata, imao sam neku dvojicu burazera iz kraja, na zidu sobe zastava sex pistolsa, uzeli pleh, rasirili travu u njega i suse u rerni, dernja se neki hevi metal, a ja mali, 9-10 god. sav srecan prebiram po zilionima disketa, gledam kako se popunjavaju oni zeleni kvadratici u x-copy-ju.
pa negde `94 jedan od njih uzeo PC pa ga zajebavali kako se prodao :lol:

U 100 marke da su u pitanju Farcici iz Takovske ulice :lol:

#98 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 19 February 2004 - 02:01

Da li je neko mozda imao Moonstone verziju za Amigu bez baga?

Uuuuuuuuuuuuuuuuu........kako je to bila dobra igrica!!!!


Mislim da sam ja imao bez baga, koliko se secam, presao sam igricu.

#99 Solaar

Solaar
  • Members
  • 1,275 posts

Posted 19 February 2004 - 14:57

Juce je na Diskaveriju bila emisija o istoriji video igara. Obuvatili su onaj najromanticniji, zlatni period igara, od prvog Atarijevog 'Pong'-a, pa preko dvojice engleskih tinejdzera koji su prvi poceli da prave igre za Spectrum i C64 (u kucnoj varijanti, jer im roditelji nisu dozvolili da imaju Atari ili Nintendo konzolu, pa se ovi dosetili da isprogramiraju nesto sami na kompu), sve do pojave Nintendo GameBoy-a 90-ih.
Posle nije vise bilo to to, sve je postalo cista industrija, bez duse, koju su nekad ovi umetnici unosili u svoje igre :lol:

Edited by Solaar, 19 February 2004 - 14:58.


#100 hooyadahoo

hooyadahoo
  • Members
  • 2,866 posts

Posted 19 February 2004 - 16:48

Nostalgichari za Elite & Frontier, jeste li probali "X2 - The Threat"??

http://www.egosoft.com/

to je nastavak "x-tension" koju sam vec pomenuo na 5. stranici.
nisam znao da je izaslo nesto novo, pa sam bio brz da nadjem sta ljudi kazu.
izgleda da the threat pati od iste boljke kao i x-tension, "mrtvog svemira", kad zaradis puno kinte i imas puno brodova i fabrika vise nema sta da se radi. nema onog prevaranta da ti uvali one male pufne sto se razmnozavaju za 5000 krvavo zaradjenih kredita, i one princeze da te startuje da uhvatis onog krimosa sa hebackim brodom. evo usotalom najbolja recenzija koju sam nasao:
http://www.gameshark...s/474592p1.html

edit: hard core elitasima preporucujem u svakom slucaju, nista bolje od vremena elite nije bilo, samo nemojte da ocekujete previse u smislu uzbudjenja i avanture. a i niste vise klinci bre.

Edited by hooyadahoo, 19 February 2004 - 16:51.


#101 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 20 February 2004 - 12:36

U 100 marke da su u pitanju Farcici iz Takovske ulice  :lol:

naravno B)

a moonstone je i meni pucao. mada mogao je da se predje, nekad se izbaguje pa se sva 4 kamena stvore u inventaru. a najjcesce bude guru meditation kad se shibam s onom duh-ribom sto ima vrtlog umesto nogu, tamo iz centra mape, gde treba da odnesem kamenje. kako je znalo da iznervira joj...

skoro sam ga pokrenuo na winUAE i smorio se kad sam video da se ne secam ni kako zmaja da ubijem. onaj potez ukoso gore-levo, al me dovati uvek :lol:

#102 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 21 February 2004 - 02:21


U 100 marke da su u pitanju Farcici iz Takovske ulice  :lol:

naravno B)

a moonstone je i meni pucao. mada mogao je da se predje, nekad se izbaguje pa se sva 4 kamena stvore u inventaru. a najjcesce bude guru meditation kad se shibam s onom duh-ribom sto ima vrtlog umesto nogu, tamo iz centra mape, gde treba da odnesem kamenje. kako je znalo da iznervira joj...

skoro sam ga pokrenuo na winUAE i smorio se kad sam video da se ne secam ni kako zmaja da ubijem. onaj potez ukoso gore-levo, al me dovati uvek :lol:

Eh.....to je bilo vreme! :lol:

Farcici su po meni bili ubedljivo broj 1 sto se pirata tice. Bila je uzivancija ici kod njih i snimati diskete. Mada to sto kazes...vremenom su presli iskljucivo na PC i ubrzo nakon toga je pukla cela prica.

Nije bio los ni Kon-Tiki, na Novom Beogradu. Mislim da se lik zvao Robert. Kod njega sam isao da nabavim igricu Balkanski konflikt. Jel se seca neko te igrice??? Kako je bila mocna...

Nasi su pravili, kao prvo se kandidujes na izborima, vodis kampanju a onda postajes predsednik. I dok ti ne uvedu sankcije imas foru da nabavis tenkove, avione, naftu, puske i sl. i onda pocinje rokanje po Hrvatskoj i Bosni. Mislim, sa danasnjeg gledista igrica je shit ali je ideja bila odlicna i bilo ju je bas zanimljivo igrati. Pogledas dnevnik pa pravac na Vukovar :lol:

A imao sam i onu hrvatsku, Knin Peaks :lol: :lol:

kao izlase slike Slobe, Blagoja Adzica, Seselja, Veljka Kadijevica i rokas.

Amiga, Amiga... :lol: :lol: :lol:

#103 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 21 February 2004 - 04:00

Kako to da niko nije isao u Trim Computers, ja sam tamo dosta stvari uzimao, sensible96, total soccer...

#104 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 21 February 2004 - 04:10

Kako to da niko nije isao u Trim Computers, ja sam tamo dosta stvari uzimao, sensible96, total soccer...

#105 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 21 February 2004 - 04:30

Kako to da niko nije isao u Trim Computers, ja sam tamo dosta stvari uzimao, sensible96, total soccer...

Trim? Nisam tamo zalazio. Mada jedan moj ortak i dan danas ide kod njih kada kupuje komponente i sl. Sada se bave prodajom racunara i nadogradnjom.