Jump to content


Photo

Split: Infotop kao primer nepristrasnog novinarstva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
98 replies to this topic

#31 Bonzo

Bonzo
  • Members
  • 1,400 posts

Posted 11 December 2003 - 00:54

E pa, ne učim napamet Vesti pa da ti izrecitujem neki od primera kako to tačno zvuči; smatram da su ta parafraza i propratni komentari sapienti sat.


Jel'?
A pa dobro. Ajde pokazi primer, cela arhiva B92 je ovde na sajtu...

#32 Howdyay

Howdyay
  • Members
  • 71 posts

Posted 11 December 2003 - 01:02

Nisam uspeo da pronađem arhivu. Čak ni večerašnju emisiju nisam uspeo da pronađem na sajtu. No, kao što rekoh, izrečeno je sapienti sat, a ti, ako već znaš gde se nalazi ta arhiva a nećeš da mi daš link, upotrebi arhivu sam i uporedi vesti sa matricom koju sam priložio. Ako već nisi uspeo da primetiš veliku sličnost.

#33 luba

luba
  • Members
  • 1,254 posts

Posted 11 December 2003 - 01:07

na istom onom za koji ti nikako da izneses argumente. :lol:

daj mi primer, ja ti odgovorim, pa onda odluci da li imam "temelja" - a nemam temelja, jer nisam zgrada -to jest da li imam dovoljno znanja da razgovaram argumentovano o necemu

#34 Bonzo

Bonzo
  • Members
  • 1,400 posts

Posted 11 December 2003 - 01:07

Nisam uspeo da pronađem arhivu. Čak ni večerašnju emisiju nisam uspeo da pronađem na sajtu. No, kao što rekoh, izrečeno je sapienti sat, a ti, ako već znaš gde se nalazi ta arhiva a nećeš da mi daš link, upotrebi arhivu sam i uporedi vesti sa matricom koju sam priložio. Ako već nisi uspeo da primetiš veliku sličnost.

Nisi uspeo da pronadjes arhivu? Kako si onda uspeo da pronadjes forum, majku mu...?!
Imas arhivu vesti na http://www.b92.net/news
To su iste vesti...

#35 Howdyay

Howdyay
  • Members
  • 71 posts

Posted 11 December 2003 - 01:09

Ne treba samo zgrade da imaju dobre temelje, već i stavovi. Na nesreću, često nije tako. A ti, kad mi već postavljaš uslov, postavi ga konkretno - kaži mi koji od mojih ovde izrečenih stavova želiš da argumentujem, i ja ću se rado time pozabaviti - ukoliko to već nisam učinio na ovom topicu.

#36 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 11 December 2003 - 01:11

Moja odgovornost je građanske prirode. Alles klar?

a ja reko' nacionalne :lol: :lol:

#37 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 11 December 2003 - 01:12

vecina tvojih "stavova" je stvar ukusa
i to losheg

#38 Howdyay

Howdyay
  • Members
  • 71 posts

Posted 11 December 2003 - 01:16

Nisi uspeo da pronadjes arhivu? Kako si onda uspeo da pronadjes forum, majku mu...?!
Imas arhivu vesti na http://www.b92.net/news
To su iste vesti...

Pogledaj ti to malo bolje, pa ćeš saznati da li su to "iste vesti".

#39 Bonzo

Bonzo
  • Members
  • 1,400 posts

Posted 11 December 2003 - 01:18

Pa sta je sad, nema primera?
Zasto li me ne cudi...

#40 luba

luba
  • Members
  • 1,254 posts

Posted 11 December 2003 - 01:19

Ne treba samo zgrade da imaju dobre temelje, već i stavovi. Na nesreću, često nije tako. A ti, kad mi već postavljaš uslov, postavi ga konkretno - kaži mi koji od mojih ovde izrečenih stavova želiš da argumentujem, i ja ću se rado time pozabaviti - ukoliko to već nisam učinio na ovom topicu.


pa, jes, stavovi su na drugoj i trecoj strani, ali, evo, posle pet postova, na ovo trazim argument:


A ako se samo malo udubite u, recimo, problematiku vesti (šta je vest a šta nije, koja je vest važnija od koje...), trebalo bi da primetite da čak ni Infotop uglavnom nije loš, onoliko koliko su loše neke druge informativne emisije na nekim drugim televizijama kojima jedva da iko nalazi zamerke, iako ih se može naći gomila!


pa na ovo:

Ne bih očiglednu naklonost ljudi koji uređuju Infotop prema Demokratskoj stranci nazvao lizanjem dupeta. U stvari, ta emisija je među pristojnijim, manje pristrasnim informativnim emisijama u zemlji. Interesantno je da te pored svih medija koji neumorno satanizuju DS na banalne i/ili perfidne načine žulja baš Pinkova, u odnosu na to što ovi rade diskretna, naklonost prema toj stranci


pa na ovo:

Ja više tračeva čujem u jednim Vestima TV B92 nego na Pinku za nedelju dana.


pa na ovo:

Nivo novinarstva koji se tamo da videti jako je daleko od najnižeg koji se da videti u ovoj zemlji


mrzi me vise. i ovo je dosta za domaci

#41 Howdyay

Howdyay
  • Members
  • 71 posts

Posted 11 December 2003 - 01:21

a ja reko' nacionalne    :lol:    :lol:

kamichak, evo idealne prilike da pokažeš da ipak umeš da budeš konstruktivan/na: objasni, naime, šta ima nejasno, gadno i smešno u mom postu koji si citirao/la.

Uzgred, nisam oduševljen što se ovde toliko priča o meni; no, tako vam je to kad napadate mene, umesto da se dostojno okomite na ono što piše u mojim postovima.

#42 Bonzo

Bonzo
  • Members
  • 1,400 posts

Posted 11 December 2003 - 01:25

Uzgred, nisam oduševljen što se ovde toliko priča o meni; no, tako vam je to kad napadate mene, umesto da se dostojno okomite na ono što piše u mojim postovima.


Neki ovde se sve vreme i bave iskljucivo onim sto pise u tvojim postovima pokusavajuci da dobiju argumentaciju ili primer za to sto navodis. Nazalost, nesto smo slabe srece.

E, ajd ja idem da spavam da bih stigao da se probudim za jutarnji dnevnik ujutru :lol: a ti probaj da nadjes neku ozbiljnu argumentaciju za to sto pises ili odustani.

#43 Howdyay

Howdyay
  • Members
  • 71 posts

Posted 11 December 2003 - 01:26

luba, držim da su te stvari već dovoljno objašnjene.

Nemojte očekivati da vam ja sada recitujem čitave informativne emisije ili prepisujem Kurir kako bih vas nahranio konkretnim primerima - pa, valjda svako od vas ima televizor i zna da čita, premda je očigledno da na planu razumevanja, te vrednovanja odgledanog i pročitanog postoje problemi.

Edited by Howdyay, 11 December 2003 - 01:28.


#44 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 11 December 2003 - 01:26

nisam konstruktivna
niti zelim

smesno je da ti tvrdis ovo ili ono pod punom GRADJANSKOM odgovornoscu
izvini, kojom je sankcijom pracena ta tvoja odgovornost?
posto pravnom nije - jer, eto, drzavu boli uvo sta ti ovde sejes po forumu
pretpostavljam da je sankcija cisto moralne prirode
dakle, jako ces se stideti ako lazes
pazi molim te

i nemoj da se hvatas za moje destruktivne postove
kao za slamku
nego lepo odgovori lubi

#45 Bonzo

Bonzo
  • Members
  • 1,400 posts

Posted 11 December 2003 - 01:30

luba, držim da su te stvari već dovoljno objašnjene.

Nemojte očekivati da vam ja sada recitujem čitave informativne emisije ili prepisujem Kurir kako bih vas nahranio konkretnim primerima - pa, valjda svako od vas ima televizor i zna da čita, premda je očigledno da na planu razumevanja, te vrednovanja odgledanog i pročitanog postoje problemi.

E, alo majstore...
Nista nisi objasnio.
Ne treba da prepisujes kurir, samo navedi primer za svoju pljuvacinu...
Ali posto to ocito nisi u stanju onda se sluzis ovim:

premda je očigledno da na planu razumevanja, te vrednovanja odgledanog i pročitanog postoje problemi


Mislim da si nakon ovog istrosio sve kredite...

Edited by Bonzo, 11 December 2003 - 01:31.