Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#5461 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 09 March 2017 - 07:23

Ja cu sad kad sam prvo krenuo sa serijom da cekam da se zavrsi pa da procitam. Isti slucaj kao i sa Game of thrones-om :)

 

Načekaćeš se. Ko zna koliko će ova dvojica još pisati.


  • 1

#5462 Tanatos

Tanatos
  • Members
  • 521 posts

Posted 09 March 2017 - 16:57

Vidim niko nije napisao, zvanicno je potvrdjena druga sezona Taboo-a.

Navodno u planu je i treća


  • 0

#5463 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 10 March 2017 - 09:10

Black Sails sam probao, ono je retko viđen smor. Retko glupa serija.

 
demokratski izbori za kapetana na svaki prelet albatrosa (a moze i lokalnog goluba) iznad prove, ili pak na svaki gong brodskog zvona (pa u jednom punom krugu od "eight bells" onaj ko je u pocetku bio kapetan ponovno postaje kapetan), miksanje stvarnih historijskih likova i dogadjaja sa onim fiktivnim / izmisljenim, prekobrojne kombinacije ko ce s kim i kada i zasto i kako do zlata (a kad imaju zlato u posjedu onda im je to nerjesivi problem), beskrajno dugi razgovori o povredjenim osjecajima i motivima svakog pojedinog lika gdje su od nepismenih hajduka napravili doktore psihologije s oksfordskim vokabularom, a od gusarskih enklava s pocetka 18. stoljeca raj za antifasisticku multikulti eko osvijestenu LGBT zajednicu, svi znaju ploviti / navigati, plivati (pa i roniti na 30ak metara dubine), svi imaju lepa bela (i kompletna) zubala, i sve su to neki osajdareni, postmodernisticki standardi danasnje filmografije. medjutim, rjesenje svakako postoji u vidu tipke "II" pa kad se trznes / probudis, lijepo stisnes pauzu, uctivo i obazrivo pitas suprugu sto se dogodilo, nakon sazetka ju poljubis / zahvalis se, i nastavis drijemati na njenom ramenu / krilu. samo moras paziti da to ne cinis precesto. pa di ces boljega / ljepsega / romanticnijega od plovidbe / jedrenja sa dragom Karibima? dakle, prosim lepo, dobra (i pametna) serija. 
 
Vane je (i zvukovno i glumacki) iritantan (bolje da su mu dali ulogu slona u nekom Nat.Geo. dokumentarcu), Rackham and Bonny su zavodljivo zanimljivi, veliki Edward Teach se nije najbolje snasao u malenoj minutazi (ispao isprazno prevelik), mlada i perspektivna voditeljica bordela u stanju je proizvesti neopisivo dugacke i slozene recenice (tu bi i Patrick O'Brian zanijemio), Flintov katarzicni pogled (i fizicki i metaforicki) je (i dramaturski i dramaturgijski) dobro odradjen (njegova supruga fali njemu, ali ne i seriji), Billy Bones se malkic previse napumpao (i fizicki i metaforicki), Silver je kao lik (ali i kao glumac) bio puno, puno bolji dok ga scenaristi nisu postavili na komandno mjesto svih pirata (rekao bih da je takav potez u potpunosti promasen pokusaj mijesanja fikcije R. L. Stevensona i piratske realnosti pocetka 18. stoljeca), novi guverner je odlican u svim (pa i erotskim) segmentima, Plavusu (koja je uz Flinta utjelovljavala legitimno historijsko pitanje doprinosa gusarstva razvoju liberalizma i slobodne trgovine) konacno su zatukli (navodno Spanjolci), reziser ima izvjesnih problema sa geografijom i duzinama (vremenskim) plovidbi, prikazi jedrenjaka krecu se od odlicnih do tragikomicnih (npr. osvajanje camcem guvernerove salupe stvarno je ispalo imbecilno), najavljeno ujedinjenje americkog sjevera i americkog juga u konacnom obracunu sa evropskim barabama (ne piratima, vec Englezima i Spanjolcima) obecava. 

 

u svakom slucaju puno bolja serija od one (grrrr nedovrsene) s Johnom Malkovichem zvane Crossbones.

 

...

 

p.s. kod gledanja ovakvih (filmicnih) prikaza kristalno cistih i bijelih pjescanih plaza Kariba treba imati u vidu da one u realnosti 21. stoljeca ne postoje. naime, svako jutro na stotine / tisuce lokalnih radnika cisti / grablja karipske pjescane plaze od tona i tona nanosa svakakvog smeca (plastike ponajvise), ne bi li one osvanule ciste kad se turisti probude. bas negdje prije odgledah jedan dokumentarac na tu temu, i mada znam da su nam oceani zagadjeni (cak i dno Marijanske brazde), tolika kolicina smeca na tim plazama me je (lagano) zapanjila.


Edited by Vjekoslav, 10 March 2017 - 09:10.

  • 0

#5464 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 10 March 2017 - 09:21

Preporuka: En immersion / Deep http://m.imdb.com/title/tt4025156/
  • 0

#5465 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 10 March 2017 - 22:41

zavrsio ovu aktuelnu sezonu Black Mirror + White Christmas epizodu koja mi zaostala od ranije

 

fenomanelno...nijedna slaba epizoda....mind blown  :hail:


  • 0

#5466 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 11 March 2017 - 12:15

meni je taj POI teska kanta, geek i James Bond...neuporedivo sa Wire i Homicide

 

Imam utisak da se svi suzdražavaju da to napišu zbog Schrodingera :D Serija za kad legneš u krevet, a nema ništa drugo na TV-u :D


  • 1

#5467 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 11 March 2017 - 15:20

Ne možeš porediti Caviezelov lik iz POI sa Bondom zaboga. Bond je šarmantni Englez prefinjenih manira dok je ovaj hladnokrnvi razbijač i ubica.  Druga je stvar ako Bonda doživljavaš na način na koji ga tumači Krejg, a što je svetogrđe na više različitih nivoa, što sam više puta isticao kad se potegne ta tema. 

 

Druga stvar, Emersonov lik nije samo geek. Jedan od najjačih i najkompleksnijih likova na TV ikada...a bogami i šire. Sve se to može lepo uočiti u onim flešbekovima kojima obiluje serija. 

 

Ja mogu da razumem i ispoštujem ako se nekom serija ne dopada, ali ovo što je napisao Kravica je jedno vrlo banalizovano gledanje. 


  • 3

#5468 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 11 March 2017 - 15:31

Ja sam odgledao POI i gledao bih je ponovo. Meni se serija svidela kao i ideja koju nosi. Ne postoji savrsena serija koja ce se svideti svakome, kao sto ne postoji nijedna takva stvar na svetu. Svako ima svoje afinitete i to je sasvim normalno.


  • 0

#5469 MilošT

MilošT
  • Members
  • 149 posts

Posted 11 March 2017 - 18:08

Gleda neko The Americans? Kakva je?
  • 0

#5470 alek_the_great

alek_the_great
  • Members
  • 3,044 posts

Posted 11 March 2017 - 19:38

Gleda neko The Americans? Kakva je?

Odlicna, ako ti lezi ta tematika. Od ove sezone sto je pocela ocekujem puno.
  • 0

#5471 MilošT

MilošT
  • Members
  • 149 posts

Posted 12 March 2017 - 01:01

Hvala


  • 0

#5472 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 12 March 2017 - 03:14

Evo jedna preporuka. Unsere Mütter, unsere Väter (Naše majke, naši očevi) ili kako su je preveli na engleski Generation war iz 2013. godine. U pitanju je mini serija iz tri epizode u trajanju po 1.5h po epizodi. Drugi svetski rat iz nemačke perspektive. Vrhunski urađena vizuelno, dinamična, drži pažnju sve vreme. Rame uz rame sa Band of brothers.

http://imdb.com/title/tt1883092/

Edited by Knipex®, 12 March 2017 - 03:15.

  • 3

#5473 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 12 March 2017 - 04:53

Imam utisak da se svi suzdražavaju da to napišu zbog Schrodingera :D Serija za kad legneš u krevet, a nema ništa drugo na TV-u :D

Sto sam ja odavno napisao za Game of Thrones...  :lol+:

 

Ali znamo ko ce poslednji da se smeje -- vec negde cenim oko 2040. gledaces ono sto ti propise i isprogramira AI, a potom ces da pises sve najpohvalnije o tome na forumu. Pri cemu ces i dalje imati iluziju slobodne volje (sto, naravno, za mnoge srpske glasace nece biti nikakva inovacija, btw).


Edited by Schrodinger, 12 March 2017 - 04:55.

  • 0

#5474 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 12 March 2017 - 17:29

Odlicna, ako ti lezi ta tematika. Od ove sezone sto je pocela ocekujem puno.

Bolja od House of cards ili Homeland-a?

 

Mada je homeland znacajno losija nego ranije.


  • 0

#5475 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 March 2017 - 23:28

 

 

Expanse je isto vrhunska serija, ali bar sačekaj da se završi sezona pa onda gledaj...tako ću ja.

 

Black Sails sam probao, ono je retko viđen smor. Retko glupa serija. 

:lol+: 


...


:lol+: 


Black Sails je najbolje razvijena serija koju sam gledao. Nijedna serija nije bolje rasla od prve epizode.
Sada je 10 puta bolja serija od GOT-a.


  • 0