Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

O serijama


  • Please log in to reply
7500 replies to this topic

#1 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 11 December 2003 - 11:11

Ali da nisu meksicke/juznoamericke :lol:

Meni trenutno od novijih padaju napamet "Sex & the City" i "Cold Feet", a od starijih "Homicide", "The Avengers" , a ima toga jos.
  • 0

#2 reini dej

reini dej
  • Members
  • 1,160 posts

Posted 11 December 2003 - 13:09

Cold Feet
Homicide
That 70's Show
Absolutely Fabulos
Johnatan Creek
X-Files (nisam gledao poslednjih nekoliko sezona: smorsmorsmor)
da - stari Avengers (ah, Diana Rigg u dubokim crnim cizmama)
Sherlock Holmes sa Jerremy Brett-om
Only Fools and Horses
Blackadder
Fawlty Towers
Battlestar Galactica
Blake's 7
...
sigurno sam ih zaboravio gomilu, jer od tv programa uglavnom gledam samo serije.

Mada ispade malo smutipaprospi - mozda je bar trebalo odvojiti sitkome od "regularnih" serija.
  • 1

#3 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 11 December 2003 - 13:14

blejkova sedmorka
ahhh, vojnici federacije, specijalni efekti nastali u garazi
obozavao sam je!
pravili smo kontrolne table od stiropora, bojili flomasterima (mos misliti kolko je to bilo produktivno) i krili se u zbunju (to je bio nas brod)
kako smo se samo tukli na pocetku svake sesije, da vidimo ko ce da bude blejk

:lol:
  • 0

#4 reini dej

reini dej
  • Members
  • 1,160 posts

Posted 11 December 2003 - 13:23

Isti slucaj :lol:

Eh, da nam je tada bilo ovih PVC flasa od 0,5 do 2 L, kakvi su se delovi scenografije od toga tek mogli napraviti...
  • 0

#5 the new guy

the new guy
  • Members
  • 8 posts

Posted 11 December 2003 - 14:37

ne znam da li je neko gledao onog Batman-a (seriju), ultra, mega, sega trash -genijalna, a isla je negde oko 5 ili 6 popodne cini mi se na pinku!
izuzetno dobra zabava
  • 0

#6 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 11 December 2003 - 16:56

ne znam da li je neko gledao onog Batman-a (seriju), ultra, mega, sega trash -genijalna, a isla je negde oko 5 ili 6 popodne cini mi se na pinku!
izuzetno dobra zabava


Gledao sam staru Batman seriju (Betmen i Robin u odelima kojih bi se postideli i clanovi putujuceg pozorista koje izvodi "Ivkovu slavu" u mesnim zajednicima), ali kao klinac na NS Plusu, oko 6 sati.

-Asteriks(ranih devedesetih, nedeljom, pred drugi dnevnik RTSa)
-Nindza kornjace(prvih 60 epizoda, takodje pred drugi dnevnik nedeljom)
- E sad, ne znam tacan naziv ovog crtaca, mislim da je to bio prvi japanski crtac kod nas(barem kolko ja znam), Totalno fenomenalan, mislim da bih i danas mogao da ga gledam. Grupa zivotinja-ili covekolikih stvorenja-whatever putuje iz avanture u avanturu letelicom koju su preveli kao "Sumenko"(drveni splav sa balonom koji se pokrece helijumom) a koju smo ja i moji drugovi zeleli da recreate ali od toga naravno nista nije bilo. Tu je naravno i princeza koju spasavaju a kraj je totalno ozbiljan.
-Sablja i Zvezdani Serifi (prvo na NS-plusu svaki dan od pola pet, kasnije na 3K subotom od 10). Jeste da je skoro svaka epizoda na istu foru, ali ipak sam bio klinac.

-Put za Ejvonli. :lol:

-MASH(dva-tri leta na Palmi, taman se probudis, odgledas 3 epizode, odes napolje, vratis se uvece, jos tri epizode)
-Homicide
-Blackadder
-Only Fools&Horses
-Men behaving badly
-Simpsons
-South Park
  • 0

#7 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 11 December 2003 - 17:07

Isti slucaj :lol:

Eh, da nam je tada bilo ovih PVC flasa od 0,5 do 2 L, kakvi su se delovi scenografije od toga tek mogli napraviti...

problem teleporta se resavao sprintovanjem s mesta na mesto i urlicima 'teleport, teleport' B)
  • 0

#8 Little Red Rooster

Little Red Rooster
  • Members
  • 219 posts

Posted 11 December 2003 - 17:23

Nasao na netu prvih par epizoda Blake's 7. Naravno, poskidao, da se podsetim... Bilo je simpaticno pogledati to posle toliko godina. Definitivno mi deluje simpaticnije nego Ster Trek. Steta sto je kod nas emitovana samo prva sezona.

Trenutno se podsecam Max Headroom-a. Poskidao sam sve epizode. Cist cyberpunk!
  • 0

#9 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 11 December 2003 - 18:01

Jao Blejk! :lol: :lol:
Sad ste me podsetili kako sam obozavala tu seriju kad sam bila mala :lol: . Bas me interesuje kako bi mi sada delovala ...

Inace Only Fools & Horses kao i Man Behaving Badly su narafski i na mojoj listi, kao i sve moguce i nemoguce vezano za Monty Pythona.

Dosije X su mi neke epizode super a neke smorne, naravno tice se prvih nekoliko sezona, od odredjene tacke vise nisam uopste ni gledala, mnooogo je postalo glupo.

I da naravno, jos jedna za mene mnogo dobra serija je Twin Peaks (i to dok se nije resilo ubistvo Laure Palmer, posle je pocelo da smara).



Btw rizikujem da ispadnem glupa u drustvu, ali moram da pitam: a sta je to "sitkom"?
  • 0

#10 luba

luba
  • Members
  • 1,254 posts

Posted 11 December 2003 - 18:54

knjiska definicija za sitkom: television situation comedy (do 30 minuta, prime time, will&grace, mad about you, everybody loves raymond itd)

nekad:
singing detective
cracker
battlestar galactica
x-files
twin peaks
avengers
inspector morse, mada to nije bas serija, ali tako sam je gledala
i ko zna sta sve jos

sad:
the shield, csi, oz, homicide i 90 posto crime serija koje se emituju bilo gde i uvek
sve engleze
south park
the simpsons
king of the hill
that 70's Show
i sve sto traje do 50 minuta :lol:
  • 1

#11 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 11 December 2003 - 19:26

Nasao na netu prvih par epizoda Blake's 7. Naravno, poskidao, da se podsetim... Bilo je simpaticno pogledati to posle toliko godina. Definitivno mi deluje simpaticnije nego Ster Trek. Steta sto je kod nas emitovana samo prva sezona.

Trenutno se podsecam Max Headroom-a. Poskidao sam sve epizode. Cist cyberpunk!

e, kolko se ja secam sve se zavrsilo tako sto im je explodirao brod. zar to nije bio kraj?
  • 0

#12 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 11 December 2003 - 19:48

Btw rizikujem da ispadnem glupa u drustvu, ali moram da pitam: a sta je to "sitkom"?

Sitcom = situation comedy

. Only Fools and Horses
. Pride and Prejudice
. Star Trek Next Generation
. Father Ted
. Sherlock Holmes gore pomenuti
. Twin Peaks
. Poirot
. Monty Python's Flying Circus
. Blackadder
. X Files
. South Park
. Allo Allo

ima još, sad ne mogu da se setim...

P.S. Šta beše Put za Ejvonli? Potpuno sam zaboravila, a sećam se da sam gledala... :lol:

Edited by maxivida, 11 December 2003 - 19:49.

  • 1

#13 eega beeva

eega beeva
  • Members
  • 282 posts

Posted 11 December 2003 - 20:44

"Otvorena vrata".....emitovana u vrema uzasa ludila apokalipse sunovrata sumraka. A mozda najbolja domaca ever.
  • 0

#14 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 12 December 2003 - 03:22

Put za Ejvonli je "kao" nastavak serije Ann of Green Gables, ista ekipa, isti producenti, rezija itd. Desava se u istom mestu. Jednoj klinki umire cale i ona se seli kod tetke Heti na ostrvo Princ Edvard. Serija ko stvorena za BKTV. Odlicno napisana.

Posted Image

Kanado, Kanado majko, Kanado, jer mi te volimoooooo :lol:
  • 0

#15 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 12 December 2003 - 04:17

Pretresli ste mnogo dobrih, skoro sve humorističke. Moja omiljena serija uopšte je Milenijum, ali samo prve tri sezone sa onom fantastičnom poslednjom epizodom i katarzom uz Pati Smit. Evo sad mi kreću suze kad se setim.
  • 0