Jump to content


Photo

Skandal Gorana Markovica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
53 replies to this topic

#1 vladique

vladique
  • Members
  • 20 posts

Posted 05 November 2003 - 14:31

Komisija konkursa skupstine grada Beograda za kratki i dokumentarni film je raspodelila 9 miliona dinara na 14 filmova. Goran Markovic, predsednik komisije, potpisao je dokument kojim se njegovoj zeni Dragani Martinovic dodeljuje milion i pedeset hiljada dinara. Od sedam clanova komisije, petoro nikada nisu ni krocili na filmski fakultet, ali su svi zato poslusnici "nedodirljive" Gorice Mojovic.
Izgleda da je Goran Markovic nasao svoju Miru Markovic

#2 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 05 November 2003 - 14:44

Link?

#3 vladique

vladique
  • Members
  • 20 posts

Posted 05 November 2003 - 15:13

Nemam link, daj mi neki e-mail pa cu da ti posaljem fotokopiju odluke gradske vlade koja mi je stigla.
ovaj e-mail ti nesto ne sljaka.

Edited by vladique, 05 November 2003 - 15:16.


#4 yenta

yenta
  • Members
  • 322 posts

Posted 05 November 2003 - 15:28

poshalji fotokopiju ovde. da svi vidimo. kad si vec udario u dobosh.

#5 Crippled Avenger

Crippled Avenger
  • Members
  • 472 posts

Posted 06 November 2003 - 01:41

Ljudi, mislim da malo overdozirate. Ipak je 1 050 000 dinara zapravo 16 154 evra. To sad nisu neke nevidjene pare...

#6 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 November 2003 - 01:51

Ljudi, mislim da malo overdozirate. Ipak je 1 050 000 dinara zapravo 16 154 evra. To sad nisu neke nevidjene pare...

Ma sitnica!!!

#7 Crippled Avenger

Crippled Avenger
  • Members
  • 472 posts

Posted 06 November 2003 - 03:22

Ma OK, jasno, stvar je principa, nisu mikro pare, ali u zemlji gde se sve govori u markama, cak ne ni u evrima, samo tendenciozan covek govori u dinarima, zar ne?

#8 reini dej

reini dej
  • Members
  • 1,160 posts

Posted 06 November 2003 - 06:55

Avenger je u pravu. Gde je tu 3aBePa? Lepo vam kaze covek, to stvarno (za film) nisu neke pare. Meni bi dobrodosle da sredim auto, popravim monitor, tv, pojacalo, tapaciram namestaj itd. ali za film to nisu pare da mozes da napravis Terminatora, pa ni od 15 minuta. I gde stoji da je "filmski fakultet" nacinio nekoga superiornim poznavaocem filma/kuture?

Gorica Mojovic jeste superbich, odvatna babetina, ali je ta odurna spodoba ucinila dobrog za grad i kulturu daleko vise nego 99% ljudi pre nje. Da samo znate kakva je ona sranja sprecila... ma da ne ulecem u politiku sada, to mi je odvatno. Onog Lecica bih ugazio autom enidej, ali mi je zao moje makinice, posle treba da popravljam i limariju :lol:

#9 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 06 November 2003 - 09:44

Komisija konkursa skupstine grada Beograda za kratki i dokumentarni film je raspodelila 9 miliona dinara na 14 filmova. Goran Markovic, predsednik komisije, potpisao je dokument kojim se njegovoj zeni Dragani Martinovic dodeljuje milion i pedeset hiljada dinara. Od sedam clanova komisije, petoro nikada nisu ni krocili na filmski fakultet, ali su svi zato poslusnici "nedodirljive" Gorice Mojovic.
Izgleda da je Goran Markovic nasao svoju Miru Markovic

Jel' smatras da je Dragana Martinovic (o kojoj licno nista ne znam) los autor?
Jel' mislis da je projekat koji je prijavila za konkurs los?
Jel' mislis da je bilo autora koji su vise zasluzili da dobiju novac?
Jel' mislis da je kolicina novca velika za obim projekta koji je prijavila?

Jel' imas neki konkretan podatak ili samo znas da vredjas?!!!

#10 vladique

vladique
  • Members
  • 20 posts

Posted 06 November 2003 - 19:45

[quote name='Junior Bonner' date='6 Nov 2003, 08:44'] [/QUOTE]

Jel' imas neki konkretan podatak ili samo znas da vredjas?!!! [/quote]
Naravno da imam dokument! Pa, 130 ljudi koji su odbijeni su ga dobili na postu. A, izmedju ostalog neko se dosetio pa ga poslao 'kuriru", pa sad zna ceo grad. Nije to nikakva tajna.
Sto se Martinovicke tice:
- na ispitnom filmu na I godini promenila je 10 (slovima: DESET) montazera
- zbog nje prof Markovic nije hteo doci na sopstveni ispit, pa je pomeran mesecima, naustrb drugih. (ljubav cuda cini)
- Montira dokumentarac za kojeg je istresla 100.000 Evra od RTS-a (dakle od tebe i mene) vec GODINU DANA!
- Kazi gde, kako, na koji hotmail, poslacu ti fotokopiju cega hoces. Ponavljam ti da nije nikakva tajna, niti "zavera".
Ako ti mislis da je normalna takva vrsta nepotizma, onda eto odgovora otkud Sloba na vlasti ovde 13 godina.

#11 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 06 November 2003 - 21:06

Naravno da imam dokument! Pa, 130 ljudi koji su odbijeni su ga dobili na postu. A, izmedju ostalog neko se dosetio pa ga poslao 'kuriru", pa sad zna ceo grad. Nije to nikakva tajna.
Sto se Martinovicke tice:
- na ispitnom filmu na I godini promenila je 10 (slovima: DESET) montazera
- zbog nje prof Markovic nije hteo doci na sopstveni ispit, pa je pomeran mesecima, naustrb drugih. (ljubav cuda cini)
- Montira dokumentarac za kojeg je istresla 100.000 Evra od RTS-a (dakle od tebe i mene) vec GODINU DANA!
- Kazi gde, kako, na koji hotmail, poslacu ti fotokopiju cega hoces. Ponavljam ti da nije nikakva tajna, niti "zavera".
Ako ti mislis da je normalna takva vrsta nepotizma, onda eto odgovora otkud Sloba na vlasti ovde 13 godina.

cekaj, cekaj, polako...

jel ti imas nesto licno protiv nje i markovica, ili jednostavno mislis da je njen projekat los i da nije zasluzio nagradu na konkursu?
sta mozemo da kazemo o dogadjaju kada ne znamo kakav je njen projekat, a ni projekti ostalih koji su se prijavili [ti si odbijen, ne?].
sta ako njen projekat zaista vredi [bez obzira koliko je montazera promenila na FDU za svoj ispit]?

Gorica Mojovic jeste superbich, odvatna babetina, ali je ta odurna spodoba ucinila dobrog za grad i kulturu daleko vise nego 99% ljudi pre nje. Da samo znate kakva je ona sranja sprecila...

ovo je istina. koliko god se ja ne slagao sa nekim njenim stavovima, i koliko god ja zeleo da na njenu funkciju dodje neko drugi [bolji od nje, ako je moguce] - sa ovim se sloziti moram.

Edited by jamie, 06 November 2003 - 21:07.


#12 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 06 November 2003 - 21:38

- na ispitnom filmu na I godini promenila je 10 (slovima: DESET) montazera
- zbog nje prof Markovic nije hteo doci na sopstveni ispit, pa je pomeran mesecima, naustrb drugih. (ljubav cuda cini)
- Montira dokumentarac za kojeg je istresla 100.000 Evra od RTS-a (dakle od tebe i mene) vec GODINU DANA!

- kad je bila klinka rekla kevi da će da spava kod drugarice, a otišla kod dečka jer su njegovi bili na ranču
- prošlog petka iskoristila je duplu pauzu za ručak u vreme kad je trebalo da montira
- zbog nje je prof Marković kao mali krao tetkino slatko iz špajza...

etc.

:lol:

#13 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 07 November 2003 - 00:15

hm, ako je za istu stvar marija raseta razapeta na krst, ne vidim sto ne bi i g. markovic. ili ona da ne konkurise, ili on da ne deli pare. pa makar da je i deset dinara.
or, altenatively, principe kroz prozor.

#14 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 07 November 2003 - 00:23

Ma za sve je kriv Rade Marković :lol:

#15 Crippled Avenger

Crippled Avenger
  • Members
  • 472 posts

Posted 07 November 2003 - 19:27

Meni se svidja da je neko odreagovao na ovaj konkurs. Treba im pokazati kako narod nije sacinjen od budala. Naravno, iza ovog sukoba interesa se ne krije bas puno dokaza posto je ona dobila novac za film a nije ga iskoristila za otvaranje kafica. Slucaj se mora ipak jace argumentovati, njenim filmovima i tekstom za koji je dobila pare i tekstovima koji su odbijeni, da bi dobio tezinu.

Ali moram priznati da je cilj promasen jer je pravi skandal bio ovogodisnji Konkurs Ministarstva kulture, kada je novac podeljen jos skandaloznije, sa jos vise sukoba interesa. I pritom je podeljena mnogo veca suma novca i ona nas najvise ugrozava. Znas, mene zaista kao gradjanina ove zemlje ugrozava da Goran Paskaljevic i njegov sin dobiju pare za scenario- od Paskaljevicevog tradicionalnog saradnika Filipa Davida koji sedi u komisiji, da Goran Bregovic - jedan od najbogatijih evropskih umetnika- dobija nase pare za film, itd. U tom kontekstu je Dragana Martinovic zaista neduzna...