Jump to content


Photo

Bicikl?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
290 replies to this topic

#1 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 15 September 2003 - 23:06

Da li vozite bicikl? Gde ga vozite? Kakav bicikl imate? Nosite li vokmen dok vozite bicikl i ako ga nosite, sta u takvim prilikama slusate? ...

#2 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 15 September 2003 - 23:43

Jun. Etapa Crveni Krst - Ostruznicki most (onaj sa natpisom FREE B92). Fenomenalan pogled sa rusevine. Posle utakmica Sava 45-Sumadinac na terenu u Bloku 45. Ceo Novi Beograd prazan. Divlji "Capriolo" se trza na sirokom trotoaru.

Pa Kosutnjak. Volgina (Zvezdarska suma). Zdravka Celara. Gardos. Obedska Bara. Avala. Topcider. Mirijevo 2. Samo ne ona prokleta Ada.

Bicikl je nacin zivota.
Zivot, bre.

Edited by zzzzz, 15 September 2003 - 23:43.


#3 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 15 September 2003 - 23:53

Crveni Krst - Ostruznicki most

Ovde se mozemo i sresti (pocev od blokova) :lol:

#4 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 16 September 2003 - 00:11

naravno da ga imam B) ....mounty visnja boje ...Shumarice, Koshutnjak (naravno Kragujevacki) ....vozim ga bez vokmena/diskmena - smeta mi .....extra volim da ga vozim "high" :lol: ..i uvek u drustvu :lol:

#5 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 16 September 2003 - 03:59

Osijek je mala varos, prepuna parkova i staza za Pacikle. Tako da se ja od svoje stare Rogove trkalice ne odvajam, i dalje sijem ove klince i klinceze na nekakvim brdsko-planinskim cudima, koji bas i nisu za ravnicu, ali su kao cool, pa ajd' su i oni onda kao cool, iako mi jako smijesno djeluje neka cura/zena na 178 brzincu i traktorskim gumama, sva jadna zgrbljena i nazuljana ... no, tako valjda treba biti. :lol:

Savjet curama: Kupite si pony-ku (Rogovu).

Prije sam furao walkman non-stop, "The best of Jazz fusion" je valjda jos uvijek unutra (ako se nije raspala). :lol: Sada vise ne. Ne znam zasto. :lol:

Chandra, bas dobro da si me podsjetio, ce ga stavimo slijedeci puta. :lol:

#6 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 16 September 2003 - 13:17

vozim
ne slusham vokmen; crk'o pre nekih 10 godina

#7 al bundy

al bundy
  • Members
  • 570 posts

Posted 16 September 2003 - 14:02

ne vozim
ne slusam
:lol:

#8 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 16 September 2003 - 14:07

vozim tocak. nego, juce oko pola osam ujutru je mog decka napao pas na obrenovackom putu i skinuo ga sa bicikla. 35 na sat, pas veliki, rezultat potres mozga. :lol: njih stiti orca, a ko ce nas jadne bicikliste/trkace/i ine

#9 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 16 September 2003 - 14:18

vozim tocak. nego, juce oko pola osam ujutru je mog decka napao pas na obrenovackom putu i skinuo ga sa bicikla. 35 na sat, pas veliki, rezultat potres mozga.  :lol:  njih stiti orca, a ko ce nas jadne bicikliste/trkace/i ine

uvek nositi bočicu sa vodom, prskanje u oči garantovano brani od svakog psa koji trči za točkom.

Ima i drugih radikalnih metoda, ali o njima ne bih sada.... može da me napadne neko iz udruženja za zaštitu pasa...

#10 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 16 September 2003 - 23:57

Jun. Etapa Crveni Krst - Ostruznicki most (onaj sa natpisom FREE B92). Fenomenalan pogled sa rusevine.

Pa Kosutnjak. Volgina (Zvezdarska suma).

Samo ne ona prokleta Ada.

Tu smo se verovatno sretali. Put do mosta je apsolutno najlepse mesto za bicikl u Beogradu... POsebno radnim danom pre podne kada nema automobila... Nazalost, sve je vise kucica pored vode i saobracaja... :lol:

A i Volginom prodjem vrlo cesto, pa kroz park opservatorije, pa bezim od kerica niz Zvezdaru...

Ada je stvarno prokleta. Nema ni nedelju dana da sam se razvalio u nekoj guzvi. Prosao sam neverovatno srecno, samo sa ranom na nozi. U udesu su ucestvovala jos dva bicikla i jedna bakica koja je bas imala srece sto je prosla samo sa par kopci na glavi. To je ludacko mesto i treba ga izbegavati u sirokom luku...

Moj bicikl je plavi racer i prastar je. Proizvodjac je nekadasnja francuska firma Mercier i koliko god da je star jos uvek ne zellim da ga menjam. Brzi je i cvrsci od bilo cega sto se danas proizvodi (a moze da se kupi za manje od 1000 evra)...

#11 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 17 September 2003 - 00:02

Prije sam furao walkman non-stop, "The best of Jazz fusion" je valjda jos uvijek unutra (ako se nije raspala).  :lol: Sada vise ne. Ne znam zasto.  :lol:

Chandra, bas dobro da si me podsjetio, ce ga stavimo slijedeci puta.  :lol:

:lol: :lol: :lol:

Da, da... Jazz rock je odlican backgroun za voznju, posebno one beskrajno repetitivne stvari kakve su pravili Hancock ili Di Meola. Ili Weather Report... Meni i Flora Purim sasvim dobro dodje u vokmenu, ali cesto u voznji slusam i nesto potpuno drugacije (npr Obojeni program ili Stranglerse)... :lol:

#12 Phileas Fogg

Phileas Fogg
  • Members
  • 115 posts

Posted 17 September 2003 - 01:51

Vozim naravno, dugo i pasionirano. :lol:
Iskreno mi je vrlo drago da vidim koliko forumasa pripada datoj bike community.
Mi se mozda i srecemo svakog vikenda, ko ce ga znati.

Vozim tamno plavi mounty bike "Mangoop" (da, mangupski je skroz), klasicnog dizajna, sa rogovima i Shimano Acera menjacima, vec trecu godinu. Odlican, brz i pouzdan.
Prosto se osetim ponosno kad odem na godisnji servis pa me serviseri naglas pohvale... :lol:

Vozim svuda gde me inspirise, pa i na toj prokazenoj Adi, i nikada nisam nikakav incident srecom imao, mada slazem se, mesto prosto vapi za sudarom.
Ipak, radnim danima (kad se moze stici) voznja od 25. Maja do okoline Ade, pa natrag do Novog i Zemuna moze biti pravo uzivanje, i dobra sprint vezba (ko vec voli).

Inace, bez vokmena. Nekako sam se navikao da slusam natural vibe i totalno mi prija.

Chandra, ne znam da li je taj tvoj Mercier jos uvek najbrzi... :lol:
See u on the track.

#13 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 22 September 2003 - 18:19

2Vjeko: vozila poniku - crvenu, i nauzivala se na njoj, naravno, ali, nije to bicis za duge staze. za kratko, ok.... posle je zamenila mounty, zelena, nije bas moja omiljena boja, al tako ispalo. teska bicikla, nisam bila jako srecna s njom.
and now.. the best of them all, city bike, sa tankim gumama, laganim ramom, eh, kao da si Krampa "s traktora seo u fotelju" :lol:
A zasto "samo ne ona hebena Ada"? I LOVE ADA :lol: .. ziveh u Bgd-u ~blizu Ade... znam je u svim raspolozenjima mirisima i godisnjim dobima, obisla je milijardu puta, sto biciklom sto peske, u sred noci dok veje mecava i nigde zive duse, samo tragovi stopala koji ostaju iza a onda se i oni izgube.. ili u sred vrelog letnjeg dana kada je prepuna ljudi, cike i vriske, muzike koja dopire iz kafica etc... lica koja ti se osmehuju u prolazu... i nikad nije bila ista... (vezbas svesnost da se ne sudaris, stvarno je neverovatno kako je sekunda nepaznje dovoljna za sr***e - desilo mi se jednom, prednji tocak zavrsio na "otpadu" :lol: Tko zna u sta sam gledala, jel :lol: )
A naravno, ne mozes svaki dan oko Ade, but tu je i ona staza uz Savu do 25 maja, a desavalo se i uzbrdo uz Kalemegdan, pa po Knezu, Trgu, naravno ljudi se pitaju jesmo li mi normalni (uvek u drustvu), pa niz Kralja Milana do Slavije, sve nepropisno :lol: , nazad, krug pored zeleznicke stanice...
varijanta tri: stari obrenovacki put pa dokle ko stigne...
varijanta 4: do camaca -> preko Save, pa novobeogradskom stranom...
a bogami, vozili smo i uz Topcider, believe it or not... pored Hajducke cesme, pa gore do Pionirskog grada, po Kosutnjaku, pored Hidrometeoroloskog niz Banovo brdo... very nice circle ...
uzivancija...
& thanks to "the most interesting story about riding bicycle in Belgrade", jednom jutru, telefonu i radiju B92, majica istog je now in my collection :lol: ...

[vozila sam ponekad i sama, ponekad sa mini radiom i slusalicama, is okej with me]


#14 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 22 September 2003 - 19:22

O Adi necu... Jedina dobra mogucnost jeste da smeris neku lj'pot'cu, nabijes je na prednji tocak i onda herojski odvezes u Urgentni, kao "izvini, guzva je, nego koji ti je broj?"...

Ampak, tek se sad prisetih solidnog (i ultrakratkog) dogadjaja pod imenom Bikefest. Prosle godine se vozilo od Trga do Skupstine NBG, a ove do Hale "Sumice". Elem, uz policijsku pratnju (jednom i od njih neka korist) picimo niz Bulevar JNA, pa Ustanickom, kilometar sat pokazuje 55 km/h (rekord 62 u Teodora Drajzera, Ruzvelta, koga vec, ona sto ide ka Topcideru). Voznja od 15 minuta, ali dobra. Pogotovo dobro kad posle (neorganizovano) idemo Ustanickom do Bulevara... crkavanje.

Elem, svi mi dodjosmo (stotinak ljudi) do Sumica i cekamo. Nakon deset minuta (nama je ukupno trebalo 15) dolazi Radmila Hrustanovic. Crknuta, to u zivotu nije krocilo na bicikl, kraj nje dvojica, takodje na biciklima, pridrzavaju je. Kako nisu svi zajedno pali, Boga pitaj.

Dakle, biciklizam je sport za zdrav narod, a vidi se ko se vozi kolima i zagadjuje nam Beograd.

#15 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 22 September 2003 - 21:01

Bicikl, da svakako.Danas ga vozim redje nego sto bih voleo, ali svaki put uzivam.Imam starog Rogovog desetobrzinca i ruta je od Dorcola, stazom do Ade, ponekad predjem i na novobeogradsku stranu do Jugoslavije.