Jump to content


Photo

Bicikl?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
290 replies to this topic

#31 bumerang

bumerang
  • Members
  • 167 posts

Posted 30 September 2003 - 23:43

UVEK :lol:
Ima tako malo predmeta koje gledam zaljubljeno i toplo a moj Capriolo Metropolis je jedan od njih.Kako ja volim svoj bicikl. :lol: ........Ne nosim slusalice.....vise volim da slusam vazduh u usnim skoljkama :lol: .....ali zato pevam na svom biciklu ......cim izadjem iz grada.
Rodjena sam medju brdima i znam lepotu nizbrdice i tezinu na uzbrdici ..sad zivim u ravnici i moju sadasnju zivotnu filozofiju crpim iz voznje dnom panonskog mora.....KONSTANTAN NAPOR = KONSTANTNA LEPOTA
zzzzz slazem se ja sa tom tvojom poezijom ali cini mi se da posle nizbrdice ponovo sledi uzbrdica ako zelis da budes na "vecoj nadmorskoj visini" .... B)
Ima jos jedna razlika izmedju mog rodnog kraja i ovog sad a tice se omiljenog nam prevoznog sredstva.Do skoro za mene je to sredstvo bilo zenskog roda.........BICIKLA.........mislim da je pravilno jer potice iz francuskog jezika a u njemu je zenskog roda......a onda je mali Muja stigao u Vojvodinu......
Moja prva setnja Novim Sadom i razgledanje izloga.....na raskrsnici kod Futoske pijace ........prodavnica ......velika..... i na staklu ispisano sta sve prodaju...........
.pise: ........PRODAJEMO BICIKLOVE!!!!!.....grozno...... :lol: Ovde biciklu zovu bicikli....kao mnozina od bicikl......
.........i tako je mali Muja kreno kud svi Turci samo biciklistickom stazom.... te sad
dragi nam predmet zovem u muskom rodu ali uvek u jednini BICIKL......a ne BICIKLI!!!
Uzasno me nervira u voznji gradom to sto moram da ga vezujem kad ga ostavljam i negde udjem.......posle naravno odvezujem i to mi oduzme puno vremena..........sto bi bilo lepo da izmisle nesto tipa OTVORI SE OOOO SEZAME....
Nego da zavrsim pricu sa mojim tajnim zeljama ......
.........Jeste li za kafu u Centi na prolece

#32 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 01 October 2003 - 00:13

Bumerang me podsetila na jednu od dražih mi slika: Bolonja, bakica na bajku, slušalice u ušima i, peva li peva... Mnogo simpatično. :lol:

A, moj bajk - crveni 18obrzinac. Ne slušam ništa od muzike dok vozim, tad baš ne osećam potrebu za njom, al' ću da probam i to.

#33 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 01 October 2003 - 00:57

E a sta je bila bicikla kad je bila mala ?

Pa naravno - trotinet. I to ne ovi danasnji kick bordovi jedva stanes na njih i saplices se na svaki kamen a o bolu u ledjima zbog saginjanja da ne govorim (vlasnistvo mog klinca) vec pravi siroki, sa gumama na naduvavanje, zadnjom kocnicom i zvoncetom i sirokim volanom do mojih tadasnjih ramena. Zemlja porekla Svajcarska (sudbina sta ces i ujakova ljubav). Pa kad se zajuris ili mo (bio je dovoljno velik za dvoje) kroz korzo u blago prolecno/letnje vece sa avanturisticnim eskiviranjem prolaznika i jurkom ...

Posle sam maznjavao biciklu gde god sam stizao, od rodjaka i poznanika (obicno za dva broja meni preveliko) i dok su oni pricali vazne price ja sam sibao ulicama tog sremskog mesta a vetar mi vijorio u kosi. Neponovljivi osecaj brzine i slobode. I nista uzbrdo nizbrdo.

A onda sam tek sa nekih 14 izmolio od roditelja svog prvog i jedinog poniku i taj poklon mi je bio drazi nego da su mi kupili motor i auto zajedno. I onda sam poceo da odrastam. :lol:

Neznam tacno kada i zasto ta strast me napustila i vise cak ni kod najsavremenijih dvotockasa, niti kod najvecih brzina ne mogu vise doziveti taj osecaj koji sam tada imao. Bicikla je postala samo jedno od prevoznih sredstava. :lol:

#34 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 01 October 2003 - 03:39

Ovde biciklu zovu bicikli....kao mnozina od bicikl......
.........i tako je mali Muja kreno kud svi Turci samo biciklistickom stazom.... te sad
dragi nam predmet zovem u muskom rodu ali uvek u jednini BICIKL......a ne BICIKLI!!!

wow
otkrila si Ameriku.
bicikl je jedino i pravilno, nebitno kako ga Francuzi zovu jer ti ne prichash francuski vec srpski, a samim tim imas pravila srpske gramatike i pravopisa

i niko u NS-u ne govori bicikli osim mozda stvarno matorih ljudi koji chak koriste i izraze tipa bicikleto/bicikleta srednji ili zenski rod, nebitno.
inache u NS-u se, kao i u vecini drugih gradova, koristi zargonski izraz "bajs"

Edited by DUNADAN, 01 October 2003 - 03:40.


#35 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 01 October 2003 - 08:38

Još samo da dodam da nepravilna množina "biciklovi" ne potiče od pravilne jednine "bicikl", nego od nepravilne jednine "biciklO".
A ako ćemo da se pravimo Francuzi, onda je reč "bisiklet" pravo rešenje.
U krajnjoj liniji, šta ako je došao mali Muja i doneo svoju reč? I ti si došla iz nekih brda u ravnicu. Šta misliš, kako bi danas izgledao engleski jezik da nije bilo normanske invazije? :lol:

#36 HaniBani

HaniBani
  • Members
  • 68 posts

Posted 01 October 2003 - 11:54

Celo leto, obavezno bicikl.
Takovska, preko Gundulićevog venca, do dorćolskog keja, pa onda stazom do Carine ili Ade. Nekad i preko mosta, do Zemuna. Uglavnom izbegavam prometne ulice jer se bojim naših suludih vozača.
I ne nosim walkman iz istog razloga. Svakavih manijaka ima za volanima.
Automobila, ne bicikla.
Baš sinoć sam videla tipa koji je u Cvijićevoj presekao tolejbus da bi ušao u Starine Novaka. Da li da napomenem da je BajaDoJaja vozio novog srebrnog audija i imao četvorocifrene table?

#37 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 01 October 2003 - 14:35

Celo leto, obavezno bicikl.
Takovska, preko Gundulićevog venca, do dorćolskog keja, pa onda stazom do Carine ili Ade. Nekad i preko mosta, do Zemuna. Uglavnom izbegavam prometne ulice jer se bojim naših suludih vozača.
I ne nosim walkman iz istog razloga. Svakavih manijaka ima za volanima.
Automobila, ne bicikla.
Baš sinoć sam videla tipa koji je u Cvijićevoj presekao tolejbus da bi ušao u Starine Novaka. Da li da napomenem da je BajaDoJaja vozio novog srebrnog audija i imao četvorocifrene table?

gee....Takovska je vrlo mirna i fina ulica za bicikl0, nemam reci :lol:

#38 vladimir stepanija

vladimir stepanija
  • Members
  • 327 posts

Posted 01 October 2003 - 17:26

Vozio sam dosta cesto bicikletu po south beachu kao jedno veoma popularno prevozno sredstvo,dok mi ga argentinci(ko drugi) nisu ukrali,zatim sam kupio jos jedno malo korisceno od nekog chike na ulici za $30 i posle par meseci iako zakljucano za drvo opet je misteriozno nestalo(sumnjam na argentince opet)
Ovde u miami beach bicikl je veoma popularan i uglavnom svi ga imaju i koriste,posto je miami beach veoma mali i mnogo je lakse otici biciklom negde nego se muciti sa kolima pa ne mozes naci parking ,itd...

#39 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 01 October 2003 - 19:19

Ja sam zadnjih svojih 5 bicikala ukrao ! :lol:

#40 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 02 October 2003 - 11:26

Ja sam zadnjih svojih 5 bicikala ukrao ! :lol:

a ja te jos uvek jurim za dva komaTa :lol:

#41 bumerang

bumerang
  • Members
  • 167 posts

Posted 06 October 2003 - 21:37

Još samo da dodam da nepravilna množina "biciklovi" ne potiče od pravilne jednine "bicikl", nego od nepravilne jednine "biciklO".
A ako ćemo da se pravimo Francuzi, onda je reč "bisiklet" pravo rešenje.
U krajnjoj liniji, šta ako je došao mali Muja i doneo svoju reč? I ti si došla iz nekih brda u ravnicu. Šta misliš, kako bi danas izgledao engleski jezik da nije bilo normanske invazije?  :lol:

"bisiklet"......LA BISIKLET........la la la...zenski rod.......rec je francuskog porekla i u njemu je zenskog roda...kad se preuzima rec preuzima se i rod ....toliko ja znam.......mozda gresim.....

#42 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 06 October 2003 - 22:09

kad se preuzima rec preuzima se i rod ....toliko ja znam.......mozda gresim.....

Grešiš. Evo samo dva primera: franc. la cotelette, ženski rod, je u srpskom "kotlet", imenica muškog roda, isto kao i la baguette - baget itd.
Isto tako, ono što je u francuskom muškog roda, na primer le fauteuil, može da postane u srpskom imenica ženskog roda, fotelja.
Nema pravila. :lol:
Ca serait trop facile. :lol:

#43 Vladimir 78

Vladimir 78
  • Members
  • 458 posts

Posted 11 October 2003 - 22:35

neverovatno, svaki put kada vozim bike sa vokmenom (slushalicama) u ushima, desi se (napravim?) neki incident... il zavrsim na haubi, il cheoni sudar sa nekim biciklistom (da, i to mi se deshava!), il padnem bez ikakvog razloga (ovo najchesce).
onda... ko zeli da mi pravo drustvo sledeceg vikenda?! :lol:

#44 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 06 July 2005 - 20:50

Auh.
U posljednja dva dana odvezao sam 2 x 40km, od cega je danas bilo oko 15km teeeskog off roada - sve sam krsh, blato i tesko prohodne zavijutine uz samu rijecnu obalu, miljama daleko od civilizacije; cuju se samo huk vode i zvuci zivotinjskog i insektskog svijeta. Frendica se bila malo unerovozila da nas ne uhvati mrak, ali smo na vrijeme pronasli put do asfalta i betona. Nekako sam ponosan na danasnju voznju, ali sumnjam da cu je ponoviti u skorije vrijeme.

Mjerni uredjaj mi kaze da sam odvozao 384,7 km od kada sam ga montirao prije 15-ak dana. :lol:

#45 iorel

iorel
  • Members
  • 1,101 posts

Posted 06 July 2005 - 20:54

Vozim trotinet i naravno pushim u voznji na potezu Cubura-Zemun-Mirijevo-Cubura.. :lol: