Jump to content


Photo
- - - - -

Minijature


  • Please log in to reply
1889 replies to this topic

#1786 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 12 October 2014 - 19:23

To, to, dosao je Vucic i tera nas da radimo. Samo jos da kaze sta tacno da radimo osim da se klanjamo Bilbordu kojim je pokrivena istorijska fasada Zelezniceke stanice i njegovim ego rantovima.


  • 0

#1787 BasCelik

BasCelik
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 14 October 2014 - 22:49

Vucic uhapsio Vlasi.... ovaj, Orfi Ramu :ajme: :lol:


  • 1

#1788 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 16 October 2014 - 13:28

Kido, respektivno:

 

"Postoji nesto sto se zove provokacija I nesto sto se zove odgovor na provokaciju.
Ukratko, da je Srbin vrsta ribe, pecao bi se na bucku."


  • 0

#1789 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 October 2014 - 16:38

...

 

Logika svakog 'tribinskog intelektualca & fuzbalj stručnjaka za medjunacionalne i medjuetničke odnose', sa velikim etnošovinističkim motom: 'a šta su oni nama radili, potpis: delija forever'. :lol+:

 

Po istoj logici i Karlovac, Karlobag i Virovitica nisu 'velikosrpska zastava' već samo gradovi u Hrvatskoj. A u suštini je sve to jedno te isto etnošovinističko zapišavanje teritorija.

 

---

 

Etnonavijačke zastave te celokupni praznik primordijalnog etnošovinističkog ludila su se upravo odvijali kroz dešavanja povodom te utakmice. Još jednom se pokazalo koliko je malo medijskog spina i par ostalih sitnica potrebno da tzv. 'umereni organski patriote' i pratitelji fuzbalja totalno nacionalistički podivljaju. I to u vremenima dok postoji relativna medijska (internet) sloboda.

 

E, sada si samo možemo predstavljati kako je to izgledalo kada se fenomen velikosrpskog društva i ispiranja mozga dešavao tri duge godine, u relativnom medijskom mraku, pre nego što se počelo tenkovima objašnjavati gde sve Srbi žive i kakva sve prava imaju. Čisto u reminder raznim 'seosko tribinskim filozofima & ljubiteljima fuzbalja' koji su krenuli ka Zagrebu, Dubrovniku, Vukovaru ili Prištini po dnevnice, a danas se skoro ničega više ne sećaju.

 

Samo im smeta ako ih na to neko podseća i upozorava.

 

Dva primordijalna etnonacionalistička društva nikako i nikada ne smeju unapredjivati svoje odnose kroz fuzbalj tekme, kamo li da grade svoju medjuetničku saradnju na tribinama ili kroz indikatore i fenomene tribinskog urlikanja. Pa neka to bude i najbolji sportsko takmičarski 'fair play' u pitanju. U svakom takmičarskom duhu, sa toliko teškom bliskom prošlošću te nerazjašnjenom sadašnjašću, dovoljno je da sudija slučajno pogreši pa da lavina tužne budućnosti krene.

 

Prvo kultura, pa kulturna izmena i saradnja. Pa edukacija, pa privreda, pa prost protok ljudi i kapitala. Pa unapredjenje političkih odnosa. Pa onda kordoni policije, pa tek posle toga pune tribine 'normalnih etnopatriota'.

 

Obaška što je 'normalni etnopatriotizam' oksimoron. A ova drvljavina 'normalnih etnopatriota' i fuzbalj stručnjaka za medjuetničke odnose na poslednjih deset i kusur stranica, te sto i nešto stranica taloga i varijacija na istu temu 'u podrumu', je samo indikator u kakvoj beznadežnoj ili slepoj ulici ka izgradnji stabilnog gradjanskog društva je Srbija zapela.

 

Par disonantnih glasova, i još to relativno rezervisanih, je najbolji domet srpskog etnogradjanskog nacionalizma. A neko bi da na njemu gradi 'normalnu budućnost'.

 

Samo što bi 'normalna budućnost' trebala biti oksimoron, a danas najviše liči na nedostižni paradoks.

 

:+1:

 

...


  • 3

#1790 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 16 October 2014 - 19:31

Fakat odlicno. Svaka cast.


  • 2

#1791 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 October 2014 - 10:40

...

 

patriJotima nije stalo da se utakmica ponovi, oni bi radije da se ponovi istorija.

 

:+1:

 

...


  • 5

#1792 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 October 2014 - 19:37

...

 

... btw...  mislim da smo jedina zemlja na svetu gde se i zaposlenost i nezaposlenost smanjuje   :lol+:

 

 

:+1:

 

...


  • 0

#1793 Φίλιπ Βλαςακ

Φίλιπ Βλαςακ
  • Members
  • 1,233 posts

Posted 25 October 2014 - 12:00

Upekkha: "Opste poznata fizioloska cinjenica je da bol umiruje nervni sistem."
 
(Odgovor na post BotRobota "Kad je učitelj smio udariti učenika mnogo je manje bilo nemirnih.")

  • 1

#1794 BasCelik

BasCelik
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 07 November 2014 - 15:53

Diskusija sa kinikom ima smisla koliko i sa onim babama sa Usca koje vikale " ne damo Jovica"..

 

:lala:


  • 2

#1795 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 12 November 2014 - 07:35

...a amerika i engleska bice zemlja proleterskaaa...

 

Где ће диктатура бити добар систем, а посебно комунистичка?

 

Без комунизма би били бар на нивоу Италије или Шпаније у међувремену. Овако је цео простор бивше сфрј мање више црна рупа из западне перспективе.

 

A Italijani i Spanci na to kazu, e mi bi danas bili Amerika, samo da nam nije bilo fasizma...

 

:+1:


  • 2

#1796 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 18 November 2014 - 11:29

Na temi o filmu 'Interstellar':

 

ko ste vi ljudi i odakle znate ove stvari?

 

:)


  • 2

#1797 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 25 December 2014 - 21:35

...Matorci su oduvek, u poprilicnom procentu, bili spremni/ voljni da se zlopate, samo da i mladi najebu...

 

:+1:


  • 4

#1798 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 20 May 2015 - 19:31

Kinik on: 18/05/10:33

 

:ajme:

 

A sta ce ta hebena 'pesadija' van teritorije rusije?

Da puni bezimena groblja, a izgoreli 'transporteri', sve sa otpacima, da hrdjaju u ukrajinskim poljima?

 

Mislim, stvarno - koji vam je militaristicki qrtz, pa ste se uhvatili ruskog gvozdja ko neki bolesnici!?

O cemu vi to zuborite - o kakvom oruzju, kakvim ratovima, kakvim 'novim pobedama'?

Zar je to neki put u demokratiju / civilizacijska dostignuca - vecito militaristicko manijakalno mahnitanje i zveckanje zahrdjalim oruzjem?

:wicked:

Eno ti ga onaj jedan od dvojice ruskih zarobljenih 'specnazovaca' - moli da ga operisu bez narkoze, - plasi se da ce mu lekari izvaditi organe!

:ajme:

Zar ti to ne govori u kakvom je ispiranju mozga podvrgnuta ta vijska, u kakvom je rasulu, i sa kakav joj je minimalan borbeni moral / borbena gotovost? Kao da gledas neki NF film o borbi protiv zombija / vukodlaka!

:o

Oni, kao i uvek, neprijatelja mogu da pobede samo tako, sto ce ga zatrpati sopstvenim lesevima.

 

PS.

Nije proslo ni par sati, a onaj majmunski portparol kremlja, putljerov dupelizac, na pitanje o ruskom 'specnazu' u Ukrajini, jasno i glasno kaze da on nije tak kome treba da zadaju pitanja, jer 'receno je vise puta - u Ukrajini nema ruske vojske'.

 

Tako tokom WW II u zarobljenistvu 'nije bilo 5 miliona crvenoarmejaca' - to su bili samo izdajice, koji su zavrsili u dzugasvilijevom gulagu!

 

A ti drobis o nekim 'transporterima'!

:ajme:

 

...


  • 0

#1799 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 03 June 2015 - 18:49

...

 

UVOD:

Nemam nameru da kopam po tvojim postovima, niti da tražim dokaze tvoje četničke provenijencije, zato što znam da takvi postovi ne postoje. Kao što te nisam optužio za promicanje Velike Srbije, niti za podržavanje zločinaca, za razliku od tvoje optužbe prema nama u postu iznad. To što si uobrazio da postoje nekakvi "vi/mi" je samo tvoja stvar i mene ič ne dotiče. Po prirodi sam individualac i toliko o meni.

Kad već pitaš šta ja predlažem, dozvoli mi da obrazložim...

 

RAZRADA:

Koliko sam uspeo da shvatim, saglasni smo da ovako kako je sad, ništa ne valja. Hajde da vidimo kakvo je trenutno stanje i čime raspolažemo. Stanje je vrlo loše, uglavnom nasleđeno. Ako i nije sve loše nasleđeno, po inerciji je samo nastavljeno. Pod tim mislim na partokratiju, netransparentan politički sistem, lošu ekonomiju i generalno veoma loše obrazovanje nacije, i sve si to lepo sažeo u jednoj rečenici koja opisuje normalnu državu. Dakle, Srbija nije normalna država. Postavlja se pitanje, a koje su to normalne države? Uglavnom, to su države zapadnog sveta, dakle, zapadno-evropske i severno-američke države (plus Australija i Novi Zeland). Koja tačno država ispunjava ove tvoje kriterijume, a da je u neprijateljskom (ne nužno ratnom) odnosu sa zapadno-evropskim i severno-američkim državama? Ovako razmišljajući iz glave, bez atlasa, ne pronalazim nijednu. To što postoje nedemokratske države koje su prijatelji zapadnih država (tipa S. Arabije), je sasvim druga priča, ali demokratske, neprijateljski prema Zapadu nastrojene države jednostavno ne postoje. Što će reći da, ako Srbija želi da ispuni one tvoje kriterijume, mora bitiprijateljski nastrojena prema Zapadu. Mislim, može ona to i samostalno, bez uplitanja? Može li? Sonderweg a la Pašić...

Što se tiče Vučića, niti sam glasao za njega, niti sam preterano srećan zbog natpolovične podrške koju ima u ovom narodu. Takođe, veoma sam svestan njegove prošlosti i postoji čitav niz ličnosti koje bih radije gledao na njegovom mestu. Ali Vučić je tu, na demokratskim izborima (jedina trajna i vredna tekovina petooktobarskih promena) dobio je natpolovičnu većinu. Zašto onda ne bismo tu činjenicu iskoristili u našu korist, pogotovo što su pred ovom zemljom teške odluke (tipa Kosova, ali ne samo toga) koje objektivno ne može doneti neko ko nema "leđa" kakva ima Vučić. U pravu si i kad kažeš da podrška Merkelove ili Bajdena nije blanko podrška i da očas posla može biti opozvana. Međutim, neće biti opozvana dokle god Vučić ne sprovede te "teške poteze" koji su postavljeni kao uslov, a poznata je činjenica da Srbija dela samo kad je uslovljena. I da, mišljenja sam da ne postoji bolja osoba od Vučića koja može ispuniti ove uslove, jednostavno shvatam to kao njegovo "okajavanje" grehova iz prošlosti. Najbolje od svega je što on to i želi, a na novinarska "bockanja" o prošlosti, odgovara sasvim uzdržano, pokunjeno čak.

S druge strane, njegova autokratska priroda (stvarna ili učitana) je prosto neophodna u ovakvoj skalameriji od države kakva je Srbija. Tišina tamo! - bolje je nego povlađivanje "koalicionim partnerima", tipa PUPS-a, kako je to činio njegov autokratski prethodnik Tadić.

Od 1804. pa do našijeh dana, Srbija gradi i neguje kult ličnosti, institucije su samo maska. Od Karađorđa, Miloša, Mihaila i Milana, preko Pašića, Aleksandra i Tita, do Miloševića - sasvim bespredmetno je zamerati Vučiću na autokratiji. Ostaje nam samo da se nadamo da će "zapadni partneri" u punoj meri iskoristiti Vučićev politički uticaj i njegovu poslušnost, pa od ove zemlje napraviti zemlju koja bi mogla jednog dana postati normalna. Kada i ako postane normalna, jasno je da u njoj za Vučića kao premijera nema mesta.

 

ZAKLJUČAK:

Izvući iz trenutne situacije najveću korist, podržati onoga koji je jedini u stanju da je donese, zapušiti nos (kao onomad kad je granatirano Sarajevo) i očekivati da naša deca žive u normalnoj državi.

 

:+1:

 

...


  • 0

#1800 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 05 June 2015 - 09:30

Kako sam ga procitao, Obi nije ni opravdavao ni zagovorao ukidanje smrtne kazne ni tu ni tamo, samo je napisao da mu je to tu razumljivije nego tamo (razumijevanje ne znaci opravdavanje).

 

 

 

Ovo je vec zanimljivo. Trebalo bi malo vise popricati o "modernom civiliziranom drustvu."

 

Pretpostavimo, za potrebe diskusije, da su skandinavska drustva vise civilizirana nego americko - sto, u nekim aspektima, nije bez osnova. Iako se USA uzima kao primjer razvijenog demokratskog drustva, ipak ima puno "kaubojsko-indijanske" ratnicke (ne)kulture i tradicije.

Ovdje postoji velika podrska zakonima i 2. ustavnom amandmanu koji omogucavaju posjedovanje oruzja. Svi zagovornici i lobisti koji se tim bave pricaju o pravu na samoobranu.

Teoretski, ako mi provalnik upadne u kucu i prijeti makar i nozem, ja imam zakonsko pravo izvaditi pistolj i upucati ga - ubiti ga. I nemam obavezu istrazivati je li mu to prva ili hiljadita provala. Sad, nije mi jasno, zasto, kao pojedinac, imam pravo odluciti o necijem zivotu ili tezini prekrsaja -  ukljucujuci i direktnu likvidaciju - a ni ne znam koje su mu stvarne i konacne namjere. To je naprosto moje pravo na samoobranu.

Istovremeno, citavo drustvo za teske i repetitivne kriminalce zna koje su im namjere (repetitivnost je dokazala), ali nema isto takvo pravo na samoobranu, ukljucujuci i likvidaciju? Meni je to malo cudno.

 

Aj'mo malo dalje u civilizaciju. Evropske drzave su, po nekima, vise civilizirane od americke jer nemaju smrtnu kaznu. Ali te iste drzave su clanice NATO i sudjeluju u ratnim operacijama - Afganistan, Irak, Libija itd. Dakle, rat koji po defaultu ukljucuje ubijanje je civiliziran i prihvatljiv nacin rjesavanja sukoba? A smrtna kazna nije?

 

Jos jedna paralela - protivnici smrtne kazne tvrde (opravdano!) da su moguce greske, pa i netko nevin bude osudjen. Ali, u ratu ima ubijenih civila i to se zove "kolateralna steta." U forumskim raspravama o Srbiji i intervenciji NATO se cesto (zlo)upotrebljavaju primjeri "male Milice" i nastradalih u RTS-u. Ne bih ovdje o politici, samo bih upitao protivnike smrtne kazne: zasto su poginuli u u zgradi RTS-a prihvatljiva "kolateralna steta" a dva nevina od 1000 pravedno osudjenih nisu?

I sad, pilot koji je bacio bombu/ispucao raketu bi trebao imati mirnu savjest, a kod kuce biti "civilizirani" protivnik smrtne kazne?

 

Jos o "civilizaciji." Postavio sam pitanje u ranijem postu, ali mi nitko nije odgovorio.

Zasto je ne samo legalan, nego i popularan - boks. Ili tzv. "borilacki sportovi?" Za tucnjavu u kafani ide zatvorska kazna. Za tucnjavu koja je organizirana od strane neke legalne drustvene ("sportske!?") organizacije, ide nagrada.

Istovremeno, kad "slucajno" neko dijete ubije vojnik (pripadnik drzavne organizacije/institucije), to je OK, ali kad drzavna institucija organizira ubistvo kriminalca (smrtnu kaznu), to treba zabraniti?

 

Nesto meni ne stima u toj "civilizaciji."


  • 0