Jump to content


Photo
- - - - -

Minijature


  • Please log in to reply
1889 replies to this topic

#1 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 07 September 2003 - 00:53

Na predlog HellaBada koji mi je telepatski maznuo ideju koju gajim vec nekoliko meseci. Na zalost nekoliko kandidata koji su me tada odusevili verovatno necu moci ponovo da nadjem u ovoj dzungli.

So, natjecanje za najbest tekst je open.
:lol: (sta znaci ovaj nindza zapravo ?)

PS
Ovo nije topic za bisere !

Edited by Dragan, 07 September 2003 - 00:59.

  • 1

#2 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 07 September 2003 - 01:11

Ogromna povrsina jalove zemlje Al Basre. Zena u crnoj odori bez vela u plasticnoj kantici nosi nekoliko litara, preterano reci, pijace vode i odmice prema horizontu, ko zna gde. Njene sandale medjutim zastaju u blatu, zena posrce ... Odlazi klateci se u svoj sumorni zivot pred zumiranim objektivom kamere ambicioznog novinara iz Francuske, koji ce svoju uspesnu reportazu sa juga Iraka poslati urednistvu Kanala 5. Odmice tako od mojih i hiljade drugih ociju sa druge strane ekrana sveta.

Jalova li je jedino zemlja Al Basre ili to samo Sat al Arab potvrdjuje prolaznost civilizacija?

Za to vreme, sa druge strane Sat-al-Araba, hiljade dusa jednoglasno klice: O Khatami, svetlosti nasih ociju, ...

Nije li doticni gospodin izvor im sunca dusevnog, gorkog hleba vodenica nasusna?

Nije li zena u sandalama ona Fatima koja raj zauvek napusta odlazeci na talasima suza njenih vernika koji bespomocno uzdizu ruke u dzamiji Teherana?

Na Zapadu se tako malo zna, ... a tako mnogo misli.


Nenad M. Posted: 10 Dec 2002
  • 2

#3 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 07 September 2003 - 15:41

Na predlog HellaBada koji mi je telepatski maznuo ideju koju gajim vec nekoliko meseci.

TROL
Koju ideju ako nije tajna?
KRAJ TROLA

TEMA:
Potrudiću se da nađem nečiji lep post, samo mi reci kriterijume: da li dolaze u obzir, recimo i postovi na koje sam se najvise smejao, npr. ili samo nesto dirljivo u stilu Nenad M. posta?
  • 1

#4 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 08 September 2003 - 00:08

" Čak bi неко могао, у јебо те, види ћирилицу, nikako da se naviknem na laptop, da postavi novi topic, mrzi me sad - najbolji post svih vremena na forumu. "

Kriterijumi : lep stil ili veoma zabavno ili poucno ili originalno, neocekivano, sa puno fantazije, zivotno stvarno do daske, kompetentno o bilo cemu, poetski, mudro, neposredno ...
  • 1

#5 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 08 September 2003 - 00:12

..........

Otvoriti oci.
Pogledati plafon.
Krecenje.
Hebiga, koliko li sad naplacuju po kvadratu. Hm, ... neka saceka. Jos niko nije umro od neokrecenog.

Sta oce ovaj ker? Medo?
(Njesra ... na sve strane.)
Izvini stari, ustajem.

Pogledaj je. Boze, kakva je to riba bila!
Samo kad se setim onog koncerta. One indijske bluze. Hebiga, a i duvali smo.
Ajde, Medo.
Hebote, ovaj mi opet oblacio patike. Ma ima da ga razbijem, drkosh, maloletni ...
Ajde, Medoo.

Sici pesice niz stepenice. Uzeti novine.
Komsija - samo novine? (Hebi se, - samo novine).
Ajde, Medo.
Gde je ovaj parkirao auto? Pazi, opet na travnjaku. Ma ima da mu otmem kljuceve.
Medo?
Sta ovi pisu? Hebote, koje su to face! Vidi ovaj ... ma, pravi - "parnichari"... Samo se vi pljujte, hebo vas ..
Medo, fuj to!
Hebem ti blesavog kera! A lepo sam joj govorio - samo mi jos ker fali. (Kako je sladak, kako je sladak, - ma uzmi mi ga .... slatkog.)
Medo?
Da mi neko rekao da cu da se radujem kad se kuce pos... ne bi mu verovao.
Ajde, Medo, idemo.

Otvoriti vrata, obrisati sape keru.
Baciti novine na sto. Kupatilo, ruke.
Hebote, svi spavaju ... ko rudari. Kad li je ovaj drkosh dosao? Uh, kartica!

Otici u deciju sobu. Izbunariti dzepove. Vidi, vidi, skoro 300 kinti. To mora da mu je dala baba. Hebiga, sto puta sam joj rekao!
Staviti karticu i telefon .... vas kredit isnosi 77 dinara ...
Pa ima da ga razbijem, hebote - kako 77 dindzi! Juce je bilo 252! A, jok - sada kartica - pod jastuk!
Ajde da im bacim nesto za dorucak. A ova moja ... Ma, dobro. Razumem, - priroda ...
Sta mi rece ona piz... na poslu: losion protiv opadanja kose?
Bre, kod mene nishta ne ... opada!

Frizider.
Tako. Vidi, vidi, - 5 jaja. Hm. Margarin. Mleko. Sta je ovo? Normalno, okrajci cajne - a ti cale guli slanincinu. Moram da vidim sta cemo ove jeseni. Nesto mi se bas i nije dopala ona slanina. Dobro, moze u kupus, ali jeb ... E, kume, kume...
Ulje. Hebote, treba da uzmem ulje. Pazi, - kore. Hm.
Pleh. Kasiku vode, kasiku ... moze i masti. Malo zagrejati.
Bre, mrzim vrelo!
Uguzvati kore. Uzeti mleko, 2 jaja .... malo masti. Gde je bio onaj sitan sir? Hm, evo ga. Mirise? Hm, - taman. Baciti sir u mleko, umutiti sa jajima. Zaliti kore.
Hm, imala je negde malo onog ... susama.
Spajz.
Hebote, koliko praznih flasa! Aha, evo je teglica. Dobro je. Nije se uzeglo.
Posuti malo po korama. Rerna - 250. Pleh u rernu.
Hm. Onaj ce pastetu. Tatina cera ovsene pahuljice. Kako bre mogu da zive od toga?

A! Gospodja je ustala? Pa sinoc si mogla i sudove da operes, hebiga.
Ma ljubim te. (Sljap po zadnjici).
Dobra je to riba.
Ume da bude i zestoka. Generacija, bre!
A onog drkosha cu da razbijem za telefon.

Telefon.
Da, mama - ustali smo. Da, svraticu posle posla. Dobro, mama. Cale, - ne mesaj se, spusti tu slusku! Dobro mama, hocu. nisam zaboravio. Da, mama, i ja vas volim.
Hebote, kad ce da se smire?
Oce li iko da mre u ovoj kuci - ili prvo moram ja?

Dusho, ma evo samo sto nije gotovo. Deco!
Alo, momak - sta bi s telefonom? Kako posle, - sad te pitam! Ko bre smor, sad su da ti ... Slusaj, duso, lepo sam ti rekao - disciplina ne skodi. Znas u vojsci .... sta bre njasra, sta bre "mojne"? Kako to razgovarate, hebiga!?
Vama nista ne mozes da kazes! Dobro, dobro, izvini. Znam.
('Bem ti hormone! A sta je sa mojima!)
A-a! Cera tatina! Dushice. Evo tata napravio pahuljice. Nema musli, sorry.
Kako - smrdi mast. Pa to je samo pita.

Pitu na cetiri komada - svakom u tanjir. jogurt.
Bezi, Medo!
Hm, ovo nije ni lose.
Slusaj momak, danas kad dodjem - auto opran, natankiran! Tvoj problem. Nisi cuo za zakon ocuvanja energije! Cemu vas tamo uce? I, hebote, ne diraj mi patike!
Dobro, dusho, cutim.
Luche tatino, - moze jos kase? Ne. OK.
Bezi, Medo.

Ljudi kasnim.
Sta, - propada firma? Cale je tamo car, bre! Doduse, jos nismo dobili pare za poslednji projekat ... onaj u Rusiji, ali ... bice. Bice, bre!

Kasnim.
Momak! Ne diraj mi vise patike!
Dusho, evo ti pusa.
Medo, bezi.
Luche tatino, javi se,

Vrata.
Hm. Internet. Mozda je matori dobio nesto od stare devizne. Pa u maju su im dali 400 eurica. Nisu valjda sve potrosili. Dobro, keva uvek nesto ustekuje. Sta li ce da skuva?
Hebote, danas kad dodjem, ima mi se opet zali.
Matori se opet bacio na kucanje. Salje neka pisma po novinama. Da objasni. Jaoj, zivote. Opet cu zakasnim. Ma boli me ....
Internet. Dobro. I kad ce ovi da malo spuste cenu?

Sta rece onaj andjeoski lik sinoc?

... Shtir odreska izlupati ...
Ma da mi padnes saka, ne da bi te izlupao, hebote!
Kako ono bese: ne cujem, imam banane u usima! ... Dobar vic.

Hebiga, postmodernista. Nacitao se psihologa Zizeka, - cek, cek, a, da - "Metastaze uzivanja"?, onog .... Lakana, kako se ono kaze na francuskom, hebote, sve sam zaboravio, - jouissance ... uzhivanje. A najbolji su mi oni sto hoce da se "vrate". To su "zhesci" likovi, svaka cast. Ma, hebiga, uzivajte ...

Dodji bre, da zivis u zemlji Srbiji, .... koja se saginjati nece, - pa da vis' sta je uzivanje, sta "postmodernizam", sta metastaze!!! Hebem ti .... kulinare ... i dizajnere ...
Lako je njima.

A nije mu loshe ono "ohlajeno belo".
Moramo to da probamo.


Kad stignu pare od projekta.

...

Kinik on 4 Jul 2003
  • 1

#6 fiju_briju

fiju_briju
  • Members
  • 94 posts

Posted 08 September 2003 - 01:35

Veoma zabavno

HellaBad na MUZIKA/PLACEBO U BEOGRADU.

Malo je reci -veoma zabavno.Ne pamtim kad sam se poslednji put tako jako i iskreno smejao.Ma uzivao sam u svakom zarezu.Hvala ti Hella.

Poucno

Jamie na UMETNOST/NEW[SERBISH]BLOOD.

Jedan od razloga zbog kojih sam uopste dosao na ovaj forum je i da sretnem ljude od kojih cu nesto moci da naucim.Doduse, vecina postova koji se mogu procitati u vezi filma,muzike,umetnosti i literature su ili pljuvanje po necemu (obicno bez dobrih argumenata,onako ajd' pljunemo nesto- bicemo na B92) ili svadja koja posle tog pljuvanja nastane.Ovaj post je sve, samo to nije.Odmereno,precizno,bez zelje za samoisticanjem,taman kako treba,savrseno.Za nas koji zivimo van Beograda jako korisno.Jamie hvala i tebi.


p.s. Nisam ih citirao, postovi su malo poduzi.Nacicete ih lako.
  • 1

#7 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 08 September 2003 - 07:49

" Čak bi неко могао, у јебо те, види ћирилицу, nikako da se naviknem na laptop, da postavi novi topic, mrzi me sad - najbolji post svih vremena na forumu. "

Sad se sećam. Ako ovako pamtim sa trideset, šta će tek biti u tridesetjednoj... Malo kasnije ću naći jednu sjajnu (meni) svađu između dva forumska bulterijera pa nacifrati i skockati, sad me mrzi i moram da radim neki glup posao...
  • 1

#8 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 08 September 2003 - 15:17

Jamie hvala i tebi.

hej, nema na cemu!
hvala tebi sto zalazis na odsek 'umetnost'. mislio sam da to niko ne cita. :lol:
  • 0

#9 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 12 September 2003 - 11:32

Evo onih postova što sam obećao, to treba videti, sa sve smajlijima, fontovima i ukupnim njihovim ludilom, originalni su nema šta:

tanjajedaska vs dumbarajko na topicu o filmu "I ja tebi kevu" diskutuju u skladu sa naslovom filma, 1. strana...
  • 0

#10 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 12 September 2003 - 13:12

MY FAVOURITE THREE:
1.za mene je ovo nit kraca nit ljubavnija izjava na forumu ever: Muzika >> Placebo >> HellaBad,24 Aug 2003, 21:23
"Uglavnom, će da bidnem u Placebo i on u mene... "

2. Literatura >> Lepe misli >> Jamie,31 Aug 2003, 01:41
"nije li najeroticnije mesto na nekom telu tamo gde zeva odeca? u perverziji [koja je rezim teksutalnog zadovoljstva] ne postoje 'erogene zone' [izraz, uostalom, dosta zamoran]. isprekidanost je, kako je to dobro zapazila psihoanaliza, ona koja je eroticna, isprekidanost koze koja svetluca izmedju dva dela [pantalone i majca], izmedju dva oboda [raskriljena kosulja, rukavica i rukav]. samo svetlucanje je ono koje ocarava, ili pak: dovodjenje na pozornicu jednog pojavljivanja - nestajanja.
roland barthes, le plaisir du texte [zadovoljstvo u tekstu], 1973. "

3.Nauka i tehnologija >> Tehnologija metafizike >> Nenad M,7 Jun 2003, 15:38
"U vremenu danasnjem, osecaja li generisanih!
Tehnologijom li se stvara novi covek, Orfeju suprostavljen? Moze li se sentiment kotrolisati tako da izbora poslednjega ne bude?
Sanjao sam sinoc raspuklu vasionu, koja cvecu ljubicastom daruje mesto. Pokusacu jednacinama san objasniti, a tehnologijom isti ponoviti.

Javicu vam rezultat.
"

  • 0

#11 Double Trouble

Double Trouble
  • Members
  • 241 posts

Posted 12 September 2003 - 19:48

So, natjecanje za najbest tekst je open. 
:lol:  (sta znaci ovaj nindza zapravo ?)

PS
Ovo nije topic za bisere !


LN Will you do any ninja-related songs?

RS No ninja songs! Sorry.

LN Oh, that's okay.


Posted Image

:lol:
  • 0

#12 sabahudin

sabahudin
  • Members
  • 639 posts

Posted 16 September 2003 - 11:33

...

Wow, - Kinik je pravi - za mnoge stvari!
Kuvanje je stvar osecaja, ne bih da preterujem, - ali nesto, kao, "umetnichki experiment". Nema, npr. pravila - "a sto nisi dodao malo vise zute boje Rembrante"?
Nema pravila u receptima, osim ako se ne pravi "kopija originala", nesto klasicno, iz svetski poznate kuhinje. Uvek se doda/oduzme prema nekom "osecaju". Jedan se sastojak zameni drugim. No problem. To je doprinos "a la chef". Mnoga su jela smisljena slucajno, ili za neku priliku. ("Dupli" biftek "Satobrijan", Szekely "gulash", "sote Stroganov" i dr.)
Takodje, zna se, odakle potice raznorazno povrce, voce, zitarice, zacini. Zna se poreklo - krompira, paradajza, pasulja, paprike, kukuruza, hlebnih zitarica, dinja, lubenice ... i td.
Znaci - tzv. "gust pasulj" (a tim pre "vojnicki") nije "nacionalno jelo", ni sarma, ni kacamak, ni proja. Ni djuvec, musaka, pita, cevapi i mnogo sto sta!
Koje je to nase "nacionalno" jelo koje se jede nozem i viljuskom? (nije obavezno "zlatnom") Otkud kod nas tolika ljubav prema "pecenju" (malo ga jeli). Otkud poslovica: glava - glavi, plecka - harambasi a fukara moze i rebara? Zna li neko da smo u proslim vekovima bili izraziti vegetarijanci, a tek ponekad "mesozderi"? Ljubav prema "mesozderstvu" i "pecenju" je novovekovna stvar.
Kad su poceli da se koriste "sporeti"? (trebale su i metalne "serpe"/"plehovi"/"lonci"?
Koje se "djakonije" mogu pripremiti na "ognjistu"? Zasto mi pravimo "beli sir/smok" iz rasola, a Zap. Evropa - "zuti" sir. Zasto mi pravimo kajmak - a oni sve drugo" - puter, mileram, "svapski sir" i td.? (Pa - neekonomicno: 40% belog sira, a ostalo surutka! Ali, ako se gaji vise hiljada ovaca? Kuda s mlekom? Ima li neko predstavu kako je pomusti 1.000(!) ovaca? Sta se dogadja, kad odjednom sve - pocinju da se jagnje? (Ne znaju, sirotice za "horoskopske znake" - vec samo - dva godisnja doba?)

Kinik - kuvar, ili "kuvar".
Ranije, kad je ovde bila "frka", - govorio sam - odavde bi begao sa "velikim narodnim kuvarom" pod miskom. To bi mi bilo dovoljno.
Izvinite, ali "oko iznajmljivanja" - vec sam se obavezao! Cvrsto.

Hm, musaka - MOUSSAKA (pogledajte etimologiju na Net-u: arapski/turski/grcki/ - pa stiglo i do nas.
Lavinia, - valjde se secas od cega je bila? Paprika i sta jos? Patlidzan, krompir? Mora nesto da je "ucvrsti" (neko cvrsce povrce) i da je "poveze" - beshamel umak, a kod nas - malo brasna, mlekam jaja i ... kajmaka? Odakle je ta tvoja drugarica? Vidis koliko pitanja, - veciti Roy i questions, questions ...?

Opet ja nekako - najvise verujem u sebe. To mi dodje kao vokacija. No, da se vratim na - zelje! Mnogo bilje koje mi jedemo je - samoniklo! Nije mi pri ruci "Botanicki visejezicni recnik", izdao ga SANU, "pedeset i neke", ali nase "zelje" pripada porodici "Rumex". Tu ima nekoliko vrsta samoniklih biljaka - poznate su u Evropi. Kako ga kupiti - to je vec problem. Pre neki dan setam kuce - vidim ima ga u dvoristu - koliko hocete. Jos malo procice mu sezona, "precvetace", mogu semenke da se skupe. Neka vam neko skupi i posalje/donese, ako to dozvoljava zakon zemlje gde zivite! (Ima i ogranicenja). Moj brat je odneo u Italiju ren, - jedva ga je kasnije iskrcio u basti! To je samonikla, visegodisnja, drvenasta, zbunasta biljka - naraste i do 2m u visinu! Vrlo se tesko "trebi". No, da se vratim "kapami".


KAPAMA
--------

Normalno - "vegetarian people" ce uzeti soju, tamo gde pise "meso".
- Znaci: jagnjetinu iseci na kocke 2x2 cm (oko 1 kg), uvaljati u brasno i proprziti na ulju dok ne porumeni, ali, - da ne zagori. Izvaditi u jednu posudu.
- U ulje od przenja dodati 1/2 kg crnog luka secenog na "rebarca", 4 veze secenog mladog luka, lovorov list i obavezno majcine dusice! (jagnjetina ne ide bez majcine dusice!), - Lagano proprziti, dodati malo aleve paprike (1/2 kasicice), vratiti meso, promesati, naliti mlakom vodom, ili mesnim bujonom (novotarija) i staviti na tihu vatri da se "krcka". Posoliti prema zelji. Vode naliti prema zelji - tecnije, "gushlje", - vec kako ko voli.
- Oprati 2-3 veze mladog zelja, odseci makazama krajeve i drvenasti deo lista, iseci nozem na rezance od 1,5-2 cm.
- Kada je meso skoro gotovo, dodati zelje, jos vise smanjiti vatru i krckati 10 min.
- Uz kapamu se obicno sluzi hladno kiselo mleko (kravlje/ovcije) i domaci hleb.



VEGETARIJANSKA KAPAMA
----------------------

- Proprziti 1-2 glavice crnog luka, dodati 1-2 veze mladog luka, lovorov list, moze i kocka supe od povrca.
- Naliti vodom, pustiti da prokljuca, smanjiti vatru i dodati kafenu soljicu opranog pirinca.
- Kad je pirinac skoro gotov, dodati seceno na rezance (dobro oprano) zelje.
- Sluziti sa kiselim mlekom.

I blitva i spanac mogu biti zamena za zelje, samo treba dodati malo sirceta, ali vrlo pazljivo! Uostalom, ima ljudi kojima se zelje ne preporucuje (bubrezni i zucni bolesnici).
  • 1

#13 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 16 September 2003 - 12:16

sabahidine, bas ti je cudan ukus. meni je to jedan od najgorih postova na forumu ever.
no, dobro, necemo o ukusima. B)
  • 1

#14 sabahudin

sabahudin
  • Members
  • 639 posts

Posted 16 September 2003 - 12:32

a nije bas ni minijaturan, jel :lol:


a tKoji je najbolji? post
:lol:
vidis, i ja dosao da nessto nauchim
  • 1

#15 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 16 September 2003 - 12:46

hej, pls. no hard feelings, nisam ja to ozbiljno, nego onako :lol:
  • 1