Jump to content


Photo
- - - - -

VN Australije 2019


  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#76 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 16 March 2019 - 08:06

Treba videti i trku, mada sam čekao da će biti razlika oko 0,2s. Ovo je brutalno.
  • 0

#77 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 16 March 2019 - 08:08

Vet ne deluje previse zabrinuto.

Ili je lud ili zna nesto sto mi ne znamo. Da je lud npr. :D
  • 2

#78 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 16 March 2019 - 08:12

Ovo je bolelo..


  • 0

#79 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 16 March 2019 - 08:13

Opet ce Merdza da trosi gume ubrzano - to me brine.

Idemooooo!
  • 0

#80 Ripper

Ripper
  • Members
  • 4,494 posts

Posted 16 March 2019 - 08:16

Brinu vremena svakako, ali ova razlika je bila i prosle sezone na otvaranju pa smo sto se tice same brzine bili dobri tokom sezone. Specificna je ovo ipak staza, neka nam to bude zadnja nada. :D
  • 0

#81 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 16 March 2019 - 08:20

Pa da. Retrogradni Merkur nam uvek ostaje kao izgovor. :D
  • 0

#82 =MetalHead=

=MetalHead=
  • Members
  • 226 posts

Posted 16 March 2019 - 08:22

I prosle godine Hamilton na polu a Vettel pobedio...

Nisam ocekivao bas ovoliku prednost Mercedesa, pogotovo ne sa Botasom koji je tu odmah uz Luisa.

Williams :-(
  • 0

#83 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 16 March 2019 - 09:11

Opet ce Merdza da trosi gume ubrzano - to me brine.

Idemooooo!


Po onome sto smo videli u FP1 i FP2 ne bi trebalo da imaju takvih problema. Cak naprotiv. Bili su najbrzi i tako.

Tako da - odosteeeeee!

20 do 30s
  • 0

#84 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 16 March 2019 - 11:17

  :hail: Lando Noris

 

Has opravdao ocekivanja, sad samo da ne zeznu pit stop sutra -_-

 

Mercedes je i prosle sezone imao 8 desetinki prednosti u kvalifikacijama ovde, samo sto tad nije bilo Botasa da cuva ledja Hamiltonu zbog udesa ranije, a to je uz gresku u strategiji omogucilo Vettelu pobedu. Sutra ako Mecke odrade start kako treba i ostanu 1-2 nakon prvog kruga, pobeda Luisu je garantovana, a Botasu podijum, sad li ce ga Vettel proci kroz boks ili ne, ostaje da se vidi.

 

Alal vera Red Bulu, ubise Gaslija ni krivog ni duznog. Ja sam iskreno mislio da je Grozan siguran a da svi ispod njega moraju odvesti jos jednom. Na moju zalost i Grozan je vozio jos jednom iako je mogao proci i bez toga, mada priznajem bilo bi bas tesno.

 

Kfiat i Leklerk su po mmeni najvise podbacili od vozaca, prvog sam ocekivao u Q3 a drugi je morao uzeti bar drugi startni red, a potajno sam se nadao da moze ugroziti i primadonu.

 

Reno mi je najveca nepoznanica, oni su nekako ni tamo ni ovamo, da vidimo sta sutra mogu.

 

I da, alal vera i za Pereza, prateci testiranja i jucerasnje treninge stekao sam utisak da su oni posle Vilijamsa najgori tim, mislio sam da ce bar jedan, a verovatno i oba vozaca ostati u Q1, kad ono...alal vera jos jednom.


  • 0

#85 djura.net

djura.net
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 16 March 2019 - 13:29

Sto se tice borbe za sampionsku titulu, ovo preti da bude ubedljivi najdosadnija sezona... Pa ono... Ikada. I kad je rec o konstruktorima i vozacima.
Neke druge stvari mogu biti zanimljive i neizvesne, ali pretpostavljam da ce broj gledalaca drasticno opasti.
  • 0

#86 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 16 March 2019 - 13:56

Ovo je Hamiltonova i Mercedesova staza. Prošle godine su dominirali sa sličnom razlikom. Ferrari je bio na nivou RB-a pa se sezona ipak pretvorila u nešto do jednog momenta neizvesno.

Hulku je problem sa strujom uništio Q2. Rići jednostavno sporiji

Najprijatnije iznenađenje mi McLaren. Posle duge bolesti su ojačali i stali na noge.
  • 0

#87 stex

stex
  • Members
  • 995 posts

Posted 16 March 2019 - 14:20

Drago mi je zbog Meklarena, ali mi je strašno tužno da gledam Viliams i Kubicu.


Edited by stex, 16 March 2019 - 14:21.

  • 1

#88 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 16 March 2019 - 16:42

Debeljo neutemeljeno, mislim da će Vilijams biti OK. Samo da se srede glede finansija. Kubica je bio osetno brži od Rasela sve do nesretnog udesa za kojeg je rekao da ga je sramota, ali isto tako dodao je "po prvi put bolid je proradio kako treba".

 

Sve to naslućuje bolju formu ali isto tako tim treba obezbediti vozačima solidan broj krugova u kojem mogu gurati 100% jer samo tako će steći poverenje u bolid i moće gurati do samih granica.

 

Da je Kubica imao više poštenih kvalifikacijskih simulacija odvozio bi on dobar krug. Uz više takvih krugova tim može dalje gledati šta se može poboljšati.

 

Jeste da su u banani, ali nije to ni blizu totalnog kolapsa kako se predviđa.


  • 0

#89 Montoya

Montoya
  • Members
  • 34 posts

Posted 16 March 2019 - 18:22



Uporedni snimak ham/vet

Kao laiku volan Vetela i njegovo upravljanje deluje mnogo mirnije i tečnije od Hamilotonovog, a opet je dosta sporiji..ima li ikakve veze u ovom slučaju? 🤔 Očigledna je greška (mom oku) Vetela samo u krivini 6.
  • 0

#90 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 16 March 2019 - 19:10

Nema,Luis je za klasu bolji vozac od Fetela.
  • 0