Jump to content


Photo

Muhammed a.s. u Bibliji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
117 replies to this topic

#76 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 05 October 2003 - 17:28

Ниси ли сама себе осудила на Пакао ако ти је указано на пут спасења, а ти свесно одбијеш да ходиш њиме ?

Нека тебе сејо на овом форуму, па да имамо разноликих "смрадова" (како си сама окарактерисала гомилу), да не буде превише монотоно. Мало Њу Ејџиста, мало сатаниста, мало хипика, мало следбеника пагана Индије, итд... нека и тебе. И треба да се осећаш добро и лепо на форуму, јер никоме није за циљ да било кога кињи и напада. Ако си мало пажљивије гледала, моје критике су увек упућене на сама учења у која неки пагани, или инославни верују, а никада на саму личност човечију. Многи нажалост, то сматрају као атак на њихову личност, што је опет показатељ незрелости и недостатка смисла за дискусију.

ПС: Како ти дефинишеш настраност ?  :lol:

koju od hriscanskih sekti da izaberem kako bih spasio kozu kad dodje sudnji dan? svaka, cini mi se, ima svoju ideju o tome koliko ce ljudi preziveti i ko ce biti spasen...
kad vec plasis tim mracnim stvarima dorcolske devojke, moras ponuditi put spasenja :lol:

#77 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 05 October 2003 - 17:34

nisam ja okarakterisala gomilu, nego krleza.

da citas nesto osim biblije, makar i novine, bilo bi moguce sa tobom razgovarati.

ovako, ti i ja smo dva sveta.

larko, thanks, uvek sam znala da si dzentlmen :lol:

#78 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 05 October 2003 - 17:41

koju od hriscanskih sekti da izaberem kako bih spasio kozu kad dodje sudnji dan? svaka, cini mi se, ima svoju ideju o tome koliko ce ljudi preziveti i ko ce biti spasen...
kad vec plasis tim mracnim stvarima dorcolske devojke, moras ponuditi put spasenja


То питање и ја увек поставим припадницима псеудохришћанских секти протестантизма. Зашто и како су одабрали баш ту секту међу преко 20,000 постојећих ? Наравно, нико ми никада није дао барем донекле смислен одговор. Друго питање на које ми никада нису успели одговорити је: Зашто су чланови тих људских творевина - секти, када је Господ основао своју Православну Цркву пре цца. 2000 година ? Има гомила тих питања на које Протестанти једноставно немају одговоре.

А пут спасења је познат већ 2000 година:

(Jovan 14,6) Isus mu reče: ja sam put i istina i život; niko neće doći k ocu do kroza me.

А даље...

(Д. Ап. 2)
46 I svaki dan bijahu jednako jednodušno u crkvi, i lomljahu hljeb po kućama, i primahu hranu s radosti i u prostoti srca,
47 Hvaleći Boga, i imajući milost u sviju ljudi. A Gospod svaki dan umnožavaše društvo onijeh koji se spasavahu.

Edited by MaranAta, 05 October 2003 - 17:41.


#79 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 05 October 2003 - 17:44

nisam ja okarakterisala gomilu, nego krleza.

da citas nesto osim biblije, makar i novine, bilo bi moguce sa tobom razgovarati.

ovako, ti i ja smo dva sveta.

larko, thanks, uvek sam znala da si dzentlmen  :lol:

Крлежа ? Зашто је он ауторитет за дефинисање гомиле ?

Ниси ми ни на претходно питање одговорила... :lol:

#80 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 05 October 2003 - 17:45

Друго питање на које ми никада нису успели одговорити је: Зашто су чланови тих људских творевина - секти, када је Господ основао своју Православну Цркву пре цца. 2000 година ? Има гомила тих питања на које Протестанти једноставно немају одговоре.

Занимљиво је да је Православну Цркву основао јеврејски рабин.

#81 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 05 October 2003 - 17:49

То питање и ја увек поставим припадницима псеудохришћанских секти протестантизма. Зашто и како су одабрали баш ту секту међу преко 20,000 постојећих ? Наравно, нико ми никада није дао барем донекле смислен одговор. Друго питање на које ми никада нису успели одговорити је: Зашто су чланови тих људских творевина - секти, када је Господ основао своју Православну Цркву пре цца. 2000 година ? Има гомила тих питања на које Протестанти једноставно немају одговоре.

heh, ja mislio da je prica prozaicnija. na pr. ruski knjaz vladimir posalje emisare da se vidi sta ce da se primi (koja od dve sekte, pravoslavna ili katolicka) i oni odu kod pape, tako....budu impresionirani, al onda u carigradu vide sv. sofiju i totalno se oduzmu od srece (ruska grandomanija) vrate se i prijave kako u carigradu ima opasna crkva, kako je tamo kao u raju itd. dakle, za opseniti prostotu. zar ne mislis da je izbor sekte cesto puta slucajnost? :lol:

follow the shoe! follow the shoe! :lol:

Edited by Larko, 05 October 2003 - 17:50.


#82 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 05 October 2003 - 17:52

nisam ja okarakterisala gomilu, nego krleza.

da citas nesto osim biblije, makar i novine, bilo bi moguce sa tobom razgovarati.

ovako, ti i ja smo dva sveta.

larko, thanks, uvek sam znala da si dzentlmen  :lol:

Крлежа ? Зашто је он ауторитет за дефинисање гомиле ?

Ниси ми ни на претходно питање одговорила... :lol:

krleza nije "autoritet za definisanje" nego pisac koga sam ja odabrala da citiram, zato sto ja cenim da je dobro opisao gomilu :lol:

tvoj je problem to sto razmisljas iskljucivo u strogo hijeratizovanim strukturama,
sto ti je nuzno da poredjas kockice tako da neko bude autoritet, pa da se, je l', i ti prema tome odmeris i postavis na pravo mesto. mora da cesljas resice na tepihu - nervira te nered, je l' da???

zato si i pobegao u veru, jer je sve lakse kad ti neko servira gotove "istine" i oslobodi te neizvesnosti.
ti znas sta je bilo i sta ce biti, nema sta da se brines - tako ti je obecao tvoj vrhovni autoritet :lol:

#83 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 05 October 2003 - 18:07

Занимљиво је да је Православну Цркву основао јеврејски рабин.


Јел ? Има ли он неко име ? :lol:

Edited by MaranAta, 05 October 2003 - 18:08.


#84 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 05 October 2003 - 18:11

Да није можда Исус? Мислим, ти бар верујеш да је он тај који је основао Цркву. Ја у то не верујем. Ја мислим да је оснивач Цркве Павле из Тарса.

#85 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 05 October 2003 - 18:12

heh, ja mislio da je prica prozaicnija. na pr. ruski knjaz vladimir posalje emisare da se vidi sta ce da se primi (koja od dve sekte, pravoslavna ili katolicka) i oni odu kod pape, tako....budu impresionirani, al onda u carigradu vide sv. sofiju i totalno se oduzmu od srece (ruska grandomanija) vrate se i prijave kako u carigradu ima opasna crkva, kako je tamo kao u raju itd. dakle, za opseniti prostotu. zar ne mislis da je izbor sekte cesto puta slucajnost? :lol:

follow the shoe! follow the shoe!  :lol:

Хмммм... Твој текст је контроверзан...

1. Кажеш како су људи обилазили около и испитивали "секте".
2. Тврдиш како је одабир на крају био "случајан".

Ако су испитивали, како то онда може бити случајност ? :lol: :lol: :lol:

#86 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 05 October 2003 - 18:13

Да није можда Исус? Мислим, ти бар верујеш да је он тај који је основао Цркву. Ја у то не верујем. Ја мислим да је оснивач Цркве Павле из Тарса.


Зар је Христос био рабин ?!? Одакле ти тај податак ? :lol:

#87 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 05 October 2003 - 18:14

1. Кажеш како су људи обилазили около и испитивали "секте".
2. Тврдиш како је одабир на крају био "случајан".

Ако су испитивали, како то онда може бити случајност ?  :lol:  :lol:  :lol:

ispitivali, i opredelili se na osnovu toga sta je vise svetlucalo...
slucajan utoliko sto da se neko setio da izgradi vecu crkvu u rimu sad bi ishod bio drukciji
mislite o tome...

#88 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 05 October 2003 - 18:15

tvoj je problem to sto razmisljas iskljucivo u strogo hijeratizovanim strukturama,
sto ti je nuzno da poredjas kockice tako da neko bude autoritet, pa da se, je l', i ti prema tome odmeris i postavis na pravo mesto.


Погрешно постављаш коцкице. Ја ауторитет не тражим у овоземаљским људима, организацијама, ...

Ниси ли то приметила до сада ? :lol:

#89 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 05 October 2003 - 18:17

ispitivali, i opredelili se na osnovu toga sta je vise svetlucalo...
slucajan utoliko sto da se neko setio da izgradi vecu crkvu u rimu sad bi ishod bio drukciji
mislite o tome...


Зашто мислиш да би Православне Цркве нестало да Руси нису прихватили Православље ? :lol:

#90 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 05 October 2003 - 18:19

Зашто мислиш да би Православне Цркве нестало да Руси нису прихватили Православље ?  :lol:

ne, al bi bila jako brojna :lol: