Jump to content


Photo
- - - - -

Intelektualizam 21. veka Vs nacionalistickog i socijalistickog populiz


  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#91 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 08 November 2018 - 19:28

Hajde procitaj ti to jos jednom, pa pogledaj deo iz @bohumilo-vog posta na koji se odnosilo.
Jordan Peterson tvrdi da ce/moze odgovarati za govor mrznje kao da je zaboravio na :
"In June 2012, the House of Commons voted to repeal Section 13(1) of the Canadian Human Rights Act regarding communication of hate messages.[2] On June 26, 2013, Section 13(1) was repealed after a vote in the Senate"
Slucaj Lindsey Sheppard upravo dokazuje da J Peterson nije u pravu, u ovom slucaju.

Meni licno je intesantnije slusati ga sa intelektualno i obrazvno priblizno jednakim sagovornicima suprotstavljnih misljenja. Razlog za link sa S Harrisom.

Prochitao sam ja to 2 puta bash zato shto mi nije bilo jasno kakve veze ima odbijanje sekcije 13 (1) iz 2012 i 2013 koji se odnosi na ...

...... it is discriminatory to communicate BY PHONE OR INTERNET any material "that is likely to expose a person or persons to hatred or contempt.

...... sa bill C-16 iz 2016. godine koji se tiche .....

pazi sad, ti i sam kazesh .... to use preferred pronouns of transgender people !!!

-------------

Da li si ti samo copy/paste neshto bez provere da li to ima veze sa mozgom ili ja imam problem da shvatim ....... Ajde ako ti nije teshko - objasni mi.

Ali nishta se tu ne slaze ..... Ni godine, a posebno shto se radi o 2 apsolutno razlichite stvari ......

O propagandi mrznje by means of telecommunications

I o direktnom medjusobnom obracanju 2 osobe.

Da te podsetim da je C-16 proshao i sada je na "drugom chitanju", koje ako prodje i valjda Senat odobri postaje ZAKON.

I ULAZI U CRIMINAL CODE.

Edited by Denis Jasharevic, 08 November 2018 - 19:29.

  • 0

#92 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 08 November 2018 - 19:32

J Peterson ocigledno misli da se u tu pricu ulazi.  ;)

 

Prava definicija Boga ne postoji ali se od osobe koja se, kao Peterson, tako rado poziva na racionalnost ocekuje definicija koja se da razumeti i raspravljati a ne conveniently bezati u neke sofizme.

 

Peterson, takodje, veruje da pravi ateisti, zapravo, ne postoje ( sem Raskoljnikova u 'Zlocin i Kazna' ), ukoliko zive sa moralnim principima... koje im je podario Bog, jel te...

 

Veruje i da bi bez religije nestala umetnost, uprkos tome sto postoje umetnici ateisti, za njih tvrdi "...they think they are godless..." ocekivano, ova tvrdnja ne moze da se testira.

 

  • 0

#93 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 08 November 2018 - 19:54

...



Po meni, ako je nekome bog skela koja sluzi da se izgradi zdanje sopstvene licnosti, a kasnije se ukloni / slozi negde po strani, to je OK.
Ako vecito ostane na mestu - 'ruzi fasadu' / svedoci o 'graditeljskom problemu / promasaju'.

U svakom slucaju - u tu pricu se ne ulazi.
Nema potrebe.

...

Ja tu prichu zaobilazim zato shto nemam interesovanja. Ja, a i vecina ovde, jesmo vaspitani u duhu hrishcanske tradicije, preko svojih roditelja iako ni oni nisu bili vernici. Tu nema shta da se nekome svidja ili ne svidja, to je chinjenica.

Od svega shto mi je ostalo u secanju od Petersona i njegovog odnosa prema religiji je njegov odgovor na direktno pitanje da li je vernik ....... "Ne. Ali se ponasham kao da jesam".

Shto bi otprilike odgovaralo ovoj tvojoj "skeli za izgradnju".

Edited by Denis Jasharevic, 08 November 2018 - 21:08.

  • 0

#94 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 08 November 2018 - 21:33

...

 

 

Monstuozno.

:yucky:  

 

...

Upravo zato me cudi, sto je monstruozno.

 

Vi u USA ste malo zaostali ...... u najpozitivnijem mogucem smislu :D. Trump vas poremetio inache bi to stiglo i do vas.

Iskoristi ovih josh 6 godina dok je on na vlasti naplachi se slobodno, posle ce biti zabranjeno.

Nadam se da ce za 6 godina ljudi skontati gde vode ove levicarske hajke, i da ce zaustaviti proces.

 

Od svega shto mi je ostalo u secanju od Petersona i njegovog odnosa prema religiji je njegov odgovor na direktno pitanje da li je vernik ....... "Ne. Ali se ponasham kao da jesam".
 

Meni deluje da je mislio da ima kodex koji bi mogao da bude blizak bilo kojoj religiji a da u stvari nije vernik. 


  • 0

#95 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 November 2018 - 21:37

...

 

... 

 

 

Ja ne znam sta JP 'ocigledno misli', niti u sta 'veruje'.
Ne vidim ni razlog zasto ne bi 'bezao u sofizme'?
Pa svi to mi radimo.
 
Moze JP da misli o ateistima / vernicima sta god hoce, kao i, recimo, ja.
To sto postoje prekrasna dela umetnika ateista, ne iskljucuje prekrasna dela umetnika vernika.
Ako je Mocartu ili Bahu njihov bog pomagao da stvaraju muziku, a recimo Bizeu nije - cini li to njihvo stvaralastvo vise / manje vrednim? 
 
Btw, jako mnogo tvrdnji ne moze da se testira, pa ljudi misle / govore / biraju / kazu - 'verujem'.
Ma sta to znacilo.
 
Od JP ne ocekujem nista, mozda samo od sebe.
Taman posla da ocekujem da zbori kao neki doktrinar.
 

 

... Ja tu prichu zaobilazim zato shto nemam interesovanja. Ja, a i vecina ovde, jesmo vaspitani u duhu hrishcanske tradicije, preko svojih roditelja iako ni oni nisu bili vernici. Tu nema shta da se nekome svidja ili ne svidja, to je chinjenica.
... Od svega shto mi je ostalo u secanju od Petersona i njegovog odnosa prema religiji je njegov odgovor na direktno pitanje da li je vernik ....... "Ne. Ali se ponasham kao da jesam".
... Shto bi otprilike odgovaralo ovoj tvojoj "skeli za izgradnju".

 

Ja se trudim da izbegavam krajnosti. Smaraju me povrsni 'vernici' kao i povrsni 'nevernici'.

Mislim, tokom vaspitanja nisam video tu hriscansku tradiciju, osim onih bazicnih stvari oko morala / etike. To sam razjansio sam sebi mnogo kasnije.

 

Ja na JP gledam kao na mislioca koji je spreman da podeli svoje stavove sa onima koji zele da ih cuju, niposto kao nekog ortodoksa koji namece ili ima resenja za sve. On kad nesto kaze, nudi odredjeni intelektualni izazov, daje priliku da se zamislis, analiziras sta je rekao i sam za sebe, samostalno, doneses neku odluku i prihvatis posledice. Normalno, takvo ponasanje podrazumeva i sve moguce korekcije. Nista nije uklesano u kamenu. Svaki terapeut verovatno treba da ima uvid dokle moze ici u svojoj terapiji, pa ako je rekao pacijentu, a ovaj se slozio, no iz nekog razloga mu vise odgovara da se drzi svog principa, koji mu nesto i ne steti, samo je uporan / tvrd, ili se preputio toku - pa to je pacijentovo pravo. Sumnjam da nesto kolokvijalno zvano 'izlecenje' postoji. Mozda samo mogucnost da se nesto razbistri, ono - bacis u zasiceni rastvor neki trun pa se oko njega kristalizuje, ili visak padne u talog /obicno i jedno i drugo/ pa imas saznanje o odredjenoj cinjenici - ostalo je stvar pacijentovog izbora / daljeg ponasanja. I prihvatanja odgovornosti. Normalno da likovima sa neizgradjenom licnoscu trebaju jace skele / podupiraci, no i taj pacijent treba da bude svestan dokle to sme da ide. Inace ce se sve to pretvoriti u proteze.

 

Zato me cudi odnos likova koji imaju neku bolesnu potrebu da JP 'razore / izvedu na cistac / raskrinkaju' ... etc, etc - cime ga samo teraju da ih ponizi, jer mu, ocigledno nisu dorasli.

 

Zato sam, svestan da cu mozda propustiti neku sjajnu misao JP, izbegao da odgledam spor sa Harisonom, jer mi je lik od samog pocetka, onog zovijalnog spominjanja 'lobstera' i jeftinog peckanja bio vrlo odbojan. Jednostavno - takvi me ne interesuju.

To neka JP resava u sporu sa Harisonom, koji je samo sitan parazit. Jer da nije - on bi imao milionsku auditoriju i imao povece tiraze. A ni po cemu se ne moze meriti sa JP. O primitivnoj / demagoskoj levacini ne bih. Tek taj soj laprdavih, ispraznih naprdjivaca mi je skroz degute.

 

...


  • 0

#96 nssa

nssa
  • Members
  • 850 posts

Posted 08 November 2018 - 22:22

Prochitao sam ja to 2 puta bash zato shto mi nije bilo jasno kakve veze ima odbijanje sekcije 13 (1) iz 2012 i 2013 koji se odnosi na ...

...... it is discriminatory to communicate BY PHONE OR INTERNET any material "that is likely to expose a person or persons to hatred or contempt.

...... sa bill C-16 iz 2016. godine koji se tiche .....

pazi sad, ti i sam kazesh .... to use preferred pronouns of transgender people !!!

-------------

Da li si ti samo copy/paste neshto bez provere da li to ima veze sa mozgom ili ja imam problem da shvatim ....... Ajde ako ti nije teshko - objasni mi.

Ali nishta se tu ne slaze ..... Ni godine, a posebno shto se radi o 2 apsolutno razlichite stvari ......

O propagandi mrznje by means of telecommunications

I o direktnom medjusobnom obracanju 2 osobe.

Da te podsetim da je C-16 proshao i sada je na "drugom chitanju", koje ako prodje i valjda Senat odobri postaje ZAKON.

I ULAZI U CRIMINAL CODE.

 

 

Boldovano kaze Jordan Peterson.

 

Da ja tebe podsetim, da je C-16 prosao 2017. A na sta se odnosio:

 

Amendments to the Canadian Human Rights Act

The law amends the Canadian Human Rights Act by adding "gender identity or expression" as a prohibited ground of discrimination.[7] That makes it illegal to deny services, employment, accommodation and similar benefits to individuals based on their gender identity or gender expression within a federal regulated industry. A person who denies benefits because of the gender identity or gender expression of another person could be liable to provide monetary reimbursement. This prohibition would only apply to matters within federal jurisdiction.

Amendments to the Criminal Code

The law amends the Criminal Code by adding "gender identity or expression" to the definition of "identifiable group" in section 318.[8][9] Section 318 makes it a criminal offence to advocate or promote genocide against members of an identifiable group, which now includes gender identity or gender expression. Since the definition of "identifiable group" is also used in s 319 of the Code, the amendment also makes it a criminal offence to incite or promote hatred because of gender identity or gender expression.[10]

The law also adds "gender identity or expression" to section 718.2 of the Criminal Code.[11] This section is part of the sentencing provisions and makes gender identity and gender expression an aggravating factor in sentencing, leading to increased sentences for individuals who commit crimes motivated by bias, prejudice or hate based on gender identity or expression.

 

Izbacivanjem sekcije 13(1) da pojednostavim i prevedem znaci  oslovljavanje nekoga sa "cigan" umesto Rom ne implicira da pozivas druge na mrznju prema Romima, sto bi znacilo i da (ne)upotreba preferncijalnih zamenica ne inicira i ne promovise mrznju, a sto je sankcionisano C-16. Sankcionisani su direktno i implicitno posticanje mrznje i njeno propagiranje.

 

I da, i po C-16 ti mozes da odbijes da pruzis usluge ili da ne zaposlis nekoga na osnovu polne identifikacije bez zakonskih posledica ukoliko nisi u "federal regulated industry", a to nije skolstvo pod koje bi potpadao Jordan Peterson.


  • 0

#97 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 November 2018 - 00:08

CBC Canada 

 

Novembar 2, 2018

 

Gosti: 

 

Brenda Cossman, professor prava Univerzitet Toronto

Mark S. Bonham, direktor centra za studije seksualnih razlichitosti

Jared Brown, commercial litigator at Brown Litigation.

 

Novinar …. sluchajno primetih….. Nina Dragicevic.

 

Naslov:

Shut Him Down: The Rise of Jordan Peterson

 

 

Pronoun usage

Does the bill legislate the use of certain language? And could someone go to jail for using the wrong pronoun?

In the Criminal Code, which does not reference pronouns, Cossman says misusing pronouns alone would not constitute a criminal act.

The misuse of gender pronouns, without more, cannot rise to the level of a crime,” she says. “It cannot rise to the level of advocating genocide, inciting hatred, hate speech or hate crimes … (it) simply cannot meet the threshold.

The Canadian Human Rights Act does not mention pronouns either. The act protects certain groups from discrimination.

Would it cover the accidental misuse of a pronoun? I would say it’s very unlikely,” Cossman says. “Would it cover a situation where an individual repeatedly, consistently refuses to use a person’s chosen pronoun? It might.”

If someone refused to use a preferred pronoun — and it was determined to constitute discrimination or harassment — could that potentially result in jail time?

It is possible, Brown says, through a process that would start with a complaint and progress to a proceeding before a human rights tribunal. If the tribunal rules that harassment or discrimination took place, there would typically be an order for monetary and non-monetary remedies. A non-monetary remedy may include sensitivity training, issuing an apology, or even a publication ban, he says.

If the person refused to comply with the tribunal's order, this would result in a contempt proceeding being sent to the Divisional or Federal Court, Brown says. The court could then potentially send a person to jail “until they purge the contempt,” he says.

It could happen,” Brown says. “Is it likely to happen? I don’t think so. But, my opinion on whether or not that's likely has a lot to do with the particular case that you're looking at.”

The path to prison is not straightforward. It’s not easy. But, it’s there. It’s been used before in breach of tribunal orders.”

 


Page 18 reads: “Gender-based harassment can involve: (5) Refusing to refer to a person by their self-identified name and proper personal pronoun.”

The policy itself is not legally binding, Cossman says, but a human rights tribunal “does tend to follow the policy that’s articulated.”

The OHRC is a provincial body, however — whereas Bill C-16 is federal — but Brown says the Department of Justice has said the federal guidelines will mirror the OHRC policy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mislim …….. treba neko crtanje ili moze i ovako da se shvati bez crtanja?

Refusing to refer to a person by their self-identified name and proper personal pronoun = Gender-based harassment

Gender-based harassment = Jail Time


Edited by Denis Jasharevic, 09 November 2018 - 00:09.

  • 0

#98 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 November 2018 - 00:11

Naravouchenije: Profesor Jordan Peterson bio u pravu.


  • 0

#99 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 09 November 2018 - 11:18

Ovo je zaista tuzno, ali i opasno. Ovo je direktan napad na licne slobode, koje su meni jako bitne.

 

Ko to tacno brani ljudima da se osecaju kako zele i da zive svoj zivot u skladu sa tim? Recimo da neko ne zeli da oslovljava muskarca zenom iako se ovaj tako oseca. Kako to utice na zivot te osobe? Kako ga to sprecava da se i dalje izjasnjava kako zeli, da stekne sto bolje obrazovanje, da nadje sto bolji posao? Krajnje resenje jeste da izbegava komunikaciju sa osobom koja ga cini nelagodnim i svako svojim putem. Pa svi smo se nalazili u takvim situacijama. Ali nikome normalnom nije palo na pamet da zahteva od drzave zakone koji bi odredili nekome kako treba da se ponasa prema nama. 

 

Imaju ljudi pravo da vas ne postuju, da budu losi, bezobrazni prema vama....deal with it, grow up! Jedini "lek" za to jeste nekakvo rigidno, sterilno, utopijsko drustvo.  Ne,hvala.            


  • 2

#100 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 November 2018 - 12:14

:) Pa, napisana je i jedna knjiga o takvom drushtvu ......... samo je pisac promashio godinu, mada mu uopshte i nije bila namera da je pogodi, vec da nas upozori da je uvek tu i da se nikada ne opustimo i uzivamo slobodu koju imamo …. zdravo za gotovo.

 

Nssa je poshao od pretpostavke da je Peterson dovoljno neinteligentan da krene u rat protiv celog Sistema bazirano na lazi. To je vrlo malo verovatno, tachnije - nemoguce.

 

Mi razglabamo na nekom balkanskom forumu o kanadskom pravu, a on rodjeni Kanadjanin, univerzitetski professor, se nije konsultovao sa svojim kolegama, profesorima prava od kojih su mu mnogi prijatelji, siguran sam. To ne ide tako. Ipak je ovo zemlja u kojoj se zna za neki red i poredak vec jako dugo vremena.

 

S obzirom da ja nisam pravnik I da zapravo raspolazem jako tankim znanjem, nije problem naci ceo predlog zakona, ali mi to nishta ne znachi dok mi neko ne prevede, protumachi.

 

Mada ni to bash nije lako naci jer su ovde, kao i u Americi ako ne i vishe, mediji kidnapovani od levichara.

 

Ovaj intervju je najbolji primer koji sam nashao jer je ustvari napad na Petersona sa CBC, koji je javni servis kanadske drzave i trebao bi biti neutralan, nazalost nije, bias mu je izrazito levicharski.

 

Zamisli kada i u takvoj situaciji polako idu gradaciju na pitanje da li se moze kazniti kaznom zatvora …….

 

IT IS VERY UNLIKELY ….. IT MIGHT BE …… IT IS POSSIBLE …… IT IS THERE  :rotflmao:

 

Znachi, profesorka prava, direktor centra za trandze i korporacijski advokat (znachi najjachi) masi kazu "ma kakav zatvor, to je glupost, onaj fashista izmislja", a ipak s obzirom da ne smeju da lazu na takvom mestu I za takvu stvar onima koji poseduju mozak kazu - DA. :)

 

I ne bi to mozda ni bio veliki problem …………. da svima nama nije savrsheno jasno da je to samo pochetak  :ph34r:, a da je kraj - povratak u buducnost …… 1984.


Edited by Denis Jasharevic, 09 November 2018 - 12:16.

  • 0

#101 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 09 November 2018 - 14:51

Je li, a sta kaze drug Peterson o ovim pucnjavama koje su se naprasno ucestile, zna se od kada? Jesu li i za to odgovorni zli libtardi sto su uopste drmali hiljadugodisnji kavez sirotim tradicionalistima, i sad ovi zlikovci dosli da rovare6. Zasto to rade, umesto da se priklone i oni? Umesto toga, samo tu uznemiravaju nezne tradicionalistocke dusice i izazivaju ih da brane "prave vrednosti".  Ovo su bili "argumenti" jednog slobiste u vezi demonstracija devetog marta 1991. Kaze manje je mučno ovim zlikovcima koji traze promene da cute, nego sto je njemu i ostalim slobistima mučno da slusaju to što ovi pricaju, pa im drmaju kavez.
 
I šta je smisilio Peterson u vezi ovoga? Mora da je nesto smislio, ima on o svemu misao, kako se vidi, voli taj da slusa svoj glas. Ali da ne bude nesto kao ono od pre nekoliko strana/dana: "samo neka pucu, ja i sada drzim čas" (tj, neka ga u'apsu, on će trpi gladan - izjava dostojna hard kor srbende, i bubuljicara od 16 godina max)  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:

  • 0

#102 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 November 2018 - 15:57

Gde se puca? U Kanadi? Mozda za Victoria Day, veliki je vatromet. Ovde pucaju samo neki ...... Ali kazu da nisu teroristi, iako sve govori da jesu .... Malo je nezgodno da se javnost obavesti. Vlast je libtardirana.

Ali i vatromet ce uskoro ukinuti, nije po sherijatskom pravu. Tako traze. Vec je zabranjeno chestitanje na poslu.

Muziku josh uvek smemo da slushamo. Mada sam ja kupio nekoliko pari slushalica, za svaki sluchaj.

Shto se tiche tog da sam srBenDa.

Pa da ti kazem jednu stvar :).

Ako mi je izbor ISIS life style Vs. Srbija ....... Ja sam VELIKI SRBIN !!!

Shto ne pitash, nego seljachki podmecesh? Pa ja bih ti rekao to. Moze i na televiziji, tu sam :).

Znash koliko me boli moj Slobodan za vash usrani libtardizam i pajtashenje sa teroristima i svim svetskim retardima da mi vi donesete "bolju buducnost". Pa vi sa mozgom bre ne mozete da se sastavite, vi cete nekoga da usrecite.

Edited by Denis Jasharevic, 09 November 2018 - 16:03.

  • 1

#103 nssa

nssa
  • Members
  • 850 posts

Posted 09 November 2018 - 16:50

“until they purge the contempt,” he says.

It could happen,” Brown says. Is it likely to happen? I don’t think so.

 

Potrebno je dokazati da je namera potstrekanje i propagiranje mrznje, a ako se to dokaze onda je najmanje bitno da li je to zbog (ne)upotrebe preferencijalnih zamenica


  • 0

#104 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 09 November 2018 - 17:13

 

 

 

Harris je milioner, par knjiga su mu bile bestseleri, stalna gostovanja, podcast... sve samo ne parazit. Nit' je levicar, zapravo je, kao i Peterson, meta regresivnih leftista.

 

Ti si ga stavio u isti kos sa Cathy Newman, s kojom je Peterson obrisao pod sto, inace, i sleduje onima kojima je tyrannical patriarchy objasnjenje svega, kao neka 'teory of everything'.

 

Da si gledao do kraja, video bi da Peterson ima veliko postovanje za Harrisa, nesto cime ne udostoji svakog protivnika, inace, ovo im je cetvrti susret.

 

Da dodam, Bret Weinstein je izvrstan moderator, umesao se I sumirao svaki put kad je mislio da ce se sagovornici zaglibiti a publika izgubiti nit rasprave... i insistirao je na pojasnjenju kad god je mislio da su Peterson i Harris kontradiktorni...


Edited by blond, 09 November 2018 - 17:20.

  • 1

#105 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 November 2018 - 17:25

...

 

... 

 

 

Posto nisam JP, i ne ulazim u njegove motive - samim time dozvoljavam sebi drugaciji stav.

Btw, i meki drugi likovi koje ne citam su milioneri, pa ih opet smatram za parazite.

;)

 

...


  • 0