Jump to content


Photo

Finale


  • Please log in to reply
656 replies to this topic

Poll: Finale (63 member(s) have cast votes)

Ko osvaja titulu?

  1. Francuska (43 votes [68.25%])

    Percentage of vote: 68.25%

  2. Hrvatska (20 votes [31.75%])

    Percentage of vote: 31.75%

Ko zavrsava treci?

  1. Belgija (58 votes [92.06%])

    Percentage of vote: 92.06%

  2. Engleska (5 votes [7.94%])

    Percentage of vote: 7.94%

Najbolji igrac sampionata?

  1. Luka Modric (21 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  2. Kylian Mbappe (26 votes [41.27%])

    Percentage of vote: 41.27%

  3. Antoine Greizmann (7 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  4. Ivan Rakitic (3 votes [4.76%])

    Percentage of vote: 4.76%

  5. Neko peti (6 votes [9.52%])

    Percentage of vote: 9.52%

Vote Guests cannot vote

#571 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 17 July 2018 - 10:01

Naravno da nije. Opsednuti smo jedni drugima....nažalost.


  • 0

#572 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 17 July 2018 - 10:02

Nažalost, ovo je bilo sve očekivano. Nacionalni naboj na maksimumu u trenutku istorijskog sportskog uspeha, podloga za one najniže porive. Fudbaleri su obične tupadžije, verovatno sasvim benignih poriva ali nažalost sa značajnim posledicama. Oni kojima su takvi ljudi autoritet za bilo šta osim za pikanje lopte - još veće tupadžije su od njih. Bez obzira što su meni Boro Čorbo i svi pomenuti ex-yu velikani uglavnom slično smeće, strogo muzički, pojave poput ovog Thompsona su samo posledica sranja na ovim prostorima. Slažem se sa BB-om u pogledu svega što je napisao osim što verovatno precenjuje intelekt i svest o odgovornosti random pikača lopte.

 

Btw, najbolji fudbaler ovog turnira je bio NGolo Kante. Diskretni heroj.


  • 0

#573 denzil

denzil
  • Members
  • 5,693 posts

Posted 17 July 2018 - 10:17

Voleo bih da je tako,ali svedoci smo da nije.
Nazalost.

 

Tako je.

 

Nego, dobar onaj MBape upm.


Edited by denzil, 17 July 2018 - 10:37.

  • 0

#574 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 17 July 2018 - 10:47

Pa mi moramo netrepeljivost da podelimo na više adresa (Albanci, Hrvati, Milo, Bakir, NATO, USA, za poneke Rusija i Putin... dodati po želji) a oni mogu da se mobilišu samo po osnovu dva pitanja - nas i Slovenaca. :)

 

Naravno da u hrvatskom društvu i javnosti ima puno bolesnih stvari i što reče kolega malopre, tek moraju da završe drugi svetski rat, ali mi nismo cvećke po tom pitanju. Ako krenemo da cepkamo svaki akt ili izjavu možemo da dođemo do nekog konačnog rezultata ko je tu gori, pa da kažeš jeste Hrvatska je više mobilisana na antisrpstvu nego obratno ali poenta je da nije tolika razlika da bi se reklo da smo mi ultra ispred njih i da budemo civilizacijski ponosni na tu razliku. 

 

Nisam ja u fazonu veštačkog bratstva i jedinstva, ali smo na ovom SP i jedni i drugi propustili šansu da se za milimetar približimo nekim normalnim odnosima - mi zbog vlasti i medija (ne samo Vulin i Vučić, daleko gore je bilo) a oni zbog bezveznog provlačenja ratnih i ultranacio detalja još od ispraćaja pa do dočeka.

 

Možda u svemu ima i dobrog, ono bez crne bela ne bi vredela, što ovakve stvari makar na odloženo istaknu vrednost normalnih poteza i komentara, što ih na neki način isprovociraju (kao reakcije na Đuku bizona ili prebrojavanje Subašićevih krvnih zrnaca) i jasno razgraniče crno od belog i tako pruže osnovu za neka dalja razmišljanja i promene stavova.


  • 3

#575 Somerset

Somerset
  • Members
  • 132 posts

Posted 17 July 2018 - 11:13

 

Btw, najbolji fudbaler ovog turnira je bio NGolo Kante. Diskretni heroj.

 

U finalu je bio najgori, tek kad je izašao Francuska je bila bolja od Hrvatske na terenu. Krivac za prvi gol, gde je uradio faul za žuti, a onda nije zaustavio Perišića kod šuta. Dešamp je imao muda da ga zameni, za razliku od Krstajića koji je držao u igri protiv Švajcarske Matića, Milivojevića i Savića sa žutim kartonom. Zlatnu loptu su mogli dati i Grizmanu, prva dva gola u finalu su njegova, iznudio faul i centaršut za gol, korner, ruka, penal kod drugog. Korner za gol u polufinalu, u četvrtfinalu prvi gol centaršut za gol, i drugi gol.


  • 0

#576 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 17 July 2018 - 11:28

Ne služe. Srbiju Hrvatska apsolutno ne interesuje, osim kad njene reprezentacije zaseru ili razvale na nekom takmičenju, pa onda možemo da se naslađujemo ili zavidimo (kao sada)

 

Ma ajde, jesi siguran da Srbiju Hrvatska ne interesuje? Baci pogled samo na Informer, koji je najtirazniji list u Srbiji, ili pogledaj recimo ovo

 

Kao sto rece Cilemile, Srbi i Hrvati su ogledalo jedni drugome. 


  • 0

#577 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 17 July 2018 - 11:39

Da ovo nije najobičnija sprdnja od države, taj brisobulj ne bi postojao. 


  • 0

#578 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 17 July 2018 - 11:45

Da ovo nije najobičnija sprdnja od države, taj brisobulj ne bi postojao. 

 

Jebi ga, i da Hrvatska nije sprdnja od drzave, takvi brispobulji koji se bave Srbima ne bi postojali 


Edited by Skyglider, 17 July 2018 - 11:45.

  • 0

#579 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 17 July 2018 - 12:12

U finalu je bio najgori, tek kad je izašao Francuska je bila bolja od Hrvatske na terenu. Krivac za prvi gol, gde je uradio faul za žuti, a onda nije zaustavio Perišića kod šuta. Dešamp je imao muda da ga zameni, za razliku od Krstajića koji je držao u igri protiv Švajcarske Matića, Milivojevića i Savića sa žutim kartonom. Zlatnu loptu su mogli dati i Grizmanu, prva dva gola u finalu su njegova, iznudio faul i centaršut za gol, korner, ruka, penal kod drugog. Korner za gol u polufinalu, u četvrtfinalu prvi gol centaršut za gol, i drugi gol.

 

Jeste, u finalu je stvarno bio loš, ali tokom ostatka prvenstva je briljirao i mislim da bi ti svaki reprezentativac Francuske to potvrdio. Francuzi su do titule došli pre na bazi čvrstine linija i discipline što je Kanteov forte, a ne nekom razornom rapsodijom u napadu. Btw, i Modrić je po mom mišljenju najlošiju utakmicu odigrao u finalu.


  • 0

#580 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 17 July 2018 - 12:14

Lukaku je bio mnogo bolji na ovom prvenstvu.

Slažem se da jeste, samo ne mogu da se složim da je jedan od najboljih napadača i igrača uopšte poslednjih nekoliko godina u PL prevara.

Što se tiče najboljeg igrača prvenstva, moram da izdvojim Azara,pored toga što Belgija nije igrala finale.Čovek je igrao nestvarno ceo turnir.

Edited by sasha arsenal, 17 July 2018 - 12:24.

  • 0

#581 denzil

denzil
  • Members
  • 5,693 posts

Posted 17 July 2018 - 13:03

Ma ajde, jesi siguran da Srbiju Hrvatska ne interesuje? Baci pogled samo na Informer, koji je najtirazniji list u Srbiji, ili pogledaj recimo ovo

 

Kao sto rece Cilemile, Srbi i Hrvati su ogledalo jedni drugome. 

 

Šta ima da gledam informer, kad se jebeni b92 portal bavi najprizemnijim clickbaitingom, svaki dan naslovi tipa "Hrvatska u panici", "Hrvatska propala" isl.

 

To je trka za zaradom, nisam o tome pričao. Evo da ti pokušam paralelu napraviti, šta bi bio pandan uvođenju Tompsona u bus sa nogometašima : kad bi srpski tim uveo J.Vućićevića. Ili Šešelja. Koliki god da su šabani srpski fudbaleri, ja tako nešto ne mogu da zamislim. Uostalom, toliko je proslava i dočeka bilo dosada, nije da nije bilo prilike da se pojavi i BMK i Lepi Mića i Bora Čorba ... Ja se nekako jedino sećam Cukića, i tog Miligrama kao lowpointa, ali on nema veze sa četništvom.

 

Jebeš to, dobar onaj MBape.


  • 1

#582 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 17 July 2018 - 13:15

Šta ima da gledam informer, kad se jebeni b92 portal bavi najprizemnijim clickbaitingom, svaki dan naslovi tipa "Hrvatska u panici", "Hrvatska propala" isl.

 

To je trka za zaradom, nisam o tome pričao. Evo da ti pokušam paralelu napraviti, šta bi bio pandan uvođenju Tompsona u bus sa nogometašima : kad bi srpski tim uveo J.Vućićevića. Ili Šešelja. Koliki god da su šabani srpski fudbaleri, ja tako nešto ne mogu da zamislim. Uostalom, toliko je proslava i dočeka bilo dosada, nije da nije bilo prilike da se pojavi i BMK i Lepi Mića i Bora Čorba ... Ja se nekako jedino sećam Cukića, i tog Miligrama kao lowpointa, ali on nema veze sa četništvom.

 

 

 

E pa vidis, ja mogu da zamislim da uvedu u autobus BMK, kao sto mogu da zamislim da taj BMK peva zajedno sa saelektorom na ispracaj pred SP.... oh wait... ili se to zaista desilo  :huh:


  • 0

#583 denzil

denzil
  • Members
  • 5,693 posts

Posted 17 July 2018 - 13:27

E pa vidis, ja mogu da zamislim da uvedu u autobus BMK, kao sto mogu da zamislim da taj BMK peva zajedno sa saelektorom na ispracaj pred SP.... oh wait... ili se to zaista desilo  :huh:

 

Ne vredi, ipak su to godine titoispiranja mozga, pa se odmah traži neka ravnoteža, čak i u ovakvim situacijama kad je nije moguće pronaći.

 

Nego, šta kažeš za MBapea?


  • 0

#584 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 17 July 2018 - 13:44

Evo malo komedije za danas. Koja smejurija od tima

a3443b4776f3b31ed8580e168bd994f8.jpg
  • 0

#585 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 17 July 2018 - 13:56

Lloris, Young, Paulinho i Neymar potpuno zalutali ovde.


  • 3