Jump to content


Photo

Finale


  • Please log in to reply
656 replies to this topic

Poll: Finale (63 member(s) have cast votes)

Ko osvaja titulu?

  1. Francuska (43 votes [68.25%])

    Percentage of vote: 68.25%

  2. Hrvatska (20 votes [31.75%])

    Percentage of vote: 31.75%

Ko zavrsava treci?

  1. Belgija (58 votes [92.06%])

    Percentage of vote: 92.06%

  2. Engleska (5 votes [7.94%])

    Percentage of vote: 7.94%

Najbolji igrac sampionata?

  1. Luka Modric (21 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  2. Kylian Mbappe (26 votes [41.27%])

    Percentage of vote: 41.27%

  3. Antoine Greizmann (7 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  4. Ivan Rakitic (3 votes [4.76%])

    Percentage of vote: 4.76%

  5. Neko peti (6 votes [9.52%])

    Percentage of vote: 9.52%

Vote Guests cannot vote

#601 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 17 July 2018 - 23:26

stvarno nista licno al ne mogu da verujem da ovo neko napise ?! da li si ti uopste svestan sta si napisao

 

hoces da relativizujes nesto sto se ne moze ili ne daj boze da opravdas, kao pa dobro nismo ni mi bolji i onda bam primer nema veze sa mozgom... cak i da si bmk naveo sumljam da je doticni izlazio na binu sa nacistickim pozdravom ko da mu je hitler u publici a o ceci da ne pricam, pa sad nema veze ni sta ko peva (a bas to je najbitnije za nekog kome je to profesija ) nego njen privatan zivot, pazi molim te...

 

jedno je da neku osobu ne volis, ne slusas njegovu muziku, ne svidja ti zbog neke izjave ili izgleda ili nekog poteza al sasvim je drugo izjednaciti je sa nekim ko peva o ustasluku nazicmu fasizmu logorima i ostalim budalastinama... 

 

potpuno nepotrebno i neopravdivo za jucerasnji dan al ne mogu reci i ne ocekivano pogotovo nakon onih izjava o domobranima i ostalim glupostima, aj da je rat zavrsen juce al proslo je vise od 20 godina

 

inace njihovoj repki kapa dole sto se tice nastupa na sp, strasan tim ali strasan

 

Koja crna relativizacija?

 

Je l' treba da crtam? Je l' moras da pevas o klanju Srba da bi bio fasista? Je l' ga samo pesme kvalifikuju kao fasistu, ili i ono sto radi van bine?

 

Mnogo mi se jebe sto Ceca ili neko drugi pa ni taj BMK koliko znam nema toliko eksplicitne tekstove kao Tompson, i da, ako gledamo samo to, on jeste gori od svih "nasih".

 

S tim sto nema nijednog smislenog razloga da se posmatra samo to, vec citav taj ustasko-cetnicki milje koji se ljubi u sve telesne otvore kad je potrebno, a Udovica, i pogotovo njen muz, su itekako deo istog.

 

Kome to ne moze da dodje do mozga izgubljen je slucaj.


  • 0

#602 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 17 July 2018 - 23:38

Zasto Aca Stojanovic Mbapea zove Embape? 


  • 0

#603 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 17 July 2018 - 23:45

Zato sto je Aca Stojanovic. :D

Edited by jahrastaffaraj, 17 July 2018 - 23:45.

  • 1

#604 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 17 July 2018 - 23:46

Zasto Vokera zove Volker?


  • 0

#605 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 17 July 2018 - 23:47

Ej moj topice o finalu SP, deseet strana punih (kenjanja )o Tupsonu...

 

Cemu volke budalastin...da se neki se do balcaka (naseru) jer ih isprovocira neka primitivna nistarija...i to tako ide. Kuku :krsta:

 

No commento no uno momento razumu.

 

Video sam samo lepu fotografiju pun Trg u Zagrebu...pomislih eto koliko puta je tako bilo u Beogradu, nasim brojnim reprezentativcima, sem seka-persama.

 

Lepe su te proslave, sportisti i oni koji ce to postati jednog dana sanjaju o tome.

 

Pala je jos jedna zavesa na SP u fudbalu, do novog manje od 4 godine. Ima mnogo lepih i znacajnih momenata ali ne bih mogao da izdvojim nesto posebno toliko toga je napisano i izreceno...ne pamtim ova prvenstva-2000tih kao ona 80tih, barem mi ne znace toliko.

 

Izvesno da je Francuska bila najuspesnija a kakav je to kontrast u odnosu na situaciju s prvenstva u Japanu/J.Koreji kad su ispali bez postignutog gola.

 

Ne mogu da izdvojim koji golman je bio posebno bolji od ostalih...nema tih golmana koji bi bili markatni u svojim timovima, uglavnom se svodi na igrace, na plejmejkere ili napadace.

 

Prvenstvo je proslo bez Italije i Holandije, a ispali su mnogi favoriti pre zavrsnice...nije bilo ni SAD koji je znao da bude uspesan na prethodnim prvenstvima.

 

Opet je nekih 6 golova bilo dovoljno da se postane najbolji strelac na SP, a taj strelac nije bio u stanju da resi bitne utakmice.

 

itd itd....Dosta je bilo fudbala, ovog leta, vreme je za neke druge sportove.


Edited by Janne240, 17 July 2018 - 23:57.

  • 0

#606 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 17 July 2018 - 23:55

Ej moj topice o finalu SP, deseet strana punih (kenjanja )o Tupsonu...

 

 

A ovde tvrde kako se Hrvatska stalno bavi Srbijom, a Srbiju Hrvatska ne zanima  :lol:

 

Takdje citam jedan hrvatski forum povremeno, i citam veceras, tamo pisu kako se Srbija stalno bavi Hrvatskom, a Hrvatsku Srbija ne zanima :lol+:

 

Srbi i Hrvati, blizanci za vecnost.


Edited by Skyglider, 17 July 2018 - 23:55.

  • 0

#607 ranzo

ranzo
  • Members
  • 596 posts

Posted 17 July 2018 - 23:57

Koja crna relativizacija?

 

Je l' treba da crtam? Je l' moras da pevas o klanju Srba da bi bio fasista? Je l' ga samo pesme kvalifikuju kao fasistu, ili i ono sto radi van bine?

 

Mnogo mi se jebe sto Ceca ili neko drugi pa ni taj BMK koliko znam nema toliko eksplicitne tekstove kao Tompson, i da, ako gledamo samo to, on jeste gori od svih "nasih".

 

S tim sto nema nijednog smislenog razloga da se posmatra samo to, vec citav taj ustasko-cetnicki milje koji se ljubi u sve telesne otvore kad je potrebno, a Udovica, i pogotovo njen muz, su itekako deo istog.

 

Kome to ne moze da dodje do mozga izgubljen je slucaj.

evo ova

al sto neko rece ipak je ovo tema o sp tako da ne bi dalje o tome


  • 0

#608 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 18 July 2018 - 00:01

Sto bre toliko volite ta prepucavanja i rasprave koje vze sa smislom nemaju...i opet je to neka famozna relativizacija...kako se to ovde lako koristi kad se u buketu prica nadju neki delovi...to je klasicno izvlacenje iz konteksta a ne relativizacija. Svako moze da stvari stavi u odredjen diskurs iz kog poentira u nekom pravcu ne radi se tu o relativizacijama kao sofistickim argumentacijama, onaj ko to dalje citira i kopira samo pakuje diskusije u nedogled.


Edited by Janne240, 18 July 2018 - 00:04.

  • 1

#609 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 18 July 2018 - 00:09

Ej moj topice o finalu SP, deseet strana punih (kenjanja )o Tupsonu...

 

Cemu volke budalastin...da se neki se do balcaka (naseru) jer ih isprovocira neka primitivna nistarija...i to tako ide. Kuku :krsta:

 

 

Nije 10 strana o Tupsonu, nego o hrvatskim fudbalerima koji su Tupsona pozvali i zahtevali kao trijumfalni simbol pobede. Ne komentarise se Tupson nego ono sto su uradili fudbaleri.

Ali kao sto sam precenio te nogometase, precenio sam i tebe da ces da skapiras u cemu je poenta.


  • 1

#610 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 18 July 2018 - 00:14

Sto bih se ja hvatao tih poenti o kojima vi diskutujete kad je besmisleno?

 

Ajde BB, dobro ti si suva inteligencija, nemam ja strpljenja da citam tolike postove da bih razmisljao ili nipodastavao postupke sportista, niti trazio greske drugih forumasa, njihove stavove secira i elaborirao svoje kao sustinski drugacije od normalnog nivoa adrenalina, ponosa i srece...nema potrebe za animozitetima niti je forum mesto gde se autentican sportski dozivljaj moze preneti.

 

Pozdravljam uspehe svih ali lepo je biti part of history, makar nam zavist kao trn u oku kopala tudja sreca.


  • 0

#611 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 18 July 2018 - 00:18

Znaci mrzi te da razmisljas o jeftinim anticivilizacijskim potezima i mrzi te da osudis to?
Ali te ne mrzi da nekad odgledas po 90 minuta fudbala, kod kojeg se drustvo nece promeniti?


Zbog takvog stava i imamo politicare kakve imamo i imamo drustvo kako imamo.
"Pa mrzi me da se bavim vaznim stvarima, zasto bih..."


Edited by Booker Buckets, 18 July 2018 - 00:18.

  • 0

#612 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 18 July 2018 - 00:26

hahaha neverovatan si do kakvih obrata ti dolazis...Zbog ovakvih mojih stavova koji po tvome, koincidiraju sa politicarima, ti smatras da je drustvo u problemu...pa vecu ujdurmu nisam u zivotu procitao. DA je ikada ijedan moj stav ili misljenje moglo da promeni bilo ciju odluku ili izbor u životu u ovom društvu, verovatno ne bih ni p napisao na ovom mestu. No moji stavovi su vaspitali jedno-dvoje dece i zbog toga sam najsrećniji u svom životu.

 

Zasto bih osudjivao bilo cije poteze koji nisu u mom vinklu, integritetu, zivotnom iskustvo, poznavanju ljudi, planovima i okruzenju, obrazovanju, zdravlju i porodici koju imam? Nikad sebe ne bih stavio na "visinu" inkvizicije, i sudija niti smatram to moralnom obavezom prema nekome ko je postigao uspeh a nije politicki korektno to proslavio.

 

Nikad ni ne promisljam o drugom da bih ga osudio. Budala ostaje budala, tu promene nema, cemu balavljenje o tome, cemu davanje znacenja tome?

 

Nisam gledao finale na primer, imao sam preca posla u zivotu, eto bio sam u dobroj nameri prema prijateljima koje sam vozio na put, nije mi se nesto ni gledalo...Dovoljno je bilo sto sam cuo rezultat u par sekundi te voznje, nisam jos ni golove pogledao.

 

Molio bih da se obrise moj post, ako nije u skladu sa topikom, kao i prethodna dva-tri.


Edited by Janne240, 18 July 2018 - 00:35.

  • 0

#613 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 18 July 2018 - 05:08

Ne mogu da izdvojim koji golman je bio posebno bolji od ostalih...nema tih golmana koji bi bili markatni u svojim timovima, uglavnom se svodi na igrace, na plejmejkere ili napadace.


Šmajhel?
  • 0

#614 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 18 July 2018 - 08:47

 

itd itd....Dosta je bilo fudbala, ovog leta, vreme je za neke druge sportove.

Evo ja svima preporučujem prvi Evropski šampionat koji će se održati početkom avugusta u Škotskoj i Minhenu.


Edited by DonJuan, 18 July 2018 - 08:48.

  • 0

#615 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Posted 18 July 2018 - 09:09

https://www.index.hr...na/2011840.aspx

 

Dobar tekst...


  • 1