Jump to content


Photo
- - - - -

FK Partizan 2018/19


  • Please log in to reply
2420 replies to this topic

#1426 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 19 September 2018 - 17:55

5 x 1:0. Spektakularno smo uzbudljiva ekipa.


  • 0

#1427 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 19 September 2018 - 18:30

bata je stara juve škola

 

sad ide na bunker nad bunkerima.

valjda smo našli način da otvaramo.


  • 0

#1428 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 19 September 2018 - 18:40

Mi za razliku od Napolija imamo recept za bunker.


  • 0

#1429 JustRead

JustRead
  • Members
  • 326 posts

Posted 19 September 2018 - 20:19

5 x 1:0. Spektakularno smo uzbudljiva ekipa.


Na gol vise... Sta ces kad ovi ostali ne znaju da daju.
  • 0

#1430 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 7,203 posts

Posted 19 September 2018 - 21:46

cdd0c09fff5ab4315c3cf39adfb0d97a.jpg
  • 0

#1431 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 20 September 2018 - 07:17

Ako treba da jednom rečju opišem naše utakmice u domaćoj ligi to bi bila ravnopravno. Ako igramo sa nekim ko nema blage veze mi mu pomognemo u ubijanju lopte a ako se protivnik malo otvori i poželi da igra odmah mu otvorimo prostor za to. Bez problema nas izvozaju barem dva-tri puta po meču pa gledamo u pasulj da li će da se ušeprtljaju pred golom ili će Stojković da skine loptu već viđenu u mreži. O maltene izjednačenoj igri na sredini da ni ne govorim.

 

Nisam gledao sve utakmice pa se ograđujem ali imam utisak da već jako dugo nismo nikoga rutinirali a kamoli izdominirali nad nekom nejači. Nigde se ne vidi da smo mi značajno skuplji i iskusniji tim, koji bi po toj logici barem ponekad trebalo da razvali boraniju.

 

Rikardo se lepo otvarao i kretao ali je bio pomalo sebičan, pomalo šeprtlja a pomalo dekoncentrisan. Svaki put dovoljno da na kraju završi sa nula golova na kontu. Možda je rano za prognozu ali deluje da se Mesiju opet igra fudbal kao prošle godine u ovo doba. Kao biljka, cveta uvek u isto doba. :D


  • 0

#1432 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 20 September 2018 - 15:58

funjara se konacno oglasila... ali opet ne na teme zbog kojih bi trebao da crveni vec da nepotrebno kenja

 

 

Dan posle, oglasio se i sportski direktor crno-belih.

 

- Ne brine mene Crvena zvezda, mi ćemo da izađemo na teren i da odmerimo snage muški, pa neka pobedi bolji. Brine me šta bi moglo da se desi ako se ponovo umeša taj “neko treći” i kroji nam sudbine. Šta onda da očekujemo?! Šta tek onda da očekujemo do kraja sezone ako pobedimo u derbiju? - upitao je Iliev.


S tim u vezi, Iliev je rekao da se nada da će pravu u derbiju deliti “naš najbolji sudija”, jasno aludirajući na Milorada Mažića, a delegiranje se očekuje u toku dana i trebalo bi da bude objavljeno na sajtu FSS.

- Počinjem da “vrtim film”, sećam se nekih golova iz gol-auta, nedosuđenih jedanaesteraca, odluka koje vam “vežu i ruke i noge”. I zabrinut sam, iskren da budem, jer je sezona tek počela, a neke stvari postaju simptomatične - poručio je Iliev.


Edited by Plikuscht, 20 September 2018 - 16:00.

  • 0

#1433 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 20 September 2018 - 16:01

Navodno će Terza i ekipa pokušati da poguraju Butinu Grujića za derbi.

Velika im je frka.


  • 1

#1434 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 20 September 2018 - 20:23

https://twitter.com/...4817892352?s=19
  • 0

#1435 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 20 September 2018 - 20:55

Navodno će Terza i ekipa pokušati da poguraju Butinu Grujića za derbi.

Velika im je frka.

Još danas u podne je objavljeno da Gruja sudi...malo kasniš.

http://www.fss.rs/index.php?id=2721


  • 1

#1436 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 20 September 2018 - 20:58

IliJev cita forum, cim ubacio vezane ruke i noge :D
  • 0

#1437 Referent

Referent
  • Members
  • 1,486 posts

Posted 22 September 2018 - 07:27

cdd0c09fff5ab4315c3cf39adfb0d97a.jpg

Је ли то књига што је неки лик сам све прикупљао и писао? Црно-бела енциклопедија?
  • 0

#1438 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 22 September 2018 - 11:34

Jokanović pričao o Englezima o večitom derbiju: Ja sam vam Partizanov navijač i veoma sam srećan zbog svog izbora

 
Petak 21 septembar 2018 / Izvor: mozzartsport.com
 
Trener Fulama u razgovoru za BBC pokušao da dočara sudar dva najbolja srpska kluba
 
 
c47b27d4a2d17bb457e5ebc98be378cb5ab99d32
 

Večiti fudbalski derbi davno je prešao granice Srbije I često ume da bude tema I u stranim medijima. I sada je to slučaj, pošto je ugledni BBBC posvetio pažnju 158. Prvenstvenom okršaju večitih beogradskih rivala, a o duelu Partizana i Crvene zvezde razgoravao je sa Slavišom Jokanovićem, trenerom Fulama.

Podsetio je britanski javni servis da se radi o čoveku koji je navijač Partizana, koji je potom postao igrač, a onda i trener crno-belih.
"Meč sa Zvezdom ne smatra se važnim samo u Beogradu, već čitava država priča o toj utakmici. To je derbi između dva najpoznatija srpska kluba, a svojevremeno, dva najpoznatija u Jugoslaviji. To je, ujedno, poseban dan za navijače iz oba tabora. Ljudi o ovom meču pričaju mnogo dana pre nego što on dođe na red", rekao je Jokanović za BBC.

 

On je istakao da u Srbiji "većina navija za Zvezdu, verovatno 55 ili 60 odsto ljudi".
"Ja sam vam Partizanov navijač. I, veoma sam srećan zbog svog izbora. Bio sam srećan što mogu da branim boje tog kluba i u dobrim i u lošim momentima, uvek sam mu bio veran", kazao je Jokanović.

Jokanović je dodao da ponekad stvari mogu da odu u drugom smeru kada je u pitanju večiti derbi.
"Ali, to je i dalje jedan od najvećih derbija na svetu. Ono što nam treba je malo više kvaliteta i boljeg fudbala, a malo manje nasilja na tribinama. Sada, na primer, ima manje publike nego u vreme kada sam ja igrao. A ja sam igrao pred 100.000 ljudi (na stadionu Crvene zvezde), odnosno 55.000 na našem, ali, zbog propisa UEFA, kapaciteti su smanjeni", kazao je srpski stručnjak.

 

Rekao je Jokanović i da je kao dečak bio vatreni navijač crno-belih.
"Uvek sam gledao Partizan iz našeg 'kopa'. Bilo je tada malo tiše nego sada, ali sa više ljudi nego što je ovih godina slučaj. I, nije bilo nasilja", rekao je Jokanović.

 

Trener Fulama govorio je i o sopstvenoj statistici u derbijima.
"Jedan sam izgubio kao igrač i jedan kao trener. A bio sam akter nekih 15 ili 16. Sećam se derbija još iz detinjstva. Bio sam navijač, mnoge utakmice sa Zvezdom sam gledao sa tribina. I mi i oni imamo veoma jake navijačke grupe, pa ponekad to može da dovede do opasnih situacija. I, kako sam igrao derbije, a i trenirao ekipe u njima, malo šta sada može da me iznenadi. Ali, jedna stvar se ističe - ogromna je buka. Neverovatna. Sećam se, kada sam igrao derbi - bilo je nemoguće da pričate sa saigračima i dajete im instrukcije. Možete da mlatarate rukama, ali ne i da nešto rečima saopštite", naveo je on.

 

Otkrio je Jokanović i na koji derbi je posebno ponosan.
"Igrao sam protiv jednog od najvećih Zvezdinih timova, na startu 90-ih godina prošlog veka. Tada su oni bili šampioni Evrope i prvaci sveta. A igrati tada, značilo je izaći pred 100.000 ljudi, u 'vrelu' atmosferu, pred navijačima koji ne prestaju da bodre svoj tim. Ponekad je stvarno nemoguće da bilo šta čujete oko sebe. Navijači uvek imaju veliku ulogu na derbiju. Na kraju utakmica uvek znate ko je dobio derbi na tribinama. Nije to baš nešto što biste vi Englezi mogli da shvatite kao uobičajenu stvar, ali... to vam je ta naša emocija", zaključio je Jokanović.


Edited by Plikuscht, 22 September 2018 - 11:35.

  • 0

#1439 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 7,203 posts

Posted 22 September 2018 - 16:56

Је ли то књига што је неки лик сам све прикупљао и писао? Црно-бела енциклопедија?


Da, Encyclopedia Partizanica, preko hiljadu strana, pokrivene sve zvanične utakmice Partizana u istoriji, trofeji, igrači i treneri, dresovi... Opaka stvar.
  • 0

#1440 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 23 September 2018 - 09:27

Dnw29AmX0AAYPLI.jpg


  • 1