Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanja &prijedlozi forumski - razni


  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#76 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 18 July 2018 - 18:35

Ono upozorenje se odnosilo na sve. Zamolila bih te da prestanes sa praksom ofanzivnog ucitavanja i spekulisanja.


Ja te samo molim da ozbiljno proučiš njihovih 200 postova, biraj koga ćeš Kinika, mrda ili Denisa. Kada već pričaš o duhovitosti, političkoj objektivnosti i bez ulazaka u RL insinuacije.
  • 0

#77 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 18 July 2018 - 18:49

Naravno, obe zaracene strane su ubedjene da se onaj onaj post odnosio na njihove "protivnike".

A ti, melankolice, apsolutno nemas pravo da se zalis ni na sta. Tvoje histericno ucitavanje, isledjivanje forumass kao da si ti neki faktor, stalking angelie, drndanje o njenom licnom zivotu I o tome za koga je glasala, direktne optuzbe na racun svih forumasa koji se nisu upustili u "anti fasisticku" histeriju da podrzavaju rasizam I fasizam( sto, jelte, I njih cini rasistima I fasistima) zasluzuje jedan poduzi ban!
  • 1

#78 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 18 July 2018 - 18:50

Pitala si gde je limit i ja sam ti ostavila slobodu da to sama odredis, kao sto bi svako trebao jer je to stvar licne odgovornosti.

Ovo tvoje spekulisanje koje postove ja vidim je samo bespotrebno razvodnjavanje. Nismo mi ovde na danocnom dezurstvu.

 

Znam da niste, ali onda ne treba ni da opominjete. Licno ja sam moje limite presla jer nivo diskusije koji se vodi tamo to zahteva ili odustati, mozda cak i od foruma... jer uvek ima onih koji su nelimitirani a i nekaznjeni za to. 

 

Mozda je tebi bespotrebno, meni nije, hocu da znam tacna pravila. Ako nemate vremena i volje ima resenje i za to. 


  • 3

#79 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 22 July 2018 - 10:40

U poslednja dva dana nova forumska politika, koja nigde nije zvanicno objavljena, je trebalo da postane jasna svima koji su ovde proveli duze od nekoliko meseci. Moderacija je jasno uzela u zastitu sacicu forumasa koji su u forumskom smislu vredni onoliko koliko i hiljade onih koji su odavde isutirani naglavacke u vreme najvece ekspanzije Storm Front foruma. Moderatori se pritom nisu ni osvrnuli na cinjenicu da je jedan Sredinger, koji je bio poslednji forumas iz one prve ekipe koja je prakticno podigla forum i dala mu svoj pecat, prestao da pise jer ocigledno ne zeli vise da gubi vreme na ovakvom forumu. Da ne pricamo sto su bili bitan faktor u njegovoj odluci, prakticno je oteran odavde.

 

Ta sacica forumasa kojima je najveci uspeh u zivotu to sto su pobegli iz ove vukojebine (mada ni to nisu svi uspeli) od ovog foruma su napravili najaktivniji desnicarski forum u Srbiji u ovom trenutku, uz svesrdnu pomoc moderacije.

 

Jasno je vec godinama sta je glavni problem na PDF Politika, ali je moderacija na to namerno zmurila i gurala pod tepih. Sada je zbog tog problema ostalo cirka 10 ljudi koji napisu vise od 5 postova mesecno na tom PDFu, od kojih polovina namerno troluje, vredja, opstruira svaki nagovestaj smislene diskusije, opet, uz svesrdnu pomoc moderacije.

 

Ako je moderaciji cilj da na ovom forumu vise niko ne pise, onda im cestitam, jer je ovo sto rade najbolji recept za to.

 

Od foruma koji je bio stozer gradjanske Srbije, B92 je spao na neki 4chan/storm front nivo i ovde stvarno godinama (osim vrlo sporadicno) nije covek mogao da procita ista vredno niti zanimljivo, iz cega bi mogao nesto da nauci, za razliku od perioda od pre nekih 7,8 godina, kada si te stvari mogao da citas svaki dan.

 

Jedino zanimljivo sto ce se na ovom forumu desiti u bliskoj buducnosti je novi raspad ove ekipice koja je privatizovala PDF Politika. Kao copor hijena, kada nema potencijalnog plena koji treba sinhronizovano napasti, krece trvenje medj sobom. :)


Edited by McLeod, 22 July 2018 - 10:40.

  • 5

#80 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 22 July 2018 - 12:13

Ja mislim da moderacija dobro radi svoj posao i da ima puno strpljenja sa nama, forumasima. 

Ja sam jedan od onih koji puno troluju, a uvek sam bio relativno blago kaznjen. Gledacu da ubuduce 

pisem sto smislenije diskusije, na zadovoljstvo forumasa a i da moderaciji olaksam posao. 


  • 3

#81 McCarthy

McCarthy
  • Members
  • 235 posts

Posted 22 July 2018 - 16:26

U poslednja dva dana nova forumska politika, koja nigde nije zvanicno objavljena, je trebalo da postane jasna svima koji su ovde proveli duze od nekoliko meseci. Moderacija je jasno uzela u zastitu sacicu forumasa koji su u forumskom smislu vredni onoliko koliko i hiljade onih koji su odavde isutirani naglavacke u vreme najvece ekspanzije Storm Front foruma. Moderatori se pritom nisu ni osvrnuli na cinjenicu da je jedan Sredinger, koji je bio poslednji forumas iz one prve ekipe koja je prakticno podigla forum i dala mu svoj pecat, prestao da pise jer ocigledno ne zeli vise da gubi vreme na ovakvom forumu. Da ne pricamo sto su bili bitan faktor u njegovoj odluci, prakticno je oteran odavde.
 
Ta sacica forumasa kojima je najveci uspeh u zivotu to sto su pobegli iz ove vukojebine (mada ni to nisu svi uspeli) od ovog foruma su napravili najaktivniji desnicarski forum u Srbiji u ovom trenutku, uz svesrdnu pomoc moderacije.
 
Jasno je vec godinama sta je glavni problem na PDF Politika, ali je moderacija na to namerno zmurila i gurala pod tepih. Sada je zbog tog problema ostalo cirka 10 ljudi koji napisu vise od 5 postova mesecno na tom PDFu, od kojih polovina namerno troluje, vredja, opstruira svaki nagovestaj smislene diskusije, opet, uz svesrdnu pomoc moderacije.
 
Ako je moderaciji cilj da na ovom forumu vise niko ne pise, onda im cestitam, jer je ovo sto rade najbolji recept za to.
 
Od foruma koji je bio stozer gradjanske Srbije, B92 je spao na neki 4chan/storm front nivo i ovde stvarno godinama (osim vrlo sporadicno) nije covek mogao da procita ista vredno niti zanimljivo, iz cega bi mogao nesto da nauci, za razliku od perioda od pre nekih 7,8 godina, kada si te stvari mogao da citas svaki dan.
 
Jedino zanimljivo sto ce se na ovom forumu desiti u bliskoj buducnosti je novi raspad ove ekipice koja je privatizovala PDF Politika. Kao copor hijena, kada nema potencijalnog plena koji treba sinhronizovano napasti, krece trvenje medj sobom. :)


U poslednja dva dana nova forumska politika, koja nigde nije zvanicno objavljena, je trebalo da postane jasna svima koji su ovde proveli duze od nekoliko meseci. Moderacija je jasno uzela u zastitu sacicu forumasa koji su u forumskom smislu vredni onoliko koliko i hiljade onih koji su odavde isutirani naglavacke u vreme najvece ekspanzije Storm Front foruma. Moderatori se pritom nisu ni osvrnuli na cinjenicu da je jedan Sredinger, koji je bio poslednji forumas iz one prve ekipe koja je prakticno podigla forum i dala mu svoj pecat, prestao da pise jer ocigledno ne zeli vise da gubi vreme na ovakvom forumu. Da ne pricamo sto su bili bitan faktor u njegovoj odluci, prakticno je oteran odavde.
 
Ta sacica forumasa kojima je najveci uspeh u zivotu to sto su pobegli iz ove vukojebine (mada ni to nisu svi uspeli) od ovog foruma su napravili najaktivniji desnicarski forum u Srbiji u ovom trenutku, uz svesrdnu pomoc moderacije.
 
Jasno je vec godinama sta je glavni problem na PDF Politika, ali je moderacija na to namerno zmurila i gurala pod tepih. Sada je zbog tog problema ostalo cirka 10 ljudi koji napisu vise od 5 postova mesecno na tom PDFu, od kojih polovina namerno troluje, vredja, opstruira svaki nagovestaj smislene diskusije, opet, uz svesrdnu pomoc moderacije.
 
Ako je moderaciji cilj da na ovom forumu vise niko ne pise, onda im cestitam, jer je ovo sto rade najbolji recept za to.
 
Od foruma koji je bio stozer gradjanske Srbije, B92 je spao na neki 4chan/storm front nivo i ovde stvarno godinama (osim vrlo sporadicno) nije covek mogao da procita ista vredno niti zanimljivo, iz cega bi mogao nesto da nauci, za razliku od perioda od pre nekih 7,8 godina, kada si te stvari mogao da citas svaki dan.
 
Jedino zanimljivo sto ce se na ovom forumu desiti u bliskoj buducnosti je novi raspad ove ekipice koja je privatizovala PDF Politika. Kao copor hijena, kada nema potencijalnog plena koji treba sinhronizovano napasti, krece trvenje medj sobom. :)


Cyberworld je banovala / stavila na approval / whatsoever BabyW, a nije bljuvotine koje pise Denis ili personalne spamove koje pise MRD (a koje su bez ikakvog smisla ili teme diskusije).

Forum ocigledno neguje novokomponovani radikalizam i jednoumlje. Politicki stavovi ekstremne polarizacije nisu nesto sto sam slusao od generacije baby boomersa i generacija X kada su govorili o tome sta je B92 znacio za vreme Milosevicevog mraka. Brend B92 na kom sam odrastao i izgradio svoje politicke stavove (i napokon dosao kao mlad adult na njegovoj staroj slavi) izgleda vise ne postoji. Danas je to nesto sasvim drugo, privatizovano mesto namenjeno za sovinisticke ispade Denisa, set simultativnih ad hominema Kinika i doskocica bez ikakvog smisla MRD-a. Ljudi govore o tudjim komsijama, tudjim profesijama, satnicama, a kasnije podmecu iste drugima, sve u cilju tvistera sutiranja uz protekciju moderacije, dok isti ne napuste forum.

Ja sam ovde dosao kao mladic-adolescent sa 14 godina i citao genijalne postove stare garde od kojih sam pokupio enormno znanje. Citanje i pracenje PDF ekonomija je uticalo na to da toliko zavolim ekonomiju i kasnije upisem studije iste i napokon uspesno diplomiram. Hvala plejadi odlicnih forumasa na svemu sto su delili na PDF ekonomija i politika.
Danas sam aktivno dosao kao mlad ekonomista i jos mladji naucnik sa 24 godine, ali ga jos brze napustam zbog otvorene ksenofobije, rasizma, politickog primitivizma, poganog diskursa i najbednijih ljudskih rekora (gorcina) koji prilice svemu onome protiv cega su se moji roditelji borili devedesetih godina, a sto je B92 simbolizovao.

Laku noc B92 definitivno. Nije bilo uzaludno. Hvala na zdravoj mladosti i odlucnoj borbi.

Nos vemos en otra cuente. Adios.
  • 4

#82 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 July 2018 - 16:57

Ima li neko savet kako se koristi search opcija, za mene je potpuno neupotrebljiva, a primetio sam da neki ipak uspevaju da je koriste. 


  • 0

#83 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 July 2018 - 17:03

Ima li neko savet kako se koristi search opcija, za mene je potpuno neupotrebljiva, a primetio sam da neki ipak uspevaju da je koriste. 

Meni isto ne radi, ali ni find content opcija ne radi. Nema mogucnosti da dobijem istoriju postova duzu od 4-5 poslednjih postova. Kao da nista nije pisano.


  • 0

#84 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 July 2018 - 17:23

...

 

Vecinu postova pisem u notepad'u / wordpad-u, pa iskopiram u prozorce.

 

Stranu snimim.

 

Kada ponovo navratim i vidim da se nesto promenilo, staru stranu preimenujem i dodam joj  _a.

Novu snimim sa novim brojem.

 

Snimim u svakom slucaju, pogotovo ako imam 'filing za osecanje' da ce biti neka frka.

;)

Ili ako imam nameru da se naljutim!

Voila!

 

Francuski marsal Liote (Louis Hubert Gonzalve Lyautey) bi obicno rekao svom adjutantu: sutra mi spremite staru beretku, imam nameru da je izgazim u besu!

:lol+:

 

...


  • 0

#85 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 July 2018 - 17:41

 

 

 

Francuski marsal Liote (Louis Hubert Gonzalve Lyautey) bi obicno rekao svom adjutantu: sutra mi spremite staru beretku, imam nameru da je izgazim u besu!

:lol+:

 

...

 

Dobar  :+1:


  • 0

#86 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 22 July 2018 - 17:58

U poslednja dva dana nova forumska politika, koja nigde nije zvanicno objavljena, je trebalo da postane jasna svima koji su ovde proveli duze od nekoliko meseci. 

Cyber je lepo zamolila da se prekinu licna napadanja, stalkovanje, etiketiranje, podmetanje, kopanje po licnim zivotima i slicno. I da se rasprava vodi argumentovano.

Nema tu neke promene forumske politike, a ni "zastite sacice forumasa". 

Savrseno opravdano je reagovala, a i ovaj tvoj post je dokaz zasto, posto nastavlja isti MO.

Neki su prihvatili kritiku i molbu.

 

Ovo nije poziv na raspravu, vec samo argumentovani komentar zasto je moderacija razumno reagovala.


  • 2

#87 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 22 July 2018 - 22:51

Cyber opominje one koji joj se ne svidjaju.

Npr na temi o Rusiji, Alberto je pokrenuo diskusiju u vezi fudbalskog prvenstva, ja sam odgovorio da to nije tacno, i onda se ona ubacila i napisala da prestanem sa pisanjem o sporu na politickoj temi. ja sam prestao, ali su "oni" dalje nastavili o sportu na politickoj temi. 

Tako je opomenula baby zbog trolovanja, a mrd drugo nista ne radi nego troluje temu o USA, i obicno uskoci da bi odbranio Angeliu. Nista konkretno niti smisljeno nije napisao.

Denis, on ide u sitna crevca, zapne za neciji real life na osnovu jedne slike. I tako ......


Edited by slavisa063, 22 July 2018 - 23:01.

  • 0

#88 marejosip

marejosip
  • Members
  • 1,739 posts

Posted 23 July 2018 - 00:12

Ja sam jedan od onih koji puno troluju, a uvek sam bio relativno blago kaznjen.


Mislim da je ovo sto si napisao upravo i deo problema o kojem forumasi govore. Ti za trolovanje budes blago kaznjen, a neko drugi bi za to dobio poprilican ban. ;)
  • 0

#89 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 23 July 2018 - 00:37

Mislim da je ovo sto si napisao upravo i deo problema o kojem forumasi govore. Ti za trolovanje budes blago kaznjen, a neko drugi bi za to dobio poprilican ban. ;)

Ipak moderacija zna bolje od nas forumasa kada, koliko i koga da kazni! Npr. ja nisam nikoga vredjao , dok ima trolera koji pored trolovanja jos i vredjaju, psuju i prete i analiziraju licni zivot drugih forumasa. Ti dobijaju duze kazne.
  • 0

#90 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 July 2018 - 03:06

Cyber opominje one koji joj se ne svidjaju.

 

Cyber je opomenula sve ucesnike. Mrd nije odgovarao a Baby jeste pa je dobila pojasnjenje.

Uglavnom sam prespavala ceo dogadjaj, ali ono sto sam videla je bilo savrseno kosher, Cyber za sve ove godine koliko pratim, nema neke favorites.

 

Indikativno je da neko ovde misli da su neki forumasi trebali da budu zasticeni - zasto? Ne vidim razlog da Mc nastavi sa njegovim sta je "najvece uspeh sacice forumasa". 

 

I ovo nije neko izbegavanje mog licnog doprinosa takvoj atmosferi. Jednostavno neko nam je ukazao na gubitak kontrole - stanes i prekines.

 

Sto je moj plan sada.


  • 2