Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Euroleague 2017/18


  • This topic is locked This topic is locked
3361 replies to this topic

#3301 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 21 May 2018 - 10:41

2020 moze samo da organizuje neki turnir u pokeru u nekom kazamatu.  :D


  • 0

#3302 Obi-Wan

Obi-Wan
  • Members
  • 5,024 posts

Posted 21 May 2018 - 10:43

 

"Evolucija Evrolige u narednih pet do sedam godina više će se bazirati na dugoročnim licencama i povećanju broja klubova koji će iz Evrokupa ulaziti u Evroligu,

a manje na plasmanu u domaćim ligama. Mislim da je put u Evroligu kroz Evrokup, budućnost klubova sa ovih prostora".

 

 

 

Baš sam hteo da prokomentarišem ovo....ćao mesto za ABA ligu


  • 0

#3303 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 21 May 2018 - 10:44

Uh, dobro je da smo se na vreme presaltali na Eurocup.
  • 1

#3304 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 21 May 2018 - 10:49

 

"Evolucija Evrolige u narednih pet do sedam godina više će se bazirati na dugoročnim licencama i povećanju broja klubova koji će iz Evrokupa ulaziti u Evroligu,

a manje na plasmanu u domaćim ligama. Mislim da je put u Evroligu kroz Evrokup, budućnost klubova sa ovih prostora".

 

 

 

Daj link za ovaj tekst.


  • 0

#3305 kankunnen

kankunnen
  • Members
  • 3,281 posts

Posted 21 May 2018 - 10:50

http://mondo.rs/a110...u-Evrokupu.html


  • 0

#3306 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 21 May 2018 - 10:51

 

"Evolucija Evrolige u narednih pet do sedam godina više će se bazirati na dugoročnim licencama i povećanju broja klubova koji će iz Evrokupa ulaziti u Evroligu,

a manje na plasmanu u domaćim ligama. Mislim da je put u Evroligu kroz Evrokup, budućnost klubova sa ovih prostora".

 

 

 

 

Surovo, nisu se ni potrudili da upakuju u sjajni papir ovu informaciju, a i zašto bi.

 

Ne znam da li su ljudi svesni koliko će EL postati nemoguća misija za naše klubove. Mogu oni povećati broj klubova koji ulaze iz EC na 2, možda tri, ali neće to nama previše značiti.


  • 5

#3307 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 21 May 2018 - 10:59

Jedino se nadam da ce u EC moci samo kroz ABA ligu, jer bi povratak u domace lige bio mnogo veci udarac za klubove od gubitka mjesta u EL.


  • 2

#3308 kankunnen

kankunnen
  • Members
  • 3,281 posts

Posted 21 May 2018 - 11:02

Pitanje je koliko će trajati ta prohodnost iz EC, ovo su samo neki koraci ka konačnom rešenju za EL, koja je u magli.

Sve mi se čini da se ide ka nekom NBA modelu, zatvorenoj EL, za nekih 10-ak godina.


  • 0

#3309 Golijat

Golijat
  • Members
  • 3,613 posts

Posted 21 May 2018 - 11:02

U prevodu,fokusirace se na jos veci profit. :)
  • 0

#3310 kankunnen

kankunnen
  • Members
  • 3,281 posts

Posted 21 May 2018 - 11:10

U prevodu,fokusirace se na jos veci profit. :)

Jasno, koga je briga za sirotinju, držaće nas na lebu i vodi :)


  • 1

#3311 imbaSpirit

imbaSpirit
  • Members
  • 1,668 posts

Posted 21 May 2018 - 11:22

Deluje da je mislio da je preko EC prilika za vise od jednog mesta u EL za ovaj region, tako nekako, rekao je to nakon price o smanjenju sa 3 na 1 klub za ABA.


  • 1

#3312 Obi-Wan

Obi-Wan
  • Members
  • 5,024 posts

Posted 21 May 2018 - 11:43

Deluje da je mislio da je preko EC prilika za vise od jednog mesta u EL za ovaj region, tako nekako, rekao je to nakon price o smanjenju sa 3 na 1 klub za ABA.

 

deluje


  • 0

#3313 Jesper

Jesper
  • Members
  • 4,719 posts

Posted 21 May 2018 - 11:58

Svođenje EL na surovi profit će dovesti do povećanja kvaliteta, ali smanjenja popularnosti samog takmičenja. Pitanje je koliko ce se Litvanci moci nositi sa svim tim, sigurno duze nego nas region, ali na kraju mislim da ce izvisiti. Vjerovatno ce se vjestacki pokusati sa razvojom kosarke u Engleskoj, sto je osudjeno na propast odmah u startu. Kada PAO istupi iz EL istu ce sacinjavati bukvalno samo Spanci,Rusi i Turci. Jbt kad pogledas vijesti na profilu EL svi navijaci su sa nasih prostora, Grci i Turci. Ako PAO istupi iz EL odmah treba prepoloviti broj grckih navijaca. Efes nema svoje navijace, kao ni Faka, tako da jedino ostaje Fener. I postavlja se pitanje ko ce gledati tako koncipiranu EL kada istu nemogu da igraju klubovi iz drzava u kojima je kosarka bitan nacionalni sport, kome ce oni prodati TV prava? Tu ce biti bukvalno 7-8 (Efes, Faka, CSKA, Himki/Kubanj, englezi, francuzi) klubova koji uopste nemaju navijacku bazu. Ko bude zelio da vidi kvalitetan basket gledace NBA. Vidjeli smo kako Spanski navijaci pune dvoranu, na svakom F4 su podbacili, jbt Real ima probleme da proda 20,000 karti za finale Lige Sampiona, o cemu pricamo. Ruski timovi imaju ocajnu podrsku, basket se slabo prati, daleko je iza hokeja i fudbala.

 

EL ne moze kvalitetom da privuce navijace, posto nikad nece sustici NBA, to se mora uraditi povecanjem nagradnog fonda i stimulacijom kosarkaskih sredina kako bi priuba bile konkurenta, a po mogucnosti i uvodjenjem SC-a. Vidite kako je medijski propraveno finale EC, e u to ce nam se pretvoriti EL!

 

p.s. Zaboravio sam na Makabi, oni imaju odlicnu podrsku.


Edited by Jesper, 21 May 2018 - 11:58.

  • 0

#3314 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 21 May 2018 - 12:04

Od svih ovih kurobecanja sa pravljenjem proizvoda od kosarke meni su ubedljivo najotuzniji pokusaji da se taj sport razvije u Velikoj Britaniji. Sve sto su mogli su uradili da animiraju to trziste i svaki put je to bio fijasko nevidjenih razmera. I posle svega Bartomeu jos uvek ne odustaje, njegov sicardzijski um i dalje ima neku ideju da ce privuci britansko trziste i tamo stvoriti respektabilnu kosarku. Ne biva, care. Jednostavno ne biva.


  • 1

#3315 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 May 2018 - 12:05

Sve okej, mi smo u takvoj situaciji, ali da se ne lazemo - ova sezona Zvezde u EL je najbolji reper. Kao i Partizan pre, kada su rezultati dobri, powerhouse, mi trebamo Evroligi, najveca poseta kurci palci, cim su rezultati malo losiji, niko nece da se cima da dolazi.

 

Treba da prestane taj trip da smo mi ovde najbolji navijaci, zapravo kod nas je ta linija izmedju dobre i lose posete najtanja.

 

Drugo, ta poseta i popularnost, evo recimo u Litvaniji, ne moze da izdrzava ligu. Izdrzavaju je sponzorski ugovori. Ako bi se napravila zatvorena/sigurna liga, to bi mozda moglo da bude finansijski isplativo resenje za to takmicenje.

 

Kosarka nije fudbal, iako je mi i Litvanci vrednujemo vise. Treba da to shvatimo, vreme je.


  • 1