Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Euroleague 2017/18


  • This topic is locked This topic is locked
3361 replies to this topic

#3331 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 21 May 2018 - 14:29

Luka sa 1,98cm trenutno ima 100kg...bekovi tu težinu napakuju tek nakon 25-e najmanje.

Kada i ovaj primetan višak masnoće ozbiljnim treningom i ishranom prebaci u biceps a bogami i triceps...

pa puta znanje i tehnika...dobiće na brzini koja mu je trenutno za NBA jedina tanja strana koju mogu eksploatisati.

 

Dovoljno je videti napredak Gudurića na tom planu...otišo mekan i tanan,

a već sada se vidi razlika u definiciji i mišićnoj masi...što mu je ispravilo ramena i stav generalno.

 

 

Doncic je visok 203cm u patikama


  • 0

#3332 Jesper

Jesper
  • Members
  • 4,719 posts

Posted 21 May 2018 - 14:47

Nije problem uspostaviti zatvoren krug, problem je uciniti takmicenje finansijski isplativim.


  • 0

#3333 Obi-Wan

Obi-Wan
  • Members
  • 5,024 posts

Posted 21 May 2018 - 14:54

Nije problem uspostaviti zatvoren krug, problem je uciniti takmicenje finansijski isplativim.

 

što trenutno nije ni EL, a da li će Đordi uspeti u tome - pitanje je.

 

On se vodi pre svega ekonomskom logikom, da uključi najveća tržišta (NEM, FRA, GB) gde bi samo malim skokom u ceni plaćanja TV prava u tim zemljama dobio mnogo više nego da već postojeće zemlje (TUR, GRE, RUS, ISR, ABA) pojačaju plaćanja.


  • 0

#3334 Golijat

Golijat
  • Members
  • 3,613 posts

Posted 21 May 2018 - 15:05

Ništa Partizan ne bi dobio tom A licencom.
Igrao je KKP EL i duže od trajanja te Prokomove licence.



Iz one perspektive se nije znalo da li ce Partizan igrati EL svake sledece godine.
Osim ako ti nemas neke info iz kluba da je sigurno bilo da ce igrati svake naredne pa im A licenca nista nije znacila. :P
  • 0

#3335 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 21 May 2018 - 15:08

To mu ima smisla, samo opet, zabole njih za kosarku, kod UK, nekad pomislim da su pikado i snooker (o moto sportovima da ne govorim) milion puta popularniji od kosarke npr.

Francuzi imaju tu nekako najvecu perspektivu ali kao da stagniraju nekako, ne napreduje im kosarka u bilo cemu.

Nemci mi tu dodju kao nesto izmedju Britanaca i Francuza, moze fazon ovako, ali ih ne zanima nista vise od ovoga sada.

 

Kad malo bolje razmislim, NBA je tu gde jeste, moze da se gleda najjaci basket, a sportska tradicija u tim zemljama je izrazito nekosarkaska.

Mnogo puta mi je palo na pamet to da, onako kako je sigurno da je fudbal no1 sport u svakoj evropskoj zemlji, tako je skroz do nacije/regije koji sport je no2, no3 itd.


  • 0

#3336 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 May 2018 - 15:56

Mi recimo ne znamo sta je hokej, ali ta evropska liga sasvim dobro funkcionise i koliko sam primetio interesovanje publike je sasvim korektno. Ne bi me cudilo i da prave bolje dealove nego u evropskoj kosarci, mada to stvarno ne znam.


  • 0

#3337 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 21 May 2018 - 15:56

Doncic je visok 203cm u patikama

Sa patikama ili bez, 198 ili 203 cm, moraće on da se utegne i zategne tamo.

 

Što naravno neće biti nikakav problem, tako da ima on rezerve i na tom planu.


  • 2

#3338 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 21 May 2018 - 16:58

To mu ima smisla, samo opet, zabole njih za kosarku, kod UK, nekad pomislim da su pikado i snooker (o moto sportovima da ne govorim) milion puta popularniji od kosarke npr.

Francuzi imaju tu nekako najvecu perspektivu ali kao da stagniraju nekako, ne napreduje im kosarka u bilo cemu.

Nemci mi tu dodju kao nesto izmedju Britanaca i Francuza, moze fazon ovako, ali ih ne zanima nista vise od ovoga sada.

Ma košarka je u Francuskoj popularna skoro kao i u Engleskoj i ovo guranje ASVEL-a u EL sledeće sezone mi djeluje naopako taman kao i ti planovi da se napravi ekipa u Engleskoj. Jedina mjesta u Francuskoj gdje košarka ima organsko prisustvo su manji gradovi, Limoges, Pau, Cholet, Le Mans... koji su ekonomski dosta loši. Svi veći gradovi vide samo guzbal, eventualno - o sramote - ragbi.


  • 1

#3339 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 21 May 2018 - 17:52

Meli - kako je to dobar i pouzdan kosarkas. Svaki segment kosarke mu je poznat. Juce je najbolje igrao napad, najbolje igrao odbranu na njihocjm bekovima u preuzimanju, jedini se tukao sa njihovim centrima sve vrijeme. Fener bi dobio da je imao tako fokusiranih igraca.
  • 0

#3340 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 21 May 2018 - 17:55

meli je topić 2.0


  • 0

#3341 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 21 May 2018 - 18:01

Sinoc je bas to neko od komentatora pomenuo.

Meni je on bas iznenadjenje u odnosu na Milano i taj rani period. Tada ne bih ni lud pomislio da on moze biti tako stabilan i koristan kosarkas.
  • 1

#3342 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 21 May 2018 - 18:01

Mi recimo ne znamo sta je hokej, ali ta evropska liga sasvim dobro funkcionise i koliko sam primetio interesovanje publike je sasvim korektno. Ne bi me cudilo i da prave bolje dealove nego u evropskoj kosarci, mada to stvarno ne znam.

 

Znam ja otprilike, sto iz prica hokej entuzijasta moje generacije i mladjih, sto iz kladionice. Champions Hockey League, (ne secam se kako su se sve zvale one prethodne), Svedi i Finci dominiraju. Ona Austrijska liga, osim domacih timova, ima jos mislim po jedan iz okolnih zemalja, osim Svajcaraca, koji imaju svoju dosta jaku ligu.

 

Ma košarka je u Francuskoj popularna skoro kao i u Engleskoj i ovo guranje ASVEL-a u EL sledeće sezone mi djeluje naopako taman kao i ti planovi da se napravi ekipa u Engleskoj. Jedina mjesta u Francuskoj gdje košarka ima organsko prisustvo su manji gradovi, Limoges, Pau, Cholet, Le Mans... koji su ekonomski dosta loši. Svi veći gradovi vide samo guzbal, eventualno - o sramote - ragbi.

 

To sam pomislio bas, znam da se igra ragbi ali kad, gde i sa kim nemam pojma. Bio sam u fazonu sta koji krasni je ovo, kad sam video famu oko meca Engleska-Francuska u ragbiju, kad se ono sve vec igralo, nebitno.


  • 0

#3343 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 21 May 2018 - 18:05

Sinoc je bas to neko od komentatora pomenuo.

Meni je on bas iznenadjenje u odnosu na Milano i taj rani period. Tada ne bih ni lud pomislio da on moze biti tako stabilan i koristan kosarkas.

 

nisam čuo u prenosu ali ga dobar deo karijere tako doživljavam

 

nikad nije bio takva sigurica ali ima sličan skillset


  • 0

#3344 niko69

niko69
  • Members
  • 4,580 posts

Posted 21 May 2018 - 18:28

Najlepsih zena, najukusnije hrane i najcistije vode...  kako da ne. Zemlja kosarke sa dva tri ozbiljna kluba u njoj koji ne bi izdrzali ni pola godine da im drzava suludo ne upumpava novac. To kolika smo mi zemlja kosarke pokazuje poluprazna hala Pionir kada ti u goste dolazi prvak evrope Fener ili REal a ti nemas zelju da vidis najboljeg mladog igraca ovog dela sveta posle Drazena Petrovica na delu. 

Potpis.


  • 0

#3345 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 21 May 2018 - 18:42

Meanwhile in Kaunas...

https://twitter.com/...9523495936?s=19
  • 8