Jump to content


Photo
- - - - -

Dijeta


  • Please log in to reply
1027 replies to this topic

#301 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 27 April 2017 - 20:42

Ascari, vi ste neki opsesivni tipovi, merite, vazete i pravite nauku. ;)

 

Ja samo znam da kad ne mogu da udjem u neke pantalone, treba da smanjim. A kad mogu, jedem sta i koliko hocu. Varijacija mi je tri rupe na kaisu, gore-dole. A najbitnija mera su mi kozne motoristicke pantalone koje imam okruglo 35 godina. Ne vrede bog zna sta, novcano. Ali imaju ogromnu emocionalnu vrednost, presle su valjda 1/4 miliona milja. Kad ne mogu da ih zakopcam, padnem u depresiju.

Onda batalim pivo, pijem samo votka-gimlet a kod mesa - preskacem slaninu. :D

 

Treba imati taktiku. Tako i kod cipela. Drugim ljudima se razgaze, a meni postanu tesne. Eh, kad postanu tesne - samo odsecem nokte i dobre su opet barem sest meseci. :rotflmao:

 

Tako i "zdrave navike" i prehrana. To je za decu koja planiraju da zive 100 godina.

Lepo je kad dodjes u neke godine, *eb'o "zal za mlados' - pusim okruglo 45 godina, sta mi vredi da sad prestanem? Ako me usjebe rak pluca, to nece biti zbog jos godinu-dve. Vise bi mi ugrozio zdravlje stres da prekinem.

Zivela peMzija! Daj da pojedemo i popijemo - a za zdravlje, tu je tenis i seckanje zelenih gluposti oko kuce. I lukavstina. Idem u ducan peske ili biciklom, sa rancem na ledjima. Komsija ustedi vreme (a potrosi benzin) autom. Pa onda vreme koje je ustedio - potrosi vezbajuci na nekim spravama u podrumu, ne bi izbacio kalorije koje je ustedeo za volanom. :lol+:

 

'bes dijetu. Tajna srece je lifestyle, a ne dijeta.


  • 0

#302 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 27 April 2017 - 20:44

Svaka cast! Mesec dana, 7 kg.

Jesi postigao zeljenu tezinu? Ako jesi, imas li plan kako je odrzavati?
  • 0

#303 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 27 April 2017 - 20:53

Sremica  :P 
 
post_10716_0_35460700_1493297059_thumb.j


image.jpg

image.jpg

http://vijesti.hrt.h...vonke-najdeblji

...

Clipboard01.jpg
 
:o


  • 1

#304 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 27 April 2017 - 21:12

Kolega iz Londona otišao tetki po lekove, pravi se da nema vremena da čita. :P

 

:evil:

 

Ne mogu sad da ti cestitam, prejeo sam se. Napravio sam steak sendvic (35cm), sa sosom od przenog luka, senfa i hrena u bijelom vinu, mlade krompirice sa ruzmarinom i nista salate.

 

Tvrdoglava mi se od svega, a opet da mi je nesto slatko sad, a nemam nista osim nekih dzemova i meda...


  • 1

#305 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 April 2017 - 21:34

Ascari, vi ste neki opsesivni tipovi, merite, vazete i pravite nauku. ;)

 

Ja samo znam da kad ne mogu da udjem u neke pantalone, treba da smanjim. A kad mogu, jedem sta i koliko hocu. Varijacija mi je tri rupe na kaisu, gore-dole. A najbitnija mera su mi kozne motoristicke pantalone koje imam okruglo 35 godina. Ne vrede bog zna sta, novcano. Ali imaju ogromnu emocionalnu vrednost, presle su valjda 1/4 miliona milja. Kad ne mogu da ih zakopcam, padnem u depresiju.

Onda batalim pivo, pijem samo votka-gimlet a kod mesa - preskacem slaninu. :D

 

Treba imati taktiku. Tako i kod cipela. Drugim ljudima se razgaze, a meni postanu tesne. Eh, kad postanu tesne - samo odsecem nokte i dobre su opet barem sest meseci. :rotflmao:

 

Tako i "zdrave navike" i prehrana. To je za decu koja planiraju da zive 100 godina.

Lepo je kad dodjes u neke godine, *eb'o "zal za mlados' - pusim okruglo 45 godina, sta mi vredi da sad prestanem? Ako me usjebe rak pluca, to nece biti zbog jos godinu-dve. Vise bi mi ugrozio zdravlje stres da prekinem.

Zivela peMzija! Daj da pojedemo i popijemo - a za zdravlje, tu je tenis i seckanje zelenih gluposti oko kuce. I lukavstina. Idem u ducan peske ili biciklom, sa rancem na ledjima. Komsija ustedi vreme (a potrosi benzin) autom. Pa onda vreme koje je ustedio - potrosi vezbajuci na nekim spravama u podrumu, ne bi izbacio kalorije koje je ustedeo za volanom. :lol+:

 

'bes dijetu. Tajna srece je lifestyle, a ne dijeta.

 

'Ajde Zorane ne zayebaji, nisam ja neka fensi dileja da jedem dijetu iz kutije prema Harper's Bazaar ili nekom sličnom smeću.

 

Lifestyle mi ima jedinu grešku, a to je min 100 piva mesečno.

 

Svaka cast! Mesec dana, 7 kg.

Jesi postigao zeljenu tezinu? Ako jesi, imas li plan kako je odrzavati?

 

Vidi gore za održavanje, plus malo jogginga, malo više bicikla, čega prošle godine nije bilo skoro uopšte i gotovo. Sa kerom u šumicu a ne u pivnicu.

 

Voleo bih da skinem na 80kg, videćemo. Najbolje sam se osećao sa 77kg, toliko sam imao od 19. do 39. godine.


  • 0

#306 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 April 2017 - 21:36

Ne mogu sad da ti cestitam, prejeo sam se. Napravio sam steak sendvic (35cm), sa sosom od przenog luka, senfa i hrena u bijelom vinu, mlade krompirice sa ruzmarinom i nista salate.

 

Tvrdoglava mi se od svega, a opet da mi je nesto slatko sad, a nemam nista osim nekih dzemova i meda...

 

Namaži džema na prste pa poliži. A kad ode dublje u teglu, supenu kašiku, pa napolje iz tegle!


  • 0

#307 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 27 April 2017 - 22:42

Namaži džema na prste pa poliži. A kad ode dublje u teglu, supenu kašiku, pa napolje iz tegle!

 

Evo, nekako dodjoh sebi nakon svega, pa da ti uputim iskrene cestitke na gubljenju svih tih kila. Svaka cast, bez zajebancije!

 

Sutra si se vala mogo i pocastit jednom koljenicom sa hrenom i krastavcima i barem 12 piva.

 

Zasluzio si.


  • 0

#308 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 April 2017 - 22:54

...

 

 

Ako cemo vec o mesistu - preferiram ovo

 

 

 

Oni 'tchewapchichi', to mi nesto tanko.

 

Mada, vidi ih, 'rodjene', u 'german military combat ration' ... u Avganistanu!

 

 

 

;)

 

...


  • 1

#309 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 27 April 2017 - 23:24

...

 

 

Ako cemo vec o mesistu - preferiram ovo

 

attachicon.gifkoleno 3 i razna piva .jpg

 

Na ovo sam i mislio. Nigdje kao u Pragu, jelde Ascari?

 

Sutra ti smlati jednu za nas, pa nam baci slicku da malo slinimo, hoces?


  • 1

#310 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 April 2017 - 05:32

Na ovo sam i mislio. Nigdje kao u Pragu, jelde Ascari?

 

Sutra ti smlati jednu za nas, pa nam baci slicku da malo slinimo, hoces?

 

 

Evo vam!

 

Zaslužili ste za iskrenu podršku i zayebanciju! :D

 

 

IMG_0752_zpsgn5wfza5.jpg


  • 4

#311 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 April 2017 - 09:16

Evo vam!

 

Zaslužili ste za iskrenu podršku i zayebanciju! :D

 

 

IMG_0752_zpsgn5wfza5.jpg

 

Sad vjerovatno nemas vise dupli chin.  :+1:

 

Kad dodjem, ovde me vodis nakon sto mi kupis patike.


  • 0

#312 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 April 2017 - 09:44

Sad vjerovatno nemas vise dupli chin.  :+1:

 

Kad dodjem, ovde me vodis nakon sto mi kupis patike.

 

Važi.

 

To je ovde: http://www.kulatak.cz/


  • 0

#313 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 28 April 2017 - 10:00

Važi.

 

To je ovde: http://www.kulatak.cz/

 

Pregledah malo jelovnik, ima svasta da se izabere. Tamo negdje oko one crkve sa ljudskim kostima ima jedan dobar pub sa bastom. Tu smo jeli najbolji gulas, a ni pivu se nije imalo sta zamjerit. Mislim da su i tu imali svoju malu pivovaru. Gulas je bio serviran u malom kotlicu koji je visio o tronozcu, a ispod svijeca da ga drzi toplim. Ne znam kako smo se vratili u Prag, htio sam da otkunjam makar pola sata. Od kako smo se vratili u London, pokusavam taj gulas da uganjam, to mi je neki vr' kako bi trebalo da bude. Jedino sto ne volim su knedlicke, koje idu uz izgleda svako jelo. To bi dao keru. :D

 

Imam i ja negdje sliku kako sam se izbecio pred koljenicom, svaki dan sam smlatio po jednu. :)


Edited by Honey Badger, 28 April 2017 - 10:01.

  • 0

#314 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 April 2017 - 10:03

Pregledah malo jelovnik, ima svasta da se izabere. Tamo negdje oko one crkve sa ljudskim kostima ima jedan dobar pub sa bastom. Tu smo jeli najbolji gulas, a ni pivu se nije imalo sta zamjerit. Mislim da su i tu imali svoju malu pivovaru. Gulas je bio serviran u malom kotlicu koji je visio o tronozcu, a ispod svijeca da ga drzi toplim. Ne znam kako smo se vratili u Prag, htio sam da otkunjam makar pola sata. Od kako smo se vratili u London, pokusavam taj gulas da uganjam, to mi je neki vr' kako bi trebalo da bude. Jedino sto ne volim su knedlicke, koje idu uz izgleda svako jelo. To bi dao keru. :D

 

Imam i ja negdje sliku kako sam se izbecio pred koljenicom, svaki dan sam smlatio po jednu. :)

 

 

Kutná Hora misliš?

 

Oko 60km istočno od Praga.

 

edit - ovo smo se slikali kad nam je došao u posetu rezervni američki otac naše ćerke, negde početkom marta. Pre dijete. ;)

 

Tj. nije došao kod nas u posetu, nego je bio službeno u Pragu, pa smo se videli.


Edited by alberto.ascari, 28 April 2017 - 10:05.

  • 0

#315 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 28 April 2017 - 10:12

Evo vam!

 

Zaslužili ste za iskrenu podršku i zayebanciju! :D

 

 

IMG_0752_zpsgn5wfza5.jpg

 

Anthony Bourdain u "Disappearing New York":

Schaller & Weber and Heidelberg (with Famous Fat Dave)
Schweinshaxe, the crispy and terrifyingly proportioned pork shank. Tender, delicious, falling off the freaking bone. Even the acoustics are a joy. Irony sucks; this is just good.

 

Evo i mojeg omiljenog teutonskog chefa: Chef Uwe aus Bayern. Pokidam se od smijeha svaki put, ali ima (što bi paštari rekli) mani di fata.

 

 

My kind of diet!


  • 2