Jump to content


Photo
- - - - -

News from Croatia


  • Please log in to reply
12224 replies to this topic

#11491 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 02 May 2017 - 15:19

...zorane,tvoj zadnji post samo govori o tome da uopće ne razumiješ o čemu ja pišem

ili o čemu je uopće riječ kad govorimo o ministru Mariću i zašto govorim da je dobar

ministar.Da,Marić je sredio ili sređuje javne financije.Što to čini još jednom pročitaj moj 

raniji post.Ti živiš u SAD i s oproštenjem,jebe se tebi da li ja,ako mi zatreba,plačam

kamate na kredit 2 ili 3%,ili 8-10%.Vidiš to mene kao osobu,moje klince ili moje 

prijatelje poduzetnike jako zanima i to ti jedan dio posla koji Marić uspješno obavlja,

i svojim djelovanjem,kad kažem,da je stavio javne financije pod kontrolu i ide prema 

zacrtanim ciljevima.Drugi dio posla je stvaranje uvjeta da Porezna uprava radi svoj 

posao neovisno od političkog utjecaja.Ovi moji kartaši mi govore,da je takav rad Porezne

krenuo sa Linićem,nastavio se Lalovcem a danas je to već pod normalno.I bez obzira

što napisali tvojiizvori informacija situacija je otprilike takova.

Tebi se ja nemam o čemu očitovati,što ti misliš o sebi,koja si ti to moralna vertikala da 

ti uopće postavljaš takova pitanja.Uostalom moram pitati moderaciju

 

 

KAKO I NA KOJI NAČIN SE TREBAM KVALIFICIRATI DA MI BILO KOJI PIKZIBNER

NE POSTAVLJA PITANJA ILI TRAŽI DA SE SVAKI ČAS MORAM IZJAŠNJAVATI O 

NEDAVNOJ PROŠLOSTI


  • 1

#11492 demagzg

demagzg
  • Members
  • 172 posts

Posted 02 May 2017 - 20:29

...zorane,tvoj zadnji post samo govori o tome da uopće ne razumiješ o čemu ja pišem

ili o čemu je uopće riječ kad govorimo o ministru Mariću i zašto govorim da je dobar

ministar.Da,Marić je sredio ili sređuje javne financije.Što to čini još jednom pročitaj moj 

raniji post.Ti živiš u SAD i s oproštenjem,jebe se tebi da li ja,ako mi zatreba,plačam

kamate na kredit 2 ili 3%,ili 8-10%.Vidiš to mene kao osobu,moje klince ili moje 

prijatelje poduzetnike jako zanima i to ti jedan dio posla koji Marić uspješno obavlja,

i svojim djelovanjem,kad kažem,da je stavio javne financije pod kontrolu i ide prema 

zacrtanim ciljevima.Drugi dio posla je stvaranje uvjeta da Porezna uprava radi svoj 

posao neovisno od političkog utjecaja.Ovi moji kartaši mi govore,da je takav rad Porezne

krenuo sa Linićem,nastavio se Lalovcem a danas je to već pod normalno.I bez obzira

što napisali tvojiizvori informacija situacija je otprilike takova.

Tebi se ja nemam o čemu očitovati,što ti misliš o sebi,koja si ti to moralna vertikala da 

ti uopće postavljaš takova pitanja.Uostalom moram pitati moderaciju

 

 

KAKO I NA KOJI NAČIN SE TREBAM KVALIFICIRATI DA MI BILO KOJI PIKZIBNER

NE POSTAVLJA PITANJA ILI TRAŽI DA SE SVAKI ČAS MORAM IZJAŠNJAVATI O 

NEDAVNOJ PROŠLOSTI

 

samo me zanima kako je tebi ova prica sa Agrokorom i milijardama dugova, sredjivanje javnih financija?

ili to sto nije bilo poreznog nadzora Agrokora od 2007god do danas, kako se to uklapa u pricu o nekom "radu"? 

Realne dubioze Agrokora cemo saznati tek 15.06.2017, kada svi predaju svoja potrazivanja, ukljucujuci i garancije bez pokrica (sitnica:)

 

Znaci imamo dugove prema dobavljacima vece od 16 milijardi kuna a ti hvalis Linica, Laovca, Marica i poreznu?  kada su kriminal i nerad postali normalni i prihvatljivi, kada*?


Edited by demagzg, 02 May 2017 - 21:07.

  • 1

#11493 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 02 May 2017 - 22:43

...demagzg,molim te bez žestine.Znaš li ti uopće što se podrazumjeva pod pojmom javne financije?

Kakve su i kolike su dubioze Agrokora,to si ispravno napisao,znati će se tek slijedeći mjesec kad

se zbroje potraživanja od dobavljača.Isto tako rade revizori pa će se tek nakon završetka njihovog

rada znati pravo stanje.Ako si pratio izjave ekonomskih analitičara(Novotni,Šonje itd.),za konačnu

ocjenu čeka se stvarna bilanca,i nalaz revizije.

E sad,onaj lumen iz Metkovića izjavi da porezne kontrole u Agrokoru nije bilo od 2007.To je izvor

te vijesti.Čak su i mediji prilično skeptični oko toga.Porezna uprava govori o poreznoj tajni i za sada

to je sve.Istina,bio je jedan intervju sa Linićem(mislim u Novom listu)gdje on govori da je 2012. za

njegovog mandata oformljen Ured za velike porezne korisnike(oko 500 najvećih),da se njihov rad

prati u realnom vremenu,da su u početku primječeni problemi,da se išlo u kontrole pa i u Agrokor.

Tada je izbila i ona afera oko neuplačivanja PDV(oko 1,6 milijardi kuna)od strane INA u državni

proračun,koja je riješena.Po svemu sudeći Porezna uprava bi trebala biti samostalna,neovisna o

bilo kakovom političkom utjecaju.Dok se dokaže drugačije trebalo bi im vjerovati.Znam da je bivša

ravnateljica Porezne uprave smijenjena(mislim da se zove Smoljanec)i da joj se sudi ili je već osuđena

zbog pogodovanja oko neuplačivanja poreza.

Za one koje ja znam,koji su u svojem poslovanju na rubu likvidnosti,obično nastoje isplatiti plaće,platiti

poreze i doprinose,vračati dugove bankama i produžavati rokove plačanja dobavljačima. Tako ti je

otprilike radio i Agrokor.Samo se tu radilo o puno većim iznosima


  • 0

#11494 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 03 May 2017 - 10:01

Znaš li ti uopće što se podrazumjeva pod pojmom javne financije?

 

ovisi gdje. na Novom Zelandu se podrazumijeva jedno, u Sjevernoj Koreji drugo, u Hrvatskoj se pak pod pojmom javnih financija podrazumijeva Todoric.

  1. When should the government intervene in the economy?
  2. How might the government intervene?
  3. What is the effect of those interventions on economic outcomes?
  4. Why do governments choose to intervene in the way that they do?

odgovor na sva cetiri kljucna pitanja iz javnih financija u Hrvatskoj glasi -> Todoric. imas jos neko pitanje, ili ces se i dalje pikzibnerski baviti posve nebitnim tricarijama / od drveta ne vidjeti sumu?


  • 0

#11495 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 03 May 2017 - 11:34

...Vjeko,uz svo uvažavanje,ne razumijem te,možeš me pitati na jednom od

standardnih jezika koji se govori na ovim prostorima

 


  • 0

#11496 suptil

suptil
  • Members
  • 2,079 posts

Posted 03 May 2017 - 12:18

Министар у Јапану смењен је због неодговорне изјаве да је боље што је земљотрес погодио север земље а не Токио. Што се Марића тиче бејби фејс Марић је један пипак хоборнице коју контролише Тодорић. И није само он пион, има их у свим структурама. Пленковић греши ако мисли да је фаца чија ће леђа бити довољна за спашавање министра финансија. Апсолутно је Мост на правој страни из мог угла.  Пратим ову седницу Сабора данас, СДП-ова уводна спика је трагикомична, јбг-а слаба опозиција. Али све у свему Агрокор је огроман проблем државе Хрватске и наравно немогиће је да ниједан политичар за све то није знао, и наравно сада када је све потонуло тражи се политичка одговорност. Пленковић је у фазону бенигног захтева тривијалног Мостовог око Марића, а реалност је сасвим другачија. Агрокор - Тодорић је заправо право лице Хрватске.


  • 0

#11497 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 03 May 2017 - 13:20

....suptil,korektan post i rado ću ti odgovoriti na tvoj post.Agrokor je veliki problem

današnje Hrvatske.Ali,imaj u vidu da danas Todorić nema nikakovih upravljačkih 

prava.O imovini Todorića može se reći da će vjerojatno na kraju ostati bez nje.

Za sada se država nije uključila u financijskom smislu.Kolika šteta će biti,a sigurno 

će je biti,i za državu i za dobavljače i za banke,za sada je teško reći.

Todorić se ponašao kao narkoman,navukao se i jednostavno nije mogao ili znao

stati.

O Mostu nikad nisam imao i nemam dobro mišljenju.U potpunosti dijelim mišljenje

našeg forumskog kolege ironside,koji post ranije, i tome nemam što dodati.

Navodiš primjer japanskog ministra,imaš brojnih bližih primjera,iz Evrope. Svi mi

na ovom forumu želimo da se naše političke elite slično ponašaju.Ali,za mene to 

su procesi,to su ciljevi prema kojima težimo


  • 0

#11498 demagzg

demagzg
  • Members
  • 172 posts

Posted 03 May 2017 - 13:24

...demagzg,molim te bez žestine.Znaš li ti uopće što se podrazumjeva pod pojmom javne financije?

Kakve su i kolike su dubioze Agrokora,to si ispravno napisao,znati će se tek slijedeći mjesec kad

se zbroje potraživanja od dobavljača.Isto tako rade revizori pa će se tek nakon završetka njihovog

rada znati pravo stanje.Ako si pratio izjave ekonomskih analitičara(Novotni,Šonje itd.),za konačnu

ocjenu čeka se stvarna bilanca,i nalaz revizije.

E sad,onaj lumen iz Metkovića izjavi da porezne kontrole u Agrokoru nije bilo od 2007.To je izvor

te vijesti.Čak su i mediji prilično skeptični oko toga.Porezna uprava govori o poreznoj tajni i za sada

to je sve.Istina,bio je jedan intervju sa Linićem(mislim u Novom listu)gdje on govori da je 2012. za

njegovog mandata oformljen Ured za velike porezne korisnike(oko 500 najvećih),da se njihov rad

prati u realnom vremenu,da su u početku primječeni problemi,da se išlo u kontrole pa i u Agrokor.

Tada je izbila i ona afera oko neuplačivanja PDV(oko 1,6 milijardi kuna)od strane INA u državni

proračun,koja je riješena.Po svemu sudeći Porezna uprava bi trebala biti samostalna,neovisna o

bilo kakovom političkom utjecaju.Dok se dokaže drugačije trebalo bi im vjerovati.Znam da je bivša

ravnateljica Porezne uprave smijenjena(mislim da se zove Smoljanec)i da joj se sudi ili je već osuđena

zbog pogodovanja oko neuplačivanja poreza.

Za one koje ja znam,koji su u svojem poslovanju na rubu likvidnosti,obično nastoje isplatiti plaće,platiti

poreze i doprinose,vračati dugove bankama i produžavati rokove plačanja dobavljačima. Tako ti je

otprilike radio i Agrokor.Samo se tu radilo o puno većim iznosima

 

PDV se ne placa na realizaciju vec na ispostavljeni racun

 

Tako su ti ekonomski analiticari, barba Linic, Maric i ostali eksperti propustili napomenuti da su PDV Agrokora platili dobavljaci a ne Agrokor.

 

Kada bi ovog trenutka stavio naplatu PDV-a na naplacane racune, prakticki bi imao "krah poreznog sustava".

To svi znaju

 

Naravno je da sam zestok i ljut, nikako ne volim kada ekonomski analiticari i politicari lazu ovaj napaceni narod;)

 

Da su bili u poreznom nadzoru od 2007god, onda bi skuzili da Todoric koristi PDV,neplacenje i poticaje za sirenje na "regiju", moras priznati Mladene, malo tko je na rubu likvidnosti i kupuje okolo tvrtke kao slatkise i zivi u dvorcu

 

Da su bili jednom u poreznom nadzoru, mozda bi prijavili krsenje zakona prilikom naplate, zakon je max.60 dana a Todoric ima 360 dana, zasto nisu to prijavili? Pocinili su tezi prekrsaj u tom slucaju


Edited by demagzg, 03 May 2017 - 13:26.

  • 0

#11499 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 03 May 2017 - 14:51

... Апсолутно је Мост на правој страни из мог угла.  Пратим ову седницу Сабора данас, СДП-ова уводна спика је трагикомична, јбг-а слаба опозиција. Али све у свему Агрокор је огроман проблем државе Хрватске и наравно немогиће је да ниједан политичар за све то није знао, и наравно сада када је све потонуло тражи се политичка одговорност. Пленковић је у фазону бенигног захтева тривијалног Мостовог око Марића, а реалност је сасвим другачија. Агрокор - Тодорић је заправо право лице Хрватске.

 

Most nikako i nikad ne može biti na pravoj strani; Most nezavisnih lista je konstrukt jedne od (i to one najkrupnijih, najbeskrupuloznijih i najbezobzirnijih) frakcija u Crkve u 'rvata.

Onog kilavog Petrova, te lažova Grmoju treba satrati svim političkim sredstvima.

 

....suptil,korektan post i rado ću ti odgovoriti na tvoj post.Agrokor je veliki problem

današnje Hrvatske.Ali,imaj u vidu da danas Todorić nema nikakovih upravljačkih 

prava.O imovini Todorića može se reći da će vjerojatno na kraju ostati bez nje.

Za sada se država nije uključila u financijskom smislu.Kolika šteta će biti,a sigurno 

će je biti,i za državu i za dobavljače i za banke,za sada je teško reći.

Todorić se ponašao kao narkoman,navukao se i jednostavno nije mogao ili znao

stati.

 

O Mostu nikad nisam imao i nemam dobro mišljenje....

 

Bravo :+1:

 

Ja (o tempora, o mores!) plediram za tzv 'veliku koaliciju', pa taman da i nema stranačke većine, tek koliko da se zgaze i dovijeka unište štetočine i žohari iz 'Mosta', a pogotovo gadovi i idioti iz 'Živog zida'.

 

Btw: nikad u ovih 28 godina, ni HDZ, ni SDP nije dobio moj glas (o manijacima s lijeva i desna ne treba govoriti).


  • 1

#11500 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 03 May 2017 - 15:00

Prosto mi je neprirodno osjećati toliki hejt prema Mostu pored HDZ-a i SDP-a, između ostalih, s tim da su i meni Petrov i Grmoja meljavi likovi.

 

I zaista, može li se iko nazivati štetočinama pored HDZ-a, SDP-a...?

 

Može li koji link o tome kako i ko finansira Most, čisto za razbibrigu?


  • 1

#11501 suptil

suptil
  • Members
  • 2,079 posts

Posted 03 May 2017 - 15:35

ДеАгрокоризација Хрватске - Да или Не? Што се тиче целокупног политичког живота Мост посматрам као регионалну опцију мада се на нивоу целе Хрватске примила. ИДС је такође јако квалитетна регионална опција. Центар корупције су ХДЗ и до јуче СДП. Што се тиче СДП-а јако неуверљиво изгледа нови председник СДП-а.


  • 1

#11502 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 03 May 2017 - 19:50

...zorane .... Ti živiš u SAD i s oproštenjem,jebe se tebi da li ja,ako mi zatreba,plačam

kamate na kredit 2 ili 3%,ili 8-10%. ...

..............................

Tebi se ja nemam o čemu očitovati,što ti misliš o sebi,koja si ti to moralna vertikala da 

ti uopće postavljaš takova pitanja.Uostalom moram pitati moderaciju

.............................

1. djelomicno tocno. *ebe mi se za tvoje kredite. Ali mi je jako bitno hocu li placati (i koliko) porez na nekretnine. A kad sam u Hrvatskoj, placam PDV i bitno mi je koliki je. Uz to, bitno mi je kako zive moji tast i punica - obzirom na njihove mizerne penzije (oboje su preko 80 godina stari), bitno mi je koliko moram pomoci.

 

2. ti se ne "ocitujes" meni. Ti pises javno, na forumu, i komentiramo stanje u drzavi.

A tvoje pisanje mi sluzi kao dokaz da se nije bog zna sto promijenilo u 40 godina:

- nekad, uprkos privatnom gundjanju, javno se hvalio i "glancao" samoupravni socijalizam - makar je, realno, Partija silovala citavo drustvo i bilo je besprimjernih zloupotreba ljudi u "strukturama". Od Mamuline vile u Opatiji do ubojstva Djurekovica - koji nije ubijen zbog "politicke emigracije" nego zato sto je drpio novac od partijske mafije. O Astri da ne pricam...

- danas, uprkos gundjanju nekih, hvali se i glanca hrvatstvo i domoljublje - makar, realno, oboje siluje citavo drustvo.  Od nerealnih "braniteljskih" penzija do Agrokora. Negdje sam procitao (i ne znam je li pisano doslovno ili karikaturalno) da Hrvatska ima vise invalida domovinskog rata nego je realno bilo branitelja...

Tako, nisam ja "moralna vertikala" nego pisem o stvarima bez glancanja.

Drzava ide u vrazju mater, mladi ljudi bjeze glavom bez obzira, a ti pises da je stanje OK jer "ima kvalitetnih ministara".

 

Nisam neki domoljub, ali Hrvatska upija moj novac kao spuzva. A najveci i najpoznatiji "domoljubi" imaju bankovne racune po raznim otocnim drzavicama i tko zna sto i gdje.Serem se na takvo domoljublje - i na razum onih koji to sasvim hladnokrvno "popuse".

 

 

........................

.O imovini Todorića može se reći da će vjerojatno na kraju ostati bez nje.
........................

:rotflmao:

U kojoj bajci?

mozda ce, nominalno, astati bez dionica ili firmi. Ali imovina? cak i da neki sud, teoretski, donese presudu kojom mu se nesto oduzima - pa ne mislis valjda da sve glasi na njega?

 

 

...................

Btw: nikad u ovih 28 godina, ni HDZ, ni SDP nije dobio moj glas (o manijacima s lijeva i desna ne treba govoriti).

:+1:

 

Za mene vrijedi isto.


  • 0

#11503 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 04 May 2017 - 15:01

Ahahaha, džeparoš Saucha u stilu one poznate - lijeva ruka (za) desni džep!

 

Mladenu je verovatno oddahnulo pa može opet s'pevati rime Mariću i Todoriću.


  • 0

#11504 demagzg

demagzg
  • Members
  • 172 posts

Posted 04 May 2017 - 16:39

Most nikako i nikad ne može biti na pravoj strani; Most nezavisnih lista je konstrukt jedne od (i to one najkrupnijih, najbeskrupuloznijih i najbezobzirnijih) frakcija u Crkve u 'rvata.

Onog kilavog Petrova, te lažova Grmoju treba satrati svim političkim sredstvima.

 

 

Bravo :+1:

 

Ja (o tempora, o mores!) plediram za tzv 'veliku koaliciju', pa taman da i nema stranačke većine, tek koliko da se zgaze i dovijeka unište štetočine i žohari iz 'Mosta', a pogotovo gadovi i idioti iz 'Živog zida'.

 

Btw: nikad u ovih 28 godina, ni HDZ, ni SDP nije dobio moj glas (o manijacima s lijeva i desna ne treba govoriti).

 

 

MOST i "Zivi zid" su iskljucivo reakcija nezadovoljnih gradjana, pogotovo reakcija na kriminalne zakone i neodgovorno ponasanje politickih aktera u RH. 

Mozemo nakon proteka vremena cak zakljuciti da su unjeli dasak demokracije u HR drustvo...

 

Jos nakon ovog rusvaja sa Agrokorom...sto mislis kakva ce reakcija biti na izborima? MOST i "Zivi zid" ce opet pobrati puno glasova


Edited by demagzg, 04 May 2017 - 16:41.

  • 0

#11505 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 04 May 2017 - 16:52

MOST i "Zivi zid" su iskljucivo reakcija nezadovoljnih gradjana, pogotovo reakcija na kriminalne zakone i neodgovorno ponasanje politickih aktera u RH. 

Mozemo nakon proteka vremena cak zakljuciti da su unjeli dasak demokracije u HR drustvo...

 

Jos nakon ovog rusvaja sa Agrokorom...sto mislis kakva ce reakcija biti na izborima? MOST i "Zivi zid" ce opet pobrati puno glasova

 

Most je ekspozitura visokog klera: treba ih uništiti!

Živi zid su hrvatski luđaci koji se opiraju cijepljenju i vjeruju u chemtrails: treba ih uništiti!

 

Doista: delendam esse!

Do zadnjega, bagru.


  • 1