Jump to content


Photo
- - - - -

Meklaren-Honda 2017


  • Please log in to reply
836 replies to this topic

#556 Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger
  • Members
  • 1,824 posts

Posted 26 June 2017 - 17:58

Ne verujem ni da bi Sainc hteo u McLaren.


  • 0

#557 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 26 June 2017 - 18:18

U ovakvom stanju niko ne bi hteo u Meklaren osim GP2 FR vozača no kako se sve više šuška o razvodu Meklarena i Honde i Mercedesovom partnerstvu postaje jako poželjan. Sledeće godine bi gotovo odmah mogli biti egal s Red Bulom. Sajnc može da gleda Meklaren kao opciju tek kad Alonso ode a to neće biti skoro. Pre će doći u RB preko RB programa nego u McM(H).


  • 0

#558 Sam633

Sam633
  • Members
  • 453 posts

Posted 26 June 2017 - 18:24

Ne vidim kako, u skorije vreme. Tu su još najmanje par sezona i Ricciardo i Verstapen, čisto sumnjam da će toliko čekati.
  • 0

#559 Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger
  • Members
  • 1,824 posts

Posted 26 June 2017 - 18:34

U ovakvom stanju niko ne bi hteo u Meklaren osim GP2 FR vozača no kako se sve više šuška o razvodu Meklarena i Honde i Mercedesovom partnerstvu postaje jako poželjan. Sledeće godine bi gotovo odmah mogli biti egal s Red Bulom. Sajnc može da gleda Meklaren kao opciju tek kad Alonso ode a to neće biti skoro. Pre će doći u RB preko RB programa nego u McM(H).

Alonso moze ostati i doci Sainc umesto Vandorna ali mislim da Alonso odlazi.

 

Na osnovu cega mislis da bi sledece godine McLaren bio egal sa RB?


  • 0

#560 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 26 June 2017 - 18:38

Pre će Rikjardo ili Ferštapen napusti Red Bul nego Alonso Meklaren. Kad bude Meklaren prešao na Mercedes Alonso će svakako pristati da ostane s Meklarenom jer druga opcija je napuštanje F1 i Indikar/VEC. Tužno ali istinito.

Alonso nam pere oči s odlaskom na kraju ove godine u pobedonosni tim ili zbogom F1 ali to zapravo maže oči Hondi jer želi da se Japanci trgnu (i Meklaren za Mercedesovu opciju). Meklaren zna da bi bez Alonsa s Mercedesovim motorom bio i dalje ništa u prvoj godini partnerstva...

 

 

 

Na osnovu cega mislis da bi sledece godine McLaren bio egal sa RB?

 

Meklarenova šasija je mislim treća ili četvrta najbolja u gridu, dakle egal s RBom a ako tu staviš Mercedesovu PJ dobijaš izvrsnog rivala RBu+ Alonsov talenat. Meklaren misli da Fandornu treba vremena i ova katastrofa od sezone je pravi trening za njega, sledeće sezone će zasijati.


Edited by /13/Ален Шмит/, 26 June 2017 - 18:41.

  • 0

#561 Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger
  • Members
  • 1,824 posts

Posted 26 June 2017 - 18:40

Pre će Rikjardo ili Ferštapen napusti Red Bul nego Alonso Meklaren. Kad bude Meklaren prešao na Mercedes Alonso će svakako pristati da ostane s Meklarenom jer druga opcija je napuštanje F1 i Indikar/VEC. Tužno ali istinito.

Alonso nam pere oči s odlaskom na kraju ove godine u pobedonosni tim ili zbogom F1 ali to zapravo maže oči Hondi jer želi da se Japanci trgnu (i Meklaren za Mercedesovu opciju). Meklaren zna da bi bez Alonsa s Mercedesovim motorom bio i dalje ništa u prvoj godini partnerstva...

Ja mislim da Alonso prelazi u Renault.


  • 0

#562 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 26 June 2017 - 19:06

Reno obećava veliki skok s velikom nadogradnjom PJ sledeće sezone ali to opet neće biti dovoljno da pogura R.S.18 šasiju koja ćese i dalje vući po sredini poretka. U ovakvom scenariju opet je Meklaren bolja opcija za Alonsa od Renooa. Čak i za 2019. Reno jeste u rastućem napretku ali tek 2019 mogu biti "best of the rest".


  • 0

#563 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 26 June 2017 - 19:18

Sto se Alonsa tice u sadasnjem rasporedu snaga realno njega samo Mercedes i Ferari mogu da interesuju ako zeli titulu. A drugo je pitanje da li on interesuje Mercedes i/ili Ferari.

 

Reno moze da postane interesantan ako motor profunkcionise kao sto treba, ali cak i u tom slucaju Enston treba prvo da nadmasi Njuijev RBR. Na dugackom je to stapu, skoro pa isto dugackom kao titula sa MekHondom.


  • 0

#564 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 26 June 2017 - 19:31


Meklarenova šasija je mislim treća ili četvrta najbolja u gridu, dakle egal s RBom a ako tu staviš Mercedesovu PJ dobijaš izvrsnog rivala RBu+ Alonsov talenat. Meklaren misli da Fandornu treba vremena i ova katastrofa od sezone je pravi trening za njega, sledeće sezone će zasijati.

 

 

Ni slučajno.

 

RBR šasija je i dalje ubedljivo ispred Mečke i Ferrarija, o ostalima nema smisla govoriti.


  • 0

#565 djura.net

djura.net
  • Members
  • 1,975 posts

Posted 26 June 2017 - 19:32

meni se cini (according to baku race) da red bull ima najbolju sasiju u f1.

ne mogu drugacije da objasnim da jedan sasvim prosecan motor moze da osvoji onako zahtevnu trku.

 

edit

a i sam verstapen je do "riknjavanja" motora jedini mogao da prati hamiltonov ritam sa pocetka koji je bio ne ve ro va tan.


Edited by djura.net, 26 June 2017 - 19:34.

  • 0

#566 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 26 June 2017 - 19:56

Reno obećava veliki skok s velikom nadogradnjom PJ sledeće sezone ali to opet neće biti dovoljno da pogura R.S.18 šasiju koja ćese i dalje vući po sredini poretka. 

 

Nije ništa obećao već se nada..bitna razlika

 

Ne koristi olako reči kao ona govna sa Autosportovog foruma. Ne znam da li mi se više gade engleski navijači RB-a ili prvi ljudi tima. Baš su se našli

 

 

Što se njihove šasije tiče, ona je na nekim stazama izvanredna, a na nekima prosečna. Aerodinamički su podbacili što se vidi iz aviona. Nisu više tim kojem se kradu ideje već su oni počeli da kopiraju i opet ponavljam za slabije upućene ovaj bolid nije čedo Neweya već tima koji vodi Rob Marshall

 

"Pametno" ogibljenje im je FIA zabranila u onom obliku po kom je bolid originalno dizajniran. To je moralo ostaviti nekog traga...


Edited by alpiner, 26 June 2017 - 21:44.

  • 0

#567 Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger
  • Members
  • 1,824 posts

Posted 26 June 2017 - 19:58

Reno obećava veliki skok s velikom nadogradnjom PJ sledeće sezone ali to opet neće biti dovoljno da pogura R.S.18 šasiju koja ćese i dalje vući po sredini poretka. U ovakvom scenariju opet je Meklaren bolja opcija za Alonsa od Renooa. Čak i za 2019. Reno jeste u rastućem napretku ali tek 2019 mogu biti "best of the rest".

Mislim da mu se McLaren smucio. Reko je ako ne pobede do kraja godine da odlazi. A nece pobediti.


  • 0

#568 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 26 June 2017 - 20:02

Ni slučajno.

 

RBR šasija je i dalje ubedljivo ispred Mečke i Ferrarija, o ostalima nema smisla govoriti.

 

Ja sam ubedjen da Meklarenova sasija ne zaostaje puno za RBR. Ali jebiga, Honda...


  • 0

#569 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 27 June 2017 - 12:40

Honda will bring another engine upgrade to the next race in Austria.

Although the Japanese manufacturer looks set to be dumped by its works partner McLaren, Honda took a minor upgrade to Azerbaijan last weekend.

And now, Honda chief Yusuke Hasegawa says the long-awaited 'specification 3' unit is due to run in Austria next weekend.

"In the meantime, we will continue our development with our best efforts in order to continue closing the gap," said the Japanese.

However, McLaren and its drivers do not sound upbeat about the future with Honda.

Despite the improvement, Stoffel Vandoorne said Honda was clearly the least powered engine in the field on the long Baku straight.

"We were faster than the Saubers but we could not do anything against them on the straight," he told the Belgian broadcaster RTBF.

"I think with the power deficit that we have, the team deserved its first points after a very difficult period for us.

"But there is still a lot of work to be done," Vandoorne added. "We are still a long way behind."


  • 0

#570 Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger
  • Members
  • 1,824 posts

Posted 27 June 2017 - 15:12

Zaboravio si pajaca :)


  • 0