Jump to content


Photo
- - - - -

Finale


  • Please log in to reply
197 replies to this topic

#181 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 11 July 2016 - 11:47

Ovo finale je odlučeno u 25-om, odnosno 79-om minutu.

DD se kozervativo dvoumio čitavih 30tak minuta kako da reaguje ne ispadanje najveće i jedine protivničke pretnje iz igre. Tu je izgubio utakmicu, koju je morao da reši mnogo pre 90og minuta...

Santos je odigrao majstorski. Uspavao tekmu; pravovremeno osvežio u sredini, te pustio ludo-svežeg konja kada je trebalo. Eder je rasturio: dobio je sve duele, bukvalno je hodao po FRA odbrani (i pre gola)...

Možda i najveća greška francuske klupe je ostavljanje najboljeg, ali i najumornijeg igrača u produžecima. Moos je morao da bude menjan ranije, mislim da bi Cabaye odradio posao u sredini i davao upotrebljive lopte gde treba, plus ostavljajući kuloar gore PP. Martial nije imao šta sinoć da traži na terenu...

Sve u svemu, jedan je morao da dobije, a igrao je da ne izgubi (DD) - drugi, sticajem okolnosti nije više imao što izgubiti, a igrao je da dobije. Majstorski & potpuno ZASLUŽENO.

*čudno kako se na terenu (gotovo) uvek vidi, kako se ovde lepo kaže, istina.
Istina, da se moralo kompenzovati pred (neuigranom i nepouzdanom) odbranom i time duplirati u konstrukciji.
Istina, da je pozicija na kojoj Pogba igra u timu i dalje misterija.
Istina, da Martial nije dobio šansu u sistemu koji je od 4-3-3 evoluirao preko 4-2-3-1 do 4-4-2 u trenutku kada je POR igrao sa jednim špicem.
Istina, da se Payet pogubio jer je od njega traženo ono što on niti zna niti može odigrati...

No sour grapes, though - da se pre početka prvenstva mislilo da se može pobediti GER; da će Grizi biti najbolji strelac i jedan od najboljih igrača (kada je imao poteškoća da tako nešto ostvari u timu, gde je do pre tri nedelje bio +/- marginalac); da će sa ovakvom rupom u odbrani držati vodu sa dvojcem koji je pre 1/4 odigrao NULA utakmica zajedno (jedna njegova polovina i NULA u repki, ova druga nikada na toj strani); da će Lloris biti odlučujući (što gotovo nikada nije bio); da će Payet onako raskošno otvoriti - mislio bih, i ne bi bio usamljen, da se neko sočno zahebava...

Alors, idemo dalje! ;)
  • 1

#182 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 11 July 2016 - 11:48

Ma kedar od igraca :D na foru onog Vasingtona iz Partizana, samo nizi :lol:


  • 0

#183 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 11 July 2016 - 11:54

Santos je odigrao majstorski. Uspavao tekmu; pravovremeno osvežio u sredini, te pustio ludo-svežeg konja kada je trebalo. Eder je rasturio: dobio je sve duele, bukvalno je hodao po FRA odbrani (i pre gola)...

Upravo tako. Eder je rasturio sinoc. I taj potez pokazuje kakav kralj je Santos. Kolko je minuta odigrao Eder do sinoc?
  • 0

#184 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 11 July 2016 - 11:59

Ulazio sa klupe 2,3 puta mislim po 10-15 minuta, mrzi me da proveravam ali mislim da nijednu utakmicu nije poceo.


  • 0

#185 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 11 July 2016 - 12:08

Santos je prekopirao dosta Atletico igru i tu formaciju Sineonea. Napadace se igrali krilni igraci, koji se pokretljivi za zatvaranja u odbrani, pritom su igrali tako da se shodno mestu ggde je lopta puni taj deo terena. U sredini nisu imali klasicna krila, nego igrace koji znaju i u ofanzivi i defanzivi bez lopte ulaze u sredinu. Tako je npr Renato igrao to levo krilo nalik onom sto igra Koke u Atleticu. Btw klinac je ipak zajeban igrac, videcemo kako ce se razvijati. Moze da bude igracina.
Ma koliko ne voleo Sineonea, covek je uradio pomalo revolucionarnu stvar sa tim njegovim 4-4-2, imaš duple blokove, nemaš igrač u odbrani odsečenog. Uz dobar hard work, kao sto su radili Portugalci, baš baš tough taktika...
  • 0

#186 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 11 July 2016 - 13:57

Fenomenalan trijumf Portugalije. Svaka cast! Santos :hail:


  • 0

#187 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 11 July 2016 - 19:41


Istina, da se Payet pogubio jer je od njega traženo ono što on niti zna niti može odigrati...

Lajkovao sam ti post, ali da znas da se ne slazem uopste sto se Payeta tiche - ustvari, najveca greska po meni DD je upravo vadjenje Payeta u momentima kada se ovaj razmahao, imao je jedan potez neposredno pre nego sto je zamenjen koji niko od Francuza nije uspeo pre ni posle da uradi, a to je da napravi nesto u igri 1 na 1, sklonio je loptu i solidno centirao. Navijao sam za Portugal tako da me bas briga, i znam da sam bio srecan kada sam video da Payet izlazi napolje.

 

Drugo, Zinjak jeste izbacio Pepea kao vola, ali svaki tim sa Zinjakom napred deluje kao neki Milutinac kome u spicu igra Guzonja, bombarder iz Male Mostanice, legenda druge opstinske lige o kome se kuju legende kako je bio najveci talenat u mladjim kategorijama Partizana ali nije hteo da trenira.

 

Zoao Mario i levi bek Portugala su razvalili sinoc. Kvarezma odlican, isto. 


  • 0

#188 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 11 July 2016 - 20:13

U sustini sam bio ravnodusan, iako sam malo naginjao za Francuze. 

 

Meni je ovaj mali Renato Sanches otkrovenje turnira, decko je nestvarno dobar igrac. 

 

Eder resio.  :lol+:


  • 0

#189 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 11 July 2016 - 23:20

Lajkovao sam ti post, ali da znas da se ne slazem uopste sto se Payeta tiche - ustvari, najveca greska po meni DD je upravo vadjenje Payeta u momentima kada se ovaj razmahao, imao je jedan potez neposredno pre nego sto je zamenjen koji niko od Francuza nije uspeo pre ni posle da uradi, a to je da napravi nesto u igri 1 na 1, sklonio je loptu i solidno centirao. Navijao sam za Portugal tako da me bas briga, i znam da sam bio srecan kada sam video da Payet izlazi napolje.

Drugo, Zinjak jeste izbacio Pepea kao vola, ali svaki tim sa Zinjakom napred deluje kao neki Milutinac kome u spicu igra Guzonja, bombarder iz Male Mostanice, legenda druge opstinske lige o kome se kuju legende kako je bio najveci talenat u mladjim kategorijama Partizana ali nije hteo da trenira.

Zoao Mario i levi bek Portugala su razvalili sinoc. Kvarezma odlican, isto.


Payet je propao još u 1/4. Ono što je od njega traženo u 1/2 ga je definitivno sahranilo. Naravno da je jedan takav kreativac mogao da odluči finale. Ništa mu ne zameram, naprotiv; konstatujem da na kraju prvenstva nije bio iskorišćen u skladu sa (pokazanim) mogućnostima...

Žinjak je popunio rupu zvanu Benzema. Ništa više. Da se ja pitam, gore bih Žirua menjao Marsialom... (no da je posle one finte malo lepše uhvatio stativu - sada bi mu svih 7kg viška bilo oprošteno)
:)

Da, pokidali su PORtosi.
  • 0

#190 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 12 July 2016 - 11:56

CR > anyone

Ovako je jos sladje kad je onaj divljak povredio najveceg pa momci jos vise stegli redove i rutinirali divljake ...

Kad se vratim kuci prvo sto radim menjam ovaj odvratni avatar koji je ovaj mancs bb naso, a onda nalazim post sa pocetka prvenstva da je Portugal previse potcenjen i da mogu do samog kraja da idu.

Velski isus u idealnih 11 B)
  • 0

#191 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 12 July 2016 - 17:45

Ne računa ti se ovaj izostanak u odradjivanje kazne ! Imaš još 3 ili 4 dana


  • 0

#192 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 12 July 2016 - 17:48

Neka oklada je bila? U vezi čega ak se smije znat?


  • 0

#193 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 12 July 2016 - 18:16

Sto je najgore ovo nije prvi put da Nele ima avatar sa slicnom tematikom. Prosli put je bilo radovanje Murinja posle drugog gola na ovoj istoj utakmici. :D

 

Spoiler

 

Sledeci put moze da dobije nesto ovako. :D

 

Spoiler


Edited by Baros, 12 July 2016 - 18:17.

  • 0

#194 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 12 July 2016 - 21:37

Sledeći avatar če da bude wedding pic Rihanna i moja malenkost sa neke plaže, gif, u pozadini gifuje bonfire


  • 0

#195 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 12 July 2016 - 21:47

Zasto Rihanna? Od svih celebrity picica ti ízabro jednu sto mrzi sama sebe

Edited by Bugl Khan, 12 July 2016 - 21:48.

  • 0