Jump to content


Photo
- - - - -

Finale


  • Please log in to reply
197 replies to this topic

#166 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 11 July 2016 - 00:13

Nema šta, htelo je ove Portugalce do samog kraja i tako su i završili prvenstvo. Ja eto mogu da čestitam navijačima Portugala, ako ih ima, jbg ipak su evropski šampioni.

 

Što se tiče kvaliteta fudbala, užasan je ali ja neću da se ograničim samo na reprezentativni meni je i prošla LŠ bila krš od fudbala, kršina koja je mnogo skuplja od ovog evropskog prvenstva.

 

BB je u pravu naravno u vezi ovog treniranja po klubovima, uvežbavanja sistema i to ali brate mili ne može niko da kaže, a da bude realan prema sebi,  da u trenutnom evropskom fudbalu nije došlo do drastičnog individualnog pada kvaliteta kod igrača. Ja sam zaprepašćen koliko igrači danas ne znaju da centriraju recimo, to su kao neki wc klasa igrači a svaki 5 centaršut da im valja to je neprihvatljivo. Onda tehnika i dribling više ne idu jedno sa drugim, sada znaš da driblaš ako si brz i ako imaš fizikalije, pa šta ćeš sa takvom igrom da probijaš majke ti, koju odbranu? Takođe i odbrana su samo fizikalije i ništa drugo. Odbrambene igrače tipa Nesta, Ricardo Carvalho, Thuram, Cafu, Puyol, pa i Vidić zaboravite, to trenutno ni grama mozga nema osim fizikalija. 

 

I takvi igrači kakvi su danas se prave i razvijaju tako da samo uspevaju u nekim jebenim sistemima, nema više da se skupi par majstora i ne vezano za neki sistem da se poigra fudbala, ma ni blizu toga.

 

I to nema veze sa nostalgijom nekom odmah da kažem, jer recimo pre neki dan sam odgledao prvi put u životu utakmicu sa Svetskog prvenstva 1994. Argentina - Nigerija (ima cela na youtubeu) i ono je bila umetnost od fudbala za ovo sada što smo gledali na ovom prvenstvu. Tačno je bilo je grešaka u odbrani i tamo ali naravno da će da ih bude kad u toj utakmici si retko kad mogao da nađeš blok od 6 igrača u svom šesnaestercu i plus još dvojica da ti glume neke zadnje vezne nego je u svakom trenutku na protivničkoj polivini bilo po 4 ili 5 igrača pa kad se napadne protivnik onda vala i imaš sa čim da ga napadneš. A sad svi pozadi kad te protivnik napadne pa onda da se pravimo kako se igra neki taktički organizovan fudbal  :frust:


  • 1

#167 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 11 July 2016 - 00:23

Pepe je zaslužio mvp nagradu. Doktorski je odigrao celo prvenstvo, bez greške.
  • 2

#168 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 11 July 2016 - 01:08

Kako ste,francuske i argentinske kolege je l' boli hahahaha

  

Glene, prenesi nam malo atmosfere iz Pariza? Jel boli? ^_^


Rado, no nisam u FRA... U Parizu je portugalska zajednica od oko 250k ljudi. Imaju običaj da bučno proslavljaju pobede nacionalnog tima.

Pa boli, ali mi je u neku ruku drago da su ga uzeli Portugalci. Oni bukvalno žive od/za fudbal. Sinoć sam bio u LIS i neke poznate face su noćas srećne. Ona zlatna generacija od pre 15tak godina je na neki način dobila trofej (sa zakašnjenjem)...

Malo je falilo da je Grizi & co. uguraju u mrežu. Odbrana je pokleknula u najgorem mogućem trenutku. Ipak je ono bila ogromna rupa za zakrpiti, a dobro su je zakrpili. Gore je nedostajao play - RDV u Rusiji '18 :)
  • 0

#169 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 11 July 2016 - 07:27

Ajde, da ćaša ne bude poluprazna, učinimo je polupunom - Portugal nije izgubio nijednu utakmicu na prvenstvu, pa je nekako logično, da budu prvaci. :ph34r:


  • 0

#170 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 11 July 2016 - 08:04

i tako, titule prvaka europe imaju čehoslovačka, danska, grčka i portugal, a europski brazilci (sami odlučite koji) ništa.

Jebiga, nemaju ni Englezi, a bivša SFRJ ima dva finala makar.


  • 0

#171 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 11 July 2016 - 10:14

Pepe je zaslužio mvp nagradu. Doktorski je odigrao celo prvenstvo, bez greške.

 

Potez Jose Fonte in, Carvalho out je bio odlučujući. 

 

Baš mi se sviđa Fonte, prava stena


  • 1

#172 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 11 July 2016 - 10:30

I Renato Sanches in. Iako mi se na prvu loptu nije svideo,mali trci kao konj,ali ne u prazno kao Matuidi. Sjajan turnir portugalskog selektora. I dzoker koji donosi titulu,igrac koji nije mogao jedan gol da da u Svonsiju,epic
  • 1

#173 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 11 July 2016 - 10:41

Meni se dopao Renato jer skoro uvek na]e slobodnog igrača da mu doda loptu a ne baca neke koske i slično. Ima 18 godina a već lepo razmišlja. Druga stvar koja mi se svidela kod njega jeste što prilično lako smiri svaku loptu i krene u for sa njom kako treba. Ima materjala kod njega da postane ozbiljan igrač definitivno plus što je ovde igrao i u previše defanzivnom sistemu, kad bude igrao napadački cenim da će njegovi kvaliteti više doći do izražaja.


  • 0

#174 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 11 July 2016 - 10:55

I Renato Sanches in. Iako mi se na prvu loptu nije svideo,mali trci kao konj,ali ne u prazno kao Matuidi. Sjajan turnir portugalskog selektora. I dzoker koji donosi titulu,igrac koji nije mogao jedan gol da da u Svonsiju,epic

Drito to. Vrhunske reakcije s klupe i vrhunska taktika. Rasturio turnir Santos.
  • 0

#175 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 11 July 2016 - 11:08

Portugal celo prvenstvo odigrao bez klasičnog napadača i onda finale reši jediini njihov napadač  :D

 

Inače Portugalu baš fale napadači, sada bi im i jedan Pauleta dobro došao čak.


  • 0

#176 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 11 July 2016 - 11:16

Istina. Ne znam dal se sjecate Edera u Brazilu. Ocajan je bio. Jucer izgledao kao drugi igrac.
  • 0

#177 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 11 July 2016 - 11:18

Inace, ne znam zasto su se svi cudili ili je jednostavno proslo ispod radara - Fernando Santos je bio naslednik Rehagela u Grckoj, vodio ih je od 2010. do 2014. i na EP i na SP je otisao u nokaut fazu turnira. Tako da ovakva igra nije cudna.


  • 0

#178 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 11 July 2016 - 11:28

Sjecam se ja toga. Pa mi smo u kvalama za EP 2012 protiv njih uzeli bod u 2 utakmice. Poslo nas u baraz istim nacinom igre. U Portugalu je samo imao bolje igrace. Al moram priznat da nisam nikad vidio ni ocekivao Portugal zatvoren kao protiv Hrvatske. Al cilj opravdava sredstvo. Jos me fascinira nacin na koji su ga igraci pratili. Svaka cast frajeru.
  • 0

#179 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 11 July 2016 - 11:30

Da, to je prilicno neocekivano, imajuci u vidu da on ipak nije neko ime, plus je profil tima takav da na papiru uopste ne odgovara njegovim zamislima. Ali ih je poslozio, i od mene svaka cast, zasluzili su da osvoje ovo.


  • 1

#180 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 11 July 2016 - 11:34

Pa ne verujem ja da je Eder ni sada nešto bolji nego što je bio al ajde sinoć je rešio finale i ne može da se kaže da je bio loš. Ovako generalno meni je on baš limitiran igrač.


  • 0