Jump to content


Photo
- - - - -

Reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
10063 replies to this topic

#9991 medakjerkovic

medakjerkovic
  • Members
  • 1,737 posts

Posted 26 March 2019 - 09:58

Neko moje misljenje je da Ljajic mimo toga sto igra toplo-hladno tj nema kontinuitet u igri, ne treba da bude u prvih 11.
Sa njim uz Tadica,Matica (kad igra prvu) njih ne krasi preterana brzina, s toga se dolazi do zakljucka da imamo jako spor vezni red.
Pogotovo sam alergican kad Ljajic i Tadic pocnu po bokovima,jer u startu nemamo tu probojnost i mogucnost brze transvormacije i kretanje u kontranapad.
Zato sam uvek da uz Tadica bude neko krilo poput Kostica,Radonjica i Lazovica.

Drago mi je da se Maksa ustalio u prvih 11, jer je nasem timu nedostajala ta radilica na terenu.
Moje misljenje (mozda gresim) da uz Matica je bolji par Maksa od Milivojevica (sto ne zaci da je Maksa bolji igrac od Luke,cak naprotiv) .
Maticu treba Maksa kao sto Pogbi treba Kante... Da ga rastereti defanzivnih zadataka i da moze da igra ono sto je igrao u Benfici i Celsiju (namerno sam preskocio Mfc).

Lako smo se odrekli Sulejmanija. Jeste da je sad bio povredjen,ali decko dominira Svajcarskom ligom. Siguran sam da moze da zaigra i u vecem klubu od YB,ali predpostavljam da ide logikom da je tamo Bog,pa nece da reskira sa promenom sredine.

On bi po meni bio bolji dzoker od Ljajica i trenutno od Radonjica i Zileta dok ne udju u ozbiljan ritam (ako udju)

Maksimovic iz Napolija je svakako bolja opcija od Rukavine na beku,pa i od Spajica na stoperu.
Mng se podcenjuje kao igrac,a nastupa za drugoplasirani tim Serije A,a da ne spominjem da Napoli nikad nije bio ovoliko jak u poslednjih par god.
Vrvt kad ode Kulibali,Maksa ce zacementirati mesto u prvih 11.
Uzdam se da ce Zvezda da napravi nesto od Gajica..Inace smo obrali bostan
  • 0

#9992 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 26 March 2019 - 10:04

Ljajić je Mesut Ozil iz narodne kuhinje, zna fudbala ali je metiljav, slab, lenj i neodgovoran igrač za koga ekipa mora da radi. 


  • 0

#9993 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 26 March 2019 - 10:04

brat krstaja neporazen protiv svaba i portugala u gostima... in your face forum(a)ski strucnjaci!   :lol+:


  • 1

#9994 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 26 March 2019 - 10:16

Meni je zaista muka od deja vu kojeg imam ama baš svaki put kad gledam našu fudbalsku reprezentaciju.

 

Da li treba čovek da bude rocket scientist pa da vidi da kada god smo spustili loptu na zemlju i povezali pasove da se nešto dobro desilo? Malo se pomeri odbrana napred, malo se odmore igrači i odmah počne da se zuji i kreira. Zašto tako ne možemo da igramo stalno? U čemu je problem, zapitao bih se, da tačno ne znam u čemu je problem...

 

Apsolutno sam siguran da ozbiljni treneri vide ozbiljan potencijal u našem timu - igrače koji su polivalentni na sredini, vrlo fleksibilni, plus dva jako dobra napadača koje možeš koristiti odvojeno (vrlo verovatno) ili zajedno (manje verovatno). Iskusan trener bi po svaku cenu probao da reši problem bekova i problem tehnike u našoj odbrani. Nastasić bi tu pokrio dosta stvari, zajedno sa Milenkovićem bi mogla da se iznosi lopta, igra visoko i drži se u svom posedu (sve dok je ti imaš, drugi tim je nema). Samo, to je problem, kako mi želimo da igramo? Ja želim i mislim da mi možemo da ispratimo španski model kontrole lopte i lopte na zemlji a da tome dodamo i jako dobbru kontru, zato što imamo igrače za tako nešto.

 

Potreban nam je samo dobar trener. Samo...


  • 0

#9995 svengali

svengali
  • Members
  • 1,430 posts

Posted 26 March 2019 - 10:28

живковић и радоњић не заслужују ни позив. први није напредовао у бенфици и није стандардан, други је тотално погубљен и не уме да искористи брзину која му је уједно и једини квалитет... плус углавном греје трибине

 

дмитровић / рајковић

максимовић миленковић настасић коларов / рукавина спајић младеновић (мада је небитно ко је на клупи)

матић максимовић / фејса грујић миливојевић 

лазовић тадић костић / љајић сергеј гаћиновић 

јовић / митровић

 

ово је отприлике неки наш најбољи тим, иако је питање ко би се најбоље уклопио на средини 

 

али свакако да би нормалан тренер скоцкао врхунску екипу


Edited by svengali, 26 March 2019 - 10:29.

  • 1

#9996 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 26 March 2019 - 11:20

Slazem se da moramo sredinu da napravimo na najbolju mogucu jer mozemo, imamo dosta opcija. Tako da se slazem sa Barklijem da u tom slucaju nije najbitnija stvar na svetu da li Mitrovic ili Jovic, mada naravno mislim da je Jovic morao da igra onu utakmicu sinoc umesto Mitrovica.

 

Naravno, da su igrali zajedno sa onakvom sredinom i stavom primili bi 5 a oni ne bi dobili loptu.

 

Da bi igra sa dva napadaca imala smisla, teziste igre mora da bude na protivnickoj polovini. A videli ste i sami da nema teorije da bude tako sinoc.


  • 0

#9997 medakjerkovic

medakjerkovic
  • Members
  • 1,737 posts

Posted 26 March 2019 - 11:21

Kako ispada, Muslin je i te kako imao viziju sa onom njegovom postavkom na terenu sa 3 stopera.

Stvarno smo kriticni sa bekovima i to je najosetljivija pozicija u timu..
Ta postava 3-2-4-1 bi izgledala ovako..Dmitrovic-stoperi—-Bleki-N.Maksimovic-Nastasic..defanzivni bocni Kolarov-Lazovic...centralni vezni Milivojevic (Maksimovic) - Matic (SMS)...krila —Tadic-Kostic...napad Mitrovic (Jovic)
  • 0

#9998 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 26 March 2019 - 11:52

O Ljajicu i Radonjicu.
Ne volim ga, uvijek pogrijesi u zadnji cas, ili ne doda kako treba ili sutne traljavo, zaspi u defanzivi. Ali je prosto kao pasulj on i Radonjic danas nisu za bilo kakav znak jednakosti. Radonjic ne moze nista sistemski da odigra. Kad u klubu uspije da se ponovi u nekom kontinuitetu neka se onda stavlja u istu ravan ili na veci nivo od Ljajica.

Počelo je sa Rambom, pa Žigara kad je bio u top formi, pa Matić. Onda se stručnjak odrekao Tadića, pa SMS kad je bio u piku i evo nas kod Jovića.
Šteta za ovu ekipu imamo dobrog golmana, odličan kostur, osovinu tima Dmitrovic, Milenković, Matić, Maksimović, Tadić, Jović. I samo kada ostane nadogradnja, pojavi se neki nosati dunster i sve zajebe. Ova ekipa je morala da dobije onakav Portugal bez Ronalda. Ovako, sa amaterskim bekovima, standardno sa igračem manje Ljajićem i lošim izmenama, uz puno sreće i par neverovatnih odbrana uzesmo bod kroz iglene uši.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk


Nikad nisam vidio potrebu za velikim plakanjem za nekim igracima. Vrijeme je pokazalo da se bez svakog od nabrojanih itekako moglo i da su se izostanci desavali iz pravih pobuda bio bi to prihvatljiv kalkulisani rizik. Druga je stvar sto je do sukoba dolazilo iz licnih razmirica ili zakulisnih radnji pa ostaje gorak ukus u ustima. Ali insistiranje na ovoj anomaliji kao kljucnoj je samo zamgljivanje stvarnog problema, a to je da su prosle godine i ciklusi, a da nije izgradjen sistem igre koji odgovara dominantnom kvalitetu igraca. Kao sto ga recimo imaju Svajcarska, Island, Hrvatska, i sl.

Rekao bih da je prica nedostaju nam najbolji cak i namjerno koristena da se buse treneri i kvari hemija u ekipi, a kulminacija je ova vise sramotna promocija SMS-a preko nasih novina, zbog kojeg je selektor Muslin morao otici, a i dalje beremo rezultate njegovih pametno povucenih poteza kada je dosao na celo.
  • 0

#9999 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 26 March 2019 - 12:01

Ko je naš drugi najbolji štoper po vašem mišljenju, a ko treći, posle neprikosnovenog Milenkovića, a imajući u vidu da je Nastasić u ratu sa Krstajajetom? Kako igra onaj Veljković u Werderu? Meni se Spajić ništa ne sviđa.


  • 0

#10000 executor

executor
  • Members
  • 117 posts

Posted 26 March 2019 - 12:23

N. Maksimovic i Nastasic su kiksare neka njih u Napoliju i Salkeu nek dominiraju, pokazali su da pod pritiskom prave kardinalne greske. Veljkovic toliko dobar pa su ga sklonili na klupu. Spajic mora da napreduje ako misli da ostane u prvih 11 (mnogo ispada).


  • 0

#10001 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 26 March 2019 - 12:59

Ne mora da imamo 2 vrhunska štopera baš pa da to izgleda pristojno. Retko koja reprezntacija i ima 2 vrhunska štopera. 

 

Videćemo pred Ukrajinu šta će biti sa Nikolom Maksimovićem? Da li je stvarno izostavljen sa spiska zbog povrede ili je to još jedna laž u nizu selektora.

 

Bitnije je da se sredi malo veza i da rastereti i pomogne odbrani kad zatreba, tada će i odbrana manje biti izložena protivniku. Eto recimo kao što je Ukrajina uradila protiv Portugala, ništa više ne mora. 


  • 0

#10002 mister-no

mister-no
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 26 March 2019 - 13:20

O Ljajicu i Radonjicu.
Ne volim ga, uvijek pogrijesi u zadnji cas, ili ne doda kako treba ili sutne traljavo, zaspi u defanzivi. Ali je prosto kao pasulj on i Radonjic danas nisu za bilo kakav znak jednakosti. Radonjic ne moze nista sistemski da odigra. Kad u klubu uspije da se ponovi u nekom kontinuitetu neka se onda stavlja u istu ravan ili na veci nivo od Ljajica.


Nikad nisam vidio potrebu za velikim plakanjem za nekim igracima. Vrijeme je pokazalo da se bez svakog od nabrojanih itekako moglo i da su se izostanci desavali iz pravih pobuda bio bi to prihvatljiv kalkulisani rizik. Druga je stvar sto je do sukoba dolazilo iz licnih razmirica ili zakulisnih radnji pa ostaje gorak ukus u ustima. Ali insistiranje na ovoj anomaliji kao kljucnoj je samo zamgljivanje stvarnog problema, a to je da su prosle godine i ciklusi, a da nije izgradjen sistem igre koji odgovara dominantnom kvalitetu igraca. Kao sto ga recimo imaju Svajcarska, Island, Hrvatska, i sl.

Rekao bih da je prica nedostaju nam najbolji cak i namjerno koristena da se buse treneri i kvari hemija u ekipi, a kulminacija je ova vise sramotna promocija SMS-a preko nasih novina, zbog kojeg je selektor Muslin morao otici, a i dalje beremo rezultate njegovih pametno povucenih poteza kada je dosao na celo.

Nemamo mi toliko kvalitetnih igrača na top nivou pa da kažemo ma možemo mi bez svakoga. Odnosno možemo, ali poenta je da budemo najbolji u datom trenutku.
SMS jeste bio top nivo i mi smo tada propustili šansu da ga iskoristimo, sada je već u padu i ni meni ne bi igrao. Ima tako igrača koji odigraju jednu ili par sezona iznad svojih mogućnosti i mi često propustimo momenat.. Zbog struke, raznih struja, menadžera, starih zasluga..
Jedino Radomir mi pada na pamet da je iskoristio prajm tajm Laneta i Krasića, tako da nije čudo što je bio i najuspešniji u zadnjih 20-ak godina.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
  • 1

#10003 svengali

svengali
  • Members
  • 1,430 posts

Posted 26 March 2019 - 13:27

N. Maksimovic i Nastasic su kiksare neka njih u Napoliju i Salkeu nek dominiraju, pokazali su da pod pritiskom prave kardinalne greske. Veljkovic toliko dobar pa su ga sklonili na klupu. Spajic mora da napreduje ako misli da ostane u prvih 11 (mnogo ispada).

 

настасић није киксара... том логиком, тај епитет се може залепити и ван дајку јер је исто направио кардиналну грешку недавно

 

свакако је наш други најбољи штопер. јесте слаб ове сезоне али је бољи од конкуренције. на руку ми иде и каријера... тек има 25, а са 20 је играо у шампионском ситију... кад би се тргао, имали бисмо штоперски тандем за наредну деценију

 

спајић нема квалитет за  11 али може да послужи

 

вељковић слабо игра и кад игра - лош је

 

максимовић већ јесте киксара јер греши често... али почео је опет да игра у наполију

 

не треба заборавити ни вукашина јовановића у бордоу

 

тако да није то лоша конкуренција... важно је само да се уигра неко са блекијем


  • 0

#10004 Marokanac

Marokanac
  • Members
  • 1,140 posts

Posted 26 March 2019 - 13:29

Ko je naš drugi najbolji štoper po vašem mišljenju, a ko treći, posle neprikosnovenog Milenkovića, a imajući u vidu da je Nastasić u ratu sa Krstajajetom? Kako igra onaj Veljković u Werderu? Meni se Spajić ništa ne sviđa.

Aj sto ne znamo mi odgovor vec izgleda da ga ne zna ni selektor. Covjek jos uvijek ne zna ko mu je prvi tim..
  • 0

#10005 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 26 March 2019 - 13:45

                                                                                                      Dmitrović

 

                                                            Ni.Maksimović                   Milenković               Nastasić

 

                                           Lazović                                                                                                     Kolarov

                                                                         Milivojević                                     Matić

 

                                                                                                 Milinković-Savić

 

                                                                           Tadić

 

                                                                                                                            Jović

 

Na klupi:

Rajković

Spajić

Rukavina

Rodić

Ne. Maksimović

Gaćinović

Mitrović

(Kostić)

(Ljajić)

neki krljator tipa Fejsa ili Gudelj

 

Meni ovo deluje kao najbolje što imamo.


  • 0