Jump to content


Photo
- - - - -

Grupa D - ESP, CRO, CZE, TUR


  • Please log in to reply
740 replies to this topic

#706 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 22 June 2016 - 00:20

Luka ima auru. Baca im svima indirektno +1 za skill. To nema niko.  :D

Gledam Badelja i nekolko puta pokušava neke Luka forice.


  • 2

#707 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 22 June 2016 - 00:20

Ja ne znam zašto je postala toliko već uobičajena praksa da se svaki gol stavlja ne pod lupu nego pod mikorskop  :D  Naravno da je zato kriva današnja tehnologija i 316 uglova svake Božje akcije ali jel svestan neko koliko je 60-ih, 70-ih, 80-ih itd bilo 3x "smešnijih" golova i grešaka odbrane ali se nije gledalo u sitna crevca za svaki postignut gol.
 
Meni je drugi gol Hrvatske odličan, munjevita lopta kad Kaliniću i pravovremeni pas za Perišića koji uspeva da prevari De Geu šutom u bliži ugao i ćao. :D


A zašto ne komentarisati u sitna crevca kad već tehnologija to omogućava? Meni je to super, vidiš neke detalje koje bi možda u neka druga vremena propustio, zar to nije idealna situacija za piskaranje po forumu? :D

@BB

Pogledaj još jednom gde stoji De Hea pre nego što se Perišić namestio na šut, meni se čini da je od starta bio predaleko od prve stative.
  • 0

#708 Misssa

Misssa
  • Members
  • 4,171 posts

Posted 22 June 2016 - 00:22

Dosta je daleko lopta od njegove noge. Čak i da je bio bliži ne bi ovo uhvatio. Plus što je brzina lopte bila toliko brza da je bila brža i od njegovih refleksa. Baš je uhvatila najgori felš.


  • 0

#709 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 22 June 2016 - 00:29

I trebalo je da bude dalje od prve stative drugi ugao bio verovatniji, plus stoper na njemu. Branio bi sigurno da nije dokacio loptu. Jednostavno nisu imali srece. Da je ostao na prvoj, a sut bio na drugu prosla bi lopta ispod njega i to bi bio jos smesniji gol za koji bi bio kriv. Blizu je bilo.


  • 0

#710 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 22 June 2016 - 00:33

Ma ne sporim da nije moglo da se brani, takav odbitak skoro nemoguće. Rekoh u startu da jednostavno nije imao sreće.

Nego pričam o tome da je unapred izabrao šta će da brani. Da je Perišić podigao glavu, mogao bi da vidi praznu prvu stativu i da je šutne tu, opet bi bio gol.
  • 0

#711 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 22 June 2016 - 00:34

@BB

Pogledaj još jednom gde stoji De Hea pre nego što se Perišić namestio na šut, meni se čini da je od starta bio predaleko od prve stative.

Da, al je obema nogama na zemlji. Skida on te situacije poslednje 2,3 godine bez greške, pogotovo to nogama, zbog tih momenata nogama su i ljudi su počeli da misle da je vanzemaljac ( a nije)
U momentu šuta on očekuje udarac u svoje levo i shodno tome njegovo je i težište na levoj nozi i inercija tela je pripremljena za slanje tela tu. Lopta menja direkciju i ide u desno u koje on ne može ni da se makne.
Da je Perišić šutirao u blizi ugao i da lopta nije udarila nikog, De Gea bi ovo skinuo i pored ovog postavljanja jer bi mogao više da se pomeri u desno. Ovako je samo mlatnuo desnom nogom i bacio je reda radi...
Skidao je čovek to jednom nedeljno u poslednje 2,3 godine. Mnoooooogo otvorenije uglove je skidao samo ako zna gde će lopta u momentu šuta. Suarezu i ostalima je skidao mnogo veće ostavljene livade.
Uspeo je čovek nekom brzom krilu iz Liverpula ili Arsenala da skine 1v1 u kontri na širokom prostoru i to daleko od gola. Baš zbog rada nogu i u svakom momentu je kontrolisao otvoren ugao tako da može da baci neki deo tela tu u tom momentu.



 


Edited by Bowie Bolt, 22 June 2016 - 00:35.

  • 0

#712 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 22 June 2016 - 00:35

Pa to je sad malo zeznuto, ta dilema oko Kalinića i Mandžukića. Kalinić je odigrao odlično meč, postigao vrh gol i uboo baš dobar trenutak za asistenciju i pošteno bi bilo prema njemu da startuje na sledećem meču mada s druge strane Mandžukić mi je generalno bolji igrač i mogu da ga zamislim u ovim situacijama gde je bio Kalinić da potpuno isto reaguje kao i on. Očigledno je pao u formi a i starenje mu ne ide u prilog takođe  :D ali ipak je Mandžukić još uvek najbolji hrvatski napadač tako da šta znam? Ja bih stavio Mandžukića ali neće biti nezasluženo ni ako Kalinić nastavi.  


  • 0

#713 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 22 June 2016 - 00:40

Hm, misliš da mu je lakše da stoji više ulevo i skine šut koji ide na prvu stativu, nego obrnuto? Jer meni je nekako logičnije da stoji bliže prvoj stativi, pa u trenutku udarca krene ulevo. Inače, ne sporim da odlično čita udarce.

Edited by Arsenije Pesic, 22 June 2016 - 00:53.

  • 1

#714 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 22 June 2016 - 00:40

Ma ne sporim da nije moglo da se brani, takav odbitak skoro nemoguće. Rekoh u startu da jednostavno nije imao sreće.

Nego pričam o tome da je unapred izabrao šta će da brani. Da je Perišić podigao glavu, mogao bi da vidi praznu prvu stativu i da je šutne tu, opet bi bio gol.

misliš ? :D



ovde prva odbrana, ostavio mu je mnogo veći prostor u ovu stranu pa je skinuo. Tj ostavio mu je prvu stativu mnoooooooooogo otvorenu pa je uspeo da skine.




neke odbrane kojih se sećam nema u pojedinačnim klipovima, pa moram da bunarim sad po kompilacijama.


Postavljanje nije bilo idealno ako se gleda neki drugi golman, tj kad bi to radio neki drugi golman. Ali to je za njega rutina, jeste ambiciozno za neke, ali on to skida i u blizi ugao kad se ovako postavi.


Edited by Bowie Bolt, 22 June 2016 - 00:42.

  • 0

#715 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 22 June 2016 - 00:43

Ma ne sporim da nije moglo da se brani, takav odbitak skoro nemoguće. Rekoh u startu da jednostavno nije imao sreće.

Nego pričam o tome da je unapred izabrao šta će da brani. Da je Perišić podigao glavu, mogao bi da vidi praznu prvu stativu i da je šutne tu, opet bi bio gol.

 

Ma nije, cini ti se, samo je vise pokrio drugi ugao nego sto, iz general posle bitke vizure, je bilo potrebno. Iako se nije video odbitak odmah sasvim je dovoljno lopta promenila pravac da ga zezne. Sta znam meni ovo nije greska, bar ne velika.


  • 0

#716 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 22 June 2016 - 00:45

 Da je ostao na prvoj, a sut bio na drugu prosla bi lopta ispod njega i to bi bio jos smesniji gol za koji bi bio kriv. Blizu je bilo.

Nije sad da je trebalo da se sljubi sa stativom, ali previse je ostavio. Ovde je bio:

 

perisic-goal-large_trans++-RpvcHkEPpt0rIv

 

a da je prisao skolski blize stativi, nesto ovako:

 

kmkBqob.jpg

 

branio bi to nogom sto posto. Situacija je ipak bila iskosa, i malo ko bi mu prigovorio da je Perisic idealno to zakucao u dalji ugao, jednostavno golmani se ne krive u tim situacijama (POGOTOVU sto je Perisic isao levom da sutne). Ubedjen sam da je ovo losa, gotovo amaterska reakcija sto vise gledam gol.


Edited by dijego, 22 June 2016 - 00:48.

  • 1

#717 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 22 June 2016 - 00:48

@BB

Ti si ga svakako više gledao, ako mu je to neka vrsta rutine, ok. Ove situacije nisu slične, oba puta je lopta bliža sredini gola.

Edited by Arsenije Pesic, 22 June 2016 - 00:49.

  • 0

#718 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 22 June 2016 - 00:53

Nije sad da je trebalo da se sljubi sa stativom, ali previse je ostavio. Ovde je bio:

 

perisic-goal-large_trans++-RpvcHkEPpt0rIv

 

a da je prisao skolski blize stativi, nesto ovako:

 

kmkBqob.jpg

 

branio bi to nogom sto posto. Situacija je ipak bila iskosa, i malo ko bi mu prigovorio da je Perisic idealno to zakucao u dalji ugao, jednostavno golmani se ne krive u tim situacijama (POGOTOVU sto je Perisic isao levom da sutne). Ubedjen sam da je ovo losa, gotovo amaterska reakcija sto vise gledam gol.

kačiš sliku gde je njemu leva noga stajna poprilično daleko levo od tela a desna u vazduhu. U tom momentu ti loptu 5 cm-a od tebe ne možeš da skineš. Zar ti sam ovaj frejm ne deluje kao čovek kome je telo van balansa a pokušava da uhvati nešto.

U kom svetu udarac u bliži ugao braniš tako što dalju nogu potisneš daleko od tela prema  kontra stativi, tj daljoj stativi ?


Edited by Bowie Bolt, 22 June 2016 - 00:53.

  • 0

#719 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 22 June 2016 - 00:57

kačiš sliku gde je njemu leva noga stajna poprilično daleko levo od tela a desna u vazduhu. U tom momentu ti loptu 5 cm-a od tebe ne možeš da skineš. Zar ti sam ovaj frejm ne deluje kao čovek kome je telo van balansa a pokušava da uhvati nešto.

U kom svetu udarac u bliži ugao braniš tako što dalju nogu potisneš daleko od tela prema  kontra stativi, tj daljoj stativi ?

Ma ko spominje noge, samo sam reprezentativno pomerio De Heu u levo :D, da se vidi kako bi bolje bio postavljen, i da taj sut levom iskosa nema puno sanse da prodje u dalji ugao osim ako se ne sutne perfektno, i da se golman ne bi krivio, a svakako bi branio udarac u blizi ugao, cak i sa ovim mizernim odbitkom, koji se desio odmah u sutu, a ne neki metar posle.

I covece, da li je moguce da ti kacis ove suteve iz sredine i poredis ih sa sutom iz mrtvog ugla?! :D


Edited by dijego, 22 June 2016 - 00:57.

  • 1

#720 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 22 June 2016 - 01:04

"Ne mozemo da krivimo De Geu" (ali Kasiljes nek se spremi) :D


  • 0