Jump to content


Photo
- - - - -

Poslednji utisci sa posla


  • Please log in to reply
331 replies to this topic

#121 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 02 August 2017 - 11:59

Ej plovi ladja i na ladji gradja... :D

 


Edited by Honey Badger, 02 August 2017 - 12:00.

  • 0

#122 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 02 August 2017 - 12:18

A ima i losih utisaka s posla :(

 

U mom office-u u Frankfurtu, jedan department desetkovan! Senior menadzment samo poslao koverte za njih 23 da su od 1. oktobra otpusteni, zbog rezanja troskova (80 % posla se seli u Indiju, Kinu, LatAm....).

Zlo i ne bi bilo toliko, da ovog trenutka nemamo Quarterly Meeting - Clinical Research Services - EU Region, u kome prikazuju profit za Q2 i kazu "nikad bolje!"

 

U 2015-oj, nas CEO bio najbolje placeni CEO i Irskoj - zafalilo coveku para, pa ce da zaradi na nekim samohranim majkama u Nemackoj. 

 

Ali (uvek ima ali, sto devojci srecu kvari), nemacki office ima Work Council i savetovao je ove sto su dobili otkaz da idu na sud i da su sanse da ce biti vraceni na posao 99.99%. Vec smo imali situaciju 2015. kad su probali s troje ljudi - dvoje uzelo otpremninu, jedan isao na sud, i morali ga vratiti na posao.

 

Nekad mi dosadi posao, vec 9 godina sa istom kompanijom, ali fleksibilnost koju imam ovde, necu nigde naci, i nema para koje mi to mogu platiti. Tako da mi ostaje da se nadam da moj tim nece biti na udaru u bliskoj buducnosti :(


  • 0

#123 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 August 2017 - 19:08

A ima i losih utisaka s posla :(

 

U mom office-u u Frankfurtu, jedan department desetkovan! Senior menadzment samo poslao koverte za njih 23 da su od 1. oktobra otpusteni, zbog rezanja troskova (80 % posla se seli u Indiju, Kinu, LatAm....).

Zlo i ne bi bilo toliko, da ovog trenutka nemamo Quarterly Meeting - Clinical Research Services - EU Region, u kome prikazuju profit za Q2 i kazu "nikad bolje!"

 

U 2015-oj, nas CEO bio najbolje placeni CEO i Irskoj - zafalilo coveku para, pa ce da zaradi na nekim samohranim majkama u Nemackoj. 

 

Ali (uvek ima ali, sto devojci srecu kvari), nemacki office ima Work Council i savetovao je ove sto su dobili otkaz da idu na sud i da su sanse da ce biti vraceni na posao 99.99%. Vec smo imali situaciju 2015. kad su probali s troje ljudi - dvoje uzelo otpremninu, jedan isao na sud, i morali ga vratiti na posao.

 

Nekad mi dosadi posao, vec 9 godina sa istom kompanijom, ali fleksibilnost koju imam ovde, necu nigde naci, i nema para koje mi to mogu platiti. Tako da mi ostaje da se nadam da moj tim nece biti na udaru u bliskoj buducnosti :(

:)

To za duzi rad u istoj firmi si u pravu, posto vremenom postanes deo celog tela, svi te znaju, Jedini problem koji sam ja imao s'duzim radom u istoj firmi, je da se uspavam, pa mi interview ne ide onako uvezbano, kako je isao dok sam setao po contractima. Cini se da biznis ponovo ide u sistem 90-ih, kad je bilo vucije po firmama. Hang on bice sve ok.

:+1:  


  • 2

#124 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 02 August 2017 - 20:58

:)

To za duzi rad u istoj firmi si u pravu, posto vremenom postanes deo celog tela, svi te znaju, Jedini problem koji sam ja imao s'duzim radom u istoj firmi, je da se uspavam, pa mi interview ne ide onako uvezbano, kako je isao dok sam setao po contractima. Cini se da biznis ponovo ide u sistem 90-ih, kad je bilo vucije po firmama. Hang on bice sve ok.

:+1:  

 

I ja sam do pre dve godine bar jednom ili dva puat godisnje aplicirala za neke pozicije, cisto da ostanem u formi sto se tice intervjua. Sad se malo ulenjila, ok mi ovde.

 

No, kar bo, pa bo!


  • 0

#125 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 02 August 2017 - 21:26

.................

No, kar bo, pa bo!

 

Sploh ne verjamem! Kaj je mogoc?

 

Kje si navcila slovenscino?


  • 0

#126 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 02 August 2017 - 22:34

Sploh ne verjamem! Kaj je mogoc?

 

Kje si navcila slovenscino?

 

Bilo bi lepo da sam naucila, ali nisam. Borim se s holandskim sad  - vrlo challenging - ne za citanje, jer dosta "lici" na nemacki, ali govorni je uzas. Belgijance mnogo bolje razumem, manje "hrhljaju! "


  • 0

#127 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 02 August 2017 - 23:26

A ima i losih utisaka s posla :(

 

U mom office-u u Frankfurtu, jedan department desetkovan! Senior menadzment samo poslao koverte za njih 23 da su od 1. oktobra otpusteni, zbog rezanja troskova (80 % posla se seli u Indiju, Kinu, LatAm....).

Zlo i ne bi bilo toliko, da ovog trenutka nemamo Quarterly Meeting - Clinical Research Services - EU Region, u kome prikazuju profit za Q2 i kazu "nikad bolje!"

 

U 2015-oj, nas CEO bio najbolje placeni CEO i Irskoj - zafalilo coveku para, pa ce da zaradi na nekim samohranim majkama u Nemackoj. 

 

Ali (uvek ima ali, sto devojci srecu kvari), nemacki office ima Work Council i savetovao je ove sto su dobili otkaz da idu na sud i da su sanse da ce biti vraceni na posao 99.99%. Vec smo imali situaciju 2015. kad su probali s troje ljudi - dvoje uzelo otpremninu, jedan isao na sud, i morali ga vratiti na posao.

 

Nekad mi dosadi posao, vec 9 godina sa istom kompanijom, ali fleksibilnost koju imam ovde, necu nigde naci, i nema para koje mi to mogu platiti. Tako da mi ostaje da se nadam da moj tim nece biti na udaru u bliskoj buducnosti :(

 

 

Nisam nikad ostao nigde duže od 7 godina, čak ni punih 7 nije bilo...

 

Ne bih izdržao.. e sad, pitanje je da li ću ostati ovde gde sam ili ću ići dalje, ali poslednja promena posla je bila duža nego što sam očekivao (50+), ali završila se jako dobro za sada. Ako ostanem do peMzije u istoj firmi, verovatno ću poludeti...


  • 1

#128 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 03 August 2017 - 07:35

Nisam nikad ostao nigde duže od 7 godina, čak ni punih 7 nije bilo...

 

Ne bih izdržao.. e sad, pitanje je da li ću ostati ovde gde sam ili ću ići dalje, ali poslednja promena posla je bila duža nego što sam očekivao (50+), ali završila se jako dobro za sada. Ako ostanem do peMzije u istoj firmi, verovatno ću poludeti...

 

Pa i meni je u US max bio 2 godine - posle toga bi mi vec sve dosadilo. Ovo je specificno zbog toga sto se projekti cesto menjaju, nije stalno isti posao, ljudi... Radim od kuce, tj gde god da sam, pa na taj nacin "ustedim" mnogo godisnjeg, tako da mogu dosta da putujem. Uz to, radim samo 4 dana - od ponedeljka do cetvrtka, pa imam i long weekends. Radno vreme je isto flex (pocnes kad hoces, zavrsis kad hoces - vazno da je posao obavljen), tako da cisto sumnjam da cu jos nekad naci posao gde cu imati toliko fleksibilnosti.

 

Ja sam za poslednja dva i po meseca bila 3 nedelje u US, 3 u Srbiji, nedelju dana u Italiji, 5 dana u Skotskoj, 5 u Berlinu, to je ukupno skoro 60 dana, a potrosila sam samo 12 dana godisnjeg - pa ti vidi koliko to moze da dosadi :D


  • 0

#129 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 03 August 2017 - 10:15

Ja sam 12 godina u ovoj firmi. Zadovoljan. Kombinujem kancelariju, luku, inostranstvo i vodim dva odjeljenja. Puna kapa. 

I jos se nadje vremena za zujanje na netu. 


  • 0

#130 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 03 August 2017 - 10:28

Ja sam 12 godina u ovoj firmi. Zadovoljan. Kombinujem kancelariju, luku, inostranstvo i vodim dva odjeljenja. Puna kapa. 

I jos se nadje vremena za zujanje na netu. 

 

Meni je rekord 5 godina u komadu. S prekidima, puno vise. Tj. bio zaposlen, pa se par godina nakon razlaza vratio na ugovor (kao samostalni "poslovni entitet"), pa se opet zaposlio...

 

A onda otjerao sve to u vrazju mater i danas ne radim - tj. radim kad i koliko hocu. Nije bas puna penzija, ali jos samo malo... :)

 

Nakon 30-ak godina sa 50 do 70 sati tjedno, sad mi je i 15-ak previse...


  • 1

#131 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 August 2017 - 19:27

Meni je rekord 5 godina u komadu. S prekidima, puno vise. Tj. bio zaposlen, pa se par godina nakon razlaza vratio na ugovor (kao samostalni "poslovni entitet"), pa se opet zaposlio...

 

A onda otjerao sve to u vrazju mater i danas ne radim - tj. radim kad i koliko hocu. Nije bas puna penzija, ali jos samo malo... :)

 

Nakon 30-ak godina sa 50 do 70 sati tjedno, sad mi je i 15-ak previse...

Ne daj se druze. Mene, ako je gig, dosadan ubije i 10sat, ali ako je challenge sa manguparijom, ja ne pitam za vreme, samo u napad, dok ne savaladam nejac, a posle na spavanje. :)

Salim se, ali ako me gig zaintrigira, ne da ga radim, nego samo guram i pitam daj jos. ;).


  • 0

#132 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 04 August 2017 - 04:40

Ne daj se druze. Mene, ako je gig, dosadan ubije i 10sat, ali ako je challenge sa manguparijom, ja ne pitam za vreme, samo u napad, dok ne savaladam nejac, a posle na spavanje. :)

Salim se, ali ako me gig zaintrigira, ne da ga radim, nego samo guram i pitam daj jos. ;).

 

Sve pet, maestro.

 

No, ne znam kako se stvari razvijaju u tvojoj struci. U mojoj su otisle tri materine.

Ja bih veselo radio - ma, volontirao - da radim ono sto mi je struka. Samo, mogao bih da napisem knjigu o tome kako je zdravstvo sjebano. Mogli bi i moji kolege koji su svi, da zadnjega, frustrirani - barem oni s kojima sam u kontaktu.

Skolovao sam se za klinicki rad i kad sam poceo, 90% vremena mi je otislo na pacijente a 10% na gluposti. A pukao mi je film kad je doslo dotle da max. 40% vremena radim klinicki, a ostalo ide na papirologiju i politiku. Jebote, ucio sam anatomiju, fiziologiju, patologiju i tako te neke stvari - a onda su poceli da zahtevaju da proveravam osiguranje, vodim statistiku i radim racunovodstvo itd. pa sve to opravdavam na sastancima sa administracijom. Nisam se za to skolovao, necu to da radim. Prebacio sam se na instrukcije - imam dovoljno znanja i iskustva da mogu da poducim druge kako se radi klinicki deo posla. A sa papirima necu da se bakcem. Majku mu, treba mi par minuta da stavim intravenozni kateter - a pola sata da u kompjuteru opisem tih par minuta, pa nabrojim koliko sam i kakvog materijala koristio, pa je li pacijent bio zadovoljan, pa... hiljadu gluposti.

 

Ako cu morati da opet radim puno radno vreme, odoh u drvosece ili nesto. Placen po satu ili kubiku drva, a ne da pola vremena na poslu opisujem kako se drvo osecalo i na koju stranu je palo kad sam ga odsekao.

 

Kompjuteri su fantasticna i dobra stvar - za razumne namene. Kod mene su, na zalost, doveli do sranja jer svaki administrator/papirolog hoce milion podataka koji mu nista ne znace i koje ne razume, al' nek se nadje. Tako sam nakon klinickog posla dospeo da budem data-entry clerk. Nikad vise!


  • 0

#133 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 August 2017 - 04:46

Sve pet, maestro.

 

No, ne znam kako se stvari razvijaju u tvojoj struci. U mojoj su otisle tri materine.

Ja bih veselo radio - ma, volontirao - da radim ono sto mi je struka. Samo, mogao bih da napisem knjigu o tome kako je zdravstvo sjebano. Mogli bi i moji kolege koji su svi, da zadnjega, frustrirani - barem oni s kojima sam u kontaktu.

Skolovao sam se za klinicki rad i kad sam poceo, 90% vremena mi je otislo na pacijente a 10% na gluposti. A pukao mi je film kad je doslo dotle da max. 40% vremena radim klinicki, a ostalo ide na papirologiju i politiku. Jebote, ucio sam anatomiju, fiziologiju, patologiju i tako te neke stvari - a onda su poceli da zahtevaju da proveravam osiguranje, vodim statistiku i radim racunovodstvo itd. pa sve to opravdavam na sastancima sa administracijom. Nisam se za to skolovao, necu to da radim. Prebacio sam se na instrukcije - imam dovoljno znanja i iskustva da mogu da poducim druge kako se radi klinicki deo posla. A sa papirima necu da se bakcem. Majku mu, treba mi par minuta da stavim intravenozni kateter - a pola sata da u kompjuteru opisem tih par minuta, pa nabrojim koliko sam i kakvog materijala koristio, pa je li pacijent bio zadovoljan, pa... hiljadu gluposti.

 

Ako cu morati da opet radim puno radno vreme, odoh u drvosece ili nesto. Placen po satu ili kubiku drva, a ne da pola vremena na poslu opisujem kako se drvo osecalo i na koju stranu je palo kad sam ga odsekao.

 

Kompjuteri su fantasticna i dobra stvar - za razumne namene. Kod mene su, na zalost, doveli do sranja jer svaki administrator/papirolog hoce milion podataka koji mu nista ne znace i koje ne razume, al' nek se nadje. Tako sam nakon klinickog posla dospeo da budem data-entry clerk. Nikad vise!

Ista situacija, zbog toga sam i rekao da gledam gigove, gde cu da radim ono sto je zanimljivo. U mojoj se struci svelo na standardizaciju svega, pa ti je test vrsta data-entry-a i svaki zadatak mora da adresira 1 standard. :puke: Onda se na kraju pojavi politicar, koji trazi da prosveta uci decu critical-thinking, ali da se testira 1 standard po problemu. :puke:

Drvoseca zvuci zanimljivo, ali sam ja vise za budzenje kola i pravim radionicu,, da klincima iz kraja jeftino budzim kola.

:P

Mene deca vec zezaju da se nikada necu smiriti i da cu i kad odem u penziju da radim nesto, tek da nerviram komsiluk. :P

Generacijo doslo vreme da mi budemo grumpies! :lol+:


  • 1

#134 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 08 August 2017 - 10:16

Suzuki je zatvorio neku fabriku u Evropi. Madjarska cini mi se. Od marta ove godine svaki mjesec imam po jedan car carrier u luci sa 600+ Suzuki Swift auta. Nadje se tu i nekih polovnjaka iz Japana. Vecinom one zujalice sto sa njima driftuju. 

 

 

 

Attached Files


  • 0

#135 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 08 August 2017 - 13:30

Ja sam 12 godina u ovoj firmi. Zadovoljan. Kombinujem kancelariju, luku, inostranstvo i vodim dva odjeljenja. Puna kapa. 

I jos se nadje vremena za zujanje na netu. 

15.5, i zadovoljna verovatno zato sto imam kao i ti razlicite aspekte, pa nijedan dan nije dosadan.


  • 0