Jump to content


Photo
- - - - -

Poslednji utisci sa posla


  • Please log in to reply
331 replies to this topic

#136 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 15 August 2017 - 09:32

 

JAPANESE shipping giant NYK together with the Maritime of Japan, the Coast Guard and the Maritime Disaster Prevention Centre has conducted a crisis-response drill based on a serious LPG (liquefied petroleum gas) carrier accident]. 

NYK chose an oil spill as a drill scenario to highlight lessons learnt in the Diamond Grace disaster 20 years ago when 15,000 tons of crude oil spilled into Tokyo Bay. 
During the drill, NYK's crisis management headquarters simulated timely press releases and reconfirmed the importance of immediate and correct information disclosure to the public.
The situation called for a blackout to occur on an LPG carrier while the vessel was sailing within Tokyo Bay, making it unable to sail under its own power. 
After that, the vessel collided with a domestic container vessel, then followed by a fuel oil spill from the LPG carrier.
NYK will further advance its safety management systems, positioning navigational safety as one of its most important tasks, and will aim to be a leading company in the safety field.
This exercise has been conducted every year to remind NYK Group members of the importance of safe operations and to ensure that lessons remain learnt from the oil spill that occurred in July 1997 from tanker Diamond Grace.
 

  • 0

#137 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 30 August 2017 - 04:50

Branila tuzbu protiv firme danas, nesto malo ali posto sam mislila da cu da izgubim....da se potapsem po ramenu !!!!! Dobila tuzbu. Bez advokata.


  • 1

#138 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 30 August 2017 - 04:56

Branila tuzbu protiv firme danas, nesto malo ali posto sam mislila da cu da izgubim....da se potapsem po ramenu !!!!! Dobila tuzbu. Bez advokata.

:thumbs:

To je ono sto ja starno pricam. U se i u svoje kljuse. Bring it on sis!


  • 0

#139 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 30 August 2017 - 05:22

:thumbs:

To je ono sto ja starno pricam. U se i u svoje kljuse. Bring it on sis!

Dali mi da potpisem unos kao advokat - for the record I dont have a day of law university  :lol+: Ali planiram da uzmem law MBA


  • 2

#140 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 30 August 2017 - 05:38

Jel ces I ti, kao nasa Vilika," da polozis sa devetkama I desetkama na stranom jeziku"?
  • 1

#141 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 30 August 2017 - 05:53

Jel ces I ti, kao nasa Vilika," da polozis sa devetkama I desetkama na stranom jeziku"?

Ma jok :) samo sam razmisljala da uradim diplomu, prijateljica me pozvala nedavno da uradim na Harvardu

 

PS tuzba bila 1200 USD ma nista, samo sam uzivala da sam odbranila slucaj, imam ja prethodne vece slucajeve da se hvalim


Edited by angelia, 30 August 2017 - 05:56.

  • 1

#142 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 30 August 2017 - 05:56

Uf, dobro je, of Vilikinog hvalisanja se nije moglo disati ovde. :blush:


  • 1

#143 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 30 August 2017 - 06:10

Uf, dobro je, of Vilikinog hvalisanja se nije moglo disati ovde. :blush:

nisam ja taj tip, samo je bilo lepo iskustvo, pa rekoh da podelim. Sudija je bila neverovatna


  • 0

#144 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 30 August 2017 - 06:13

nisam ja taj tip, samo je bilo lepo iskustvo, pa rekoh da podelim. Sudija je bila neverovatna

Ah, zenska solidarnost!! ;)


  • 1

#145 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 30 August 2017 - 13:53

Ah, zenska solidarnost!! ;)

I druga strana je bila zenska  :)


  • 1

#146 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 30 August 2017 - 16:10

:furious: :rotflmao:


Edited by Ibiza, 30 August 2017 - 16:35.

  • 0

#147 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 31 August 2017 - 03:20

:furious: :rotflmao:

Samo da pojasnim, da ne bude da sam se nesto hvalisala. Ima neki slucajevi u kojima predstavljam firmu pravno, kao officer. A ja volim iskustvo  :) Prosto je zabavno - uvek me podseti na pricu Tom Kruza u A Few Good Man, kad kaze my son is arguing the case, yes he is....

 

Ovo je bila mala tuzba, ali je mom timu bila jako bitna jer su bili ljuti na nefer tuzbu.

 

Njihovo odusevljenje je bilo malo zarazno - drago mi je sto sam uspela da ispunim njihova ocekivanja, kad sam bila sigurna da cu da izgubim.

 

Ideja Harvarda je samo jos ideja, i to cisto za mene posto sam otkrila u zadnjih deset godina da mi se pravo dopada. Ako to i uradim sigurno necu smarati ljude diplomom  :D Ne planiram da menjam karijeru.


  • 2

#148 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 31 August 2017 - 03:33

Samo da pojasnim, da ne bude da sam se nesto hvalisala. Ima neki slucajevi u kojima predstavljam firmu pravno, kao officer. A ja volim iskustvo  :) Prosto je zabavno - uvek me podseti na pricu Tom Kruza u A Few Good Man, kad kaze my son is arguing the case, yes he is....

 

Ovo je bila mala tuzba, ali je mom timu bila jako bitna jer su bili ljuti na nefer tuzbu.

 

Njihovo odusevljenje je bilo malo zarazno - drago mi je sto sam uspela da ispunim njihova ocekivanja, kad sam bila sigurna da cu da izgubim.

 

Ideja Harvarda je samo jos ideja, i to cisto za mene posto sam otkrila u zadnjih deset godina da mi se pravo dopada. Ako to i uradim sigurno necu smarati ljude diplomom  :D Ne planiram da menjam karijeru.

Cekaj, ali to ce onda da bude jos jedna diploma. Znaci imigracija ima pozitivne uticaje na emigrante.

Drugo pravo je real challenge. ;)


  • 0

#149 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 31 August 2017 - 03:54

Cekaj, ali to ce onda da bude jos jedna diploma. Znaci imigracija ima pozitivne uticaje na emigrante.

Drugo pravo je real challenge. ;)

To je bilo cisto za moje zadovoljstvo, kad nadjem vremena. Ideja je bila da iz zabave uradim nekih 2 godine MBA, firma mi je nudila da finansira Wharton - biznis, ali iskreno receno sad nemam vremena, pa sam razmisljala kad imam, da uradim nesto potpuno drugacije kao pravo iz licnog zadovoljstva. Posto se prakticno bavim i time.

 

Definitivnp imigracija ima pozitivne uticaje  :wicked:


  • 2

#150 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 31 August 2017 - 10:15

Samo da pojasnim, da ne bude da sam se nesto hvalisala. Ima neki slucajevi u kojima predstavljam firmu pravno, kao officer. A ja volim iskustvo  :) Prosto je zabavno - uvek me podseti na pricu Tom Kruza u A Few Good Man, kad kaze my son is arguing the case, yes he is....

 

Ovo je bila mala tuzba, ali je mom timu bila jako bitna jer su bili ljuti na nefer tuzbu.

 

Njihovo odusevljenje je bilo malo zarazno - drago mi je sto sam uspela da ispunim njihova ocekivanja, kad sam bila sigurna da cu da izgubim.

 

Ideja Harvarda je samo jos ideja, i to cisto za mene posto sam otkrila u zadnjih deset godina da mi se pravo dopada. Ako to i uradim sigurno necu smarati ljude diplomom  :D Ne planiram da menjam karijeru.

 

Just ask yourself: can you handle the truth?


  • 0