Jump to content


Photo
- - - - -

Split: Levica - desnica - welfare - lumpenproletarijat


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
272 replies to this topic

#16 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 January 2016 - 22:16

Hocemo li dobiti i neki dokaz za tu tvrdnju? 

Pa ne znam ni da li uopste treba ici u extremnu levicu, pogledaj samo gdju. Wallstrom.

Nisam planirala da ti nudim dokaze, meni je ocigledno da price o jevrejskom lobiju i masonima dolaze od antiglobalista/levicara.

 

A i kao sto AA rece, nije da nije vidjeno.



#17 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 20 January 2016 - 22:53

Pa ne znam ni da li uopste treba ici u extremnu levicu, pogledaj samo gdju. Wallstrom.

Nisam planirala da ti nudim dokaze, meni je ocigledno da price o jevrejskom lobiju i masonima dolaze od antiglobalista/levicara.

 

A i kao sto AA rece, nije da nije vidjeno.

 

Kritika drzave Izrael nije antisemitizam.

A "nije da nije vidjeno" nije argument :) .



#18 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 January 2016 - 23:20

Kritika drzave Izrael nije antisemitizam.

A "nije da nije vidjeno" nije argument :) .

Izvini ali to sto doticna gospodja radi - nije kritika drzave Izrael, pogledaj malo da li to radi iko u EU na zvanicnoj poziciji, do toga da je uvukla teroristicke napade u Parizu u pricu.

Negde sam procitala da je 2015 godina rekordnog useljavanja Jevreja iz Evrope u Izrael.

 

Sad ti razmisli zasto ako je islamofobija politicki llajtmotiv trenutno u Evropi.

 

I naravno da je prethodni ucinak extremne levice argument. Na cemu cemo da ucimo ako ne na istoriji?



#19 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 21 January 2016 - 07:25

Izvini ali to sto doticna gospodja radi - nije kritika drzave Izrael, pogledaj malo da li to radi iko u EU na zvanicnoj poziciji, do toga da je uvukla teroristicke napade u Parizu u pricu.

 

Wallström je tipican primer kako se svaka kritika drzave Izrael moze tumaciti kao antisemitska. Licno mislim da njene izjave to nisu, ali u ovom kontekstu je bitnije to da ona uopste ne pripada levici, posebno ne nekoj ekstremnoj. Socijaldemokrati su levi centar, bas kao sto su Moderati desni centar, a to su dve najjace partije u Svedskoj (do nedavno, dok se Sverigedemokraterna nisu probili na drugo mesto) i ujedno dve partije u kojima je antisemitizam najjace izrazen, ako izuzmemo one kod kojih je to i ocekivano, dakle ekstremnu desnicu. To jasno pokazuje i grafikon na str 74 istrazivanja za koje sam ti ostavila link, a to je i u saglasnosti s onim sto sam i ja tvrdila. Naime, antisemitizam je prisutan u svim politickim opcijama, ali daleko najmanje na onom sto je cista levica (mozes je zvati i ekstremnom).

 

Negde sam procitala da je 2015 godina rekordnog useljavanja Jevreja iz Evrope u Izrael.

 

Sad ti razmisli zasto ako je islamofobija politicki llajtmotiv trenutno u Evropi.

 

Nije mi najjasnije sta si ovim htela da kazes. Tj jeste, ali tesko mi je da poverujem. Ispada da je islamofobija direktna posledica antisemitizma, nesumnjivo veoma izrazenog kod ekstremnih islamistickih grupa. U tom smislu bi ona mogla da bude nesto vrlo pozitivno, nesto kao prirodan odgovor civilizovanog sveta na antisemitizam tih grupa. A posto je isto tako nesumnjivo da su glavni nosioci islamofobije ekstremni desnicari, oni u celoj prici ispadose pozitivci, najmanji antisemiti od svih.

I posledicno, svi koji se suprostavljaju islamofobiji su - antisemiti. Vrlo opasan stav, Andjo, koji koristi tudju nevolju da bi opravdao sopstvenu politicku agendu. A ta je u osnovi duboko rasisticka i cim zavrsi s jednima, prelazi na druge.

 

 

I naravno da je prethodni ucinak extremne levice argument. Na cemu cemo da ucimo ako ne na istoriji?

 

Koji prethodni ucinak koje ekstremne levice? Moze li neki primer antisemitskog delovanja savremene evropske levice, ili je dovoljno sto ti tako kazes?

Ako nas istorija necemu uci, onda je to da kad te brane besprizorne barabe (u ovom slucaju ekstremni desnicari koji brane jevreje od islamista) onda ti se to kad tad obije o glavu. Vidi pod cetnici. I oni su "branili" tebe i mene od "ustasa i balija". Kamo lepe srece da nisu.



#20 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 January 2016 - 08:15

Wallström je tipican primer kako se svaka kritika drzave Izrael moze tumaciti kao antisemitska. Licno mislim da njene izjave to nisu, ali u ovom kontekstu je bitnije to da ona uopste ne pripada levici, posebno ne nekoj ekstremnoj. Socijaldemokrati su levi centar, bas kao sto su Moderati desni centar, a to su dve najjace partije u Svedskoj (do nedavno, dok se Sverigedemokraterna nisu probili na drugo mesto) i ujedno dve partije u kojima je antisemitizam najjace izrazen, ako izuzmemo one kod kojih je to i ocekivano, dakle ekstremnu desnicu. To jasno pokazuje i grafikon na str 74 istrazivanja za koje sam ti ostavila link, a to je i u saglasnosti s onim sto sam i ja tvrdila. Naime, antisemitizam je prisutan u svim politickim opcijama, ali daleko najmanje na onom sto je cista levica (mozes je zvati i ekstremnom).

 

Wallstrom je primer cistog PC antisemitizma, antisemitizma prikrivenog u Pc govoru- stvarno Vili, napadi u Parizu su posledica situacije u Gazi, priznanje palestine bez granica, sta ti jos treba?

 

Nije mi najjasnije sta si ovim htela da kazes. Tj jeste, ali tesko mi je da poverujem. Ispada da je islamofobija direktna posledica antisemitizma, nesumnjivo veoma izrazenog kod ekstremnih islamistickih grupa. U tom smislu bi ona mogla da bude nesto vrlo pozitivno, nesto kao prirodan odgovor civilizovanog sveta na antisemitizam tih grupa. A posto je isto tako nesumnjivo da su glavni nosioci islamofobije ekstremni desnicari, oni u celoj prici ispadose pozitivci, najmanji antisemiti od svih.

I posledicno, svi koji se suprostavljaju islamofobiji su - antisemiti. Vrlo opasan stav, Andjo, koji koristi tudju nevolju da bi opravdao sopstvenu politicku agendu. A ta je u osnovi duboko rasisticka i cim zavrsi s jednima, prelazi na druge.

 

OK jasno mi je da nisi razumela sta sam htela da kazem, ako je problem islamofobija, kako jevreji aktivno beze iz evrope? Zasto se Jevreji osecaju ugrozeno - logicno bi bilo da ako je islamofobija problem Evrope da Jevreji procvetaju, ali to nije slucaj.... znaci nesto je pogresno u tvojoj analizi.

 

Koji prethodni ucinak koje ekstremne levice? Moze li neki primer antisemitskog delovanja savremene evropske levice, ili je dovoljno sto ti tako kazes?

Ako nas istorija necemu uci, onda je to da kad te brane besprizorne barabe (u ovom slucaju ekstremni desnicari koji brane jevreje od islamista) onda ti se to kad tad obije o glavu. Vidi pod cetnici. I oni su "branili" tebe i mene od "ustasa i balija". Kamo lepe srece da nisu.

Komunista, SSSRa.

 

Zar se ne zgrazavas na njihovom uciniku? Ko u stvari proganja tzv "jevrejski lobi"?

 

Elegatno uvlacenje cetnika i balija, zar nisu i oni tvrdili kako jevreji unistavaju svet jednako kao i Staljin? Zar im nisu bili krivu Jevreji i masoni?



#21 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 21 January 2016 - 09:00

Wallstrom je primer cistog PC antisemitizma, antisemitizma prikrivenog u Pc govoru- stvarno Vili, napadi u Parizu su posledica situacije u Gazi, priznanje palestine bez granica, sta ti jos treba?

 

Prvo nije nikad receno, a ovo boldovano tek ne moze nikako biti tumaceno kao antisemitizam. No kako god neko to tumacio, ostaje cinjenica da Wallström definitivno nije predstavnik levice, posebno ne ekstremne, pa sve zajedno postaje irelevantno za pricu.

Otvori poseban topic "Priznavanje Palestine od strane Svedske", pa raspravljaj o tome. Ovde su tema levica i desnica, i u tom kontekstu antisemitizam jednih i drugih.

 

 

OK jasno mi je da nisi razumela sta sam htela da kazem, ako je problem islamofobija, kako jevreji aktivno beze iz evrope? Zasto se Jevreji osecaju ugrozeno - logicno bi bilo da ako je islamofobija problem Evrope da Jevreji procvetaju, ali to nije slucaj.... znaci nesto je pogresno u tvojoj analizi.

 

Wow, jos je gore nego sto sam mislila. Znaci, jevrejima bi odgovarala islamofobija, donela bi im neku korist, napredak, poboljsanje zivotnih uslova, sta li....? Jesi li svesna sta si napisala i kako si ocrnila citavu jevrejsku populaciju u Evropi? Pobogu, u tom slucaju bi trebalo da su listom stali uz ekstremne desnicare, kao svoje najvece "zastitnike" i glavne nosioce islamofobije. Jer njima je dobro kad je muslimanima lose, i obrnuto? Nadam se da shvatas koliko je ova izjava duboko antisemitska.

No naravno da islamisticki ekstremisti za prevashodni cilj imaju napade na jevreje, paljenje sinagoga i slicno. To cini da se oni ne osecaju bezbedno i ukoliko su u prilici, sele za Izrael. No to nikako ne znaci da im islamofobija i uopste antimuslimansko i antiimigrantsko raspolozenje idu u prilog, ili da se tome raduju. Jos manje da od toga imaju ikakve koristi, pobogu Andjo. Gde ti ode :blink: .

 

 

 

Komunista, SSSRa.

 

Nista nacizam i opsti progoni Jevreja po celoj tadasnjoj Evropi? A da se vratis jos malo u proslost, recimo do srednjeg veka?

A i ne moras. Dovoljno ce biti da nadjes neki sveziji primer. Moze i jednako star, ali da bude vezan za Evropu ili bar Balkan.

U silnoj zelji da dokazes nedokazivo, do sada si uspela da izjednacis svedske socijaldemokrate sa staljinistima i da jevreje optuzis za podsku ekstremnoj desnici u danasnjoj Evropi. Sta je sledece?

 

 

Zar se ne zgrazavas na njihovom uciniku? Ko u stvari proganja tzv "jevrejski lobi"?

 

Elegatno uvlacenje cetnika i balija, zar nisu i oni tvrdili kako jevreji unistavaju svet jednako kao i Staljin? Zar im nisu bili krivu Jevreji i masoni?

 

Ko od danasnjih levicara uopste pominje jevrejski lobi? Cak i najekstremnije, militantne levicarske grupe svoju retoriku i aktivnosti usmeravaju na korporativni kapitalizam, deregulaciju trzista i slicne tipicno antiglobalisticke price, a ne na bilo koju etnicku grupu.

 

Dokazujes nedokazivo, i spajas nespojivo. I sve onako iz glave, bez ikakvog argumenta, pausalno i kako ti dodje. Ne sumnjam da si pokusala da ukucas nesto tipa "jevrejski lobi" u google. I ja sam. Daje samo desnicarske sajtove.

 

 

Edit: - malo pojasnjenje vezano za SSSR antisemitizam. Ako ces to da smatras dokazom svim levicarima imanentnog antisemitizma, budi spremna da objasnis pod kojim politickim opcijama su u delovima USA sve do sredine 60-tih vazili segregacioni zakoni, a da se to nije kosilo s ustavom. Mozemo li to predbacivati danasnjim demokratama?

Jasno da ne mozemo. Bilo bi jednako blentavo kao i modernoj evropskoj levici pripisivati staljinisticke zlocine nad jevrejima. Ili svedskim socijaldemokratama odrzavanje institucije kao sto je bio rasno-bioloski institut sve do kasnih sedamdesetih. Primera dubokih i korenitih promena u svim politickim opcijama u poslednjih stotinjak godina ima koliko hoces. Zato predlazem da se ipak drzimo danasnjeg vremena.


Edited by vilhelmina, 21 January 2016 - 09:14.


#22 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 21 January 2016 - 10:35

 Primera dubokih i korenitih promena u svim politickim opcijama u poslednjih stotinjak godina ima koliko hoces. Zato predlazem da se ipak drzimo danasnjeg vremena.

 

Vaistinu! Danasnje vreme vrca i od promena i od primera uvijenih u oblande. 

A propos duzeg vremenskog intervala pogledati - Robert Wistrich, "Antisemitism and the Left From Marx to the Present”

 

Ispada da je islamofobija direktna posledica antisemitizma, nesumnjivo veoma izrazenog kod ekstremnih islamistickih grupa. U tom smislu bi ona mogla da bude nesto vrlo pozitivno, nesto kao prirodan odgovor civilizovanog sveta na antisemitizam tih grupa. A posto je isto tako nesumnjivo da su glavni nosioci islamofobije ekstremni desnicari, oni u celoj prici ispadose pozitivci, najmanji antisemiti od svih.
 

 

Treba poceti od onih koji su zaista najmanji. Mislim, najmanji po uzrastu. 

Mislim, ovi koji se mogu videti u porodicnim TV programima widely shown in muslim countries (prema ovom BBC dokumentarcu) 

a u kojima nisu imali sansu da sretnu ni ekstremnu desnicu ni islamofobiju. I mislim na ove koji uslovno po mehanizmu odrastaju na antisemitskim crtcima umesto na Diznijevim. 

 

Pa kad porastu i krenu da migriraju, onda sa sobom ponesu te dobro usadjene i istrenirane values i kad se "udruze" na nekom mestu gde ih ima dovoljno za hrabrost ... onda, primera radi, prekidaju Davis Cup meceve jer  - pogadjamo zasto - izraelska reprezentacija igra tenis. (mada, znamo da se "te" values usade i mnogima koji su rodjeni i/li odrasli u evropskim drustvima) Ili terorisu Jevreje u Malmö-u ili nekom drugom evropkom gradu. Doduse, ti si na "onom" topiku sojevremeno tvrdila da Jevreji nisu diskriminisani u Svedskoj (da ne trazim sada link?). 

 

Takvi ligisti takodje znaju da vrsljaju po evropskim predgradjima, narocito onda kad nesto treba da se pali i unistava. Doduse, tada pod plastom tzv socijalnog nezadovoljstva. Secas se kao onda kad su nocima zarili i palili u predgradju Stokholma a ti za njih navijala? 

 

Spoiler

 

Tvoja levicarska partija je zvanicno protiv antisemitizma. Deklarativno, naravno. No im svako malo "nesto" izviri. Kao na primer kad nakon Charlie Hebdo organizuje demonstracije pod parolom ”NE terorizmu i islamofobiji!” (o cemu sam ranije pisala). Nekako im promaklo da se tada desilo i nesto u jevrejskoj radnji u Parizu. Zato valjda i nisu mogli da u isto vreme demonstriraju i protiv antisemitizma. Prave pravcate levicarske plemenjace. 



#23 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 21 January 2016 - 11:13

 

Wow, jos je gore nego sto sam mislila. Znaci, jevrejima bi odgovarala islamofobija, donela bi im neku korist, napredak, poboljsanje zivotnih uslova, sta li....? Jesi li svesna sta si napisala i kako si ocrnila citavu jevrejsku populaciju u Evropi? Pobogu, u tom slucaju bi trebalo da su listom stali uz ekstremne desnicare, kao svoje najvece "zastitnike" i glavne nosioce islamofobije. Jer njima je dobro kad je muslimanima lose, i obrnuto? Nadam se da shvatas koliko je ova izjava duboko antisemitska.

No naravno da islamisticki ekstremisti za prevashodni cilj imaju napade na jevreje, paljenje sinagoga i slicno. To cini da se oni ne osecaju bezbedno i ukoliko su u prilici, sele za Izrael. No to nikako ne znaci da im islamofobija i uopste antimuslimansko i antiimigrantsko raspolozenje idu u prilog, ili da se tome raduju. Jos manje da od toga imaju ikakve koristi, pobogu Andjo. Gde ti ode :blink: .

 

...jel to pada neka optuzba ili je andjelija samo ovlas obelezena kao neko ko ocrnjuje jev.zaj u evropi :lol+:

(mislim da nema potrebe za ovom kvotovanom gomilom pretvaranja i licimerja u meri u kojoj je to toliko ocigledno)

 

prvo, reci da bi jevrejima svanulo, a svanulo bi im po tebi, ali sto pripisujes andji - forsiranjem islamofibije koja bi direktno pomogla licnu korist jevreja, licni napredak i poboljsanje zivotnih uslova, pa to je najblaze receno - plitko, zbog toga sto se ovde radi o njihovoj ugrozenosti i bezbednosti a ne o koristi i nekakvim lutrija-dobicima na tvoj nacin. To znas. Medjutim ne znas kako do ugrozene bezbednosti dolazi.

 

drugo, nije ti jasno da kada neko kaze antisemitizam u novom dobu, u najcescem broju slucajeva zapravo prica o anti-izraelizamu, pa ne dozvoli da te neki termin toliko zbuni jer i sama znas da je antiizraelizam ono sto krasi doticnu cije sam izjave prenosila vrlo cesto kao izuzetno anti-izraelske, a ispada da samo ti nisi obavestena

 

....kada politicar sa govornice vlasti daje izjave kao wallstromka, i tim izjavama osnazuje anti-jew grupe, tada imamo sasvim normalnu - losu politicku klimu za jew zajednice,  a vetar u jedra za ove druge

 

 

dakle, islamofobija ne pomaze jevrejema da materijalno procvetaju :blink: niti je njima dobro kada je muslimanima lose :blink: ,

niti se jevreji raduju kada je komsiji lose :blink: - ne vidim da je bilo gde receno da islamofibija pomaze - receno je da je antiizraelsko politicki korektno raspolozenje - ono sto ugrozava bezbednost jevreja u svedskoj jer antiizraelskim raspolozenjem - sa govornice,

dajes za pravo svim drugim antiizraelskim grupacijama ispod govornice, da se antiizraelski ponasaju prema npr. svedskim jevrejima, jer ako priznas palestinu sa govornice a ne znas joj granice, ti si direktno u sukobu sa izraelom jer si priznavenjem zasao u njegove granice

 

znaci niko ne trazi, a posebno ne jevreji - skok islamofobije kako bi napredovali u svedskom zivotu :lol+: i politiku koja to podrzava,

vec isti nepotkupljivi tretman koji ne zalazi u komicno povrsno resavanje palestinskog issue-a sa govornice na udaljenom severu

a na koji su se doselile velike grupe antijewa koje nece razumeti pc poruku kao takvu, vec ce je smatrati pozivom i ponasace se kao da je dosao u antiizraelski raj.

 

 

 

 

edit/pc


Edited by Mama_mia, 21 January 2016 - 11:16.


#24 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 21 January 2016 - 11:26

Da se razumemo, antiizraelska politika (kako rekosmo) jeste u današnjem dobu antisemitska. Najbolji primer su upravo oni koji se zalažu za brisanje države Izrael sa mape sveta. A kako to postići? Pa jasno ako ne može nekim sredstvom masovnog uništenja onda (što je njima svojstveno) terorističkim akcijama. I onda treba da slušamo vilhelminu koja brani pravo na kritiku Izraela a upravo u tome su najglasniji oni koji bi radi ostvarivati snove Ahmadinedžada i drugih belosvetskih antisemita. Čekaj, pa zar neko vreme nije bilo popularno među extr_levatorima da se nosi palestinska / arafatovska marama u svakoj prilici? Znači, podržavala se jedna teroristička organizacija a ovamo se kriju iza nekakvih PC korektnih poruka o pravu Palestinaca (koje btw nije ni Izrael osporavao ali je prvi uslov bio da se Palestinci odreknu terorizma prema građanima Izraela, što u biti predstavlja i najveći problem za palestinske vođe jer oni za drugo i ne znaju).

Edited by melankolic, 21 January 2016 - 11:29.


#25 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 21 January 2016 - 12:16

....kada politicar sa govornice vlasti daje izjave kao wallstromka, i tim izjavama osnazuje anti-jew grupe, tada imamo sasvim normalnu - losu politicku klimu za jew zajednice,  a vetar u jedra za ove druge


Sasvim logicno.

 

Spoiler


Jeste Svedska odavno propalestinski (a anti-izraelski) nastrojena ali Wallströmka je toliko preterala da je postala neudobna cak i za sopstvenu soc.demokratsku partiju koja se uvek sastojala iz dve jake falange - leve i desne. Te dve struje tresu partiju. Najverovatnije ce biti zrtvovana u toj internoj borbi, proces je upravo u toku. Wallström smeta. Well, kandidatura za UN Savet bezbednosti je na kocki. Svedska se iz petnih zila trudi i vodi kampanje da udje u kombinaciju sledece godine.



#26 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 January 2016 - 15:33

Prvo nije nikad receno, a ovo boldovano tek ne moze nikako biti tumaceno kao antisemitizam. No kako god neko to tumacio, ostaje cinjenica da Wallström definitivno nije predstavnik levice, posebno ne ekstremne, pa sve zajedno postaje irelevantno za pricu.

Otvori poseban topic "Priznavanje Palestine od strane Svedske", pa raspravljaj o tome. Ovde su tema levica i desnica, i u tom kontekstu antisemitizam jednih i drugih.

Stvarno nije nikad receno? Pa je zato Izrael uputio protestnu notu Svedskoj

 

 

Wow, jos je gore nego sto sam mislila. Znaci, jevrejima bi odgovarala islamofobija, donela bi im neku korist, napredak, poboljsanje zivotnih uslova, sta li....? Jesi li svesna sta si napisala i kako si ocrnila citavu jevrejsku populaciju u Evropi? Pobogu, u tom slucaju bi trebalo da su listom stali uz ekstremne desnicare, kao svoje najvece "zastitnike" i glavne nosioce islamofobije. Jer njima je dobro kad je muslimanima lose, i obrnuto? Nadam se da shvatas koliko je ova izjava duboko antisemitska.

No naravno da islamisticki ekstremisti za prevashodni cilj imaju napade na jevreje, paljenje sinagoga i slicno. To cini da se oni ne osecaju bezbedno i ukoliko su u prilici, sele za Izrael. No to nikako ne znaci da im islamofobija i uopste antimuslimansko i antiimigrantsko :D raspolozenje idu u prilog, ili da se tome raduju. Jos manje da od toga imaju ikakve koristi, pobogu Andjo. Gde ti ode :blink: .

:D Kako interesantna vratolomija. Znam da je tesko za razumeti da bi Jevrejima u Evropi bilo dobro kad antisemitizma ne bi bi bilo - mozda si citala na preskok pa nisi uocila da sam ja pricala da bi im bilo dobro kad bi islamofobija bila centralni problem jer to logicki znaci da antisemitizam ne bi bio.

 

Ko od danasnjih levicara uopste pominje jevrejski lobi? Cak i najekstremnije, militantne levicarske grupe svoju retoriku i aktivnosti usmeravaju na korporativni kapitalizam, deregulaciju trzista i slicne tipicno antiglobalisticke price, a ne na bilo koju etnicku grupu.

:D a da pitamo levicare ko vodi korporativni kapitalizam?

 

 

Edit: - malo pojasnjenje vezano za SSSR antisemitizam. Ako ces to da smatras dokazom svim levicarima imanentnog antisemitizma, budi spremna da objasnis pod kojim politickim opcijama su u delovima USA sve do sredine 60-tih vazili segregacioni zakoni, a da se to nije kosilo s ustavom. Mozemo li to predbacivati danasnjim demokratama?

 

Kakve to veze ima sa antisemitizmom kod levice?



#27 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 21 January 2016 - 16:21


prvo, reci da bi jevrejima svanulo, a svanulo bi im po tebi, ali sto pripisujes andji - forsiranjem islamofibije...

 

 - logicno bi bilo da ako je islamofobija problem Evrope da Jevreji procvetaju, ali to nije slucaj....

 

?

 

Ova tema je splitovana s teme Migranti i izbeglice, da bi se pricalo o levici, desnici i lumpenproleterima, ali sada imamo jos jednu na kojoj se govori o "pretnji evropskim vrednostima", izrazenoj u muslimanskim izbeglicama, a takvih je vec najmanje tri na ovom ionako zamrlom forumu. Ne mislite li da je malo mnogo?



#28 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 January 2016 - 16:58

?

 

Ova tema je splitovana s teme Migranti i izbeglice, da bi se pricalo o levici, desnici i lumpenproleterima, ali sada imamo jos jednu na kojoj se govori o "pretnji evropskim vrednostima", izrazenoj u muslimanskim izbeglicama, a takvih je vec najmanje tri na ovom ionako zamrlom forumu. Ne mislite li da je malo mnogo?

Ti si jedina ovde koja prica o islamofobiji - ja se nisam ni dotakla imigranata.

Cinjenica je da je antisemitizam zdrav i cveta u Evropi, nesto pod desnicom, nesto pod extremnom levicom, pa cak i umerenom pod pricom o antiglobalizmu, korporativnom kapitalizmu, ili PC govoru koji je samo uvijen lepo anti-izraelizmu.

Sticajem okolnosti gdja Wallstrom prednjaci u tome ali nije jedina. Takva atmosfera je dovela do toga da se Jevreji iseljavaju u najvecem broju do sada.

Pazljivo pokusavas da zaobidjes to, i nastavljas sa islamofobijom.



#29 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 January 2016 - 02:27

 Bilo bi jednako blentavo kao i modernoj evropskoj levici pripisivati staljinisticke zlocine nad jevrejima. Ili svedskim socijaldemokratama odrzavanje institucije kao sto je bio rasno-bioloski institut sve do kasnih sedamdesetih. Primera dubokih i korenitih promena u svim politickim opcijama u poslednjih stotinjak godina ima koliko hoces. Zato predlazem da se ipak drzimo danasnjeg vremena.

Cekaj malo, a ko je onomad predsedniku svedske skupstine (ili potpredsedniku, ne radi mi search) spocitavao druzenje sa SS-ovcima? Dakle, SS-ovci jesu prihvaceni kao zlo danasnjeg vremena, a staljinisticki zlocini nisu, mada su nam hronoloski neki od njih daleko blizi u vremenu?

 

E to je onaj dvostruki standard koji vecno izaziva probleme i zlu krv, jer levica jednostavno nije u stanju da se u potpuno ogradi od komunizma i komunistickog totalitarnog zla.

 

Upravo zato su se evropske socijaldemokrate sramno ponele onomad glasajuci protiv rezolucije Saveta Evrope koja osudjuje totalitarne zlocine komunizma i zabranjuje njegovu propagandu i isticanje njegovih simbola. 



#30 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 22 January 2016 - 08:07

Cekaj malo, a ko je onomad predsedniku svedske skupstine (ili potpredsedniku, ne radi mi search) spocitavao druzenje sa SS-ovcima? Dakle, SS-ovci jesu prihvaceni kao zlo danasnjeg vremena, a staljinisticki zlocini nisu, mada su nam hronoloski neki od njih daleko blizi u vremenu?

 

E to je onaj dvostruki standard koji vecno izaziva probleme i zlu krv, jer levica jednostavno nije u stanju da se u potpuno ogradi od komunizma i komunistickog totalitarnog zla.

 

A da ti malo zastanes, sacekas i razmislis?

Pomenuti SS-oficir je i dalje aktivan u nacistickom pokretu i s njim se potpredsednik svedskog parlamenta druzio relativno nedavno, jer je sam rodjen 1976.

Da bi povukao paralelu sa svedskom parlamentarnom levicom, morao bi da nadjes pandan takvoj situaciji, dakle nekog njenog clana koji je bio u bliskom kontaktu s nekim staljinistickim zlocincem od devedesetih pa naovamo. Umesto toga si svojevremeno ponudio sliku jednog odavno mrtvog clana prethodnice Vänsterpartiet kako se druzi s Honeckerom u vreme kad su obojica mladi i u punoj snazi. I ne samo to, vec je ta slika iz vremena kad su postojale bliske veze izmedju Svedske i Istocne Nemacke, koje su ukljucivale pre svega vladajuce socijaldemokrate, a cije postojanje je inicirao i podrzavao i Willy Brandt u okviru nastojanja za popustanjem napetosti izmedju dva dela tadasnje podeljene Nemacke, i za medjunarodnim priznavanjem DDR.

Sad budi posten, pa vidi koliko je isforsiran tvoj pokusaj da ove dogadjaje izjednacis, i jos ih povezes u danasnjem vremenu. I nemoj slucajno da izostavis Angelu Merkel, jer i njene politicke aktivnosti pre pada Berlinskog zida su odraz istih tih prilika u kojima se odvijala i pomenuta saradnja Svedske i DDR.

 


Upravo zato su se evropske socijaldemokrate sramno ponele onomad glasajuci protiv rezolucije Saveta Evrope koja osudjuje totalitarne zlocine komunizma i zabranjuje njegovu propagandu i isticanje njegovih simbola. 

 

I sad vec skaces do evropskih socijaldemokrata, optuzujuci i njih za ono sto si prvo pripisivao samo ekstremnoj levici. Doduse, tu ekstremnu levicu nikad nisi definisao, pa se ovim potvrdjuje moja ranije pomenuta pretpostavka da je tebi sve sto je levo od centra ekstremno, dok na desnici dopustas citav niz nijansi i prelaza. A s nekim ko i socijaldemokrate broji u ekstremiste ravne fasistickim pokretima i partijama, stvarno je tesko razgovarati na ovu temu.