Jump to content


Photo
- - - - -

Cincinnati 2015


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
615 replies to this topic

#61 niko69

niko69
  • Members
  • 4,580 posts

Posted 15 August 2015 - 19:27

Muster naravno, nikad nisam voleo nijednog :lol: Ma ima i bolji odatle, nego me mrzelo da kopam, a ovako ne mogu da se setim napamet. Guga je bio veliki majstor i sigurno bolji igrac od Ferera, ali mislim da je bezveze ukljucivati takve igrace i meriti ih sa Safinom i Nalbijem, nisu ni do kolena.

 

I Gerulaitis isto, moze i Boba Zivojinovic u Vilanderovu generaciju, slicno relevantan igrac je bio, mozda malo manje.

 

Da ne pricamo da smo krenuli od toga da gledamo to godiste i +-1, a ovde su ukljuceni igraci u rasponu od 5 godina.

:rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:



#62 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 August 2015 - 19:29

Borg 56. Mekinro 59. Konors 52. Gerulaitis 54. Lendl 60. Beker 67. (7 godina razlike, vise smisla ima staviti Djokovica i Federera u generaciju, vise su igrali medjusobno i uslovno gaje isti stil, malo krace Djokovic prisutan itd.), Edberg 66. Vilander 64. Sampras 71. Agasi 70. Kuerten 76. Kurijer 70. Muster 67. (znaci generacija dva tenisera sa 9 godina razlike, tipa Borna Coric i Novak Djokovic, i oni ce mozda imati neke duele).

 

Dvojica isto godiste, a obuhvatio si maltene sve velike sampione iz proslosti.

 

Federerova generacija, isto godiste ili godiste do, sa kojima je igrao i na juniorskom turu - Nalbandijan, Hjuit, Safin, Ferero, Rodik, Korija, Gonzo plus malo manje znacajni, ali jako dobri teniseri sa solidnim uspesima tipa Felisijano Lopez, Mardi Fis, Masu, Tejlor Dent, Ljodra, pa Dzejms Blejk recimo 79. kao i Ljubicic.

 

Evo slobodan si da nadjes ikada u roku dve godine da li se ovoliko dobrih igraca pojavilo. Da izbrises Federera, skoro svako od ovih bi bio visestruki slem osvajac gde god da ih premestis u istoriji tenisa. Ili bar solidni igraci u rangu Gerulaitisa sa nekoliko polufinala i finala slema.


Edited by McLeod, 15 August 2015 - 19:30.


#63 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 15 August 2015 - 20:06

kad si ukljucio Mustera i Kirtena, daj Fedu da ukljucimo Kanjasa

 

Ja sam mislio da ti samo na kosarci umes da odvalis ovakvu glupost ali vidim da ti i tenis podjednako lose ide. Nekako mu dodjes kao univerzalni diletant.



#64 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 August 2015 - 20:12

Hvala :) Aj odgovori na ono gore i kako ti je uspelo da od 13 igraca ubodes dvojicu koji su zaista vrsnjaci. Dok sam ja od pocetka pricao iskljucivo o igracima rodjenim u rasponu od 20 meseci gledano prema Federeru.

 

Znaci nadji bilo kada da se u dve godine pojavilo toliko dobrih igraca, moze i u doba Roda Lejvera i evo priznacu da gresim. '86 i '87 osim Novaka i Nadala bukvalno nemaju nikog, 50 mesta prazno, ovi svi su bili bar top 10 igraci u jednom trenutku.

 

Znaci 12 igraca top 10 u jednom trenutku Federerova generacija. Vecina se tu zadrzavala i solidno dugo. Verovatno ima jos, ali trenutno ne mogu da se setim.


Edited by McLeod, 15 August 2015 - 20:14.


#65 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 15 August 2015 - 20:17

Nego.... tema je Sinsinati, a tamo u prvom kolu igraju Gaske i Kirgios...ovo polako postaje pravo rivalstvo :D.



#66 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 15 August 2015 - 20:25

S kim igra Kokinakis? :D



#67 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 15 August 2015 - 20:27

Hvala :) Aj odgovori na ono gore i kako ti je uspelo da od 13 igraca ubodes dvojicu koji su zaista vrsnjaci. Dok sam ja od pocetka pricao iskljucivo o igracima rodjenim u rasponu od 20 meseci gledano prema Federeru.

 

Znaci nadji bilo kada da se u dve godine pojavilo toliko dobrih igraca, moze i u doba Roda Lejvera i evo priznacu da gresim. '86 i '87 osim Novaka i Nadala bukvalno nemaju nikog, 50 mesta prazno, ovi svi su bili bar top 10 igraci u jednom trenutku.

 

Znaci 12 igraca top 10 u jednom trenutku Federerova generacija. Vecina se tu zadrzavala i solidno dugo. Verovatno ima jos, ali trenutno ne mogu da se setim.

 

Ma, kakve veze imaju godine rodjenja, pricamo o teniskim generacijama?

 

Mada, sve mi je jasno kad si u isti kos stavio Kanjasa i Mustera, igraca kojem je jedini uspeh u karijeri to sto je dva puta pobedio Federera na "betonu" kad je ovaj bio na vrhuncu i igraca koji je jedno vreme bio prakticno nepobediv na sljaci. Kad covek zauzme takav kriterijum onda moze da dokaze bilo sta. Hvala ali ne, hvala. Takvu igru besmisla ne bih da igram, nisam toliko zaludan.



#68 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 August 2015 - 20:39

Pricali smo od pocetka o generacijama u smislu godista. Ovako kako si ti spojio mozemo komotno da povezemo Feda,Rafu i Novaka koji su sve ukupno u poslednjih 8 godina skoro bez prekida top 3.

#69 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 15 August 2015 - 20:46

Hvala :) Aj odgovori na ono gore i kako ti je uspelo da od 13 igraca ubodes dvojicu koji su zaista vrsnjaci. Dok sam ja od pocetka pricao iskljucivo o igracima rodjenim u rasponu od 20 meseci gledano prema Federeru.

 

Znaci nadji bilo kada da se u dve godine pojavilo toliko dobrih igraca, moze i u doba Roda Lejvera i evo priznacu da gresim. '86 i '87 osim Novaka i Nadala bukvalno nemaju nikog, 50 mesta prazno, ovi svi su bili bar top 10 igraci u jednom trenutku.

 

Znaci 12 igraca top 10 u jednom trenutku Federerova generacija. Vecina se tu zadrzavala i solidno dugo. Verovatno ima jos, ali trenutno ne mogu da se setim.

Marej mi je drugi najomrazeniji igrac, ali je Marej je za sve likove osim Safina koje si naveo a koji su Federerovi vrsnjaci izmislio tenis. Rodik, Davidenko, Ferero, Ljubicic, Blejk, Gonsales, njih samo Federerovi navijaci smatraju vrhunskim igracima, ne bi li jos vise ishvalili Rodzerove GS titule, Rafa ih je sve prestigao sa 19 godina, a Novak sa 20, pa cak ih je i Marej sve prestigao sa 21 godinom.. Kontraargument Federerovih navijaca je - ah, ma oni su tada vec prosli svoje najbolje dane. Rodik, verovatno najveca Federerova musterija, ali i najveci "rival", je sa 25-26 godina bio daleko iza svojih najboljih dana?! Rezultatski svakako, jer pojavom ove trojice vise se nije moglo igrati u finalu Gren Slema i Mastersa zbog toga sto je Federeru neko morao da bude protivnik, nije mogao sam da igra u finalima.


Edited by 4_Webber, 15 August 2015 - 20:49.


#70 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 15 August 2015 - 20:48

Pricali smo od pocetka o generacijama u smislu godista. Ovako kako si ti spojio mozemo komotno da povezemo Feda,Rafu i Novaka koji su sve ukupno u poslednjih 8 godina skoro bez prekida top 3.

 

Mozemo ali nije bitno, cinjenica je da Federer traje neobicno dugo i da je kvalitetom u poznim godinama uspeo da se izbori za mesto u generaciji Novaka, Rafe i Endija, to jest, da premosti do sledece generacije. Ta prica o godini rodjenja je savrseno besmislena, po tome Novak i Rafa nisu ista generacija jer su rodjeni u dve razlicite godine iako ih deli, ako se ne varam, 11 meseci ili tako nesto.

 

No, nema veze. Kanjas, Muster, odoh ja da gledam tenis, kosarku i Poaroa istovremeno. Kanjas, for heaven's sake. :lol+:



#71 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 15 August 2015 - 20:54

Južni izgubio prvi set sa 6:0 i uspeo da pobedi. Tek da se ne kaže da samo kod žena imaju ovakvi rezultati 

CMeJoihUYAARiVa.jpg


Edited by wwww, 15 August 2015 - 21:35.


#72 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 16 August 2015 - 02:20

Sudeći po završnici meča protv Mareja, Nišikori će odustati.



#73 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 16 August 2015 - 02:33

Drama u mecu Harison kokinakis, igra se treci set

 

https://twitter.com/benrothenberg

 

Kokkinakis-Harrison is getting NASTY. Mo Lahyani just leapt out of his chair to separate the two after the first set.

 

 

Harrison wins second set 6-3, glares at Kokkinakis as he walks to his seat.

 

+

Harison uz muke cuva servis za 4:4 u trecem, nakon sto se vratio od 0:3


Edited by Kido from Junkovac, 16 August 2015 - 02:56.


#74 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 16 August 2015 - 03:01

5:5

 

edit: i 6:5 Kokinakis - bice jos varnica...


Edited by zoran59, 16 August 2015 - 03:02.


#75 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 16 August 2015 - 03:04

Kokinakis lako uzima servise, Rajan spasava mec lopte...

Jos jednom spas od 0:30, igrace se TB.


Edited by Kido from Junkovac, 16 August 2015 - 03:07.