Jump to content


Photo

najljigaviji bend...?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
513 replies to this topic

#61 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 29 August 2003 - 12:18

Pa sad tako možemo u nedogled...

Justin Timberlake,
Vlado Georgijev,
Robbie Williams,
Christina Aguilera,
Željko Joksimović,
Leo (nisam sigurna da mu je to pravo ime, ali radi se o Čolinoj kopiji),
Van Gogh,
Oružjem protiv otmičara,
Ana Stanić,
Negativ (šteta za tako dobar vokal da peva u tako bezveznom bendu),
Sting.....

#62 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 29 August 2003 - 12:44

jel vec bila bananarama?

Meni je Eros Razmazoti kraj ljige.
slede celine dion i ta bagra.
Take that se takodje visoko kotiraju u tim kategorijama.
Guns'n'roses?
hm.
simply red?
njah.

Edited by m, 29 August 2003 - 12:44.


#63 kuslic

kuslic
  • Members
  • 42 posts

Posted 29 August 2003 - 16:24

Ima li smisla ponavljati da o ukusima ne vredi raspravljati!Kada bih ja rekao da je PRODIGY ljigav bend neko od Vas bi me verovatno obesio.Kao sto je meni neshvatljivo da neko na tu listu stavlja STINGA, recimo.Stvar je bespredmetna,treba postaviti opste standarde,ali KO ima tapiju da to uradi.Iako se sa vecinom lista i predloga slazem ipak mislim da prica ne vodi nicemu.

#64 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 29 August 2003 - 17:44

Muzika Nick Cave-a je u svetu muzike otprilike ono sto je serija "Glad" u svetu filmske umetnosti.

Zaboravio sam dva najveca domaca ljigavca, mozda i dva najveca uopste. To su MISHA RELIC (ili RELJIC, nisam siguran) i DJORDJE DAVID. Mozemo ih uzeti za model, ako ne i za definiciju ljigavca.

#65 juliana

juliana
  • Members
  • 1,408 posts

Posted 29 August 2003 - 17:53

dve najljigavije persone na nasoj estradi su ana stanic i ivana negativ jer pretenduju na status alternativne pozicije. kao sad su one nesto spoznale pa su prevazisle klinacku ,sramnu fazu, a ustvari stepen njihove (ne)svesti je isti.nema sustinske razlike izmedju ane "sina kralja kokaina" i ove sad, kao i ivane iz faze "gace" i ove cool, skenjane, razocarane, neshvacene "alternativke". ima li bolje definicije ljige od njih dve same

#66 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 29 August 2003 - 20:36

Na pitanje novinara da li ce pomoci akciju "Za decju kliniku" (na stranu Stajkovac, Karici i ostala bagra), Ana Stanic nabra celo i odgovori:
"Joooj, pa ne znaaam, mislim da ja ipak nisam prava osoba za to." (?!?!?!)

Toliko o liku i delu. 'Aj' sad dalje u nabrajanje.

#67 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 29 August 2003 - 21:04

Na pitanje novinara da li ce pomoci akciju "Za decju kliniku" (na stranu Stajkovac, Karici i ostala bagra), Ana Stanic nabra celo i odgovori:
"Joooj, pa ne znaaam, mislim da ja ipak nisam prava osoba za to." (?!?!?!)

Toliko o liku i delu. 'Aj' sad dalje u nabrajanje.

zalosno....

a pre dve-tri godine je zakoracila na splav na kojem sam ja bio i tezina njene pozadine mi je prosula pice iz case... toliko o njoj

ajmo dalje

#68 Spider Jerusalem

Spider Jerusalem
  • Members
  • 298 posts

Posted 29 August 2003 - 21:36

Muzika Nick Cave-a je u svetu muzike otprilike ono sto je serija "Glad" u svetu filmske umetnosti.

Nista mi sad tu nije jasno.

Je l' ti ovde hvalis "Hunger"/Nick Cave-a, ili kudis?

A posebno bih voleo da vidim analogiju izmedju dva, hm, pojma. Mislim, razmisljam evo... pa, vec 20 sekundi, i pokusavam da nadjem neku paralelu. Hm, lemme see: Nick Cave ima tandrljav (koliko god fenomenalan) bend, gotovo receno amaterski, i pravi odlicne pesme (dakle substance over style), dok je cela fora sa serijom "Hunger" ta da sve izgleda dosta flashy i bude vrlo flamboyantno, fotka je da svrsis (nista manje se i ne moze ocekivati od perfekcionista kakvi su braca Scott), rezija je da poludis, montaza je ejzenstajn-for-the-23rd-century. A opet, adaptacije kratkih (uglavnom sasvim dobrih) horor prica su njesra, naglasak je na dekadenciji i atmosferi for decadence and atmosphere's sake. Dakle, style over substance (NO substance, so to speak). Ali sve deluje kako mali djokica zamislja 'arty'.

Nick Cave nije arty.

Mozda si na umu imao neku mnogo zakukuljeniju referencu. Tipa: Nick Cave uzasno puno cita moderne horor pisce (cak su provalili da su dve njegove pesme direktno inspirisane pricom, odnosno romanom Pitera Strauba) - ovi adaptiraju kratke price pisaca koji rade horor.

A mozda si samo lupio k'o maksim po diviziji, usr'o motku i ostao ziv. I neko vreme jos ostao nekaznjen. I nespamovan.

I eto. Sta onda ocekujes da ce da se desi, shinko?

#69 Blekendvajt

Blekendvajt
  • Members
  • 322 posts

Posted 30 August 2003 - 02:53

Na pitanje novinara da li ce pomoci akciju "Za decju kliniku" (na stranu Stajkovac, Karici i ostala bagra), Ana Stanic nabra celo i odgovori:
"Joooj, pa ne znaaam, mislim da ja ipak nisam prava osoba za to." (?!?!?!)

Toliko o liku i delu. 'Aj' sad dalje u nabrajanje.

zalosno....

a pre dve-tri godine je zakoracila na splav na kojem sam ja bio i tezina njene pozadine mi je prosula pice iz case... toliko o njoj

ajmo dalje

Nema ona toliku pozadinu. :lol:

#70 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 30 August 2003 - 04:55

Celokupna srpsko-crnogorsko-hrvatska mediteranska muzicka liga, pocev od Prolivera, preko one crnogorske grupe (uffff, stao mi mozak, matoriii ala YU grupa), pa do Zeljka, onog sto skida Prolivera. Gadniji su mi cak i od Kerbera, Divljih jagoda, Poslednje igre leptira, Djordja Balasevica, Zabranjenog pusenja, Smaka, YU-grupe, Tuti-Fruti (Balkan) Benda, Kneza, Lune, i Meat Loaf-a zajedno.

Spisku dodajem i Legende, one blizance (Rafailovici?) - kak su tek oni ljigavi majko moja, ljigaviji su cak i od Tose Proeskog, za malo pa i od nesrecnog Bajonea, koji je definitivno Top-ljigus-nad-ljigusima.

Btw, kada je na "pobednickom" mitingu 27. septembra Kostunica otpevao cuveno "Nema predaje!", na bini ga je smenila Ana Stanic. Tada sam prvi put posumnjao da ce, nakon smene Milosevica, ipak sve ici mnogo teze nego sto sam se nadao.

Inace, Bryan Adams je, uz Meat Loaf, moj omiljeni ljigus sa nematernjeg govornog podrucja.

#71 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 30 August 2003 - 05:21

Kako to da zaboravim - Maraja u svim izdanjima, narocito u numeri "When You Belive" sa dragom joj Vitni, & No Doubt <"Don't Speak"> >> teska ljiga :lol:

#72 sabahudin

sabahudin
  • Members
  • 639 posts

Posted 30 August 2003 - 08:44

Najljigaviji bend:

Monkees


Posted Image

:lol:

#73 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 30 August 2003 - 12:46

Nista mi sad tu nije jasno.

Je l' ti ovde hvalis "Hunger"/Nick Cave-a, ili kudis?

A posebno bih voleo da vidim analogiju izmedju dva, hm, pojma. Mislim, razmisljam evo... pa, vec 20 sekundi, i pokusavam da nadjem neku paralelu. Hm, lemme see: Nick Cave ima tandrljav (koliko god fenomenalan) bend, gotovo receno amaterski, i pravi odlicne pesme (dakle substance over style), dok je cela fora sa serijom "Hunger" ta da sve izgleda dosta flashy i bude vrlo flamboyantno, fotka je da svrsis (nista manje se i ne moze ocekivati od perfekcionista kakvi su braca Scott), rezija je da poludis, montaza je ejzenstajn-for-the-23rd-century. A opet, adaptacije kratkih (uglavnom sasvim dobrih) horor prica su njesra, naglasak je na dekadenciji i atmosferi for decadence and atmosphere's sake. Dakle, style over substance (NO substance, so to speak). Ali sve deluje kako mali djokica zamislja 'arty'.

Nick Cave nije arty.

Mozda si na umu imao neku mnogo zakukuljeniju referencu. Tipa: Nick Cave uzasno puno cita moderne horor pisce (cak su provalili da su dve njegove pesme direktno inspirisane pricom, odnosno romanom Pitera Strauba) - ovi adaptiraju kratke price pisaca koji rade horor.

A mozda si samo lupio k'o maksim po diviziji, usr'o motku i ostao ziv. I neko vreme jos ostao nekaznjen. I nespamovan.

I eto. Sta onda ocekujes da ce da se desi, shinko?

Kudim. Uf. Kol'ka replika. Pa, ovako, hm, analogija otud sto su mi ljudi govorili za Nick Cave-a da je opasan, mracan, dubok, mistican, istrazivac tamne strane ljudske duse, hodac po tankoj liniji izmedju dobra i zla, ljubavi i smrti, bla bla bla. A slicno sam cuo i za bracu Scott, i seriju "Glad". I eto analogije (priznajem da mozda nije valjana). Recimo da sam lupio.
Pa sam onda uzeo da slusam Cave-a THE GOOD SON i... cini mi se da on pretenduje da bude sve ono gore navedeno, ali ne moze, jer ne peva o "stvarnosti" i "ovom" svetu, koja je najfantasticniji i najuzasniji i prelep i tuzan u isto vreme. Predlazem ovde muziku, recimo, Gene Clarka. Kazes da Cave nije arti. Dobro, sto nije arti, sta to uopste znaci, ko je arti, kakav je Cave onda, sta? Evo sad sam pustio THE GOOD SON i slusam pesme Lament i The Witness Song i priznajem da nista ne razumem, o cemu on tu peva. Mozda i ne mogu da razumem, f*ck. :lol:
Moram jos da kazem o blistavom trenutku njegove karijere, saradnji sa Kylie, to je lepo.
A ono o kaznjavanju, to nista ne razumem. Ne volim da me kaznjavaju, a sada stvarno nema razloga.
Odoh da se spremam za Urban.

#74 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 30 August 2003 - 13:57

Hari mata hari i crvena jabuka.

#75 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 30 August 2003 - 14:22

Hari mata hari

Bravo! Hajrudin Varešanović je najljigavija figura na ovim prostorima, a one silne žene što se "prže" na njega su još ljigavije.