Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Strani košarkaši u reprezentaciji Srbije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
128 replies to this topic

#91 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 28 June 2015 - 15:01

To je tvoj lični stav i to je OK, ali ne možeš reći da će reprezentativna takmičenja imati manje smisla nego što trenutno imaju ako stranac bude nastupao za Srbiju. 

 

edit: u stvari možeš naravno, ali to ima smisla baš kao da kažeš da je Mars u konjukciji sa jupiterom i da je mesec u šestoj kući te zato stranci ne treba da nastupaju za Srbiju.


Edited by škafiškafnjak, 28 June 2015 - 15:04.


#92 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 28 June 2015 - 15:09

Zanimljivo pitanje je da li ljubitelji košarke u Rusiji, Francuskoj, Nemačkoj, Italiji, Španiji manje vole svoju reprezentaciju, da li manje navijaju za nju, i da li se manje raduju njenim uspesima, nakon što su njihove košarkaške reprezentacije "rentirale strance". 



#93 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 28 June 2015 - 15:24

To je tvoj lični stav i to je OK, ali ne možeš reći da će reprezentativna takmičenja imati manje smisla nego što trenutno imaju ako stranac bude nastupao za Srbiju. 

 

edit: u stvari možeš naravno, ali to ima smisla baš kao da kažeš da je Mars u konjukciji sa jupiterom i da je mesec u šestoj kući te zato stranci ne treba da nastupaju za Srbiju.

 

To kao da kazem da ce mi ABA liga imati manje smisla ako Zvezda proda citav tim i igra sa omladincima, a ti kazes da je ABA liga ionako slaba ... 

 

Zanimljivo pitanje je da li ljubitelji košarke u Rusiji, Francuskoj, Nemačkoj, Italiji, Španiji manje vole svoju reprezentaciju, da li manje navijaju za nju, i da li se manje raduju njenim uspesima, nakon što su njihove košarkaške reprezentacije "rentirale strance". 

 

imas na interbasket forumu da su neki Turci bili protiv angazovanja Dixona ... 



#94 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 28 June 2015 - 15:26

To kao da kazem da ce mi ABA liga imati manje smisla ako Zvezda proda citav tim i igra sa omladincima, a ti kazes da je ABA liga ionako slaba ... 

 

Niđe veze.

 

imas na interbasket forumu da su neki Turci bili protiv angazovanja Dixona ... 

 

neki Turci



#95 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 28 June 2015 - 16:44

Ok je reći "ja to lično ne mogu da svarim" "imam lični animozitet prema tome" i tu stati, ne ići dalje od toga. Reći da se time urušava reprezentativna košarka i gubi smisao reprezentativnih takmičenja je besmisleno reći.

Mislim ono, za koliko procenata će se dodatno urušiti smisao reprezentativnih takmičenja ako mi konkretno angažujemo Džona Doa. pet promila, deset promila, pola procenta ili šezdeset procenata...nakon što je već urušeno odlukom FIBE i time što svi to pravo koriste.

 

naravno da pricamo o licnim stavovima, kako bi drugacije diskutovali kao internet-ljubitelji basketa-outsideri

 

prvo, ti nisi postavio temu niti pitanje "da li se angazovanjem stranaca urusava rep. kosarka & gubi smisao takmicenja", vec kakav stav svako od pojedinaca ima na temu;

 

arsenije ti je dao (mozda) specifican primer ali sustina je tu:

a sustina je da neka pojava / trend moze biti opste prihvacena, zakonski regularna ali da je ti ne osecas kao logicnu, kao deo tvog rezona.

 

moj rezon je da stranac koji je sticajem okolnosti odrastao i razvio se basketaski u srbiji (i naravno poseduje talenat za 12) je reprezentativac srbije

takodje, igrac koji vodi poreklo iz srbije a ima neciji 5i pasos, ali smatra sebe delom ove kulture/nacije (i naravno poseduje talenat za 12) je reprezentativac srbije

 

s'druge strane, igrac koji iz po pravilu fibe ima pravo da nastupi kao stranac ili nekim dekretom drzave dobije pasos kako bi igrao na xy takmicenju za mene jednostavno ne pripada gorepomenutoj logici & cini (za mene) da pojam reprezentacije gubi na smislu. tj, ne interesuje me na nacin na koji me u ovom trenutku interesuje. sto kaze teo, mozda cu i odgledati tekmu al' nije to to (parafraziram)

 

 

arsenije je pomenuo ono sto je atomic ponudio kao dodatnu dilemu: trener stranac

trener bira igrace, nudi logiku igre, tj strategiju pomocu koje bi igraci trebalo da pobede ili sta je vec cilj.

 

trener ipak ne ulazi u igra a logika koju primenjuje je ionako univerzalna (zeljko kaze kako bistri do detalja greg popovica i njegove zamisli u spursima)

hocu da kazem, trener ne moze atleticnoscu, ludim pasom ili sutem preko ruke da resi tekmu. on moze samo da nacrta / predstavi ideju a igraci ce u tome uspeti ili ne.

 

ja ne bih imao nista protiv trenera stranca mada mislim da bi u nasem slucaju takav potez bio jako rizican ako ne i kontraproduktivan.

 

 

 

da zakljucim

za mene nije ovde pitanje da li stranac (izuzmemo stranca iz primera koji sam naveo: )) urusava reprezentativnu kosarku, vec da li urusava moju zelju da na ovakav nacin pratim reprezentaciju. dakle, nije u pitanju nikakava politicka bullshit briga, vec moje licno interesovanje.

 

(za one koji citaju samo poslednja 2 posta ili stranu - nemam nista protiv sto vecina ekipa ima po jednog stranca, ne bi mi smetalo ni da ih imaju 10; ne mislim da sam zbog toga ja/mi bolji i vredniji i tako dalje i tako dalje)



#96 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 28 June 2015 - 17:00

Ok...

 

sviđa mi se način na koji si sve ovo izložio, otuda plus a ne zato što si me ubedio :D. Ti si protiv neke, ajd da je tako nazovem Hikman/Mekejleb/Kerol varijante, ali ti je Subotić/Kuzmanović varijanta OK...ako sam ja dobro razumeo.


Edited by škafiškafnjak, 28 June 2015 - 17:04.


#97 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 28 June 2015 - 17:12

 Ti si protiv neke, ajd da je tako nazovem Hikman/Mekejleb/Kerol varijante, ali ti je Subotić/Kuzmanović varijanta OK...ako sam ja dobro razumeo.

 

da je kobe ziveo u srbiji umesto u italiji, ne bih imao nista protiv da igra za nas  :D

 

svako ko oseca pripadnost ovoj teritoriji/kulturi  - bilo zbog porekla ili zato sto je sticajem okolnosti rodjen ili ziveo ovde, je za mene good2go

kosarkasi koje si naveo gore nisu (jednostavno, to je tezgarenje za mene)


Edited by uini, 28 June 2015 - 17:13.


#98 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 28 June 2015 - 17:14

fair enough



#99 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 28 June 2015 - 17:22

Zanimljivo pitanje...Da li bi ste prihvatili u reprezentaciji nekog Amerikanca  Petrovića koji je potomak Petrovića koji su emigrirali iz Srbije pre nekih 50-60 godina. 

 

boki, da se ne vredjamo...

to sto su nam nekima porodice uzele poluvekovni (ili duzi) odmor od tzv. bratstva&jedinstva moze samo da bude plus -_-

 

naravno, ako se uklapa u ono ranije napisano


Edited by peja™, 28 June 2015 - 17:23.


#100 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 28 June 2015 - 17:24

p.s. inace, bas steta sto srbi pre par vekova nisu okupirali nesto u zapadnoj africi, pa da sada iz (bivsih) kolonija dovodimo lazmeolika cudovista

 

ali sta da se radi... -_-


Edited by peja™, 28 June 2015 - 17:39.


#101 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 28 June 2015 - 17:26

izvinjavam se sto trolujem bokijevu temu

pejo, draft -> free agency -> any comments  : )



#102 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 28 June 2015 - 17:32

izvinjavam se sto trolujem bokijevu temu

pejo, draft -> free agency -> any comments  : )

 

all this has happened before, and all this will happen again :mellow:



#103 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 28 June 2015 - 17:33

au

 

 

 

:lol+:



#104 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 28 June 2015 - 22:01

Mozes da ponavljas koliko god puta hoces, meni ce i dalje to biti pogresno ... 

BTW, stav da Srbiji ne treba stranac se ne odnosi na neku srpsku posebnost, nego na cinjenicu da smisao takve reprezentacije time prestaje da postoji. Reprezentacija Srbije ce mi tada biti samo jos jedna u nizu antipaticnih na nekom EP ili SP ili OI ... 

mi nismo hteli strane posmatrace, a sad bi nam neke aktivne igrace :)

 

dobra tema za detekciju nekih stvari. ja npr. nisam za to da stranci igraju za reprezentaciju iskljucivo iz razloga neke pravde i postenja. to mi je kao neka vrsta varanja, sad pred neko prvenstvo dam pasos nekom strancu ... nekako mi trulo i neposteno. nije mi sportski ... makar bilo legalno kao sto jeste.

 

medjutim kad vidim: moze ako je Srbin ili bar otac (nikako majka) i sl. argumenti sa obe ruke i noge glasam za strance u reprezentaciji. radujem se tom danu :P



#105 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 28 June 2015 - 22:15

A ja se tek sad nešto premišljam. Nakon pobede košarkašica zamišljam situaciju u kojoj muška reprezentacija osvaja zlato a renta stranac, za razliku od naše Danijele :D, mrtav hladan trlja ruke bez emocija i sa znakom $$ u očima pita kolika je premija za ovo izražena u stabilnoj valuti na dan isplate bez odbijenog poreza u banci po izboru na Kajmanskim Ostrvima. To bi mi nešto baš gadno bilo...