Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Strani košarkaši u reprezentaciji Srbije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
128 replies to this topic

#61 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 26 June 2015 - 13:35

Protiv.

 

Koja je onda poenta reprezentacija? Dajmo onda da drzava koja ima najvise novca ima i najbolje rezultate. Jos bolje, da se dozvoli i pojedincima da imaju svoju reprezentaciju! Vec zamisljam finale OI daleke 2022 u kojima sa jedne strane nastupaju Farska ostrva sa 5 Amerikanca, po jednim Srbinom, Francuzem i Spancem i sa druge strane Reunion sa 7 Amerikanaca i 4 Francuza (platio neki bogatun iz Francuske).

 

Jedino sto je smesnije od ovoga je mogucnost angazovanja 1 (!) stranca (!) ... staro dobro, ni tamo ni ovamo. :lol:



#62 Trokorak

Trokorak
  • Members
  • 12,127 posts

Posted 26 June 2015 - 13:58

Lihtenštajn vs Monako.

 

Eurobasket finale.



#63 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 26 June 2015 - 14:01

Ne može...Monako već nastupa za Argentinu

 

:D

 

edit: šalu na stranu. Ja i dalje tvrdim da je argument o obesmišljavanju reprezentativnog takmičenja dobar argument u raspravi da li se treba dozvoliti nastupanje stranih igrača za nacionalne selekcije. S obzirom da je to gotova stvar, mislim da je  u ovoj priči potpuno promašen.


Edited by škafiškafnjak, 26 June 2015 - 14:04.


#64 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 26 June 2015 - 15:17

koji bi bio motiv nekog vrhunskog stranca da nastupa za reprezentaciju srbije?

pare- drugi ih imaju vise.

pasos- mozda.

devojka, zena srpkinja.



#65 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 26 June 2015 - 15:35

Zar nije postojalo neko pravilo da je tim Amerima lakše naći angažman u Evropi ako imaju i neko evropsko državljanstvo. Nešto tipa da je broj američkih igrača ograničen dok je broj stranaca neograničen, ili sam ja polupao neke lončiće tu. 

 

Ili možda čovek ima životni san da nastupi na OI a teško će to postići sa svojom matičnom reprezentacijom.



#66 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 26 June 2015 - 15:38

Ja i dalje tvrdim da je argument o obesmišljavanju reprezentativnog takmičenja dobar argument u raspravi da li se treba dozvoliti nastupanje stranih igrača za nacionalne selekcije. S obzirom da je to gotova stvar, mislim da je  u ovoj priči potpuno promašen.

 

Ili da ovo postavim na sledeći način:  

 

Reprezentativna takmičenja su sasvim dovoljno obesmišljena time što je dupušteno stranim igračima da igraju za nacionalne timove, kao i činjenicom da tu mogućnost koristi 95 posto relevatnih košarkaških nacija. Čisto sumnjam da će srpsko prihvatanje ili odbijanje te opcije dati neki dodatni smisao ili dodatno obesmisliti reprezentativna takmičenja..



#67 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 27 June 2015 - 14:35

zenska kosarka - sto da ne; zato sto je konkretno reprezentaciji SRB to trenutno razlika izmedju medalje i samo dobrog rezultata

treba reci i da page nije tu da vuce tim i "pravi razliku" (razliku pravi sonja p.), vec vise u fazonu djordjeviceve price o kyle hinesu - dobar igrac da se premosti manjak kvaliteta na toj poziciji + igra iz altruizma, i ne verujem da ce pred naredna reprezentativna okupljanja novim deljenjem pasosa pojacavati konkurenciju za to mesto stranca

 

muska kosarka - nikada; zato sto i sa i bez tog 'pojacanja' postoji kvalitet da se bude #1 u evropi i #2 na svetu

rad & kontinuitet, da se zbog licnih kombinacija inih foteljasa ne gube novi pekovici i mirotici

znaciTM,

da je rodjen u SRB ili da su mu roditelji srbi ili da mu je najmanje otac srbin. i to je to


Edited by peja™, 27 June 2015 - 14:35.


#68 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 27 June 2015 - 15:23

zenska kosarka - sto da ne; zato sto je konkretno reprezentaciji SRB to trenutno razlika izmedju medalje i samo dobrog rezultata

treba reci i da page nije tu da vuce tim i "pravi razliku" (razliku pravi sonja p.), vec vise u fazonu djordjeviceve price o kyle hinesu - dobar igrac da se premosti manjak kvaliteta na toj poziciji + igra iz altruizma, i ne verujem da ce pred naredna reprezentativna okupljanja novim deljenjem pasosa pojacavati konkurenciju za to mesto stranca

 

muska kosarka - nikada; zato sto i sa i bez tog 'pojacanja' postoji kvalitet da se bude #1 u evropi i #2 na svetu

rad & kontinuitet, da se zbog licnih kombinacija inih foteljasa ne gube novi pekovici i mirotici

znaciTM,

da je rodjen u SRB ili da su mu roditelji srbi ili da mu je najmanje otac srbin. i to je to

 

 

A keva :P

 

 

A za celu temu, moze stranac ako ispunjava one uslove iz Mc-ovog vise puta pominjanog posta. Ovako, nisam za ad hoc kupovinu igraca za godinu ili dve. Nije sad to neki tvrd stav da ne bih gledao, navijao itd za repku gde igra stranac, nego mi se jednostavno to ne svidja i sto je najvaznije nema potrebe. Mi imamo dosta kvalitetnih igraca koji su igrali za nase selekcije bukvalno od decackih dana, nasa reprezentacija u kosarci ima i neku tradiciju i sto bi rekli Ameri legacy i jednostavno ne bih voleo da to kvarimo.

 

Sto se tice ostatka sveta. Ja npr nista ne zameram kosarkaski nerazvijenim zemljama zbog kojih je pravilo o jednom strancu originalno i uvedeno. Al kad vidim Spance kako se ciganisu sa Ibakom, Miroticem itd, to mi je bas bezveze, najblaze receno..



#69 Gb92

Gb92
  • Members
  • 7,451 posts

Posted 27 June 2015 - 15:55

Keva da je iz Cacka :D 



#70 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 27 June 2015 - 18:16

Ili da ovo postavim na sledeći način:  

 

Reprezentativna takmičenja su sasvim dovoljno obesmišljena time što je dupušteno stranim igračima da igraju za nacionalne timove, kao i činjenicom da tu mogućnost koristi 95 posto relevatnih košarkaških nacija. Čisto sumnjam da će srpsko prihvatanje ili odbijanje te opcije dati neki dodatni smisao ili dodatno obesmisliti reprezentativna takmičenja..

 

Relevantne kosarkaske zemlje kao sto su BiH, Makedonija, Poljska, Gruzija, Azerbejdzan, Belgija, Madjarska, Crna Gora ... a sa druge strane Litvanija, Letonija, Srbija, Grcka ... 



#71 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 27 June 2015 - 18:37

A keva :P

 

tu smatram da su, sem malobrojnih slucajeva kakav je npr. markota, dobrodosli da produze do reprezentacije drzave onog ko ih je napravio



#72 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 27 June 2015 - 18:40

A keva :P

 

Samo se ti zezaj, na tu foru za Finsku igraju Lee, Huff i Murphy i to kao domaci igraci.  -_-



#73 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 27 June 2015 - 20:28

Relevantne kosarkaske zemlje kao sto su BiH, Makedonija, Poljska, Gruzija, Azerbejdzan, Belgija, Madjarska, Crna Gora ... a sa druge strane Litvanija, Letonija, Srbija, Grcka ... 

 

...Spain, Italy, Deutschland, Russia,...



#74 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 27 June 2015 - 20:35

Relevantne kosarkaske zemlje kao sto su BiH, Makedonija, Poljska, Gruzija, Azerbejdzan, Belgija, Madjarska, Crna Gora ... a sa druge strane Litvanija, Letonija, Srbija, Grcka ... 

Neuporedivo relevantnije od recimo  Nauru, Tonga, Obala Slonovače, Malavi, Paragvaj, Papua Nova Gvineja, Butan, Mozambik, Cejlon, Maldivi, Mali, Kostarika, Britanska Devičanska Ostrva, Antili, Sao Tome i Principe, St. Vinsent i Grenadiri............ treba li da nastavim. siguran sam da bih mogao jedno stosedamdeset da ih nabrojim što će ove koje si ti naveo sigurno staviti u kategoriju "košarkaški relevantne zemlje" 



#75 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 27 June 2015 - 21:47

Kao što sam i glasao da nemam nešto kategoričan i izričit stav o ovome, ali stvarno ne mogu da verujem da se tako lako potencira na razlogu "da je rodjen/da mu je tatko rodjen u Srbiji".
Totalno bih razumeo da neko dodje i kaže da ne bih želeo strance jer želi da za reprezentaciju igraju klinci koji su prošli našu školu košarku.

Ovo iznad je srednjevekovno razmišljanje.