Jump to content


Photo
- - - - -

Makedonsko proleće?


  • Please log in to reply
338 replies to this topic

#301 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 May 2015 - 02:39

.

 

Ja ne znam sta se tamo u Makedoniji dogadja, a ne pada mi na pamet da presipam iz supljeg u prazno, ili guram neke dezurne sVrBovske asocijacije po principu 'pump up the volume'.

 

Takodje, sa velikom paznjom i zadovoljstvom cu procitati postove nika Ironside, dok me sVrBovski banaliticari samo smaraju.

 

To svi sve znaju, samo ne znaju kako su se nasli tamo gde se trenutno nalaze i koliko su sami doprineli takvom ishodu.

 

Samo obozavaoci raznoraznih sVrBovskih manijaka koji su o Albancima na Kosovu, (i u Makedoniji, kao i samim Makedoncima) piskarali kao o 'balkanskim indijancima', necem najgorem u ovim vukojebinama, sto ih za ruku treba privoditi sVrBovskoj demokratiji - potcinjavanju, exterminaciji, pljackanju i paljenju.

 

I posle takve divne proslosti - ubise se za sVrBovsku demokratiju / sVrBovska prava coveka', kao i ostala sVrBovska cuda.

 

I onda EU vrsi tzv. 'stigmatizaciju', koja je, ocigledno najvise bila izrazena u 'haskom kazamatu'!

;)

 

...


  • 0

#302 daljinac

daljinac
  • Banned
  • 783 posts

Posted 23 May 2015 - 08:21

.

 

Ja ne znam sta se tamo u Makedoniji dogadja, a ne pada mi na pamet da presipam iz supljeg u prazno, ili guram neke dezurne sVrBovske asocijacije po principu 'pump up the volume'.

 

Takodje, sa velikom paznjom i zadovoljstvom cu procitati postove nika Ironside, dok me sVrBovski banaliticari samo smaraju.

 

To svi sve znaju, samo ne znaju kako su se nasli tamo gde se trenutno nalaze i koliko su sami doprineli takvom ishodu.

 

Samo obozavaoci raznoraznih sVrBovskih manijaka koji su o Albancima na Kosovu, (i u Makedoniji, kao i samim Makedoncima) piskarali kao o 'balkanskim indijancima', necem najgorem u ovim vukojebinama, sto ih za ruku treba privoditi sVrBovskoj demokratiji - potcinjavanju, exterminaciji, pljackanju i paljenju.

 

I posle takve divne proslosti - ubise se za sVrBovsku demokratiju / sVrBovska prava coveka', kao i ostala sVrBovska cuda.

 

I onda EU vrsi tzv. 'stigmatizaciju', koja je, ocigledno najvise bila izrazena u 'haskom kazamatu'!

;)

 

...

Lelemud koji sve zna postao tosa (nema veze sa rahmetli pevacem). Eto, postoji detaljcic u enciklopedijskom lelemudovom znanju , koji Lelemudu nedostaje.Lelemud koji za svako pitanje ima spreman odgovor (i gomilu uvreda ,of course), nije bas siguran da li se radi o albanskom terorizmu pa ne bi hteo da prenagli. ;)  Zna on sta se desava u Ukrajini, Bliskom istoku,Siriji,Grckoj,u galaksiji Andriomeda ali eto,u ovom slucaju, Lelemud ne bi  hteo da pausalno lelemudi .Zeleo bi da njegovo lelemudjenje ima cvrstu osnovu u vidu svedocenja mrtvih policajaca,na primer.Ipak, da bi ostao dosledan,Lelemud se upire iz petnih zila da lelemudjenje prebaci na njemu najdrazu lelemudacku baljezgariju o ˝Svrbovima˝. Lelemud koji ne zna o ovoj temi nista, ipak zna da su opet i za albanski terorizam krivi ˝Svrbovi˝ U tom smislu, nije iskljuceno (misli Lelemud) da se radi o genetskoj manipulaciji. Mozda je pojedinim albanskim bebama pre ko zna koliko godina ubacen ˝svrbovski gen˝, pa su oni postali albanski teroristi ali u dusi ˝Svrbovi˝. Mozda, ti svrbovski a albanski teroristi zele samo da isprovociraju EU birokrate, da kazu nesto sto im ne daj boze nije vec negde napisano & pripremljeno.Mozda u krajnjem slucaju ti svrbo-albanski teroristi imaju za cilj da njega Lelemuda diskredituju, a ovi policajci su samo ˝kolateralna steta˝.Zato Lelemud mora da bude oprezan. Takva su vremena.Ovaj  svrbo-albanski terorizam je zapravo napad na njegovu licnost. Na Logiku Lelemuda.Sam opstanak lelemudjenja je time ugrozen.Sva lelemudacka prava & sloboda lelemudjenja ovim aktom (nema veze sa slikanjem, tek da se zna ;) ) su napadnuta. Zalice se on Hesinskom odboru & Stokholmskom sindromu, kad dodje vreme. Ali za sada,  Lelemud mora da bude oprezan. Reci ce Lelemud da ne zna nista, iako mu je sve jasno.Izigravace on Neleta , pa ce reci ˝Ja Lelemud, nisam odavde. Casna pionirska. Zna Lelemud, da se svaka njegova lelemudacka rec meri i da mora da se pritaji. Mora da bude u ilegali, dok ti Svrbo-Albanci & Sinovi pucaju. Zato on danas ne zna nista


  • 3

#303 Pusher

Pusher
  • Banned
  • 46 posts

Posted 23 May 2015 - 08:25

Velikoalbanizam je najveci problem u regionu. Na poklonjenom Kosovu su dobili krila i sad nastavljaju dalje. Iako je moguce da su glavni organizatori ovog napada bili makedonska opozicija ili cak Amerika da spreci Turski tok.
  • 0

#304 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 23 May 2015 - 08:28

Da li je UQK bio teroristicki, ili ne. Ili je deo bio teroristicki, i sta se sve desavalo pre 16-17 godina je totalno nebitno.

 

Glavno pitanje je zasto ova vojna formacija jos postoji, a evidentno jos postoji, ko stoji iza nje, ko je finansira i zasto.

 

Ocigledno je po svemu vidjenom da ta, tzv. vojna formacija, ima i dalje puno podrske i jasno je u ovom trenutku da je to vrlo opasna formacija za mir u ovom delu regiona. Zato sam i rekao da rukovodstvo na Kosovu, koje je de facto nezavisno, mora da se ponasa kao odgovorno rukovodstvo nezvisne drzave ili ce biti velikih problema u buducnosti.

 

Ovo sad je decija igra sa Makedonijom, a ako im padne na pamet da nesto slicno urade u Presevu, Srbija ce vojno reagovati i tu vise nema nikakve dileme.

 

Situacija u svetu nije ista kao 1998 i sve sto se dogadja bi moglo da ima mnogo sire posledice od cistog regionalnog sukoba. Zato rukovodstvo na Kosovu, kakvo god da je, mora da uradi sve sto je u njihovoj moci da razoruza ove formacije, posto ce biti problema u najavi.

 

Desice se scenarijo koji niko od nas ne zeli.

Ne znam da li pratiš kosovsku političku scenu, ali ovaj incident u Makedoniji im služi za njihovo lično pozicioniranje.  Čak je i ovaj incident u Kumanovu u tu svrhu iskorišćen. Ova vladajuće koalicija je najgore rešenje od najgoreg. Isa Mustafa jeste premijer, ali glavnu reč ipak u vladi, ali i na Kosovu i dalje vodi Hashim Thaqi što je veoma pogubno po samo Kosovo. Ovaj doček ubijenih kao heroje nije ništa novo ni u regionu. Ne bih da postavljam neki balans u stilu: "pa i druga strane nije bolja po ovome" jer je to meni degutantno. No ipak se treba podsetiti kako su osuđeni haški osuđenici dočekivani kao heroji, čak su i državni  džetovi slani da ih dovedu. Da ne govorim o pažnji u medijima koja im se ukazuje. Veruj mi pratim i jedne i druge , i sve je to isto nacionalističko đubre.

Pa podsetimo se i same sahrane u Požarevcu, koja nije bila samo obična sahrana već i još jedan epitaf naklona srpske politke prema politici SM-a. Suvišno j govoriti ko je sve od tadašnjih aktuelnih vlasti bio na sahrani

Što se tiče razoružavanja OVK niko od vlasti na Kosovu to ne sme da uradi, jer bi to automatski značilo gubitak vlasti. Sa druge strane dvoličnost kosovskih političara se može svesti na jednobrazje samo pritiscima EU i USA. Već sam u predhodnom postu naveo kome trebaju ovi mobilni mauzoleji i kultovi, i čemu oni služe aktuelnoj vlasti.

Da se izazive neki incident u Preševu je malo verovatno, kao i to da da će Srbija reagovati vojno. To bi bio i cilj nekakvog izazivanja  incidenata u Preševu. A kakvu bi lančanu reakciju to izazvalo u regionu, strah mi je i da pomislim. U ovom slučaju i Kosovo i Srbija bi imaliu svoje taoce, i koji bi najviše stradali ni krivi ni dužni. A aktuelne vlasti i u Srbiji i na Kosovu bi ovo jedva dočekali, ali Bogu hvala ne smeju ni jedni ni drugi dopustiti eskaliranje sukoba.

Ne znam da li ćeš ovo razumeti kao nekakav priklon kosovskoj politici, ali je fakat da će aktuelna poltika na Kosovu  Preševski problem uvek držati kao džoker u daljnim  političkim razračunavanjima sa Srbijom, isto kao što će i Srbija preko severnog Kosova i dalje pokušavati da stvara probleme Kosovu u svakom pogledu. To funkcioniše kao zakon o spojenim sudovima.

U zbilji niti kosovska niti srpska politička  garnitura ne žele nikakav  napredak, i sve ovo oko pregovora u Briselo je usiljeno, i plod je uvijanja ruke i jednima i drugima. Da su kojim slučajem sami odlučivali ne bi bio potpisan nijedan sporazum , i stanje bi bilo skoro isto kao ono od 11. juna 1999. godine.

Obe političke strukture, kako pređašnje tako i ove aktuelne  su militantne i vuku korene iz predhodnih ratova. a praksa kaže da sa takvim ostacima tih vremena nema iskrenih pregovora.


Edited by Pristevac, 23 May 2015 - 08:35.

  • 0

#305 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 May 2015 - 08:28

Ja to, naravno ne mogu znati. 

 

 

 

 

Ja ne znam sta se tamo u Makedoniji dogadja,

...

 

 

...Tko šta zna, nitko ništa ne zna - krhko je znanje....

 

 

sobarica.jpg


  • 2

#306 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 23 May 2015 - 08:39

...Tko šta zna, nitko ništa ne zna - krhko je znanje....

 

 

sobarica.jpg

Ček steins,

nije valjda da veruješ raznim Kuririma, Blicevima i drugim toaletoidima oko incidenta u Kumanovu?

 

a što se tiče sobarica, ruku na srce koliko si ti samo puta imao u rukama pajalicu i krpu za brisanje? :wicked:


Edited by Pristevac, 23 May 2015 - 08:40.

  • 0

#307 denzil

denzil
  • Members
  • 5,693 posts

Posted 23 May 2015 - 09:54

Scenario u kojem je vladajuća koalicija, uz pomoć svojih albanskih partnera, organizovala ovaj upad - nije nemoguć. Ipak, čovek se mora zapitati - čemu?

 

Koliko sam uspeo da ispratim, više ljudi se pojavilo na "kontramitingu" nego na vrhuncu majdanovanja opozicije. Od 40 i kusur opština u Makedoniji - samo 4 drži opozicija, što valjda govori nešto i o izbornoj volji građana.

 

Zašto bi u takvom odnosu snaga vlast sebi komplikovala život raspaljivanjem zamrznutog konflikta? Videli smo da sve te priče kako "drma im se stolica, evo samo što nisu" nemaju uporište u realnosti, da bi se objasnilo takvo manevrisanje.

 

Ove reakcije sa Kosova takođe dosta govore. Da su zaista u pitanju bili "plaćenici makedonske vlasti", da li bi se izvodio taj performans sa špalirom i tražile nekakve nezavisne obdukcione ekspertize, ili bi se gledalo što pre pokriti sramotu činjenice da naoružane bande ostataka UČK slobodno operišu sa njihove teritorije i vrše plaćeničke napade? Dakle i Priština gura priču u određenom pravcu koji je sinhron sa onom zvaničnom CNN verzijom ("racija policije na albansko naselje, fokus na korumpiranoj vladi koja je izgubila demokratski kredibilitet")

 

Pored svega toga, čovek treba da poveruje i u konstrukciju da Rusija(?!) pokušava destabilizaciju regiona preko svojih tajnih službi. Bez obzira na činjenicu da su u napadu učestvovali pripadnici paravojne formacije, koju je porodila USA politika na Balkanu. Bez obzira što njihov glavni regionalni pulen gura priču u pravcu nove intervencije, Bez obzira na očigledan scenario šarene revolucije, koji gledamo već koji put u poslednjih nekoliko godina, sa sve jednoobraznim epilozima.

 

Ako na sve to i svaku sledeću fantastičnu konstrukciju ne staviš blanko potpis - ti si uncool tupava sVrBenda izvitopirena toksičnom sVrBovskom logikom i od drveta ne vidiš šumu.


  • 0

#308 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 May 2015 - 11:14

Ček steins,

nije valjda da veruješ raznim Kuririma, Blicevima i drugim toaletoidima oko incidenta u Kumanovu?

 

a što se tiče sobarica, ruku na srce koliko si ti samo puta imao u rukama pajalicu i krpu za brisanje? :wicked:

 

verovao ili ne verovao nije ni bitno - činjenica je da je gomila naoružanih ljudi sa teritorije kosova ušla na teritoriju makedonije i zapodenula kavgu sa policijom, uz proklamovanje svealbanskih ciljeva. 

 

Stvarno, koliko sam ja puta imao pajalicu u rukama ovde? 


  • 0

#309 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 23 May 2015 - 12:44

verovao ili ne verovao nije ni bitno - činjenica je da je gomila naoružanih ljudi sa teritorije kosova ušla na teritoriju makedonije i zapodenula kavgu sa policijom, uz proklamovanje svealbanskih ciljeva. 

 

Stvarno, koliko sam ja puta imao pajalicu u rukama ovde? 

Uzimajući hronološki tok događaja i sve okolnosti oko  njega,  pitam se onako laički kako su se duge cevi i teško naoružanje moglo tek tako preneti preko granice  a da niko to ne primeti. Ili je sve to oružje bilo svo vreme u Kumanovu. U oba slučaja odgovrajuće službe su to morale znati. Da ne spominjem parelelne građanske protesta građana Makedonije koji zaista zabrinjvaju. A fitilj na Balkanu ionako prekratak

A za pajalaicu, pajao si ti ohoho. ;)

Ali nije ni bitno sada. :blush:


  • 0

#310 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 23 May 2015 - 14:03


Što se tiče razoružavanja OVK niko od vlasti na Kosovu to ne sme da uradi,

Pa sta rade NATO i Eulex? Nek ih oni razoruzaju. Oni su garant mira i davaoci nezavisnosti drzavi sa takvim formacijama.


  • 0

#311 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 May 2015 - 14:20

...

 

... бла-бла ... трућ-трућ ... 

 

 

Ne interesuju me sVrBovske patoloske lazi - ni u narednih 1000 godina!

:kece:

 

...


  • 0

#312 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 May 2015 - 14:41

Uzimajući hronološki tok događaja i sve okolnosti oko  njega,  pitam se onako laički kako su se duge cevi i teško naoružanje moglo tek tako preneti preko granice  a da niko to ne primeti. Ili je sve to oružje bilo svo vreme u Kumanovu. U oba slučaja odgovrajuće službe su to morale znati. Da ne spominjem parelelne građanske protesta građana Makedonije koji zaista zabrinjvaju. A fitilj na Balkanu ionako prekratak

A za pajalaicu, pajao si ti ohoho. ;)

Ali nije ni bitno sada. :blush:

 

ih, i ti si počeo da se praviš francuska sobarica? 

 

elem, vidiš ova druga tvoja izjava je interesantna na mnogo načina

 

 

Što se tiče razoružavanja OVK niko od vlasti na Kosovu to ne sme da uradi,

 

Prvo, zato što znači da OVK i dalje postoji. Drugo, zato što je nejasno - zašto kog vraga uopšte postoji 15 godina posle kraja rata sa Srbima? Treće - kako je moguće da niko ne sme da razoruža jednu paravojnu formaciju kad je tamo prisutna i Kosovska policija, i UNMIK i NATO?


  • 0

#313 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 23 May 2015 - 14:45

meni ono cudo s pajalicom, da prostite, lici na bugarsku, ne na francusku sobaricu.


  • 0

#314 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 23 May 2015 - 15:15

ih, i ti si počeo da se praviš francuska sobarica? 

 

elem, vidiš ova druga tvoja izjava je interesantna na mnogo načina

 

 

 

Prvo, zato što znači da OVK i dalje postoji. Drugo, zato što je nejasno - zašto kog vraga uopšte postoji 15 godina posle kraja rata sa Srbima? Treće - kako je moguće da niko ne sme da razoruža jednu paravojnu formaciju kad je tamo prisutna i Kosovska policija, i UNMIK i NATO?

Pa zvanično UQK - OVK ne postoji. No fakat je da se pod njihovim obeležjima prave ovakvi incidenti.  UQK-OVK na Kosovu ima status kulta, i dobra većina "udruženje veterana rata" su militanti PDK, Thaqijeve partije. Na tom osnovu i PDK uvek ima  najviše glasača. Kult UQK na Kosovu srazmerno njegoovoj veličini, nikako ne odgovara  pažnji i raznim spomen obeležjima koji niču na Kosovu slično kao i u Severnoj Koreji.  Otvoreno kritikovati UQK- OVK od strane nekih partija je političko samoubistvo. Ne želim da ulazim u tome da li je pojava UQK- OVK tih godina bila opravdan, ali je fakat da su oni prvi ustali protiv belog aparthejda koji je tadašnj vlast u Srbiji sprovodila  na Kosovu.  Njihova pojava je po meni opravdana u onolikoj meri dok su se držali svoje borbe za nezavisnost Kosova. A pod režimom SM-a je jedino moglo oružjem da se Albanci izbore za svoja prava. A i tadašnja Srbija nije imala uopšte dobre namere prema Albancima, već naprotiv.

 Nažalost povlačenjem srpskih vojnih, paravojnih i policijskih snaga je počinjeno dosta zločina nad nealbanskim stanovništvom i to treba što pre sudski procesuirati.  Zločina(ca) je bilo u redovima UQK,a moje skormno mišljenje je da ih ima i u današnjoj vlasti, kao i u opozicionim partijama. I ti ne mali broj.


Edited by Pristevac, 23 May 2015 - 15:21.

  • 0

#315 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 May 2015 - 15:17

meni ono cudo s pajalicom, da prostite, lici na bugarsku, ne na francusku sobaricu.

 

dobro Vjeko, ako već hoćeš da cepaš dlaku načetvoro, more i ovako

 

Spoiler


  • 0