Jump to content


Photo
- - - - -

Kako se zove beogradski aerodrom


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
233 replies to this topic

#46 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 05 May 2015 - 06:03

Ja moram da priznam da me nikada nije bilo briga kako se koji zove. Za mene je Beogradski BEG, SF SFO, Honolulu HNL, Frankfurt FRA  i to mi je uvek bilo dovoljno.

Kako ih zovu nikada mi nije bilo bitno.



#47 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 05 May 2015 - 07:47

Tema je pocela napadom "na nekog nebitnog lika koji nema veze sa ovom zemljom".

Ko je to i gde napisao da je Tesla nebitan?

Kakve vece veze s Beogradom ima Tesla od Edisona?


Edited by vladan, 05 May 2015 - 07:48.


#48 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 05 May 2015 - 09:31

.. Aerodrom Marshala Tita. Ovo nekako zvuci ozbiljno, nema zajebancije, sa postovanjem da sletis na njega, a i uzletis.

 

"Marsal Tito" kao naziv izgledalo bi mi ozbiljnije nego "Nikola Tesla"...

 

U tom slucaju nedostiznu prednost ima Dragoljub Aleksic.

Takodje beogradski bravar iz provincije.

 

Attached File  Letac.jpg   50.72KB   6 downloads



#49 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 05 May 2015 - 10:21

Taj se, bar, rodio u Nisu :lol+:

 

Evo liste prijedloga za neke od hrvatskih aerodroma:

 

Zračna luka David Schwarz - Zagreb*

Zračna luka Gaius Aurelius Valerius Diocletianus Augustus - Split

Zračna luka Luxardo - Zadar

Zračna luka Laura Antonelli - Pula

Zračna luka King's Landing - Dubrovnik

Zračna luka Bol - Brač

 

Za neke druge aerodrome, poput osječkog ili riječkog, za sad ne bih davao prijedloge, jer mi na um padaju samo živući kandidati.

 

I, naravno - moj favorit:

 

Zračna luka Tintin/Kuifje - Brussel Nationaal/Bruxelles-National/Brussel-Zaventem

tintin-plane.jpg

 

* Ne brkati s Mladenom Scwartzom


Edited by ironside, 05 May 2015 - 10:47.


#50 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 May 2015 - 11:26

Off topic:

Za ovakve tvrdnje i ovakav nadimak u vezi ovog coveka, na PDF-u Kosarka se dobije brisanje posta...  :ajme:

Cuti, dok se ne dobija poziv na informativno-batinaski "razgovor" u Kraljice Ane, dobro je...



#51 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 05 May 2015 - 12:09

Ja moram da priznam da me nikada nije bilo briga kako se koji zove. Za mene je Beogradski BEG...

 

Nije liseno ironije.  0:)



#52 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 05 May 2015 - 12:36

'bem ti drustvo u kojemu je ime aerodroma "uzor, temelj i inspiracija."

...

 

Ime aerodroma je ovde potpuno nebitno. Govorimo o drustvu koje "bira" (kome su izabrane) vrednosti. One koje mu ne pripadaju; one koje su zagledane u proslost. Govorimo o potrebnim koracima u dobrom pravcu; o zelji da se odredjene vrednosti utemelje kao principi ili da se ovako relativizuju i guraju pod tepih (vidi pod Gant).

 

Mislim, razumem da je za US of A potpuno sve jedno kako se taj pisljivi aerodrom zove, ali u ovom datom trenutku, kada se o tome odlucivalo, to je za ovo ovde drustvo bilo pitanje izbora. I opet smo izabrali lazno etno ispiranje mozga i velicine koje sa savremenom drzavom nemaju ama bas nikakve veze - a mogli smo da biramo da nas onaj metak definitivno otrgne iz tog slatko/krvavog (balkanskog) nacionalnog sna iz proslih vekova. Ne razumes?

 

I opet se preskace sustina: nema boljitka, nema pomaka, nema buducnosti ni za nase ni za generacije koje dolaze sve dok se ovo drustvo ne suoci sa KRIVICOM (odgovornost za zlocine), tacka.

 

Z.DJ. bi trebao biti ta sifra... (kao sto je N.T. sifra za ono sto smo imali prilike da gledamo 90')



#53 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 05 May 2015 - 12:46

Za mene je Beogradski - BEG

Zračna luka Bol - Brač

 
Zračna luka Osijek - ZLO
 
...
 
p.s. 

 

Zračna luka David Schwarz - Zagreb

 
ima Zagreb (genijalnog) Slavoljuba Penkalu, Davida Schwarza bih ostavio (njegovim) Zupanjcima i nekom buducem (sportskom) aerodromu u Zupanji.  ;)



#54 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 05 May 2015 - 12:51

ili da se ovako relativizuju i guraju pod tepih (vidi pod Gant).

 

Relativizacija nastupi kad se pretera sa necijim mogucnostima.

 

Globalno gedajuci, da se nije desilo ubistvo premijera, sve bi danas bilo manje vise slicno u ovoj zemlji. Opet bi Zivkovic sadio vinograde, opet bi Ceda planinario, ne bi ih on promenio, a saradjivao bi sa njima jer druge nije imao. Umesto Tadica neko bi se drugi izvinjavao i to je to.

Bio bi samo jedan od danasnjih igraca, nekada na vlasti, nekada van nje.



#55 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 05 May 2015 - 13:33

Relativizacija nastupi kad se pretera sa necijim mogucnostima.

 

Globalno gedajuci, da se nije desilo ubistvo premijera, sve bi danas bilo manje vise slicno u ovoj zemlji. Opet bi Zivkovic sadio vinograde, opet bi Ceda planinario, ne bi ih on promenio, a saradjivao bi sa njima jer druge nije imao. Umesto Tadica neko bi se drugi izvinjavao i to je to.

Bio bi samo jedan od danasnjih igraca, nekada na vlasti, nekada van nje.

To ti tako mislis, gatas ... surova istina je da to nikad necemo saznati.



#56 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 05 May 2015 - 13:38

Globalno, ovo ti je jedna od većih gluposti.

Da namerno radiš - bolje nisi mogao. Nisam siguran, pa ti ostavljam mogućnost da si samo odraz društva, sredine -one iste za koju je pokojnik verovao da se može promeniti. Ti nam ovde nudiš dokaz da je to ipak bilo nemoguće.

Zahvaljujem, no ostajem pri ubeđenju da to može drugačije. U stvari, znam da može.

#57 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 05 May 2015 - 15:02

To ti tako mislis, gatas ... surova istina je da to nikad necemo saznati.

 

Tacno je, nikada necemo saznati.

Ja zato i relativizujem. Ne volim ni onu drugu stranu preterivanja.

U Srbiji sve mora biti ekstremizam, koji god je pravac u pitanju. I svaki potez i desavanje se shvata kao sudbonosno.



#58 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 05 May 2015 - 15:21

...I opet smo izabrali lazno etno ispiranje mozga i velicine koje sa savremenom drzavom nemaju ama bas nikakve veze - a mogli smo da biramo da nas onaj metak definitivno otrgne iz tog slatko/krvavog (balkanskog) nacionalnog sna iz proslih vekova. ...

Sta tu ima novo?



#59 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 05 May 2015 - 16:22

 
Zračna luka Osijek - ZLO
 
...
 
p.s. 

 

 
ima Zagreb (genijalnog) Slavoljuba Penkalu, Davida Schwarza bih ostavio (njegovim) Zupanjcima i nekom buducem (sportskom) aerodromu u Zupanji.  ;)

 

Ima, ali dati aerodromu ime po Slovaku ne bi bilo ni malo subverzivno (ili možda bi, tko će više znati).

 

Opet, kad pomislim...

Slavoljub Eduard Penkala (Croatian pronunciation: [slâʋɔʎuːb ɛ̂duard pɛŋkǎːla]) (20 April 1871 – 5 February 1922) was a Croatian engineer and inventor of Dutch-Polish-Jewish descent.



#60 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 05 May 2015 - 17:26

Sta tu ima novo?


A pod Suncem?