Jump to content


Photo

U STA VERUJETE ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
146 replies to this topic

#76 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 07 October 2003 - 17:03

Pisanje MaranAte ne smatram ni malo plodonosnim za pravoslavlje.

Slazemo se da je MaranAta "anti-reklama" za Pravoslavlje. Da je neko malo suptilniji hteo da odbije sto vise ljudi od Pravoslavne Crkve,

Као што сам то раније негде написао, први корак ка прихватању Бога јесте ослобађање од властитог егоизма. Они који су задржали тај егоизам, а "прихватили" Бога, називају се Протестанти, где је сваки верник - сам свој папа. :lol:

#77 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 08 October 2003 - 10:03

generalno,
verujem u ljubav. nebludnu ljubav, poshto neumereni i nekontrolisani seks svrgava ljudsku prirodu u nizhe sfere egzistencije kao shto su animalna i, u nekim sluchajevima, dijabolichna. sam seks po sebi, kao elemenat ljubavi, chin sjedinjenja dvoje ljubecih, je superokej neshto. tada seks postaje odskochna daska, pochetna ravan k sublimiranju ljubecih osoba u duhovnu egzistenciju. seks radi uzhitka samo, naprimer kao oralni ili analni (u sluchaju homoseksualaca) donosi privremeni uzhitak, slast, ali buduci da je to prolazno osecanje, ono ne vodi k sublimiranju ljubecih osoba u duhovnu ravan bitisanja. dakle, ljubav je najlepshi elemenat verovanja, kako ja to vidim.

#78 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 08 October 2003 - 12:44

generalno,
verujem u ljubav. nebludnu ljubav, poshto neumereni i nekontrolisani seks svrgava ljudsku prirodu u nizhe sfere egzistencije kao shto su animalna i, u nekim sluchajevima, dijabolichna. sam seks po sebi, kao elemenat ljubavi, chin sjedinjenja dvoje ljubecih, je superokej neshto. tada seks postaje odskochna daska, pochetna ravan k sublimiranju ljubecih osoba u duhovnu egzistenciju. seks radi uzhitka samo, naprimer kao oralni ili analni (u sluchaju homoseksualaca) donosi privremeni uzhitak, slast, ali buduci da je to prolazno osecanje, ono ne vodi k sublimiranju ljubecih osoba u duhovnu ravan bitisanja. dakle, ljubav je najlepshi elemenat verovanja, kako ja to vidim.

:lol: ...keep the spirit my friend :lol: B)

#79 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 08 October 2003 - 13:32

verujem u ljubav

А сад погледај у мој потпис, и реци да ли верујеш у Бога ? :lol:

#80 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 08 October 2003 - 14:17

generalno,
verujem u ljubav. nebludnu ljubav, poshto neumereni i nekontrolisani seks svrgava ljudsku prirodu u nizhe sfere egzistencije kao shto su animalna i, u nekim sluchajevima, dijabolichna. sam seks po sebi, kao elemenat ljubavi, chin sjedinjenja dvoje ljubecih, je superokej neshto. tada seks postaje odskochna daska, pochetna ravan k sublimiranju ljubecih osoba u duhovnu egzistenciju. seks radi uzhitka samo, naprimer kao oralni ili analni (u sluchaju homoseksualaca) donosi privremeni uzhitak, slast, ali buduci da je to prolazno osecanje, ono ne vodi k sublimiranju ljubecih osoba u duhovnu ravan bitisanja. dakle, ljubav je najlepshi elemenat verovanja, kako ja to vidim.

thnks, stvarno...
btw, cula sam te, tamo, na onom topicu.. ali nisam mogla da napisem nista... somewhere else... once, 4 sure..

ps. hm, vidis, mozda bih mogla "SAD i OVDE", ukratko :lol:
verujes u ljubav, a tamo si spomenuo "u ovoj nasoj crkvi".. pa sam ti htJela reci, za mene, to je jedina crkva, crkva ljubavi.. ako igde postoji, osim u nama.. jedina crkva koju priznajem... :lol:

:lol:

pps. ima i ovde necega sto bih/cu da komentarisem, ali ne sad :lol:


#81 lala

lala
  • Members
  • 17 posts

Posted 08 October 2003 - 23:45

Lalo,

Prvo, da rascistimo nesporazume.

Valda, da ti se izvinem Lalo!!!!!!

Da predjemo onda na stvar. Meni je drago da si ti bogat, uspesan, obrazovan, nacitan, dobrotvor itd. Jedino mi se cini da za nekog ko tvrdi da je pravi vernik, bas nemas mere sto se gordosti tice...

Nigde nisam rekao da sam bogat, dobrotvor jesam a gord sam na takve koji ne umeju da bar ponekad ne budu <najpametniji>...bez obzira koliko i kako su doprineli mojoj gordosti, jer ja i pored svega umem da prastam ako izvinjenje nije sa zadnjim namerama

Vec sam ti rekao da te necu udostojiti odgovorom na to pitanje. Ako mozes da zivis sa tim, odlicno. Ako ne, bas me briga. Strucnjake za prebrojavanje krvnih zrnaca zaobilazim u sirokom luku. Inace, posto si x puta podvukao moju tvrdnju da Bog ne postoji, kao pametan i nacitan covek mogao si da zakljucis da nisam ni pravoslavac ni vernik bilo koje druge crkve/religije.

Sta si to zamislio sebi, da je meni straaaaaaaaaaaaaasno stalo da znam ko si i sta si? To se vidi iz tvojih pisanija od oko 1000 javljanja na ovom forumu...prema tome...nisam ZARKO zainteresovan, nemoj sebi pridavati tako veliki znacaj

Ja nisam isao u crkvu da uznemiravam vernike, nego izneo svoje misljenje na javnom forumu. I to kao reakciju na nesto sto mi se ucinilo kao velika i krupna laz. Vreme kad su te koji se usudjuju da kazu da Bog ne postoji spaljivalji na lomaci je davno proslo. A cudi me da ti tako tolerantan i kosmopolita nisi reagovao na MaranAtino pljuvanje po Muhamedu, koje je bilo mnogo zesce nego moja tvrdnja/cudjenje da Bog posle samo sest dana rada mora da se odmara. A za one koje vredja moje iznosenje slobodnog misljenja mi upravo puca prsluk, kao sto si i sam rekao.

Slusaj, niti zelim niti hocu a niti imam toliko vremena da se svadjam sa svima ovde (ukljucjuci i MaranAtu) kao sto ti to radis i to je upravo ono sto me je iritiralo da napisem nesto na tvoju adresu, medjutim, vidim da si i dalje arogantan

Kaze on iz... Rusije??? Ma nee... iz Amerike. Kad su ti ruski inzenjeri tako dobri, kako to da nisi otisao da zivis u zemlju koju su ruski inzenjeri dizajnirali, kojom ruski inzenjeri upravljaju, nego bas u tu prokletu Ameriku punu nekompetentnih inzenjera??

Pa valjda se novac uzme tamo gde ga ima u zamenu za znanje tamo gde ga nema!!!!!



Covek koji se ruga tudjem skolovanju, verovanju, dokazanim vrednostima Njutn i Ajnstajn, velikoj naciji, opet nesto govori o sebi, ne o “vise od doktora”, “vaska”, “vise od ministra”.

Vidim da si se "potrudio" da prostudiras materijal. Nisi bas izgleda bio dovoljno uporan, i ne znam otkad pratis forum pre nego sto si se ukljucio u diskusiju (i to bas meni pripala cast), tako da nisi pohvatao uzroke i posledice. Revolucionar je od mene zaradio nadimak "vise od doktora" posle ovog ispada (na sasvim obicno pitanje) :

revolucionar : Obicno ne koristim recnik koji je neprilican ali ovo ne zasluzuje bolje.
Sto se tice mog obrazovanja sigurno je vece od vaseg. Maksimalno sto mozete imati u YU je doktorat. Na zapadu postoji skola koja je veca od doktorata i ja tu diplomu imam. Pricati prednosti monarhije nad republikom je bez ikakvog smisla.

Ja sam spreman pokazati i jedne i druge......a ti?????

Vaskom sam nazvao spodobu zvanu Sveti Peder, o kojoj ne treba trositi reci, posle ne znam ni ja kojeg vec vredjanja :

Ako je on takav, zasto si ti? Bilo kakva provokacija ne daje nikom za pravo da ljude krsti imenima tipa, vaska i sl.

To sto si po svoj prilici ti niko i nista -- i bez porodice i sa njom -- nikako ne znaci da isto vazi za svakog drugog.

????????????????

Sto se Ministra tice, on je na Politici otprilike ono sto je MaranAta na Religiji, anti-reklama za DSS. Ljigav, zatucan, lazljiv... uostalom, to je opste poznata stvar na forumu.


Ne osporavam ali, KO SI TI DA DONOSIS SUD O SVIMA? To je u globalu razlog sto si me i sto me iritiras.

Ako imas primedbe ili smatras da sam nekoga uvredio, obrati se moderatoru. Ja zadrzavam pravo da pisem kako mi je volja.

U redu, samo da ima neko da te slusa i uvazava, ja necu biti taj (Uf, koji arogantan covek)


Ponovo, ako smatras da sam vulgaran, obrati se moderatoru. Ako smatras da ne poznajem religiju ili neku drugu materiju o kojoj raspravljam, izvoli pokazi svoje znanje, obicno ucutim kad vidim da nisam u pravu. A pravo da raspredam mi nisi ti ni dao, pa mi ga neces ni uzeti.

Prvo, nemam nameru da moje znanje prenosim tebi(izvoli pa ga nauci kao ja i mnogi slicni meni, za to trebaju goooodine zivota ucenja i rada), nije dovoljno ucutati pred znanjm, medjutim ti niti ucutis niti respektujes....ti delis packe i lekcije svima okolo....cccccccccc Arogantnog li coveka, sto se tice prava, tebi ga niko ne daje ali ga ti zato samovoljno uzimas kad god ti se cefne....

Ako tvoja vera ne moze da otrpi ni najmanje bezazleno pitanje tipa zasto se Bog odmara, bojim se da nisi bas tako cvrst vernik za kakvog se izdajes. Ako mislis da na forumu, makar se on zvao i Religija, treba samo da radimo copy/paste sa pravosljavlje.org kao sto radi MaranAta, pogresno si razumeo svrhu postojanja javnog foruma. Javni forum je mesto na kome se diskutuje, razmenjuju misljenja, ponekad i u ironicnoj/sarkasticnoj formi (najpopularniji ucesnik je upravo Kinik, koji sve gleda kroz svoje posebne cinicne naocari), i nije bas mesto gde ce tvoja vera (ni bilo koja druga, ni bilo koje drugo ubedjenje/tvrdnja) biti "ostavljena na miru"...

Slusaj Braco, sa tobom je izlisno <razgovarati>, da forum je za diskusije i razmenu misljenja a nikako za deljenje lekcija iz svih sfera zivota (a ti si u svemu dobro <potkovan> hahahhaha) a narocito ne za nipodastavanje kvaliteta i znanja drugih ljudi (a ima ih pametnih ... defintivno) a kad sam malo bolje pogledao tvoje diskusije od ranije, nigde nisam nasao da si se ti sa nekim slozio ili <ne daj Boze> nekog pohvalio, a to sve govori o tvojim kompleksima i nedostatcima.

Bog je samnom...ti kako hoces


Pozdrav svim ucesnicima foruma ... ljudima dobre volje i ljudima od znanja moj iskreni naklon i divljenje koji nisu to......zaobilazim ih.
Lala


#82 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 09 October 2003 - 10:38

Lalo,

Valda, da ti se izvinem Lalo!!!!!!

Ok, evo izvinjavam se.


Pa valjda se novac uzme tamo gde ga ima u zamenu za znanje tamo gde ga nema!!!!!

I sad bih ja trebao da udjem u diskusiju "cija pisa veca", tj da li su bolji americki ili ruski inzenjeri. Nemam vremena ni volje za to. A ti se okreni malo oko sebe.


To sto si po svoj prilici ti niko i nista -- i bez porodice i sa njom -- nikako ne znaci da isto vazi za svakog drugog.

????????????????


To je bio nastavak citata Svetog Pedera na koji sam ja reagovao i nazvao ga vaskom. Uvreda nije bila namenjena meni, nego Crnogorcu 100% (aka Stoprocentni).


Slusaj Braco, sa tobom je izlisno <razgovarati>, da forum je za diskusije i razmenu misljenja a nikako za deljenje lekcija iz svih sfera zivota (a ti si u svemu dobro <potkovan> hahahhaha) a narocito ne za nipodastavanje kvaliteta i znanja drugih ljudi (a ima ih pametnih ... defintivno) a kad sam malo bolje pogledao tvoje diskusije od ranije, nigde nisam nasao da si se ti sa nekim slozio ili <ne daj Boze> nekog pohvalio, a to sve govori o tvojim kompleksima i nedostatcima.

Imam jednu crtu karaktera koja se u narodu zove "namcor". To prakticno znaci da obicno precutim kad vidim da je nesto ok, dok reagujem cim mi se nesto ne dopada. Tako da ispadne da sam manje-vise uglavnom nezadovoljan (a nisam). Prilicno tesko za ljude oko mene, al sta ces, takav sam. Na forumu to se ispoljava tako sto nikad ne pisem u stilu "tako je brate", nemam vremena za dugacke analize i hvalospeve, nego uglavnom reagujem kad mi se nesto ucini pogresno. Naravno, selekcija onoga na sta reagujem je totalno subjektivna i zavisi i od vremena i od raspolozenja.

Svakako da na forumu ima (i to poprilicno) pametnijih ljudi od mene. To se valjda podrazumeva i da ne kazem? Pa i kad neko odvali glupost koju ja namcorasto podvucem, to opet ne znaci ni da smatram da sam pametniji niti vise vredan od te osobe, znaci samo da je (po meni, totalno subjektivno) odvalila glupost.

I naravno da su Ajnstajn i Njutn (i ostali) genijalci, umovi koji su zaduzili citavo covecanstvo. To opet ne znaci da su bili savrseni, tako da moja primedba da je Njutn potrosio pola zivota pokusavajuci da od olova napravi zlato ne umanjuje njegov znacaj kao naucnika. Kad to prodje kroz moj "namcor filter", neko kao ti moze imati utisak da ga trpam u kos sa ostalim propalim alhemicarima, sto sigurno nije slucaj.

Nemam pretenziju da delim lekcije bilo kome iz bilo cega. Dovoljno sam stvari u zivotu promasio (namcor filter primenjujem i na sebi) da znam na cemu sam.

Pozdrav i tebi...

#83 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 09 October 2003 - 23:00

А сад погледај у мој потпис, и реци да ли верујеш у Бога ?

pa, kao polu-jesha, ja to posmatram logichki: ako je Gospodin ljubav, odnosno esencija ljubavi, tada se do njega mozhe stici samo ljubavlju. tako da ne postoje vishe kategorija ljubavi, vec mislim da je ta esencija ljubavi monichna. ako je monichna, tada njen krajnji ishod mozhe biti bogopoznanje. to shto neko neumorno licitira odredjene kvalitete, oznachavujuci ih kao bozhanstvene, zaista ne mora da znachi da je taj neko bozhanstven. on mozhe nauchiti sv Jovana Teologosa napamet, ali to meni ne znachi apsolutno nishta ako je on kao chovek takav da ne poseduje nikakvu lichnu crtu, i ako bi ga se dete uplashilo, na primer. mislim da se plan bogopoznanja najvishe ostvaruje u chistoj ljubavi izmedju suprotnih polova, jer je to sjedinjenje dva celokupna univerzuma, sa svim osobenostima, i iz te eksplozije supernove se mora neshto roditi. izuzimam iz ove svoje slike autentichne monahe, jer je to drukcha dimenzionalnost, ali, za nas smrtnike, jedini moguci put uspinjanja je - ljubav zhene. nije dostoevsky zalud kazao da je "zhena provodnik bozhanstvene blagodati na zemlji". nema nishta lepshe od ljubavnog zagrljaja zhene. mozhda je zato i patrijarhalnost nastojala, kroz istoriju, da potlachi zhenu - plasheci se od siline zhivotnosti i istinotosti u njenim zemaljskim isijavanjima. nije ni chudo da su ruski filosofi dozhivljavali Premudrost Bozhiju kao zhenstven princip u kosmosu, i dali joj ime - Sofija.

Edited by srdjanf., 09 October 2003 - 23:02.


#84 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 10 October 2003 - 11:52

pa, kao polu-jesha, ja to posmatram logichki: ako je Gospodin ljubav, odnosno esencija ljubavi, tada se do njega mozhe stici samo ljubavlju. tako da ne postoje vishe kategorija ljubavi, vec mislim da je ta esencija ljubavi monichna. ako je monichna, tada njen krajnji ishod mozhe biti bogopoznanje. to shto neko neumorno licitira odredjene kvalitete, oznachavujuci ih kao bozhanstvene, zaista ne mora da znachi da je taj neko bozhanstven. on mozhe nauchiti sv Jovana Teologosa napamet, ali to meni ne znachi apsolutno nishta ako je on kao chovek takav da ne poseduje nikakvu lichnu crtu, i ako bi ga se dete uplashilo, na primer. mislim da se plan bogopoznanja najvishe ostvaruje u chistoj ljubavi izmedju suprotnih polova, jer je to sjedinjenje dva celokupna univerzuma, sa svim osobenostima, i iz te eksplozije supernove se mora neshto roditi. izuzimam iz ove svoje slike autentichne monahe, jer je to drukcha dimenzionalnost, ali, za nas smrtnike, jedini moguci put uspinjanja je - ljubav zhene. nije dostoevsky zalud kazao da je "zhena provodnik bozhanstvene blagodati na zemlji". nema nishta lepshe od ljubavnog zagrljaja zhene. mozhda je zato i patrijarhalnost nastojala, kroz istoriju, da potlachi zhenu - plasheci se od siline zhivotnosti i istinotosti u njenim zemaljskim isijavanjima. nije ni chudo da su ruski filosofi dozhivljavali Premudrost Bozhiju kao zhenstven princip u kosmosu, i dali joj ime - Sofija.

[r u real??] :lol:

left with no words... just -->> :lol: :lol: :lol:


#85 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 10 October 2003 - 13:51

mislim da se plan bogopoznanja najvishe ostvaruje u chistoj ljubavi izmedju suprotnih polova

Ма колико твој текст изгледао логичан, ипак је безбожнички, јер је:

ПРВА ЗАПОВЕСТ: ЉУБИ Господа свога свим срцем и душом.
ДРУГА ЗАПОВЕСТ: ЉУБИ ближњега свога као самога себе.

Прва заповест није узлуд ПРВА. А и твоје објашњење је САМО ДЕО друге заповести, а никако цела друга заповест. Наравно, жене ти аплаудирају, поготово оне које нису Хришћанке... :lol:

#86 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 10 October 2003 - 14:00

ti si neopevani moron

naravno, ovo je samo bezboznichka rechenica jer sam prekrshila 2. zapovest.

#87 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 10 October 2003 - 14:32

pa, kao polu-jesha, ja to posmatram logichki: ako je Gospodin ljubav, odnosno esencija ljubavi, tada se do njega mozhe stici samo ljubavlju. tako da ne postoje vishe kategorija ljubavi, vec mislim da je ta esencija ljubavi monichna. ako je monichna, tada njen krajnji ishod mozhe biti bogopoznanje. to shto neko neumorno licitira odredjene kvalitete, oznachavujuci ih kao bozhanstvene, zaista ne mora da znachi da je taj neko bozhanstven. on mozhe nauchiti sv Jovana Teologosa napamet, ali to meni ne znachi apsolutno nishta ako je on kao chovek takav da ne poseduje nikakvu lichnu crtu, i ako bi ga se dete uplashilo, na primer. mislim da se plan bogopoznanja najvishe ostvaruje u chistoj ljubavi izmedju suprotnih polova, jer je to sjedinjenje dva celokupna univerzuma, sa svim osobenostima, i iz te eksplozije supernove se mora neshto roditi. izuzimam iz ove svoje slike autentichne monahe, jer je to drukcha dimenzionalnost, ali, za nas smrtnike, jedini moguci put uspinjanja je - ljubav zhene. nije dostoevsky zalud kazao da je "zhena provodnik bozhanstvene blagodati na zemlji". nema nishta lepshe od ljubavnog zagrljaja zhene. mozhda je zato i patrijarhalnost nastojala, kroz istoriju, da potlachi zhenu - plasheci se od siline zhivotnosti i istinotosti u njenim zemaljskim isijavanjima. nije ni chudo da su ruski filosofi dozhivljavali Premudrost Bozhiju kao zhenstven princip u kosmosu, i dali joj ime - Sofija.


[r u real??] :lol:

left with no words... just -->> :lol: :lol: :lol:

draga moja ......i wonder exactly the same :lol: ...:lol: B)

Posted Image

#88 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 10 October 2003 - 14:42

Наравно, жене ти аплаудирају, поготово оне које нису Хришћанке...  :lol:

naravno, to 1,
a drugo, hvala Bogu da ne odlucujes ti o tome Tko jeste a Tko nije :lol: :lol: :lol: :lol:



Hippie, i know :lol:


#89 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 10 October 2003 - 15:06

Krampo brate ..kakav ti je to avatar?? :lol: ...kad god ga vidim otkinem se od smeha :lol: .....ko je to na slici majke ti?

Krampa je lik sa brkvima iz okoline Kraljeva, mislim (znam da je radio u Petnici jedno vreme) a sada zivi na svom seli, radi u shkoli i prodaje jaja i ostalu mlecnu hranu (i rakiju i rakiju) na Kalenic pijaci. Na kokoshjim Jajima mu je utisnuta adresa njegovog web site-a.
Kazu da mu je sir prva liga. Bash mi se jede

#90 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 10 October 2003 - 15:12

Zar nije Krampa s Romanije? :lol: