Jump to content


Photo

U STA VERUJETE ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
146 replies to this topic

#31 MaranAta

MaranAta
  • Members
  • 1,321 posts

Posted 20 September 2003 - 01:34

...najveca fora je u tome sto on sam ne veruje ni u boga...

Мора да произвођачи кристалних кугли ових дана трљају руке од посла. :lol:

#32 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 22 September 2003 - 08:59

U STA VERUJETE ?, ako se to moze recima...

U nista ne verujem, samo se nadam ...

Nadam se znanju, harmoniji, oslobodjenju, ljubavi,
svemu onom sto ...

Svemu onom sto verovati ne mogu,
jer verovati ne smem ...

Ne smem radi snage, odvojenosti,
umisljene, ubedjene ...

Ubedjene lazno.

#33 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 22 September 2003 - 18:10

Ja verujem u sebe ! ali mi nesto ne ide u zivotu zadnjih .... hmm par godina :lol: . sebi govorim stalno bice bolje. eto tako ja verujem.

a sto se tice religije, moji su ateisti pa i ja. To je cool, ne smaraju me oko vere a moje je ocu li sutra biti mali buda ili ne znam sta. Samo najzalosnije u celoj prici sto sam upoznao neke aktivne vernike koji su gresnici u p.m.

jedno je sigurno , Bog uvek prasta , bog iskusava. ali dokle brate vise da nas iskusavas?!

#34 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 22 September 2003 - 21:30

" jedno je sigurno , Bog uvek prasta , bog iskusava. ali dokle brate vise da nas iskusavas?! "

Cuo sam jednom od jednog prijatelja jednu izreku koja mi se jako svidela (da li je od njega ili je nekoga citirao ne znam).
Ona ide ovako:
Bog Otac ce vam oprostiti i Bog Sin ce vam oprostiti, ali vam Duh Sveti nikad nece oprostiti !

Edited by Dragan, 22 September 2003 - 21:30.


#35 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 23 September 2003 - 01:55

Samo najzalosnije u celoj prici sto sam upoznao neke aktivne vernike koji su gresnici u p.m.

:lol: :lol: ......ja sam imala druga koji je studirao Teologiju a svake noci smo se otkidali od vutre ...kakav je to fazon bio ...a i tip je bio ultra gotivan ...izuzetno pametan ..bas sam volela da ga slusam za razliku od nekih Pravoslavnih fanatika :lol: .....mislim ..slusati o Pravoslavlju u tom stanju je nesto ....EXTRAORDINARY ...samo sto ne smatram da je on gresnik zbog toga ...jednostavno je bio nekako ..izuzetan ...jos sam i pored njega pocela da slusam Dream Theater :lol: B)

#36 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 23 September 2003 - 02:09

U sta verujete?

Pa vrag mu materin, mnogo sta.

I u Boga, s vremena na vreme.

#37 AntiMaterija

AntiMaterija
  • Members
  • 299 posts

Posted 23 September 2003 - 02:15

To me podseti, jedan moj komšija koji (valjda uskoro, ili još uvek, ili tako nešto) završava Teologiju, sve je samo ne budući pop (naravno znam da faks ne mora da ima veze sa službom). Obično ga viđam u sitne sate, vidino pripitog, često s devojkama, ili ga sretnem u parku u letnjem periodu pa srolamo nešto. Inače čovek je dosta putovao (peva u horu ili tako nešto) i vrlo pozitivan lik kad je strejt. E, al kad se napije, voli da davi s nekim religioznim pričama, čudo. Meni je najsmešnije kada ga sutradan (nakon što sam ga video "veselog" oko 03h) sretnem mamurnog u svečanom odelu :lol:

Tako ćeš i ti MaranAta kad porasteš :lol:

#38 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 23 September 2003 - 02:21

:lol: :lol: .....al ovaj moj drug nije davio ..keve mi ....bas sam volela da ga slusam ...pored njega sam jos i procitala neke knjige o Pravoslavlju ...on mi je recimo preporucio "Lestvicu" ...super cool tip keve mi ....ali ima brate i fanatika u pichku materinu :lol:

#39 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 23 September 2003 - 02:31

i ja konja za trku imam :lol:
imam poznanika koji studira teologiju, toga se dosetio tek kad su mu sve ostale zamisli propale, upisivanje rezije, neuspeshan odlazak u USA itd. (crkva svakog prima pod svoje okrilje)

sretoh ga proshle nedelje u busu i ispreskakah svim mogucim pitanjima od toga koje predmete imaju na faxu pa do: "Hocete li ziveti u grijehu?" na njegovo zenim se
sa ribom je 10 godina, way before he met his God pa kontam da je vec zgreshio, tj umochio.
reche da nece, valjda je pocheo da spira grehe.
da smo se vozali josh malo stigla bih i do pitanja da li josh uvek upraznjava sex.

#40 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 23 September 2003 - 12:54

kako se zove onaj nas domaci film kad bata zivotinja glumi nekog popa negde u crnoj gori pa kad mu zene dolaze na ispovest a on njih u krevetu ...... :lol:
mislim da su nasi neki popovi skroz ok.
ali ja sam mislio na obicne vernike. Kad sam bio u Sarajevu gde je islam u jacem fazonu, upoznao sam par likova koji su u fazonu kao do jaja vernici a samnom se satiru od alkohola :lol: .
ocu da kazem , da vecina toliko sernja(izvinite me) ja sam kao ovo-ono ,a ustvari gori su od nas nevernika.
na kraju krajeva , boze moj , svi smo mi gresnici.

#41 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 23 September 2003 - 16:25

kako se zove onaj nas domaci film kad bata zivotinja glumi nekog popa negde u crnoj gori pa kad mu zene dolaze na ispovest a on njih u krevetu ......  :lol:

Čudo neviđeno (imam DivX ako te interesuje, sa sve znakom TVSA). Otac Makarije :lol:

#42 lale

lale
  • Members
  • 8 posts

Posted 23 September 2003 - 17:47

2 Hippie, AntiMaterija, DUNADAN, oblak

http://www.b92.net/i...=ST&f=41&t=7586

#43 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 23 September 2003 - 18:13

ma daj , jesi li ti normalan???
pa gde covece da citam ja onoliki text :lol:

mislim da nisam dobro shvacen.

Ja licno postujem svaku veru i postujem obicaje i tralalala
ali isto tako voleo bi da mene neko postuje sto sam ja ateista a ne da mi drobi o tome kako je to lose. i to mi najvise drobe oni koji su kako sam rekao extremniji.

sve je to cool ali ja sam za sad Free Man ! B) :lol:

#44 lale

lale
  • Members
  • 8 posts

Posted 23 September 2003 - 18:50

2 oblak

ja se zaista iskreno izvinjavam ako sam te uvredio, nije bilo namerno :lol:

#45 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 23 September 2003 - 18:52

ma ok , ali kad vidim poduzi text imam nezainteresovanje prema sadrzaju.
ali od prvih redova mislim da kapiram o cemu se radi.