Jump to content


Photo
- - - - -

Kritikuj bez cenzure!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
134 replies to this topic

#76 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 May 2015 - 22:25

Te "zaključke" o slobodi medija si samo ti vidio u tom tekstu. Ja sam video gomilu statističkih podataka koji sa slobodom medija nemaju nikakve veze. Kao gomila statističkih podataka za proučavanje pisanja tih 7 novina rad je odličan a za izvođenje zaključaka o slobodi medija na osnovu njega nema nikakve logike. Čak šta više on više govori o ne slobodi medija ako se pogleda ko dominira naslovnim stranama. Ali obzirom da se oni time nisu ni bavili ja nemam nameru da izvodim zaključke iz tih podataka.

 

Dakle ja ne kritikujem taj tekst nego tvoj pokušaj da taj tekst prikažeš kao "potvrdu" da su mediji slobodni u srbiji.

Cekaj malo, ako je tako, kako ondak ti tacno interpretiras recimo sledeci pasus iz tog teksta (ima ih i dosta drugih, ali recimo ovaj je prilicno zanimljiv):

 

 

 

Vučićev portret u opozicionim medijima odgovara slici hirovitog diktatora koji sredstvima
medijskog „terora“ i manipulacije upravlja zemljom.3 Ovakva projekcija njegove slike u
medijskom prostoru opstaje uprkos svim poznatim i relevantnim činjenicama. Dakle, bez
obzira na političku evoluciju od radikalnog nacionaliste ka evropski opredeljenom političaru
umereno konzervativnih uverenja, slika o Vučiću je portret o autoritarcu koji je, vešto koristeći
medije, navodno profitirao od neuspešno sprovedene tranzicije.4


#77 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 28 May 2015 - 15:20

Tako kako piše. Autor je samo suvoparan i ne želi da zalazi u tvrdnje za koje nema dokaze pa ih navodi tako da pravno ne odgovara. Čim navodi šta pišu "opozicioni" časopisi znači da u tome ima nešto. A i to "opozicioni" je smešno, osim "Alo" ne postoji ni jedan takav medij, u ostlim "opozicionim" časopisima se kritikuju svi redom, pa i ta opozicija.



#78 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 28 May 2015 - 15:43

 setih se ob, kada se pozitivna, dobra vest, medijski donese na negativan nacin i obratno,

to je manipulacija prosecnim korisnikom medija, a oni ostali koji su upoznati sa desavanjima a i znaju da citaju ili slusaju, 

njima je jasno da se radi o manipulaciji prosecnima



#79 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 28 May 2015 - 18:25

prvo moras da proveris da li si u pravu, a to se radi tako sto obrnes svoje primere ovako:

 

1. Babic otvorio most

2. Vucic ide na kvarcovanje

 

 

sta smo sada dobili?

 

 pa babic bi opet dobio negativno misljenje,

 

a vucic opet pozitivno... ili ti verujes da bi bilo drugacije? ;)

 

Tu grdno grešiš, svako vezivanje za pozitivan događaj daje poene. I ja sam se smejao toj konstataciji kada sam je davno čuo iz usta Dinkića ali to definitivno jeste tako. U tom primeru Babić bi manje profitirao od Vučića iz prostog razloga što mu je početni rejting manji ali bi sigurno profitirao. Ne možeš iz sopstvene perspetive ocenjivati kako ko dobija poene nego iz perspektive svih glasača a glasača ima svakavih.



#80 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 May 2015 - 19:12

...

 

... ne možeš iz sopstvene perspetive ocenjivati kako ko dobija poene nego iz perspektive svih glasača a glasača ima svakavih.

 

 

Zaista?

A jel to cenis iz sopstvene perspektive i perspektive glasaca pozicije i opozicije?

 

Sta ces, nisu svi glasaci tako pametni pa da izaberu 6%!

;)

 

...



#81 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 29 May 2015 - 08:13

...

 

 

 

Zaista?

A jel to cenis iz sopstvene perspektive i perspektive glasaca pozicije i opozicije?

 

Sta ces, nisu svi glasaci tako pametni pa da izaberu 6%!

;)

 

...

 

Ako se ne varam Sloba je imao preko 60% glasova pa svi znamo gde nas je to odvelo. Tvoje slepo verovanje u "vođu" me podseća na tadašnje slobine glasače koji su se takođe krili iza broja glasova i obezvređivali sve ostale na osnovu njihovog broja glasova.



#82 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 May 2015 - 11:47

...

 

Nemoj meni ucitavati sopstveno 'slepo verovanje'.

 

U svasta ste verovali - i sta sada, Kinik pise pogresno?

Samo ti nastavi da verujes.

;)

 

...



#83 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 29 May 2015 - 17:28

Tu grdno grešiš, svako vezivanje za pozitivan događaj daje poene. I ja sam se smejao toj konstataciji kada sam je davno čuo iz usta Dinkića ali to definitivno jeste tako. U tom primeru Babić bi manje profitirao od Vučića iz prostog razloga što mu je početni rejting manji ali bi sigurno profitirao. Ne možeš iz sopstvene perspetive ocenjivati kako ko dobija poene nego iz perspektive svih glasača a glasača ima svakavih.

 

nisam ocenjivala nista, a posebno ne iz svoje perspektive, ali iz kvota, posebno boldovanog dela je jasno da to radis ti

 

pa mislis ako sam to radis, ajd da pripisem i sagovorniku isto...

 

znaci, ne slazem se da je identicno negativno po osobu reci o njoj nesto na izgled negativno, npr. reci da vucic ide na kvarcovanje i da babic ide na kvarcovanje nije isto i radi se samo o tome ko prima vece simpatije...pa seti se tadica sa kravama, a da je sa tim istim kravama bio neko sa manje simpatija, to bi bilo negativnije po tog drugog nego po tadica

 

npr. cedi jovanovicu ne bi pomoglo da je otvorio sedam mostova, ni da je muzao sedamsto krava,

nista, ni to sto je pre deset godina imao politiku koju danas otkrivaju i pozicija i opozicija, nema veze, svi se negativno secaju da je crtao zebru. kraj. tadic je mogao i krave i kvarcovanje i manekenstvo i da ne radi mnogo i da lupeta - simpatije prema malenom zlu su ga cuvale 8 godina...itd itd...

 

u ovom drustvu na zalost nije bitno sta neko radi i govori vec ko ...



#84 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 04 June 2015 - 10:53

Ava treba kritikovati bez rezerve i bez emocija da bi se njegov ucinak poboljsao, da postane bolji i dugotrajniji

 

 

a ovi koji mu povladjuju ili ga ne kritikuju, pa oni mu i ne zele mu dobro.

Prema takvima sam skepticna.



#85 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 10 June 2015 - 11:09

koji ucinak?



#86 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 10 June 2015 - 12:32

koji ucinak?

 

:huh: a?

 

 

aaaaa ucinak! sad shvatam.

 

pa kako koji? Pa onaj buuuuaaaaa ucinak, mrski, zastrasaujuc, creepy ucinak

 

A sta si ti pomislio?



#87 batocko

batocko
  • Members
  • 58 posts

Posted 10 June 2015 - 12:38

sve je bolje i bolje



#88 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 10 June 2015 - 13:30

Abas se sastao sa Nikolićem

Predsednik Tomislav Nikolić izjavio je da između Srbije i Palestine nema otvorenih pitanja, da dve države dobro sarađuju i da će raditi na unapređenju odnosa

 

"Palestina se odlučno protivi ulasku Kosova u UNESCO i negativno reaguje na poređenje sa Kosovom. Upravo je suprotno, smatra da je slična pozicija Srbije i Palestine", rekao je Nikolić.

 

 

...nije kritika to sto se sastao sa abasom ( i tadic se sastajao...mi smo ipak neutralni),

 

vec slicna pozicija srbije i palestine - ukrali nam srce i jednim i drugima

 

 

edit/italic


Edited by Mama_mia, 10 June 2015 - 13:31.


#89 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 10 June 2015 - 13:42

vec slicna pozicija srbije i palestine - ukrali nam srce i jednim i drugima

 

A kad se bude sastajao sa predstavnicima Izraela, moze da izjavi isto :lol:

 

Oh, tuga pregolema :(



#90 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 10 June 2015 - 13:55

A kad se bude sastajao sa predstavnicima Izraela, moze da izjavi isto :lol:

 

 

...podelili su uloge, sa izraelcima ce vucic to da kaze  :lol+:

 

good cop-bad cop