Jump to content


Photo
- - - - -

Kritikuj bez cenzure!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
134 replies to this topic

#46 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 14 May 2015 - 09:54

Pa izvini, ovde su svima puna usta cenzure, sad ispada da svi mediji uglavnom rade protiv Vucica.

Niko nece da kaze "Svaka cast Verbicu" nego ga maltene postavljaju kao prvog za smenu.

Nisam upucen u ovo i verujem ti da je zaista sve odradio sto si rekao. Zaista je onda cudno da ga medijski niko nije pohvalio, vecje maltene najomrazeniji ministar u vladi.

 

Najomraženiji je trenutno posle izjave "ja se tu ništa ne pitam" pa dalje prebacuje sve na Vladu (odnosno Vučića) i MMF. Postavlja se pitanje zašto si prihvatio poziciju gde ćeš ti biti ikebana i da li je takav čovek sposoban za neka veća dela. Ja mislim da je on došao na tu poziciju da progura nešto za svoju petnicu i zavod gde radi a za ostalo šta prođe-prođe. Čisto sumnjam da je on toliko glup i da je mislio da će on sada da napravi velika dela sa pozicije ministra.

 

Ovo što je shrodi navedo su projekti na kojima se radi godinama, to ništa nije njegovo delo iako je stavio svoj potpis na njih. Dobro je da nije stavio i spomenik kao što to radi Vučić.



#47 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 14 May 2015 - 14:42

 

 Postavlja se pitanje zašto si prihvatio poziciju gde ćeš ti biti ikeban

 

 

znaju kako smo se podsmevali ikebani premijeru cvetkovicu,

 

i umesto da uce na dstadicevim greskama, oni nastavljaju sa istim zaostalim trendovima ;)

 

 

Najomraženiji je trenutno posle izjave "ja se tu ništa ne pitam" pa dalje prebacuje sve na Vladu (odnosno Vučića) i MMF.

 

nisam upoznata, koji deo drustva ga zbog ove izjave drzi za najomrazenijeg?

 

 

 

edit/s


Edited by Mama_mia, 14 May 2015 - 14:49.


#48 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 14 May 2015 - 14:46

Najomraženiji je trenutno posle izjave "ja se tu ništa ne pitam" pa dalje prebacuje sve na Vladu (odnosno Vučića) i MMF. Postavlja se pitanje zašto si prihvatio poziciju gde ćeš ti biti ikebana i da li je takav čovek sposoban za neka veća dela. Ja mislim da je on došao na tu poziciju da progura nešto za svoju petnicu i zavod gde radi a za ostalo šta prođe-prođe. Čisto sumnjam da je on toliko glup i da je mislio da će on sada da napravi velika dela sa pozicije ministra.

Jel implikacija toga da ministri treba da cine "velika dela"? Da ostavljaju, sto rekla ona kravetina iz dSS-a "licni pecat"? 

 

Pa to su tipicne balkanske gluposti. Ministri treba da budu neugledni i dosadni cinovnici, nikakve kretenske "harizmatske licnosti". Jedino se u Srbiji i Grckoj izgleda to ne kapira...

 

 

Ovo što je shrodi navedo su projekti na kojima se radi godinama, to ništa nije njegovo delo iako je stavio svoj potpis na njih. Dobro je da nije stavio i spomenik kao što to radi Vučić.

Upravo tako kao sto si napisao svaki ministar i treba da radi. I upravo zato treba skinuti kapu Verbicu i bilo kom drugom koji radi stvari kontinuiteta, koji ne misli da istorija pocinje od njega, nego naprotiv zavrsava neke dugorocne stvari. 



#49 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 14 May 2015 - 14:47

nisam upoznata, koji deo drustva ga zbog ove izjave drzi za najomrazenijeg?

Idiotski deo drustva. 

 

Sad, jedini mali problem jeste sto je ovde taj deo drustva vecinski.



#50 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 14 May 2015 - 14:54

Idiotski deo drustva. 

 

 

najlepse zahvaljujem ;)

 

 

a sada jos da sacekamo sta kaze nick klotzen



#51 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 19 May 2015 - 14:22

Vučić: Umor od strpljenja prema EU

Iako se Srbija i dalje suočava s velikim promenama, ona je spremna da svoju budućnost vidi u punopravnom članstvu u Evropskoj uniji.

Izvor: B92

 

utorak, 19.05.2015. | 12:11

 

 

stvarno ako izgubimo strpljenje, eu neka se cuva....ili neka av pripazi sta prica ako nema keca u rukavu ;)

 

Ave, zaboga Ave! (nije ovo rimski pozdrav vec av u vokativu)



#52 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 20 May 2015 - 11:28

zamislite da Han izjavi "Umorni smo od strpljenja prema Srbiji" ;)

 

sjajno "relaksiranje" odnosa sa EU :)



#53 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 20 May 2015 - 14:18

Jel implikacija toga da ministri treba da cine "velika dela"? Da ostavljaju, sto rekla ona kravetina iz dSS-a "licni pecat"? 

 

Pa to su tipicne balkanske gluposti. Ministri treba da budu neugledni i dosadni cinovnici, nikakve kretenske "harizmatske licnosti". Jedino se u Srbiji i Grckoj izgleda to ne kapira...

 

Upravo tako kao sto si napisao svaki ministar i treba da radi. I upravo zato treba skinuti kapu Verbicu i bilo kom drugom koji radi stvari kontinuiteta, koji ne misli da istorija pocinje od njega, nego naprotiv zavrsava neke dugorocne stvari. 

Eh kamo lepe srece. I da biti ministar nije vrhunska ambicija karijernih politicara tipa AV, Ilica i slicnih. I da "ministar" ne moze da deli sakom i kapom, rodbini i poznanicima. I da ga/nju ne gledamo svaki boziji dan na televiziji, u novinama, na radiju...budibogsnama. 



#54 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 May 2015 - 17:33

Eh kamo lepe srece. I da biti ministar nije vrhunska ambicija karijernih politicara tipa AV, Ilica i slicnih. I da "ministar" ne moze da deli sakom i kapom, rodbini i poznanicima. I da ga/nju ne gledamo svaki boziji dan na televiziji, u novinama, na radiju...budibogsnama. 

Vidi, sve se ja ovde sa tobom slazem. Ali poceli smo sa ministrom Verbicem, pa da vidimo sta smo tu imali od tvojih kriterijuma:

- Verbic nije karijerni politicar

- Verbic nikome nije delio sakom i kapom, niti verujem da to radi neotkriveno, jer jednostavno znam da nije takva licnost

- Verbica ne gledamo svaki boziji dan na televiziji, a ono sto ga gledamo zaista nije do njega, nego do medija i novinara, on je sam iskreno rekao jos na onom kontroverznom utisku nedelje da bi zeleo da ga mediji malo vise zaobilaze i puste da radi sta treba.



#55 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 May 2015 - 19:43

Uzgred, ova tema dobija sasvim nov i sjajan obrt: dakle bas me zanima sta li veliki branitelji toboznje demokratije u Srbiji misle o ovom zanimljivom dokumentu:

 

http://www.medijamet...iji_WEB_SRB.pdf



#56 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 26 May 2015 - 19:47

10513_blicstrip2409cmyk.jpg

 

10522_blicstrip2410.jpg

:lol+:


Edited by kronostime, 26 May 2015 - 19:49.


#57 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 26 May 2015 - 20:12

Uzgred, ova tema dobija sasvim nov i sjajan obrt: dakle bas me zanima sta li veliki branitelji toboznje demokratije u Srbiji misle o ovom zanimljivom dokumentu:

 

http://www.medijamet...iji_WEB_SRB.pdf

 

 

ja necu da kazem sta mislim, samo cu citirati  :lol+:

 

 

Projekat „Beograd na vodi“ najznačniji je investicioni projekat u bližoj prošlosti u Beogradu i Srbiji. Tretman ovog projekta u autorskim kolumnama, intervjuima i analitičkim tekstovima ne odstupa od matrice radikalnog sučeljavanja različitih dijametralno suprotstavljenih stanovišta. S jedne strane, aktuelna vlast u njemu vidi šansu za razvoj, pokretanje ekonomije i dalje privlačenje investicija. Uz navedeno, „Beograd na vodi“ omogućava uređenje zapuštenog gradskog prostora i civilizacijski napredak, nudeći perspektivu da se Beogard razvija po uzoru na moderne evropske gradove nastale pored obala reka. Beograd na vodi utemeljuje sliku Aleksandra Vučića kao reformatora i nosioca opšteg društvenog napretka, čoveka odlučnog da se posveti rešavanju konkretnih životnih problema, rastu privredne aktivnosti, poboljšanju uslova života. U medijskoj sferi narativ o Beogradu na vodi predstavlja narativ koji pomaže izgradnji pozitivne slike u očima građana. Uz borbu protiv korupcije i liberalne ekonomske reforme, „Beograd na vodi“ je postao konstitutivni deo Vučićevog političkog i medijskog raspoznavanja....

 

 

Negativni imidž „Beograda na vodi“ u štampanim, ali i drugim medijima, nesumnjivo je bacio senku na najavljeni projekat. Kad je o ovoj temi reč, primetno je gotovo potpuno odsustvo minimuma saglasja i javne političke podrške. Sukob pozitivnog i negativnog imidža koji je vidljiv povodom projekta „Beograd na vodi“ potvrđuje inicijalnu ideološku hermetičnost učesnika u debati. Rukopisi i stavovi koji tematizuju i elaboriraraju teme poput Beograda na vodi pokazuju da autori tekstova i sagovornici pristup temi definišu u kontekstu unapred stvorenih predstava o predmetu diskusije. Snažan negativan polemički naboj prema temi „Beograd na vodi“, minimalizacija mogućih pozitivnih aspekata, maksimalizacija stvarnih ili mogućih propusta ukazuje na intenzivan propagandni diskurs. Već citirani arhitekta Kovačević, prihvata takav neizbalansiran i isključiv pristup: „Ima dobru prvu stvar koja je istovremeno i poslednja – jedan derutan prostor, potpuno zapostavljen i nikakav pretvara u urbani prostor. Samo to.“70 Iz takvih radikalno negativnih postavki može uslediti isključivo negativni zahtev ispostavljen vlastima da „Beograd na vodi“ treba u potpunosti obustaviti.


Edited by Triceratops, 26 May 2015 - 20:15.


#58 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 26 May 2015 - 23:31

Vidi, sve se ja ovde sa tobom slazem. Ali poceli smo sa ministrom Verbicem, pa da vidimo sta smo tu imali od tvojih kriterijuma:

- Verbic nije karijerni politicar

- Verbic nikome nije delio sakom i kapom, niti verujem da to radi neotkriveno, jer jednostavno znam da nije takva licnost

- Verbica ne gledamo svaki boziji dan na televiziji, a ono sto ga gledamo zaista nije do njega, nego do medija i novinara, on je sam iskreno rekao jos na onom kontroverznom utisku nedelje da bi zeleo da ga mediji malo vise zaobilaze i puste da radi sta treba.

 

Verbić je sasvim ok tip, koji daje sve od sebe, nijednom nije izrekao laž na televiziji i koji se uhvatio u koštac sa barabama i problemima. U kojoj meri je sposoban da reformiše truli sektor obrazovanja, ne znam, jer za tu oblast nisam stručnjak. Ipak, na tu temu, a i o samom Verbiću i prosvetarima, Vigor Majić je napisao jedan odličan tekst, od kojeg treba sve da počinje i sa kojim treba sve da se završava. Jako je bitno to što ministar jeste osoba koja ima i odlične, stručne savetnike, koja je spremna da sarađuje i sa drugim ministarstvima i da sluša ideje/kritike, ali i koja je u stanju da istrpi neopravdani i pogrešno usmereni i kanalisani pritisak.



#59 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 26 May 2015 - 23:38

Uzgred, ova tema dobija sasvim nov i sjajan obrt: dakle bas me zanima sta li veliki branitelji toboznje demokratije u Srbiji misle o ovom zanimljivom dokumentu:

 

http://www.medijamet...iji_WEB_SRB.pdf

 

Beba Popović :D ?

 

Videh rezultate još pre 20ak dana, zanimljiva ideja, ali postoje metodološki problemi (pre svega subjektivnost u ocenjivanju šta je neutralan tekst, ali i to što u obzir nije uzet tiraž - ipak značajan faktor u kreiranju slike javnog mnjenja) - zaključak, barem moj, jeste da se ipak polako pravi zaokret od trenutne vlasti. Kurir tu prednjači.



#60 Vlax

Vlax
  • Members
  • 3,869 posts

Posted 26 May 2015 - 23:59

Istina je da Verbic nije uradio nista pogresno, ali isto tako on nista nije uradio ni dobro, odnosno on za svog mandata ne radi nista. Klasicna definicija fikusa, kad mu ovi iz Vlade nesto kazu on to samo izvrsi, inace sedi, nesto malo filozofira, prima platu, i ne radi apsolutno nista. Cini mi se i da je po prirodi flegma tako da se savrseno uklapa u ulogu ministra prosvete koji treba samo da nadleznima kliva glavom a na kritike ostalih reaguje sa 'na jedno udje a na drugo izadje'.

 

Sto se tice medija, primetno je da oni listovi koji najvise hvale Vucica takodje i najvise pljuju Tomu i njemu bliske ministre. Posebno prednjace u tome Kurir i Informer. Sukob je ocigledan, za koji mesec ce se verovatno podeliti i javno. S druge strane kako stvari stoje iz DS-a ce izaci jos dve nove stranke, pa ce ih biti cirka 6-7