Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#14671 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 April 2018 - 23:30

Bla, bla, truc ........ I shta ste "VI" uradili povodom svega toga ......... jurite neku kuravu, da vidite jel joj platio ili joj ostao duzan.  :rotflmao: ....

 

Kome ukinuti sankcije? Ovima? To su ponosni ljudi, oni nece ni da se rukuju, kamoli da im se sankcije ukinu  :rotflmao: Trump "pokvario odnose sa Kubom"  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:

 

AP_obama_castro_er_160328_16x9_992.jpg?r

 

 


Edited by Denis Jasharevic, 22 April 2018 - 23:32.

  • 0

#14672 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 April 2018 - 23:41

Je l’ ti to govoriš o gradnji zidine nikad viđene sa Meksikom, potpunom uništavanju Obama Care- a, naplati dugova partnerima u NATO i izlasku iz projekata u UN- u? Jedino što je uradio jeste da je unazadio odnose sa Kubom i povukao potpis iz Pariskog sporazuma jer poput mudžahedina ne veruje u klimatske promene nego u Božiju volju. I da, da ne zaboravim, vodio je najkraći rat sa Sirijom kojoj je preko twittera poručio da će ih gađati pa da se masovne ubice povuku u ruske ambare, kao i već senzacionalno prijateljstvo sa severnokorejskim manijacima koji mu, je l’ te ne smetaju kao Kubanci i Meksikanci, kao što mu ni Putin ne smeta pa mora da ispravlja sopstvenu ambasadorku u UN da se gazda ne uvredi.

 

Ja verujem da si ti dovoljno "revolucionaran" da bi napao severnokorejske manijake, jer te apsolutno ne bi pogodila smrt miliona JuznoKoreanaca i verovatno Japanaca. Sve za revoluciju! Zrtve su urachunate, milioni su nishta shta bi se time postiglo. Mozda chak i problem sa Kinom, ruskim rezervnim igrachem za sjebani svet, a ustvari glavnim!

 

Koji ObamaCare? Onaj shto ga zovu ObamaCareDisaster?

 

Shto se Sirije tiche ona je koliko znam bila ruska vukojebina od pamtiveka i ne bih imao nishta protiv da to i ostane. Koja je korist? Opet bi se oslobodjeni raznosili po dzamijama i pijacama, da bi imao svet shta da pricha o Amerima sveCkim zlochincima. Samo bi dodali Asada - Gadafiju, Slobi, Sadamu i ostalim majmunima - velikomuchenicima.

 

Shto se Rusije tiche ne treba tu nishta dirati, oni su uvek bili sebi najveci zlikovci i neprijatelji. Sankcije se odrzavaju i pojachavaju. Chitam nece vishe ni leteti za Ameriku.

 

Josh uvek chekam na taj famozni golden shower snimak  :lol+: ......... izgleda da je i to samo Hillary-na skrivena fantazija.


Edited by Denis Jasharevic, 23 April 2018 - 00:18.

  • 3

#14673 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 23 April 2018 - 05:43

Ja verujem da si ti dovoljno "revolucionaran" da bi napao severnokorejske manijake, jer te apsolutno ne bi pogodila smrt miliona JuznoKoreanaca i verovatno Japanaca. Sve za revoluciju! Zrtve su urachunate, milioni su nishta shta bi se time postiglo. Mozda chak i problem sa Kinom, ruskim rezervnim igrachem za sjebani svet, a ustvari glavnim!

 

Koji ObamaCare? Onaj shto ga zovu ObamaCareDisaster?

 

Shto se Sirije tiche ona je koliko znam bila ruska vukojebina od pamtiveka i ne bih imao nishta protiv da to i ostane. Koja je korist? Opet bi se oslobodjeni raznosili po dzamijama i pijacama, da bi imao svet shta da pricha o Amerima sveCkim zlochincima. Samo bi dodali Asada - Gadafiju, Slobi, Sadamu i ostalim majmunima - velikomuchenicima.

 

Shto se Rusije tiche ne treba tu nishta dirati, oni su uvek bili sebi najveci zlikovci i neprijatelji. Sankcije se odrzavaju i pojachavaju. Chitam nece vishe ni leteti za Ameriku.

 

Josh uvek chekam na taj famozni golden shower snimak  :lol+: ......... izgleda da je i to samo Hillary-na skrivena fantazija.

Protiv kvislinga, nema alternative, ako cak i neko drugi strada a ne moja revolucionarna malenkost to je u redu. Da se razumemo nema mira dok obnova traje. :P

Morao sam da stavim sretnog smeska, posto stvarno ne mogu da verujem da neko ovako razmislja.

Sorry!

 

edit:

Isto sam tako slusao jednog elected gde je jasno dao izjaviti:"Zena ako je stvarno silovana, ona ne moze da zatrudni!"

Neko bi rekao nidje veze! Medjutim, .....


Edited by mrd, 23 April 2018 - 05:48.

  • 0

#14674 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 23 April 2018 - 05:53

Odrasli ljudi a veruju u spas sveta koji će im doneti čovek sa žutim tupeom. Ustvari, moguće da su napunili gaće od Kim- Jong- una, pred čijim se neostaljinizmom podvija rep. Zato se treba iživljavati na onima koji ne prete raketama dugog dometa, recimo Meksiku i Kubi. I obavezno da se malo sutra ukine Obama Care.

Edited by melankolic, 23 April 2018 - 05:54.

  • 0

#14675 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 23 April 2018 - 05:56

Odrasli ljudi a veruju u spas sveta koji će im doneti čovek sa žutim tupeom. Ustvari, moguće da su napunili gaće od Kim- Jong- una. Zato se treba iživljavati na onima koji ne prete raketama dugog dometa, recimo Meksiku i Kubi. I obavezno da se malo sutra ukine Obama Care.

Volim tvoj neukusni stil. Po cenu da budem opomenut sto tebe opet uzimam u razmatranje, ne mogu odoleti nezreloscu i sirovoscu, koja zraci iz tvojih postova. Naravno je da treba eliminisati kvislinge i nevaspitane, neizivljene, nezrele, jednom recju balavce. 


  • 2

#14676 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 April 2018 - 06:04

Je l’ ti to govoriš o gradnji zidine nikad viđene sa Meksikom, potpunom uništavanju Obama Care- a, naplati dugova partnerima u NATO i izlasku iz projekata u UN- u? Jedino što je uradio jeste da je unazadio odnose sa Kubom i povukao potpis iz Pariskog sporazuma jer poput mudžahedina ne veruje u klimatske promene nego u Božiju volju. I da, da ne zaboravim, vodio je najkraći rat sa Sirijom kojoj je preko twittera poručio da će ih gađati pa da se masovne ubice povuku u ruske ambare, kao i već senzacionalno prijateljstvo sa severnokorejskim manijacima koji mu, je l’ te ne smetaju kao Kubanci i Meksikanci, kao što mu ni Putin ne smeta pa mora da ispravlja sopstvenu ambasadorku u UN da se gazda ne uvredi.

Ovaj post je nesto najsmesnije sto sam procitala vec duze vremena - mislim osim onog kako sam tuzila NATO u SR  :lol+:

 

Znaci zidina koliko god besmislena pocinje da zvuci sve bolje kad vidis ove konvoje "trazioca boljeg zivota". Mislim, vidim kako je taj projekat otvorenih granica doneo boljitak Evropi  :wicked:

Obamacare koji je unazadio healthcare za 80% populacije jedno 5-10X da bi obezbedio osiguranje za 7% - ko se tu lepo omastio - pa osiguravajuce kuce.

Trazio naplatu dugova  :o neverovatno! Iju! A bas je bilo lepo dok US finansira a ostali se prave beee ovce.

Vodio najkraci rat - zamisli budale, trebao je da iskrca trupe pa da cisti deo po deo... cekaj - zar taj scenario nismo vec videli? Koliko je taj scenario kostao US? Koliko je jos uvek kosta?

 

A sa S. Korejom ne treba to nista u rukavicama, 6ta flota da uplovi pa da vidimo kome majka crnu vunu prede... par miliona gore dole.


  • 2

#14677 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 23 April 2018 - 06:32


Je l’ ti to govoriš o gradnji zidine nikad viđene sa Meksikom, potpunom uništavanju Obama Care- a, naplati dugova partnerima u NATO i izlasku iz projekata u UN- u? Jedino što je uradio jeste da je unazadio odnose sa Kubom i povukao potpis iz Pariskog sporazuma jer poput mudžahedina ne veruje u klimatske promene nego u Božiju volju. I da, da ne zaboravim, vodio je najkraći rat sa Sirijom kojoj je preko twittera poručio da će ih gađati pa da se masovne ubice povuku u ruske ambare, kao i već senzacionalno prijateljstvo sa severnokorejskim manijacima koji mu, je l’ te ne smetaju kao Kubanci i Meksikanci, kao što mu ni Putin ne smeta pa mora da ispravlja sopstvenu ambasadorku u UN da se gazda ne uvredi.


Ovaj post je nesto najsmesnije sto sam procitala vec duze vremena - mislim osim onog kako sam tuzila NATO u SR :lol+:

Znaci zidina koliko god besmislena pocinje da zvuci sve bolje kad vidis ove konvoje "trazioca boljeg zivota". Mislim, vidim kako je taj projekat otvorenih granica doneo boljitak Evropi :wicked:
Obamacare koji je unazadio healthcare za 80% populacije jedno 5-10X da bi obezbedio osiguranje za 7% - ko se tu lepo omastio - pa osiguravajuce kuce.
Trazio naplatu dugova 😱 neverovatno! Iju! A bas je bilo lepo dok US finansira a ostali se prave beee ovce.
Vodio najkraci rat - zamisli budale, trebao je da iskrca trupe pa da cisti deo po deo... cekaj - zar taj scenario nismo vec videli? Koliko je taj scenario kostao US? Koliko je jos uvek kosta?

A sa S. Korejom ne treba to nista u rukavicama, 6ta flota da uplovi pa da vidimo kome majka crnu vunu prede... par miliona gore dole.


Kako da ti kažem, pre će Stormy Daniels da doživi orgazam sa tupeisanim nego što će biti izgrađen super- Zid. Inače, zidovi nikada ništa dobro nisu donosili. Zar se nije naučila lekcija iz Berlina? Pucali na ljude koji su skakali na bodljikavu žicu pa im je opet pao. A ne može se reći za Stazi da je mačiji kašalj.
Tako i ovo blebetalo žuto... preti se običnim ljudima dok im narko karteli kopaju tunele (hoće li Zid ići i u zemlju ili samo nad zemljom).
Obama Care je civilizacijska tekovina, kao i ukidanje ropstva. Ne znam da li ti je neko rekao da je zdr. osiguranje svakog građanina, kao i osnovno obrazovanje nešto oko čega se nema o čemu raspravljati da li je pravo ili ne.
A naplatiće dugove drugima isto onako koliko će isplatiti i dugove USA. A oni nisu mali. A moron™ ume da troši. Lepo se to vidi kroz izveštaje. Sem što je izašao u susret krupnom kapitalu ne vidim da je neradnička radna snaga koja je većinom glasala za njega našla posao. Beda ostala beda, sa ili bez krupnih reči.

Što se najkraćeg rata tiče, ostaće zabeleženo da je jedini vrhovni komandant u istoriji koji je neprijatelju nagovestio da će ga napasti a zatim se povukao. Zaista genijalno! Hahaha.

I na kraju, šta ima ex direktor CIA da pregovara sa crvenim diktatorom (koji je odjednom postao respektabilan faktor od alt rightovaca) kada je tu 6. flota? Da ne bude samo mogućih opcija kao sa sahranom Barbare Bush (te protokol, te obezbeđenje, te nije njegova obaveza i sl.).

Edited by melankolic, 23 April 2018 - 06:42.

  • 0

#14678 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 23 April 2018 - 07:48

Ja verujem da si ti dovoljno "revolucionaran" da bi napao severnokorejske manijake, jer te apsolutno ne bi pogodila smrt miliona JuznoKoreanaca i verovatno Japanaca. Sve za revoluciju! Zrtve su urachunate, milioni su nishta shta bi se time postiglo. Mozda chak i problem sa Kinom.


A ne, ovde gresis. Kada je bila aktuelna nuklearna kriza sa SK i Tramp pretio napadom, tada je bio veliki protivnik rata i zalagao se za pregovore. Tada je kritikovao Trampa zbog moguceg vojnog resenja jer treba pregovarati, rat bi bio katastrofa, nuklearna zima... Sad kad pregovara napada ga zato sto pregovara, a treba ratovati, koji su oni faktor da se sa njima pregovara.

Nema tu stava, samo da je kontra necega.
  • 2

#14679 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 23 April 2018 - 07:55

Sem što je izašao u susret krupnom kapitalu ne vidim da je neradnička radna snaga koja je većinom glasala za njega našla posao. Beda ostala beda, sa ili bez krupnih reči.


Po obicaju opet si promasio.

Ta neradnicka beda koju cesto spominjes uopste nije glasala za Trampa vec za tvoju ljubimicu Hilari ciji poraz nikako ne mozes da prebolis, kao sto na svakim izborima i glasa za demokrate.

Toliko puta ste to ponovili na ovom forumu da to vise niko ni ne proverava, ali ne to nije istina. Najniza klasa u celoj Americi je velikom vecinom glasala za Hilari. Trampu je pobedu donela srednja klasa, a visa klasa tradicionalno glasa za republikance.
  • 2

#14680 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 23 April 2018 - 08:21

Ja verujem da si ti dovoljno "revolucionaran" da bi napao severnokorejske manijake, jer te apsolutno ne bi pogodila smrt miliona JuznoKoreanaca i verovatno Japanaca. Sve za revoluciju! Zrtve su urachunate, milioni su nishta shta bi se time postiglo. Mozda chak i problem sa Kinom.

A ne, ovde gresis. Kada je bila aktuelna nuklearna kriza sa SK i Tramp pretio napadom, tada je bio veliki protivnik rata i zalagao se za pregovore. Tada je kritikovao Trampa zbog moguceg vojnog resenja jer treba pregovarati, rat bi bio katastrofa, nuklearna zima... Sad kad pregovara napada ga zato sto pregovara, a treba ratovati, koji su oni faktor da se sa njima pregovara.
Nema tu stava, samo da je kontra necega.


Poslednji od koga sam očekivao da bi podržao pružanje ruke najgorim staljinistima u Severnoj Koreji si upravo ti.
Ja nikada nisam govorio da je trebalo ratom doći do smirivanja tenzija. Eno, ni Južnokorejci ne veruju Kimu da će se smiriti. I opet će Trump ispasti papan, kao i u Siriji- puno reči, a efekti nikakvi. Ili ti zaista misliš kao alt- rightisti da je ok ne zameriti se onome ko može da te mlatne raketom u glavudžu ali ćeš zato trenirati strogoću nad najgorima od najgorih, Meksikancima i Kubancima?
  • 0

#14681 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 23 April 2018 - 08:26

Sem što je izašao u susret krupnom kapitalu ne vidim da je neradnička radna snaga koja je većinom glasala za njega našla posao. Beda ostala beda, sa ili bez krupnih reči.

Po obicaju opet si promasio.
Ta neradnicka beda koju cesto spominjes uopste nije glasala za Trampa vec za tvoju ljubimicu Hilari ciji poraz nikako ne mozes da prebolis, kao sto na svakim izborima i glasa za demokrate.
Toliko puta ste to ponovili na ovom forumu da to vise niko ni ne proverava, ali ne to nije istina. Najniza klasa u celoj Americi je velikom vecinom glasala za Hilari. Trampu je pobedu donela srednja klasa, a visa klasa tradicionalno glasa za republikance.


Ne govorim o najnižoj klasi nego o neradnicima koji bi opet da budu veliki na njihovom Jugu. Doduše, dobro je CA odradio svoj posao u krucijalnim državama, fino ih (glasače) je Trumpi obradio tako da sada mogu da uživaju u njegovoj predstavi. Samo... gde su svi ti imigranti, gde je zid, gde je rešenje za zdravstvo, gde je taj povraćen ugled u Veliku Ameriku (ja vidim samo da se moron™ krije i od sahrana a ne samo od bitnijih susreta na globalnom nivou), gde je Bog da pomogne Americi u bitci sa poplavama i požarima?

Edited by melankolic, 23 April 2018 - 08:27.

  • 0

#14682 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 April 2018 - 08:29

Kako da ti kažem, pre će Stormy Daniels da doživi orgazam sa tupeisanim nego što će biti izgrađen super- Z. Ne znam da li ti je neko rekao da je zdr. osiguranje svakog građanina, kao i osnovno obrazovanje nešto oko čega se nema o čemu raspravljati da li je prav

Vidi Mel, imam samo jedno pitanje za tebe - koliko je Obama care i Stormy sa sve Trampovim odlukama na S. koreji uticalo na tvoj zivot.

 

Pitanje je ovako koliko si pre Obamacare placao healthcare a koliko nakon toga. Koliko si licno ucestvovao u placanju za Stormu?Znas sta je rezultat tih pitanja - 0.

 

Therefore - FO.


  • 4

#14683 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 23 April 2018 - 08:43

Poslednji od koga sam očekivao da bi podržao pružanje ruke najgorim staljinistima u Severnoj Koreji si upravo ti.Ja nikada nisam govorio da je trebalo ratom doći do smirivanja tenzija. Eno, ni Južnokorejci ne veruju Kimu da će se smiriti. I opet će Trump ispasti papan, kao i u Siriji- puno reči, a efekti nikakvi. Ili ti zaista misliš kao alt- rightisti da je ok ne zameriti se onome ko može da te mlatne raketom u glavudžu ali ćeš zato trenirati strogoću nad najgorima od najgorih, Meksikancima i Kubancima?


Ja uopste ne podrzavam te pregovore. Dosledno od pocetka krize podrzavam njeno resenje vojnim putem. I za vreme Klintona, kada je bio idealni trenutak, i za vreme Busa, i za vreme Obame i sada za vreme Trampa tvrdim da je vojna intervencija jedino resenje za ovaj problem. Sve ostalo, pa tako i ovi pregovori su gubljenje vremena. Naravno voleo bih da me demantuju i da se pregovori uspesno zavrse, ali sumnjam u tako nesto.

Kada sam pre nekoliko meseci pisao kako je vojno resenje jedino, ti si bio jedan od najglasnijih oponenata tog stava. Skoro da si me proglasio ludim zbog toga. Pozivao si na pregovore. Sad kad se pregovara ti si na sav glas protiv pregovora, a do juce si se zalagao za njih. To sve implicira da ti zapravo i nemas stav o tom pitanju vec se postavljas iskljucivo naspram Trampovog stava, odnosno suprotno od njega.

Sto se Kube tice, tu pricu treba zavrsiti sto pre. Obamin pristup nije bio dobar, iako ne mogu da kazem da iza njega mozda nije bila dobra namera. Generalno njegova politika prema latinskoj americi je bila dobra, Kuba je tu vise izuzetak. Dobra u smislu da je to prva faza koja je donela odredjene rezultate, sad je vreme za drugu fazu i cvrsci stav. Greska kod Kube je bila u tome sto je Obama dao mnogo, a zauzvrat nije dobio nista, ili sasvim malo. Kubanski rezim treba da padne ili da se za pocetak liberalizuje. Za nekoliko godina od otopljenja odnosa nismo dobili nista od toga. Tako da je tvrdji stav prema Kubi logicna posledica toga. Lopta je u kubanskom dvoristu i oni treba da odigraju. Slazem se ja da je Tramp nespretan i da se ponasa kao slon u staklarskoh radnji koji lomi sve pred sobom, ali to ne znaci da su svi njegovi potezi losi zbog toga, pogotovo na spoljnom planu, mnogi njegovi potezi su bolji od Obaminih, koji je vodio zaista losu spoljnu politiku.

Sto se zida prema Meksiku tice, ne verujem da je on uopste uperen prema Meksika kao drzavi. USA ima realan problem sa ilegalnom imigracijom, zid svakako nije resenje tog problema, ali populisticki zvuci dobro sirokim narodnim masama. Odnosu Meksika i USA su vise nego dobro. Za USA bi bilo dobro da posvete paznju predstojecim izborima u Meksiku i proba na neki nacin da utice na njih. Veliku sansu za pobedu ima komunista Obrador, koji ima antiUSA stavove. Dok po ostalim latinoamerickim zemljama padaju komunisticki rezimi, u Meksiku postoji velika sansa da jedan takav rezim dodje i USA ako ne zeli komuniste na granici mora da uradi nesto po tom pitanju.
  • 2

#14684 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 23 April 2018 - 08:51

Ne govorim o najnižoj klasi nego o neradnicima koji bi opet da budu veliki na njihovom Jugu.


Pa i na jugu kao i u ostalim delovima USA neradnici, siromasni i oni sa najnizim primanjima su glasali za Hilari. Ili ti mozda mislis da su neradnici bogati i srednja klasa?

A to za sahrane ti je potpuno promasen argument. On bi imao smisla da su ostali predsednici isli na sahrane, a on nije. Niko nije isao, to nije obicaj, pa ne mora ni on, posebno sto nije u dobrim odnosima sa Busevima.
To vec postaje obicaj, pored toliko stvari za koje se moze argumentovano kritikovati, biraju se neke gluposti.
  • 0

#14685 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 23 April 2018 - 08:55

Vidi Mel, imam samo jedno pitanje za tebe - koliko je Obama care i Stormy sa sve Trampovim odlukama na S. koreji uticalo na tvoj zivot.

Pitanje je ovako koliko si pre Obamacare placao healthcare a koliko nakon toga. Koliko si licno ucestvovao u placanju za Stormu?Znas sta je rezultat tih pitanja - 0.

Therefore - FO.


Kakve to ima veze? Covek ima pravo da kritikuje i diskutuje o temama koje na njega nimalo ne uticu. Problem kod njega nije sto potencira na stvarima koje nemaju uticaj na njegov zivot, vec sto u vecini slucajeva ulazi u rasprave bez ili sa jako malo argumenata, pa to izgleda jako lose cak i kada je u pravu, a to obesmisljava diskusiju.
Svi mi ovde diskutujemo o temama koje nemaju nikakav uticaj na nas zivot. Za to valjda forum i sluzi.
  • 0