Jump to content


Photo
- - - - -

Identitet emigranata


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1432 replies to this topic

#886 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 April 2015 - 12:10

Yu-vece sinoc u Solnahallen u Stockholmu, Zdravko Colic ponovo u akciji (baterija u mobilnom na izdisaju, sorry za lose slike):

Attached File  20150404_230838.jpg   76.19KB   8 downloads

Attached File  20150404_231942.jpg   125.05KB   8 downloads

Citav ex-yu prostor zastupljen, pristojan svet svih mogucih uzrasta, i jedino sto je zajednicko je opste gundjanje sto koncert pocinje tek u 11 (prethodno najavljeno za 10, pa pomereno na licu mesta). Ljudi potpuno odviknuti od nocnog zivota, jedni umorni sto su tog dana radili, drugi u panici kad ce da se odmore pre sutrasnjeg posla. Koncert vise nego dobar, Cola bolji nego ikad, ali dzaba - polovina nije docekala kraj (oko pola 2) i morala je da ode ranije. Na sve strane su se mogli cuti komentari u stilu "kome je ovo palo na pamet, pa nismo na Balkanu, ovde se radi...".

 

Dakle, mali sudar balkanskog mentaliteta u kojem nema dobrog provoda bez sitnih sati, i novog identiteta imigranata, koji podrazumeva svest da za taj provod treba prvo zaraditi. Inace, odlican koncert. Cola nije falsirao ni trenutka, a i bend mu je sjajan.

 



#887 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 April 2015 - 12:30

Ti si proglasila Čolića delom balkanskog mentaliteta? Ko je još na toj mentalitetskoj playlisti i ko je formira?

Edited by melankolic, 05 April 2015 - 12:31.


#888 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 April 2015 - 13:00

...

 

... 

:ajme:

 

Hebiga, izmaci se iz Podlugova u swejsku i ici na koncert 'Čole - koji ne falšira'?

 

Pa, onda sigurno 'falširaju' vukojebinci!

:(  

 

 

...

 



#889 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 April 2015 - 13:18

Ti si proglasila Čolića delom balkanskog mentaliteta? Ko je još na toj mentalitetskoj playlisti i ko je formira?

 

Ne nisam, nego ti ne umes da citas. Zdravko Colic pripada citavom ex-yu prostoru i ljudi koji su sinoc dosli da ga cuju nisu obavezno njegovi posebni fanovi, vec su dosli da cuju muziku uz koju su odrastali, s kojom su dugo ziveli i sto je najvaznije, koja se nikome i nicime nije zamerila. Dakle, poznata muzika, poznati tekstovi, poneko davno, a lepo secanje vezano za neku od tih pesama - sasvim dovoljan razlog da se dodje na ovaj koncert.

 

Balkanski mentalitet su pokazali organizatori "provoda do zore", koji im bas niko ovde nije trazio, jer su ljudi hteli da odslusaju koncert i odu kuci da spavaju. Po reakcijama mnogih se videlo koliko im taj koncept organizacije koncerta vise ne odgovara, ako im je ikada i odgovarao. Dakle, steta odlicnog koncerta kojeg su mnogi morali da napuste pre kraja, izmedju ostalih i ja. Cisto sumnjam da bi se tako nesto desilo u Srbiji, i da bi se iko bunio sto koncert kasno pocinje. Pobogu, tamo se u 11 tek krece "u zivot". Sta ti je jos tu nejasno?

 

 

@Kinik - da, Podlugovi su sinoc bili jedna od pesama koja je izmamila najvise pozitivnih reakcija. To je uvek bila muzika urbanog sveta, bas kao i Selma koja putuje na fakultet (isti autor teksta, Vlado Dijak). Ako si propustio to vreme u ex yu i tu cistu i zdravu emociju koju su svojevremeno delile generacije urbanih mladih ljudi u bivsoj Jugoslaviji, onda me ne cudi sto si danas takav mrgud. Vise mi te dodje zao.



#890 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 April 2015 - 13:36

...

 

... @Kinik - da, Podlugovi su sinoc bili jedna od pesama koja je izmamila najvise pozitivnih reakcija. To je uvek bila muzika urbanog sveta, bas kao i Selma koja putuje na fakultet (isti autor teksta, Vlado Dijak). Ako si propustio to vreme u ex yu i tu cistu i zdravu emociju koju su svojevremeno delile generacije urbanih mladih ljudi u bivsoj Jugoslaviji, onda me ne cudi sto si danas takav mrgud. Vise mi te dodje zao.

 

 

Da, svojim izborom sam propustio 'tu cistu i zdravu emociju' generacija onih koji su se tako slavno poklali!

:puke:

 

Eto njima i tebi ostala 'cista i zdrava emocija / uspomene na uzajamno istrebljenje', a meni mrgudnost.

 

Nemoj mene zaliti, ja nisam slusao to djubre, a tim pre sada ne slusam!

 

Slobodno zali njih ... pa i sebe.

Ocigledno, ima vam se o cem zaliti.

 

Gde samo onako da se 'urbano' pokoljete!?

:-1:

 

A 'selmu - e pericoloso sporgersi' sam svesno 'propustio'.

U svakom obliku.

 

...



#891 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 April 2015 - 13:44

Koliko mrznje moze da stane u svega par redova jednog posta, prosto da covek na poveruje.



#892 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 05 April 2015 - 13:53

Ti si proglasila Čolića delom balkanskog mentaliteta? Ko je još na toj mentalitetskoj playlisti i ko je formira?

 

 

...

 

:ajme:

 

Hebiga, izmaci se iz Podlugova u swejsku i ici na koncert 'Čole - koji ne falšira'?

 

Pa, onda sigurno 'falširaju' vukojebinci!

:(  

 

attachicon.gifpodlugovi .jpg

 

...

 

 

...

 

 

 

Da, svojim izborom sam propustio 'tu cistu i zdravu emociju' generacija onih koji su se tako slavno poklali!

:puke:

 

Eto njima i tebi ostala 'cista i zdrava emocija / uspomene na uzajamno istrebljenje', a meni mrgudnost.

 

Nemoj mene zaliti, ja nisam slusao to djubre, a tim pre sada ne slusam!

 

Slobodno zali njih ... pa i sebe.

Ocigledno, ima vam se o cem zaliti.

 

Gde samo onako da se 'urbano' pokoljete!?

:-1:

 

A 'selmu - e pericoloso sporgersi' sam svesno 'propustio'.

U svakom obliku.

 

...

Praziluk ne miruje :D



#893 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 April 2015 - 13:53

...

 

... koliko mrznje moze da stane u svega par redova jednog posta, prosto da covek na poveruje ...

 

 

Ne.

 

Ja sam bio relativno stariji / iskusniji lik, tako da me nikakva 'ljubav' nije mogla pomeriti iz moje omiljene fotelje.

 

Dok su mnogi svasta zaboravili pa sada lamentiraju nad izdahnulom, sirupastom ljubavi.

 

Za mene ne postoji 'stanica podlugovi' i imigrantska laprdava, iscasena prica tipa - jal' pare, jal' ljubav.

 

Za mene postoji ova stanica.

 

 

...



#894 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 April 2015 - 13:55

Čolina muzika je oduvek bila muzika urbanih mladih ljudi u bivšoj Jugoslaviji? Onda nije ni čudo šta današnji mladi urbani ljudi ex- YU slušaju kada ste ih vi odrasli upućivali u urbanog Čolu, Cecu i krkanluk zabave za zemljake.

Edited by melankolic, 05 April 2015 - 13:55.


#895 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 05 April 2015 - 13:58

Mislio sam da je ovo bila muzika mladih urbanih ljudi:


Edited by darth bane, 05 April 2015 - 13:58.


#896 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 05 April 2015 - 13:58

Čolina muzika je oduvek bila muzika urbanih mladih ljudi u bivšoj Jugoslaviji? Onda nije ni čudo šta današnji mladi urbani ljudi ex- YU slušaju kada ste ih vi odrasli upućivali u urbanog Čolu, Cecu i krkanluk zabave za zemljake.

Jeste, imas li neki argument protiv?



#897 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 April 2015 - 14:02

Ti si, kronose, urban koliko i Čola. To što neko poseduje diplomu i ekspert je u nekoj oblasti ljudskog stvaralaštva ne znači da je izuzet od seljačizma. Doduše, Čola je gospodin čovek u odnosu na one koji ga slušaju. Samo neka se to ne proglašava urbanom muzikom kada je to negde na pola puta između sela i grada.

Edited by melankolic, 05 April 2015 - 14:07.


#898 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 05 April 2015 - 14:02

... i ovo:



#899 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 April 2015 - 14:04

Bane, nije to drndanje u duhu Balkana. Pitaj samo vili šta jeste.

#900 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 05 April 2015 - 14:07

Ti si, kronose, urban koliko i Čola. To što neko poseduje diplomu i ekspert je u nekoj oblasti ljudskog stvaralaštva ne znači da je izuzet od seljačizma.

Mozes svoje elementarno nepoznavanje materije o kojoj pises sakrivati iza prizemnih uvreda koliko god hoces, ali cini mi se da si od Colica cuo samo Madjaricu i Caje Sukarije, a da njegov raniji period (pre odlaska u vojsku) nisi ni cuo, jer se slusala Alisa i "Saaanja, Sanjaaaa, Saaaaanjaaaa"