Jump to content


Photo
- - - - -

Miami 2014.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
660 replies to this topic

Poll: Miami 2014. (23 member(s) have cast votes)

Pobednik

  1. Novak (15 votes [65.22%] - View)

    Percentage of vote: 65.22%

  2. Rafa (3 votes [13.04%] - View)

    Percentage of vote: 13.04%

  3. Fed (5 votes [21.74%] - View)

    Percentage of vote: 21.74%

  4. Wawa (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. Marej (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Neko drugi (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Pobednica

  1. Serena (10 votes [43.48%] - View)

    Percentage of vote: 43.48%

  2. Li (4 votes [17.39%] - View)

    Percentage of vote: 17.39%

  3. Aga (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Masa (2 votes [8.70%] - View)

    Percentage of vote: 8.70%

  5. neka od nasih princeza (1 votes [4.35%] - View)

    Percentage of vote: 4.35%

  6. neka druga (6 votes [26.09%] - View)

    Percentage of vote: 26.09%

Vote Guests cannot vote

#601 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 31 March 2014 - 10:05

Sjajna izjava Rafe posle meca. Takvu analizu meca i matcupa sa protivnikom teniseri retko iznose u javnost

:hail:

 

E zato je Rafa Shampion: Iskren, lucidan i skroman... a ona poslednja recenica (vec bilo kod www), je prava nadalinkatm :blush: Kralj...



#602 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 31 March 2014 - 10:08

E zato je Rafa Shampion: Iskren, lucidan i skroman... a ona poslednja recenica (vec bilo kod www), je prava nadalinkatm :blush: Kralj...

 

:lol+:  :lol+:  :lol+:  :lol+:  :lol+:  :lol+:  :lol+:



#603 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 31 March 2014 - 10:10

Jesam li ja jedina neznalica kojoj se cini da je ovaj rezultat vise posledica loseg Nadala nego odlicnog, fantasticno, "2011. mod" Novaka?

Da, ovo je veliki napredak u odnosu na AO npr, ali ipak daleko od onoga sto on moze i ume.

 

Od same igre više mi se svideo Novakov stav, izašao je da pobedi, radovao se dobrim poenima, vamosirao, baš naoštren kako treba. I s tim u vezi, imam utisak da bi ga bolji Rafa pogurao da odigra još bolje.

 

Sad mi je malo žao što Rafa nije uzeo onaj brejk na startu meča, pa da onda vidim Novakovu reakciju, jer deluje mi da ga juče apsolutno ništa ne bi poremetilo.



#604 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 31 March 2014 - 10:17

Od same igre više mi se svideo Novakov stav, izašao je da pobedi, radovao se dobrim poenima, vamosirao, baš naoštren kako treba. I s tim u vezi, imam utisak da bi ga bolji Rafa pogurao da odigra još bolje.

 

Sad mi je malo žao što Rafa nije uzeo onaj brejk na startu meča, pa da onda vidim Novakovu reakciju, jer deluje mi da ga juče apsolutno ništa ne bi poremetilo.

Sa ovim delom se slazem. Psiholoski deluje sjajno...



#605 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 31 March 2014 - 11:17

:lol+: ...

 

E kako sam tacno znao da neces moci da odolis.... :D

'Aide priznaj da te bar nadalinkatm raznezila. Ipak je on (Rafa) Fedov najbolji drugar na turu... 0:)



#606 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 March 2014 - 11:40

Ako bude osvojio 2 slema sa ovakvom igrom, to ce biti jedino zato sto su se protivnici samoubijali protiv njega. Cak i sa boljom igrom mu nisu zagarantovani. Jedina sansa za Rafu je RG po meni.

 

Pa stvarno ne vidim sta je tu novo i cudno, oba Marejeva slema i vise od pola Nadalovih van RGa su dosli zbog samoubijanja protivnika.

 

A drugo, upravo sam pricao o tome da ove godine svi mnogo osciliraju i da nemaju seriju od 3+ vrhunska turnira. Sto je realno gledano i normalno, samo sto su nas ova trojica u poslednjih 10 godina naucili da je normalno kad neko igra dobro pokida sezonu sa ukupno 5 poraza dok se ostali bore za mrvice.

 

A ako neko moze nekom magijom da podigne igru, to je Nadal. Pa covek je osvojio bar 3 slema a da je pre toga ne bio los, nego se raspadao. A ovo uopste nije stanje raspada i njemu samo malo nabijanja fizicke spreme treba da opet bude glavni kandidat svuda. Ostalo zavisi od Novakove glave. Mislim, kad smo gledali ono cudo prosle godine kad je obrtao igricu opet, kada je podigao igru za 10 hiljada milijardi posto, sta sad da pricamo da nema sanse, smesno je.

 

A 2011. je davno bila da bismo na osnovu jednog dobrog meca Djokovica predskazivali slican scenario. Pogotovo sto je po igri do sad ovo negde na razini recimo 2009. bolji je samo nego sto je bio 2010.


Edited by McLeod, 31 March 2014 - 11:45.


#607 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 31 March 2014 - 12:08

da je samo do igre u ovom finalu, slozio bih se sa tobom.

ipak Noletov mentalni pristup je bio znacajno bolji nego ranije i nacin na koji je odigrao poslednji gem i poslednji poen to pokazuju. Nadalu je taj poen cini mi se bitan ne zbog ostanka u mecu (koji bi verovatno izgubio i da je osvojio taj gem), vec sa mentalne strane, da moze da se nadigrava sa Noletom i da dobije. A Nole je odlucio da mu ne dozvoli ni toliko.

 

Nadal ce sigurno igrati bolje od ovoga narednih par meseci, ali je realno da ce Nole biti jos opasniji nego prosle godine.



#608 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 March 2014 - 12:19

Upravo je Djokovic primer igraca cija jedna partija ne moze da se uzme za reper za dalje, pa neka bude protiv Nadala i neka bude brutalna pobeda. Pricamo o igracu koji je od tenisera u senci Nadala i Federera, koji je skupljao njihove mrvice eksplodirao 2011. i isterorisao tur. A onda je sledece godine bilo meh, daj malo da se zajebavam uradio sam sve sto sam hteo u zivotu, ovaj RG cu da osvojim kad tad. I celu 2012. je okrnjivao tu auru nepobedivosti, koja je isla toliko daleko da mu je Nadal skidao gace. I upravo na to skidanje gaca je dobio onaj AO - jedan od najvecih poklonjenih finala na slemu koje sam gledao, odmah iza one bruke i sramote Djokovica u finalu W sa Marejem. Ako bi se ta 2012. posmatrala van tog aspekta da su mu skidali gace kao Federeru na vrhuncu - ona je bila u rangu 2010. koliko je bio los.

 

Takav igrac, koji ima skoro sve u svom arsenalu sto mu treba da vlada, a kojem "pamet seta", jbg, ne mogu da uzmem nista za reper. Ako osvoji sve do W, onda da pricamo o ponavljanju 2011. dva mastersa, od kojih je jedan osvojio tuznom igrom, a drugi jer je odigrao jedan i po mec, pa nek taj jedan bude i sa Nadalom, jbg, tesko da moze da se uzima za neki reper.


Edited by McLeod, 31 March 2014 - 12:20.


#609 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 31 March 2014 - 12:55

Mislim da ovu statistiku nismo pomenuli:

 

 

The world No. 2 finished with 22 winners to 14 unforced errors, while Nadal had 15 winners and 20 unforced errors. For just the 14th time in his career, Nadal failed to win more than 40 percent of the total points (40 of 101). That’s what you call a blowout.

 

 

 

This is just the 14th time in 811 matches that Nadal didn’t win more than 40 percent of the points. This is also the first time it’s happened since the 2011 ATP World Tour Finals, when he lost  to Federer 6-3, 6-0, and the third time it’s happened against Djokovic.

 


Edited by wwww, 31 March 2014 - 12:58.


#610 Elias

Elias
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 31 March 2014 - 13:08

jel se javljao beker na twiteru. sta kaze head coach na sinocnjem izdanju njegovog pulena

#611 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 31 March 2014 - 13:13

Upravo je Djokovic primer igraca cija jedna partija ne moze da se uzme za reper za dalje, pa neka bude protiv Nadala i neka bude brutalna pobeda. Pricamo o igracu koji je od tenisera u senci Nadala i Federera, koji je skupljao njihove mrvice eksplodirao 2011. i isterorisao tur. A onda je sledece godine bilo meh, daj malo da se zajebavam uradio sam sve sto sam hteo u zivotu, ovaj RG cu da osvojim kad tad. I celu 2012. je okrnjivao tu auru nepobedivosti, koja je isla toliko daleko da mu je Nadal skidao gace. I upravo na to skidanje gaca je dobio onaj AO - jedan od najvecih poklonjenih finala na slemu koje sam gledao, odmah iza one bruke i sramote Djokovica u finalu W sa Marejem. Ako bi se ta 2012. posmatrala van tog aspekta da su mu skidali gace kao Federeru na vrhuncu - ona je bila u rangu 2010. koliko je bio los.

 

Takav igrac, koji ima skoro sve u svom arsenalu sto mu treba da vlada, a kojem "pamet seta", jbg, ne mogu da uzmem nista za reper. Ako osvoji sve do W, onda da pricamo o ponavljanju 2011. dva mastersa, od kojih je jedan osvojio tuznom igrom, a drugi jer je odigrao jedan i po mec, pa nek taj jedan bude i sa Nadalom, jbg, tesko da moze da se uzima za neki reper.

kao sto rekoh, slazem se, titule nisu osvojene nekom impresivnom igrom ne racunajuci jucerasnji, i protiv Federera nije delovao nadmocno.

zato isticem taj poslednji poen da je bio fokusiran na to da totalno unisti protivnika.



#612 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 March 2014 - 14:27

I ja se sa tobom slazem da je glavom podsetio na 2011. samo sto je ovo suvise mali uzorak da mi tvrdimo da je sredio glavu. To sto je podsetio u jednom mecu na taj period koji je mnogo dalji od recimo prosle nedelje ili AO gde je bio mentalni patuljak, meni ne znaci nista. Dok ne zaredja bar 2 meseca sa takvim fokusom i cvrstinom, onda mozemo tek da pricamo o tome.

 

A opet, pogotovo sto je on vec pokazao nebrojeno puta da mu se desavaju ti bljeskovi kad mu dodje ne znam zbog cega neke stvari da dokaze sebi i drugima. A sto je najgore, kad ih dokaze cesto je po fazonu eto dokazao sam, i na sledeci turnir dodje sa glavom ko zna gde.



#613 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 31 March 2014 - 14:32

jel se javljao beker na twiteru. sta kaze head coach na sinocnjem izdanju njegovog pulena

 

Jeste, kaze da ga mali "nist' nije slusal"...

 

Nego, jel' neko (osim mene) primetio da je Nole ipak nesto od BB naucio? Ostavljam vam do veceras da provalite...



#614 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 31 March 2014 - 14:34

plz reci sada, necu moci cekati do veceras. ubija me neizvesnost.



#615 Elias

Elias
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 31 March 2014 - 14:52

Jeste, kaze da ga mali "nist' nije slusal"...

 

Nego, jel' neko (osim mene) primetio da je Nole ipak nesto od BB naucio? Ostavljam vam do veceras da provalite...

 

puno vise sidespina kod servisa, generalno servis mu ima vise varijacije i bolji plasman. posebno mi se svidja onaj kick u cosku kad servira sa ad strane.   slajs udara sa vise samopouzdanje nego ranije. ako je do bekera onda hvala mu. sledeci njegov domaci zadatak i definitivno najveci predizvik je da ga nauci kako da smecuje