Jump to content


Photo
- - - - -

Prilivi iz inostranstva, porez itd.


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#46 ust

ust
  • Members
  • 9 posts

Posted 03 January 2016 - 18:55

Moguce je uplatiti novac na poker sajt pomocu neteller-a, skrill, entropay, webmoney, visa i master card


  • 0

#47 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 03 January 2016 - 18:57

Dobro, postoji li mogucnost da sajt isplati dobitak na tvoj racun na nekom od navedenih servisa?


  • 0

#48 ust

ust
  • Members
  • 9 posts

Posted 03 January 2016 - 19:08

Pa napisao sam vec. Podizao sam ranije novac sa tog sajta pomocu visa kartice. Tako sam i uplacivao novac. Samo sto je bilo u pitanju par stotina dolara. Sada se radi o daleko vecoj cifri. Ali nisam imao problema oko prebacivanja novca. Pritisnem na sajtu Cash out, izaberem svoju karticu,napisem iznos i pare mi legnu na racun posle nekih 7 dana. Nisam davao nikakve izjave niti su me ljudi iz banke pitali odakle mi novac. Mada oni mogu da vide kada mi stigne novac na racun,odakle je poslat. Sve u svemu,nisam imao problema. Cak se bavim i grafickim dizajnom i zaradim skoro svaki mesec oko 300,400 eur. Novac prebacujem pomocu paypala, jer taj freelancer sajt ima tu opciju. I povucem sa pypala novac na svoju karticu Inteza banke.  U pocetku sam koristio IBAN sa transkaciju novca sa freelancer sajta i kada legne novac na moj racun,dobio sam poruku na mob i pise da je stigao priliv novca iz inostranstva i da moram da napisem neku izjavu kada dodjem u banku. Ali posto sada koristim paypal,nemam tih "prolema"


  • 0

#49 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 03 January 2016 - 19:16

Posto sam i sam frilenser radim slicno, ali sto su vece cifre stvari se menjaju. Imas i neke specijalizovane srpske poker forume, pa mozda tamo mozes da nadjes nekog ko ima iskustva sa takvim transakcijama?


  • 0

#50 ust

ust
  • Members
  • 9 posts

Posted 03 January 2016 - 19:23

Hocu,pitacu nekog. Cak poznajem jednog momka koji je pre par meseci na istom sajtu uzeo preko ogroman iznos, a lik je iz Srbije.
A sta mi je jos zanimljivo u celoj ovoj prici vezano za online kockanje je sledeca stvar: Ako je vec zakonom zabranjeno online kockanje, zasto na jednoj nasoj sportskoj televiziji (SK) reklamiraju bas taj sajt za poker :D

Sve u svemu hvala vam. Ako neko ima jos korisnih informacija,neka napise


  • 0

#51 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 03 January 2016 - 19:36

Mnogo stvari u ovoj zemlji nije logicno, tako da se ja ne bih zamarao tim stvarima na tvom mestu :)


  • 0

#52 ust

ust
  • Members
  • 9 posts

Posted 03 January 2016 - 20:09

Ovo sam pronasao na jednom forumu vezano za porez i za sajt na kome igram. Ali poruka je iz 2010 god. Ne znam sad koliko to utice na sve ovo:

"Raspitao sam se malo u vezi poreza, da razjasnim. Porez se placa ako vam ukupan priliv iz inistranstva na godisnjem nivou predje 1.500.000 dinara(15.000 EUR), ali se ne placa 20% na 15.000€ nego na sve preko.
Primer: ako vam je ukupan priliv iz inistranstva u prosloj godini bio 1.800.000 dinara, placate porez od 20% na 300.000 din = 60.000.
Kod nas je 20%, a svuda u EU 10%, to bi trebali uskoro da promene, nadam se da hoce, ali i ovako je OK."


  • 0

#53 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 03 January 2016 - 21:42

Da se odmah ogradim: ne poznajem propise u EU.

Ali, u USA za otvaranje racuna treba samo novac. Vec kad sam prvi put dosao, u posetu, otvorio sam racun u banci jer nisam hteo da nosim gotove pare u dzepu nego da placam cekovima. Nisam imao nikakvih problema, mada nisam imao dozvolu boravka, pa cak ni stalnu adresu. Banku je zanimalo samo na koju adresu da salju papire, a ne da li sam ja tamo prijavljen - pa sam dao adresu rodjaka kojeg sam posecivao.

 

 

Ovde kod mene traze ID - znaci moras da imas neki vid identifikacije. Ali ih stvarno ne interesuje da li imas dozvolu boravka.


  • 0

#54 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 03 January 2016 - 22:07

Da li se poker smatra igrom na srecu ili igrom na znanje? Mozda Ust nije prekrsio zakon time sto je igrao poker. I u Americi su "fentazi sportovi" bili tretirani kao igre na znanje dok se nije drzava Njujork okrenula protiv dva sajta i optuzila ih da su igre na srecu i kockanje.


  • 0

#55 ust

ust
  • Members
  • 9 posts

Posted 03 January 2016 - 22:48

Sve je to kocka. Oni to napisu igra na srecu da bi bilo kulturnije :D  Ali pored pokera,igrao sam i rulet na williamhillu i povlacio sam pare na karticu, par stotina eur i nisam imao nikakvih problema, kao ni sa uplatom, a uplacivao sam oko 300-400e par puta.


  • 0

#56 ust

ust
  • Members
  • 9 posts

Posted 03 January 2016 - 22:52

Inace igram poker na poker starsu, kog reklamiraju na sport klubu,tako da ne znam sta da mislim. Citao sam  (novije poruke), da igraci iz Srbije uplacuju i podizu novac pomocu kartice. Najcesce koriste intezine kartice. E sad,ima ljudi koji koriste Skrill i pomocu toga zaobilaze banke u sirokom luku,tako da nemaju veze sa bankama. Jedina "mana" je sto moras da podignes kes na automatu sa Skrill-ovom karticom,a limit je 30 hiljada din dnevno. Mada kad pogledas,nije ni to nekakav problem. Bitno je da zaobidjes banke :D


  • 0

#57 Stefan88

Stefan88
  • Members
  • 3 posts

Posted 29 June 2016 - 11:16

Da li placam porez u Srbiji ako mi cerka iz inostranstva salje novac preko Western Uniona? Manje kolicine svakako, ali recimo do 1000e npr.

 

Da li je to onaj neki porez na "poklon" koji je oko 1,5 za drugi nasledni red, ili je to taj porez od 20 % koji pominjete, ili nema poreza uopste?


Edited by Stefan88, 29 June 2016 - 11:18.

  • 0

#58 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 29 June 2016 - 14:10

Koliko ja znam nema nikakvog poreza ali ima provizija koju placa posiljalac.

Ali, za svaki slucaj, bolje je da ih direktno kontaktiras I pitas: http://www.transfern...rs/kontakt.html


  • 0

#59 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 29 June 2016 - 20:41

Nema nikakvog poreza na novcane posiljke iz inostranstva, licno sam vise puta slao novac u Srbiju, primalac nikada nije platio, samo je podizao naveden iznos... Jedino onaj koji salje treba da naglasi da zeli da primalac podigne novac u evrima, a ne u lokalnoj valuti (dinarima)...


  • 0

#60 Stefan88

Stefan88
  • Members
  • 3 posts

Posted 29 June 2016 - 20:54

Hvala na odgovorima. Znam ja da nikada primalac nije platio nista, jer niko od njega ni ne trazi kada podize novac, medjutim mene interesuje da li postoji neki zakon po kome je primalac u obavezi da prijavi to i plati porez na to sto mu je pristiglo? Postoji neki porez na poklon npr, koji ako poklonis npr roditelju auto, treba da se plati 1,5% porez, jer je roditelj u drugom naslednom redu, po pravu. Da li to mora npr i kod ovoga? Jer isti je princip sustinski, samo sto mu poklanja neko iz inostranstva.

 

Na ovo mislim

http://poreskivodic....aslede-i-poklon


Edited by Stefan88, 29 June 2016 - 20:55.

  • 0