Jump to content


Photo
- - - - -

Amerika vs Evropa - Za i protiv


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
507 replies to this topic

#451 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 August 2015 - 16:51


Svest i odgovornost mladog coveka da moze nesto da mu se dogodi.

 

Znam da ne razumes ni ovo, opusteno.

 

Hmm u tim godinama sam imala dete i desetine zaposlenih za koje sam bila odgovorna. 

Da odgovornost mladog coveka je relativna.

 

Get over it, Angie, nisi ni znala o cemu diskutujes.

 

 

Ma ja jos uvek ne znam kako zemlja moze da bude zastarela a ti nam nesto slabo objasnjavas.

 

Ima ljudi kojima se ne svidja viktorijanski stil kuca? Pa ima i onih kojima se ne svija kolonijalni, spanski, contemporary .... sto ljudi sto ukusa. To i dalje tu arhitekturu ne cini zastarelom, vec samo posmatraca koji to tako ocenjuje - priglupim. 



#452 nikola_91

nikola_91
  • Banned
  • 21 posts

Posted 25 August 2015 - 07:24

Hmm u tim godinama sam imala dete i desetine zaposlenih za koje sam bila odgovorna.

Da odgovornost mladog coveka je relativna.

 

Trol i lol.

 

Nije relativna.

 

Ako neko odbije zdravstveno osiguranje i sebi ciljano onemogucava zdravstvenu zastitu, moze da bude ili ekstremno glup ili ekstremno lud. To je neodgovornost Angelia, kojom si se greskom povukla u nedostatku argumenata.

 

 a dobar deo njih nece skoro ni pozeleti da ima osiguranje posto su u uzrastu od 25-35 godina

 

I nece pozeleti konzumaciju prezervativa, posto su uzrastu 25-35 godina. Ta fora.

 

Ne bih se na tvom mestu hvalio da imam decu.

 

Ima ljudi kojima se ne svidja viktorijanski stil kuca? Pa ima i onih kojima se ne svija kolonijalni, spanski, contemporary .... sto ljudi sto ukusa. To i dalje tu arhitekturu ne cini zastarelom, vec samo posmatraca koji to tako ocenjuje - priglupim. 

 
Ovo je redak primerak osobe koja ne ume da razlikuje kada ljudi govore o stilu i u kakvom stanju se taj stil nalazi.
 
Ako ni ovako uprosceno nisi razumela, onda ova "priglupost" o kojoj govoris moze komotno bez prefiksa "pri", a u ogledalu, cim stanes kod prvog.


Edited by nikola_91, 25 August 2015 - 07:46.


#453 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 25 August 2015 - 08:40

Trol i lol.

 

Nije relativna.

 

Ako neko odbije zdravstveno osiguranje i sebi ciljano onemogucava zdravstvenu zastitu, moze da bude ili ekstremno glup ili ekstremno lud. To je neodgovornost Angelia, kojom si se greskom povukla u nedostatku argumenata.

 

I nece pozeleti konzumaciju prezervativa, posto su uzrastu 25-35 godina. Ta fora.

 

Ne bih se na tvom mestu hvalio da imam decu.

Oooo i ti si student medicine? Nisi znao da se kondomi ne kupuju preko medicinskog osiguranja?  :lol+:

To sto ti smatras za neodgovornost - ljudi u USA smatraju za svoje pravo, inace se ne bi digla tolika buka oko Obamacare. 

 

 

 

 
Ovo je redak primerak osobe koja ne ume da razlikuje kada ljudi govore o stilu i u kakvom stanju se taj stil nalazi.
 
Ako ni ovako uprosceno nisi razumela, onda ova "priglupost" o kojoj govoris moze komotno bez prefiksa "pri", a u ogledalu, cim stanes kod prvog.

Nisi ti nesto proveo vreme u USA, posto ja to tvoje stanje nigde ne vidim a zivim godinama u USA. Osim ako nisi isao u geto ili kod nekih redneka. 

Znas problem je u tome da to sto ti pricas se ovde kaznjava tako da mogu samo da ti dam kredit da se radi o neznanju. 

 

Nazalost u kombinaciji sa arogancijom koju pokazujes to nece dobro da se zavrsi. Ne moze da se obrazuje na forumima. Nego nikako da objasnis kako je to zemlja zastarela? Jel' joj prosao rok?



#454 nikola_91

nikola_91
  • Banned
  • 21 posts

Posted 25 August 2015 - 09:20

Oooo i ti si student medicine? Nisi znao da se kondomi ne kupuju preko medicinskog osiguranja?

 
Gde sam napisao da se kupuje preko osiguranja, molicu citat?
 
Izgleda osim problema sa shvatanjem reci istorija i zastarelost, imas ozbiljnih kognitivnih problema.
 
Dakle, ukoliko nisi razumela, a naravno da nisi, istom logikom - ako mlad covek odbije zdravstveno osiguranje, moze komotno da odbije i prezervative, osiguranje za kucu, zivotno osiguranje, moze mortus pijan da vozi, itd, itd. Jer je odgovornost "relativna" jelte.

 

Ni jednu jedinu stvar nisi shvatila iz prve, postajes ozbiljan trol.


Ovo ulicarsko "oooo" par spratova ispod.

 

To sto ti smatras za neodgovornost - ljudi u USA smatraju za svoje pravo, inace se ne bi digla tolika buka oko Obamacare.

 

To govori koliko je neko lud i neobrazovan, a ne odgovoran. Drustvo koje na ove pojave gleda normalno je stvar dubioze i zaostalosti, ne prava.
 

crimeFig6.png

 

Glede ''prava'', ono detaljnije izgleda ovako u praksi:

 

EST-pregnancy-graph.jpg

 

EST-netherlands-birth-graph.jpg

EST-birth-graph.jpg

 

U globalu (target 15-19), u odnosu na EU, nivo Bugarske i Rumunije.

 

Teen_birth_rates_internationally,_per_10

^ U odnosu na germanski deo Evrope, zemlje Beneluksa i Nordijske zemlje, SAD izgledaju kao zemlja treceg sveta.

 

Nisi ti nesto proveo vreme u USA, posto ja to tvoje stanje nigde ne vidim a zivim godinama u USA. Osim ako nisi isao u geto ili kod nekih redneka.

 
Svake godine, 9 meseci u SAD.
 
Velika vecina Amerike i jeste geto u odnosu na Zapadnu Evropu, verovatno zato ne vidis.
 
 

to nece dobro da se zavrsi.

 
Uljudi se, ne glumi derle, lepo sam ti rekao vec.
 
 

Nego nikako da objasnis kako je to zemlja zastarela? Jel' joj prosao rok?

 
Vidis da sam ipak fino objasnio. Bilo je potrebno samo da se potrudiš.
 
Molim prevode za reci aging, falling apart, outdated, third world, mid-20th century: http://knowledge.wha...d-who-will-pay/
http://www.cbsnews.c...infrastructure/
http://economix.blog...f=business&_r=0
http://www.governing...hird-world.html
http://www.rollingst...ountry-20140305
http://www.salon.com...ountry_partner/
 
itd., itd.

 

Dakle, nismo samo mi u pitanju, svi ideoloski neostrasceni je tako dozivljavaju. Naravno, osim tebe, ali tebe vise ne uzimam kao merodavni uzorak. Barem ne za ovakvu diskusiju.

 

1010.jpg

 

Radi digresije, u SAD se koriste oni iz Reganovog doba: http://www.trulia.com

 

Decko koji je trazio neutralno misljenje (001.), neka potrazi grad po zelji unutar SAD, pa neka ide po listi stanova ili kuca, kako za prodaju, tako za rentu, pa neka razgleda i uporedjuje za pocetak kako vecina zivi "iznutra".

 

 

 

 

2020.jpg
 

 

Ne znam dokle da idemo vise, u svemu je iza Evrope.

 

 

Ne moze da se obrazuje na forumima... Jel' joj prosao rok?

 

Pise se je l', odvojeno.

 

Vidis da moze.

 

kombinaciji sa arogancijom koju pokazujes

 
Bezveze se trudis sa ad hominemom, ne ide ti cak ni to.
 
P.S. Casovi logike pod hitno. I ugradni vodokotlic.


Edited by nikola_91, 25 August 2015 - 12:09.


#455 001

001
  • Members
  • 14 posts

Posted 25 August 2015 - 14:26

Aha, eto i tu pisu o banderama  :D, nisu ovi sto su mi pricali jedini. Samo sto to izgleda zavisi od okruga ili cak i dela grada, ne vazi za celu drzavu. Mostovi su izgleda stvarno problem, njih i aerodrome najvise kritikuju, pa onda vozove/metro (koji mene npr. uopste ne zanimaju). Putevi izgleda nisu toliko kriticni, kako gde. Ovo sa enterijerom kuca (kuhinje, kupatila) mi je smesno, to je bar lako promeniti (mada ne kapiram sta se radi s onim vodokotlicem ugradjenim u zid kad procuri, jel' moze nekako da se popravi bez razbijanja plocica/zida; ako ne, onda je to debilizam2).

Sto se tice broja zatvorenika, uvek me je zanimalo da li su Ameri previse strogi pa osudjuju za svakakve gluposti (pa tako imaju previse zatvorenika) ili su Evropljani previse "mekani" (pa imaju premalo, kao npr. u Srbiji)?


Edited by 001, 25 August 2015 - 14:30.


#456 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 26 August 2015 - 22:45

Student medicine (koje kostaju 200 hiljada dolara), koji se nervira sto nema medinckog osiguranja (a studira medicinu  :rotflmao:) , koji ima vremena i para da obidje  pola Amerike, a visi po srpskim forumima gde pisu kamiondzije... :lol+:   Kako ste se primili na trola, ko baba na saucesce.



#457 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 26 August 2015 - 22:46

 

Sto se tice broja zatvorenika, uvek me je zanimalo da li su Ameri previse strogi pa osudjuju za svakakve gluposti (pa tako imaju previse zatvorenika) ili su Evropljani previse "mekani" (pa imaju premalo, kao npr. u Srbiji)?

War on drugs. Drakonske kazne za posedovanje droge ako te uhvate drugi ili treci put.



#458 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 August 2015 - 04:38

 
Gde sam napisao da se kupuje preko osiguranja, molicu citat?
 
Izgleda osim problema sa shvatanjem reci istorija i zastarelost, imas ozbiljnih kognitivnih problema.
 
Dakle, ukoliko nisi razumela, a naravno da nisi, istom logikom - ako mlad covek odbije zdravstveno osiguranje, moze komotno da odbije i prezervative, osiguranje za kucu, zivotno osiguranje, moze mortus pijan da vozi, itd, itd. Jer je odgovornost "relativna" jelte.

 

Ni jednu jedinu stvar nisi shvatila iz prve, postajes ozbiljan trol.


Ovo ulicarsko "oooo" par spratova ispod.

Pa sto si pominjao kondme onda? Onako usput? osiguranje za kucu moze da odbije ako nece hipoteku, ako hoce hipoteku banka ce da zahteva osiguranje. Mortus moze da vozi ako ga zakon ne uhvati.

 

Nisi ti najbolje skontao US 

 

 

To govori koliko je neko lud i neobrazovan, a ne odgovoran. Drustvo koje na ove pojave gleda normalno je stvar dubioze i zaostalosti, ne prava.
 

 

Pa mozes ti da smatras da je neodgovorno birati svoju vlast kad mozda ima "pametnijih" da ti kazu kako da zivis.

 

 

 
Velika vecina Amerike i jeste geto u odnosu na Zapadnu Evropu, verovatno zato ne vidis.
 
 

Potpuno si me ubedio da si autoritet za odredjivanje sta je geto  :lol+:

 
Uljudi se, ne glumi derle, lepo sam ti rekao vec.
 

:rotflmao:

Pa ti cak ne znas ni sta je moderan stil u dizajnu, daj barem nauci engleski, pa nauci sta je modern, contemporary, traditional etc stilovi

 

Student medicine (koje kostaju 200 hiljada dolara), koji se nervira sto nema medinckog osiguranja (a studira medicinu  :rotflmao:) , koji ima vremena i para da obidje  pola Amerike, a visi po srpskim forumima gde pisu kamiondzije... :lol+:   Kako ste se primili na trola, ko baba na saucesce.

Ozbiljno mislis da se neko primio na ovo? Stvarno je nekog ubedio ovim screen shotovima. Samo odavno nismo imali grtalice i bojlere na banderama pa je zabavan.



#459 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 27 August 2015 - 05:04

Bio je ovde i jedan 4umas iz Japana, koji je kacio klozetske solje, kao vrhnunac tehnologije. :)



#460 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 August 2015 - 06:11

Bio je ovde i jedan 4umas iz Japana, koji je kacio klozetske solje, kao vrhnunac tehnologije. :)

Pa ovde ispade da su ugradni elementi najnaprednija tehnologija - a ne izbor. Ti ces razzumeti o cemu pricam, dok student nece, ovde u USA je najbolja opcija shaker cabinets, a ne evropska Ikea. Lepo izgledaju one kuhinje iz Ikea-a ali sto su problematicne za ugradnju....i sto se raspadaju nakon par godina.

 

001 pomenu, malo je nezgodno kad ti procuri vodokotlic a moras da obijas ceo zid



#461 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 27 August 2015 - 06:14

Ta US sve radi zbog prakticnosti. :( Stvarno zaostalo.



#462 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 August 2015 - 06:20

Ta US sve radi zbog prakticnosti. :( Stvarno zaostalo.

Ma zaostala USA - ima HVAC, trebali su moderno kao u Evropi da ubace bubnjare a za AC da otvore prozor  :lol+:



#463 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 27 August 2015 - 07:50

Prvo- sto se tice broja zatvorenika: to samo ide u prilog Americi jer znaci da se tamo postuje zakon.

Drugo, oko modernizacije: ko je no1 u oblasti finansija? Jos uvek Nju Jork i Wall Street , a Chikago

sto se tice "futures market".

Eto, Kinezi su puno obecavali pa ovih dana ipak beleze veliki pad na berzama.

Trece, sve savremene tehnologije poticu uglavnom iz USA . Recimo, koje su zemlje , pored USA,

izbacile na trziste nesto znacajno u oblasti hi-tech industrije u zadnjih 20-30 godina?



#464 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 August 2015 - 08:45

Prvo- sto se tice broja zatvorenika: to samo ide u prilog Americi jer znaci da se tamo postuje zakon.

 

:rotflmao: Sine, stvarno si mi nedostajao nedelju dana, niko se ne provaljuje kao ti. Analogno tome, u Norveskoj se nikako ne postuje zakon posto ima neuporedivo manje zatvorenika.



#465 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 27 August 2015 - 09:28

Cega je onda indikator veliki broj zatvorenika u Americi? Sta to  tebi znaci ? Osim cinjenice da je americka policija vrlo efikasna.

Uporedjujes Norvesku i Ameriku ... babe i zabe.


Edited by darth bane, 27 August 2015 - 09:28.