Jump to content


Photo
- - - - -

Eurostan - ne potpisujte ugovor da bi gledali stan


  • Please log in to reply
809 replies to this topic

#76 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 15 December 2013 - 16:32

Eurostan na sajtu ima 157 strana oglasa sa po 20 oglasa po strani, to je 3140 oglasa. Da li imate potpisano 3140 ugovora sa prodavcima? 

 

Da je tako, ja bih na vasem mesto rekao - super, sada samo da dodju kupci, jer nama ne gine 3140 prodaja i 2% od prodavca na svakoj..

 

Ali ne, Eurostan trazi da kupac potpise pre nego sto vidi nekretninu.. Zasto? Da li je mozda moguce da Eurostan nema 3140 ugovora sa prodavcima, vec taj teret prebacuje na kupca da bi ispunili zakonsku obavezu.


  • 3

#77 Veliki Tata

Veliki Tata
  • Members
  • 22 posts

Posted 15 December 2013 - 16:34

Pa cemu onda sluzi oglasavanje?

 

kakvo ti je to pitanje?

 

oglašavam se i nudim uslugu posredovanja između kupca i prodavca

 

kao i jedan mali deo firmi na ovoj planeti

 

ako želiš uslugu plati...

 

ako ne opet lepo nećeš me ni pozvati.

 

ako nađeš prodavca sam pobedio si.


Edited by Veliki Tata, 15 December 2013 - 16:34.

  • 0

#78 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 15 December 2013 - 16:36

ne kapiraš opet

 

stvarno si spor

 

pa rečeno ti je da moraš da potpišeš ako želiš da gledaš

 

ako ne želiš da gledaš ne moraš da potpišeš.

 

Gde to pise u zakonu? Da moram da potpisem nesto da bih gledao?


Edited by alexnikolic na kvadrat, 15 December 2013 - 16:36.

  • 0

#79 Veliki Tata

Veliki Tata
  • Members
  • 22 posts

Posted 15 December 2013 - 16:36

Eurostan na sajtu ima 157 strana oglasa sa po 20 oglasa po strani, to je 3140 oglasa. Da li imate potpisano 3140 ugovora sa prodavcima? 

 

Da je tako, ja bih na vasem mesto rekao - super, sada samo da dodju kupci, jer nama ne gine 3140 prodaja i 2% od prodavca na svakoj..

 

Ali ne, Eurostan trazi da kupac potpise pre nego sto vidi nekretninu.. Zasto? Da li je mozda moguce da Eurostan nema 3140 ugovora sa prodavcima, vec taj teret prebacuje na kupca da bi ispunili zakonsku obavezu.

 

pa pošto si već toliko načita možda možeš i da pronađeš kada je zakon stupio na snagu...

 

nema agencije koja može da ima sve ugovore potpisane

 

a ja nemam nikakve veze sa Eurostanom.


  • 0

#80 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 15 December 2013 - 16:37

kakvo ti je to pitanje?

 

oglašavam se i nudim uslugu posredovanja između kupca i prodavca

 

Ne nudis ti nikakvu uslugu, oglasen je stan koji ja zelim da kupim od prodavca a ti radis te poslove umesto njega i on te za to placa.


  • 3

#81 sasha16

sasha16
  • Members
  • 45 posts

Posted 15 December 2013 - 16:38

A ovde se ne radi o to tome zasto mi zovemo agenciju. Ja ne zovem agenciju nego se javljam na oglas za nekretninu. Tu nekretninu poseduje prodavac i on je prodaje. Vama je samo platio da to radite umesto njega. Ovo sto sada govorite je direktno krsenje Ugovora sa prodavcem, ako ga uopste imate.

I naravno da ce jedno vreme biti lova u mutnom, ali kada sami prodavci saznaju da vi zapravo njih ne zastupate, nego im cisto onako zelite uzeti novac onda cete biti u problemu - gasenje agencije. Vreme je sada na strani kupaca, pa videcemo sta ce biti.

 

Ovde je otprilike sustina.

Ja kao kupac zovem broj iz oglasa, da hocu da iznajmim agenciju, isao bih u agenciju. Uglavnom i ne pogledam ko je potpisan uz oglaseni broj. Nema tu zamene teza. Ako bas hocete, tu posreduje sajt za oglasavanje i oni imaju mehanizam da naplate uslugu i oglasavanja i pregledanja oglasa.

Jos uvek cekam da pogledam stan, a da osoba koja mi ga pokazuje nije pokusala na neki nacin da me prevari.

U najboljem slucaju to je nepravilno oglasavanje (nisam vam rekla da stan nije u zgradi, a direktno pitana telefonom). Ali tu ulaze i sve moguce sitne netacnosti koje mogu da vam oduzmu vreme da gledate stan koji inace ne biste.

Tu je i problem oglasavanja tudjih stanova sto ima za cilj da se javite njima, a oni vas lazu da ne mogu da pronadju tog gazdu i nude druge stanove.

Zatim tu je prikrivanje vaznih cinjenica. Jedno je kada se precuti neka eventualna mana stana (pa je moje da je otkrijem), a drugo je kada se krije da nije uknjizen (pa se vlasnik slucajno ispali na licu mesta i kaze agentu ispred mene, znate predao sam ono sto ste rekli u katastru...). Covek me laze o papirima za stan, a naplacuje mi proveru i garantuje ispravnost tih papira. Ne moze.

Zatim tu je ozbiljno vredjanje inteligencije: Gospodine potpisite da smo gledali ovaj stan (a podmece papir o obavezivanju na posrednistvo sa njima). Cak i kada se kaze otvoreno sta rade, arogancija prema kupcu se bitno ne smanjuje.

Ipak najvise smeta stav tih ljudi o novcu kupca i slobodno raspolaganje njime. Znate vi date 6000e (a tu isplanirana i kapara da prodavac kupi drugi stan) i mi vas zovemo za n meseci kada upotrebimo vas novac da mozete da kupite ovaj stan, Ili prvo pitanje koliko imate novca, aha pa s tim mozemo ????!!!!! Ja upravljam svojim novcem i tacka.

 

Kada su stanodavci mogli da shvate da ako mi ne daju ono sto trazim (a pripada mi po normalnim standardima) ja se selim i oni gube 300e samo ako tog meseca ponovo ne izdaju stan, moci ce i agenti da promene odnos prema onome ko im u stvarnosti donosi promet.

Posle par iskustava sa "agentima" na terenu, svako normalan pocinje da trazi nacin da ih obidje i to je cinjenica. Zapravo bi agenti trebalo da se bore za punu primenu i poboljsavanje zakona, jer danas za kupca oni predstavljaju u stvari prepreku za kontakt sa prodavcem. Stanovi su oglaseni na raznim sajtovima, svakako se angazuju zadvokati, stvarno cime se bave agencije?


  • 4

#82 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 15 December 2013 - 16:38

pa pošto si već toliko načita možda možeš i da pronađeš kada je zakon stupio na snagu...

 

nema agencije koja može da ima sve ugovore potpisane

 

a ja nemam nikakve veze sa Eurostanom.

 

Dakle, oni su u prekrsaju jer oglasavaju nesto za sta nemaju ugovor? Pa to mi reci, batice. 


  • 3

#83 Veliki Tata

Veliki Tata
  • Members
  • 22 posts

Posted 15 December 2013 - 16:38

Gde to pise u zakonu? Da moram da potpisem nesto da bih gledao?

 

nigde

 

ali piše da ako hoćemo da ti naplatimo proviziju moraš da potpišeš

 

kako nećemo da te vodimo besplatno moraš prvo da potpišeš.


  • 0

#84 Veliki Tata

Veliki Tata
  • Members
  • 22 posts

Posted 15 December 2013 - 16:40

Ne nudis ti nikakvu uslugu, oglasen je stan koji ja zelim da kupim od prodavca a ti radis te poslove umesto njega i on te za to placa.

 

pa ne moraš da ga gledaš.

 

uđi u tu ulicu i kreni od stana do stana i verovatno ćeš ga naći

 

opet ti ponavljam nisam ja zvao tebe nego ti mene.


  • 0

#85 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 15 December 2013 - 16:40

nigde

 

ali piše da ako hoćemo da ti naplatimo proviziju moraš da potpišeš

 

kako nećemo da te vodimo besplatno moraš prvo da potpišeš.

 

Iz koje si agencije? Da dodam i nju u ovu temu posto vi takodje zloupotrebljavate zakon kao Eurostan.. Slusaj ti to - nece da mi pokazuje stan besplatno.. 


  • 1

#86 Veliki Tata

Veliki Tata
  • Members
  • 22 posts

Posted 15 December 2013 - 16:42

Dakle, oni su u prekrsaju jer oglasavaju nesto za sta nemaju ugovor? Pa to mi reci, batice. 

 

naravno da ne

 

svaki zakon ima vreme koje je pretpostavljeno da se oni na koje se zakon odnosi prilagode novom sistemu poslovanja.



Iz koje si agencije? Da dodam i nju u ovu temu posto vi takodje zloupotrebljavate zakon kao Eurostan.. Slusaj ti to - nece da mi pokazuje stan besplatno.. 

 

iz Alke


  • 0

#87 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 15 December 2013 - 16:42

naravno da ne

 

svaki zakon ima vreme koje je pretpostavljeno da se oni na koje se zakon odnosi prilagode novom sistemu poslovanja.

 

Pa znaci onda nemate ugovore, a oglasavate i jos hocete da vam platim za gledanje? 


  • 0

#88 Veliki Tata

Veliki Tata
  • Members
  • 22 posts

Posted 15 December 2013 - 16:44

Pa znaci onda nemate ugovore, a oglasavate i jos hocete da vam platim za gledanje? 

 

ne, ko te tera da platiš?

 

pa idi preko Alke kod njih je svi 40 stanova sa 0% provizijom za kupca

 

samo izaberi jedan od njih


  • 0

#89 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 15 December 2013 - 16:45

iz Alke

 

Ok, znaci i Alka trazi da se potpisuje za gledanje? Pozvacu u ponedeljak da proverim - ako je istina, ide i Alka u ovu temu kao naslov. 



ne, ko te tera da platiš?

 

pa idi preko Alke kod njih je svi 40 stanova sa 0% provizijom za kupca

 

samo izaberi jedan od njih

 

Malopre si rekao da si ti iz Alke, a sada kazes "idi preko njih".. Em lazes, em lose lazes. 


  • 3

#90 Veliki Tata

Veliki Tata
  • Members
  • 22 posts

Posted 15 December 2013 - 16:47

ne nego je onaj ko citira Alexandru Kon iz Alke.


  • 0