Jump to content


Photo
* * * - - 2 votes

Sirija - Pripreme za novi svetski rat?


  • Please log in to reply
5902 replies to this topic

#5716 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 26 June 2017 - 12:33

:rotflmao:

 

Naravno, pokret nesvrstanosti bi nakon toga sigurno trijumfovao nad svim tim galaktickim nemanima!  :ajme:

Haha joj Schrodi Schrodi kad god vam se dirne Amerika kao da vas prstom u oko bocnu.. i non stop potežete neku konotaciju povezanu sa ili bišvom Ex Yu ili sadašnjom Srbijom ili sVrbijom :kece:  Ako se ne varam ta nesvrstanost bi trebala da bude poveznica sa bivšom Titovom Jugoslavijom? :D

 

Pazi nemam ja ništa protiv Amerike kao zemlje. Smatram da iako taj zapadni sistem ima mana naravno, ako neko želi normalnu zemlju, civilizovanu pre svega više treba da teži da bude kao oni nego Rusija, istok, Emirati i ko sve ne. Kod nas je to malo teže jer iako verujem da narod želi da bude i živi u normalnoj zemlji mora se reći da je i malo priglup za neke stvari pa se konstantnim medijskim bombardovanjima raznih gluposti ceo taj proces usporava. Smešno je recimo što je kao zemlja i vlast opredeljena za ulazak u EU a niko od medija nije krenuo da približava tu EU na kvalitetan način narodu ovde. A to je potrebo jer kao što sam rekao zaista smatram da je dobar deo stanovništa Srbije malo i priglup i umoran od svih prošlodecenijskih gluposti.. ne može ništa preko noći. Ja nemam ništa protiv zapadne kulture i sveta i pre bih voleo da budemo kao oni i da težimo ka tome nego bilo koja druga opcija.

 

Ali nemoj ni da protežete neku priču kao je US naivna i da sve rade zbog interesa da bude mira i sreće u svetu. To je pomalo naivno čak i za srednjoškolce. Nijedna strana ovde nije naivna i ne mešaju se sigurno radi nekih viših plemenitih ciljeva. Prepucavaju se preko drugih i to traje verovatno još od Drugog svetskog rata. 

 

Što se tiče rata ako ga negde bude biće između Koreje i Amerike a ne Rusije. Niko tu nije bez mozga toliko da želi da ratuje jedan protiv drugog, mogu da se provociraju do mile volje ali nekog i najmanjeg direktnog incidenta teško da će doći, ja čak mislim da nema šanse da dođe i ako i ne treba naravno. Ali ovo oko Koreje već može da eskalira u ozbiljniji sukob jer onaj ludak neće prestati da štancuje oružje i rakete i Amerika će jednog trenutka morati da preventivno deluje ovog puta zaista da bi zaštitila sebe jer joj od ovih preti direktan sukob.

 

Tako da ako treba da se bira neka strana od te dve i ja biram ovu zapadnu, ali to da su oni ono za šta se pretstavljaju tj. da im je cilj širiti tu demokratiju i biti mira u svetu je previše naivno. Mir u svetu? Prvo od takvog stanja 'leba (čitaj para) nema a drugo dosadno je kad je tako :D  


  • 0

#5717 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 26 June 2017 - 13:29

Haha joj Schrodi Schrodi kad god vam se dirne Amerika kao da vas prstom u oko bocnu.. i non stop potežete neku konotaciju povezanu sa ili bišvom Ex Yu ili sadašnjom Srbijom ili sVrbijom :kece:  Ako se ne varam ta nesvrstanost bi trebala da bude poveznica sa bivšom Titovom Jugoslavijom? :D

 

Pazi nemam ja ništa protiv Amerike kao zemlje. Smatram da iako taj zapadni sistem ima mana naravno, ako neko želi normalnu zemlju, civilizovanu pre svega više treba da teži da bude kao oni nego Rusija, istok, Emirati i ko sve ne. Kod nas je to malo teže jer iako verujem da narod želi da bude i živi u normalnoj zemlji mora se reći da je i malo priglup za neke stvari pa se konstantnim medijskim bombardovanjima raznih gluposti ceo taj proces usporava. Smešno je recimo što je kao zemlja i vlast opredeljena za ulazak u EU a niko od medija nije krenuo da približava tu EU na kvalitetan način narodu ovde. A to je potrebo jer kao što sam rekao zaista smatram da je dobar deo stanovništa Srbije malo i priglup i umoran od svih prošlodecenijskih gluposti.. ne može ništa preko noći. Ja nemam ništa protiv zapadne kulture i sveta i pre bih voleo da budemo kao oni i da težimo ka tome nego bilo koja druga opcija.

 

Ali nemoj ni da protežete neku priču kao je US naivna i da sve rade zbog interesa da bude mira i sreće u svetu. To je pomalo naivno čak i za srednjoškolce. Nijedna strana ovde nije naivna i ne mešaju se sigurno radi nekih viših plemenitih ciljeva. Prepucavaju se preko drugih i to traje verovatno još od Drugog svetskog rata. 

 

Što se tiče rata ako ga negde bude biće između Koreje i Amerike a ne Rusije. Niko tu nije bez mozga toliko da želi da ratuje jedan protiv drugog, mogu da se provociraju do mile volje ali nekog i najmanjeg direktnog incidenta teško da će doći, ja čak mislim da nema šanse da dođe i ako i ne treba naravno. Ali ovo oko Koreje već može da eskalira u ozbiljniji sukob jer onaj ludak neće prestati da štancuje oružje i rakete i Amerika će jednog trenutka morati da preventivno deluje ovog puta zaista da bi zaštitila sebe jer joj od ovih preti direktan sukob.

 

Tako da ako treba da se bira neka strana od te dve i ja biram ovu zapadnu, ali to da su oni ono za šta se pretstavljaju tj. da im je cilj širiti tu demokratiju i biti mira u svetu je previše naivno. Mir u svetu? Prvo od takvog stanja 'leba (čitaj para) nema a drugo dosadno je kad je tako :D  

 

Uf jesi ga istrolao ovim dubokoumnim opservacijama ŠBBKBB i predviđanjima budućnosti, te slabo prikrivenim antiamerikanizmom.

 

No, kad si već spomenuo tu malignu izraslinu zvanu pokret nesvrstanih (tj transmisiju SSSR-a, a potom i Rusije), treba se samo podsjetiti na živopisnu galeriju likova koji su bili, ili jesu gensekovi 'Pokreta nesvrstanih'.

Evo samo nekih od 'državnika', tih stupova na kojima počiva čovječanstvo:

 

Fidel (2x) + braco Raúl

Robert Mugabe

Mahmoud Ahmadinejad

Thabo Mbeki

Stipe Mesić

Bora Jović

Dobrica Ćosić :ajme:

sadašnji - Nicolás Maduro

 

+ još sva sila mutljavine i klateža koje je zdušno ispomagala eseserija, a danas privatno carstvo kremaljskog samodršca.

 

I prije 40 godina sam se stidio da moja (ondašnja) zemlja spada u takvo musavo društvo.


  • 2

#5718 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 June 2017 - 13:38

Haha joj Schrodi Schrodi kad god vam se dirne Amerika kao da vas prstom u oko bocnu.. i non stop potežete neku konotaciju povezanu sa ili bišvom Ex Yu ili sadašnjom Srbijom ili sVrbijom :kece:  Ako se ne varam ta nesvrstanost bi trebala da bude poveznica sa bivšom Titovom Jugoslavijom? :D

 

Pazi nemam ja ništa protiv Amerike kao zemlje. Smatram da iako taj zapadni sistem ima mana naravno, ako neko želi normalnu zemlju, civilizovanu pre svega više treba da teži da bude kao oni nego Rusija, istok, Emirati i ko sve ne. Kod nas je to malo teže jer iako verujem da narod želi da bude i živi u normalnoj zemlji mora se reći da je i malo priglup za neke stvari pa se konstantnim medijskim bombardovanjima raznih gluposti ceo taj proces usporava. Smešno je recimo što je kao zemlja i vlast opredeljena za ulazak u EU a niko od medija nije krenuo da približava tu EU na kvalitetan način narodu ovde. A to je potrebo jer kao što sam rekao zaista smatram da je dobar deo stanovništa Srbije malo i priglup i umoran od svih prošlodecenijskih gluposti.. ne može ništa preko noći. Ja nemam ništa protiv zapadne kulture i sveta i pre bih voleo da budemo kao oni i da težimo ka tome nego bilo koja druga opcija.

 

Ali nemoj ni da protežete neku priču kao je US naivna i da sve rade zbog interesa da bude mira i sreće u svetu. To je pomalo naivno čak i za srednjoškolce. Nijedna strana ovde nije naivna i ne mešaju se sigurno radi nekih viših plemenitih ciljeva. Prepucavaju se preko drugih i to traje verovatno još od Drugog svetskog rata. 

 

Što se tiče rata ako ga negde bude biće između Koreje i Amerike a ne Rusije. Niko tu nije bez mozga toliko da želi da ratuje jedan protiv drugog, mogu da se provociraju do mile volje ali nekog i najmanjeg direktnog incidenta teško da će doći, ja čak mislim da nema šanse da dođe i ako i ne treba naravno. Ali ovo oko Koreje već može da eskalira u ozbiljniji sukob jer onaj ludak neće prestati da štancuje oružje i rakete i Amerika će jednog trenutka morati da preventivno deluje ovog puta zaista da bi zaštitila sebe jer joj od ovih preti direktan sukob.

 

Tako da ako treba da se bira neka strana od te dve i ja biram ovu zapadnu, ali to da su oni ono za šta se pretstavljaju tj. da im je cilj širiti tu demokratiju i biti mira u svetu je previše naivno. Mir u svetu? Prvo od takvog stanja 'leba (čitaj para) nema a drugo dosadno je kad je tako :D  

Opet mi ne radi quote po stavkama, pa cu morati ovako djuture. Odakle ti ideja da ja smatram da bilo ko radi "zbog mira i srece u svetu"? Gde sam ja to pominjao, svega ti?

 

Otici cu korak dalje, pa cu reci: otkud ti ideja da ja mislim da bi uopšte bilo dobro da neko tako radi?

 

Poenta jeste u tome čiji su politički interesi najvise uskladjeni sa mojim interesima kao pojedinca. I kad tako pogledaš stvari,što je po meni jedino razumno, odgovor je vrlo očigledan... i u prethodnih 200 godina ne mož' biti očigledniji.

 

Konačno, to što se ti nadaš i želiš da ne bude velikih incidenata i svetskog rata je samo to - dakle tvoja privatna nada i želja. Ja ću da te podsetim da je dve godine pre izbijanja WW1, vrlo ugledan tadašnji intelektualac Norman Angell, napisao knjigu koja je postala bestseler u kojoj je dokazivao da je svetski rat nemoguć (!), a čak i kad bi bio moguć, ne bi mogao da traje duže od par meseci (!!). 

 

Dakle to što se nama nešto čini maloverovatno, ne govori mnogo o realnosti - više govori o nama samima.


  • 2

#5719 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 June 2017 - 13:54

Uh....big claim. Moze neki primjer zasto je to tako?

Evo primera: obavezan vojni rok (to se Balkancima možda ne čini tako, ali ceo normalan svet gleda na to kao na državnu represiju, što ona i jeste) iako "iseckan" po godinama, zabrane fotografisanja na svakom koraku, zabrane čak i privatnim lokalima da rade nedeljom, a ponegde i subotom, "komunalna" policijska kontrola gradskih fasada (opština/grad neće da finansira, ali hoće da nadgleda i kažnjava - tipično represivno birokratsko ponašanje), najekstremnije kazne za posedovanje i korišćenje marihuane (gore nego najzatucanije američke savezne države Bible Belta), količina kamera za nadzor po glavi stanovnika najviša na planeti (Veliki Brat te posmatra, brate!), a konačno i najvažnije, ogromna doza populizma koja se manifestuje donošenjem najbizarnijih propisa putem zloglasnih referenduma, incl. onaj o zabrani izgradnje minareta - a što kao i svaki populizam vro loše deluje na slobodu pojedinca.


  • 2

#5720 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 June 2017 - 14:17

Odakle ti ideja da ja smatram da bilo ko radi "zbog mira i srece u svetu"? Gde sam ja to pominjao, svega ti?


:D ...... Kako odakle mu? Pa stara srBoVska mantra ...... Niko ne zna odakle im to .... Ameri uvek kazu lepo da je to u njihovom interesu. "Sluchajno", to bi trebalo da bude i u interesu Srba, severno-Koreanaca, Kubanaca, Libijaca, Iranaca i ostalih avganistanaca .....iz tog razloga srBovi su eksperti za saudijsku arabiju :).
  • 0

#5721 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 26 June 2017 - 14:50

izivnjavam se sto prekidam neprioritetnu diskusiju :lol+:  - prioritetnom

 

 ovo od pre neki dan dopunjavam onim c/p ispod

 

Tehran, June 19, IRNA – Iran’s powerful attack on Daesh positions demonstrated the country's hard power to the world, said an Iranian Parliament (Majlis) Member

The missile attack against Daesh command centers showed that we are able to target the terrorists’ bastions hundreds of kilometers away from our borders, he added, saying that Iran has yet to utilize its full power to suppress the terrorist group.

“The message of the missile attack to the terrorists was that Iran, as a powerful country, is protecting both its own and the neighboring countries security”

 

 

“If the Iranians were trying to show their capabilities and to signal to Israel and to the Americans that these missiles are operational, the result was rather different,” Channel 2 analyst Ehud Yaari said. It was “a flop,” said Ya’ari. “A failure.”

 

Israeli sources — Iran referred to them as “Zionist circles” — said seven missiles were fired, and most fell in Iraqi territory,

failing to make it to Syria.

 

 

...nema ili ima potvrde ko je u pravu?


  • 0

#5722 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 26 June 2017 - 15:48

 

A to što tvoj svetonazor formira radikalna islamska religija, nije problem dnevne politike na Bliskom istoku. Preispitaj sam sebe.

Moj svetonazor ne formira radikanlna islamska religija, a ti za ovo ljigavo podmetanje možeš reći izvini, a ako nećeš, onda ti svakako savjetujem da se preispitaš jer si elementarno nepismen o čemu svjedoči i ovo učitavanje, a sve zato što sam rekao da Izrael nije normalan.

 

 

 

...

 

Misim da mu vise svetonazor formira radikalna vukojebina, nego religija.

 

Tako ti je sa tim nesretnicima - uzmi mu 'zle USofA' - kao da si ga lisio svega.

;)

Nista za sebe nisu uradili, no samo mu ne oduzimaj pravo da kritikuje 'zle USofA' i stalno drombulja kako tamo nema slobode.

A sto se tice stava oko Izraela - nije to radikalni islamski stav, nego leftisticko laprdanje.

 

...

Niko nigdje nije pominjao "zle USofA", to je samo plod tvog psihičkog stanja kao i dijeljenje dijagnoza da sam ja nesretan (neću ni prijavljivati jer je moderacija kurac od ovce, ali kad to kaže ucvali lik koji visi na forumu u 4h ujutru hahahahah), da "ništa za sebe nisu uradili" (ko? koga vidiš, klinički?).

 

Svakako sređuj to.

 

P.S. Možeš da se uhvatiš za moj osebujni nik ili avatar. To sam ti ja dao. Ti zagrizeš, a ja te onda ritnem.

Kao i uvijek. :lol+:

 

Ovde se radi o nerazumevanju da statisticki podatak ima smisla prezentovati samo u relevantnom kontekstu, te da u suprotnom on ne sadrzi bilo kakvu informaciju niti je dokaz bilo cega (osim sebe samog, sto je trivijalno).

 

Evo na primer, ovde je navedeno i podebljano da bi 27% Jevreja napustilo Izrael, kao nekakav strasan dokaz protiv Izraela, bez ikakvog orijentira o tome koliko bi bilo ocekivano da taj procenat bude, kada samo Izrael ne bi bio toliko strasan? Evo recimo jednog istrazivanja za SAD:

 

http://www.cnbc.com/...expatriate.html

 

 

 
Naravno, u oba slucaja se radi uglavnom, kako je eksplicitno navedeno, o mladoj populaciji, nezenjenim/neudavanim "samcima" u svojim 20im godinama, sto je potpuno ocekivano i ja bih se zacudio da postoje neke zemlje koje imaju mnogo nizi procenat ljudi koji bi se odselili (npr. u Juznoj Koreji je procenat mladih koji bi otisli 80% itd).
 
No naravno, kada se radi o Izraelu, nije potrebno opskrbiti "dokaze" bilo kakvim kontekstom, vec je dovoljno bubunuti bilo kakav "podatak" pa da i kuso i repato i etnicki cistaci i genocidasi i oni sto bacaju gejeve sa krovova i vesaju ih na bagere a zene drze zavezane po avlijama a sedi uvazeno u UN-ovom komitetu za ljudska prava pocne coktati zubima i pisati komesarki prekor Izraelu. (barem moglo do skoro, dok Amerika nije dobila administraciju kojoj ljudska prava nisu zadnja rupa na svirali: http://www.independe...a-a7775381.html  

"Nikki Haley warns US may pull out of UN Human Rights Council over 'anti-Israel bias'")

 

I da, naravno da su SAD vodeca zemlja i svetionik slobodnog sveta, i iz istorijskog i iz razloga sto ni jedno drugo drustvo (cak i kada se EU posmatra kao jedna zemlja) nema ni priblizan kapacitet (u svakom smislu!) za tu ulogu...

 

O tvom komesarskom fetišu, ne bih.

 

Ništa ti nisi iznio u dokaz trvdnji da je Izrael normalan. U Izraelu bukti nacionalizam i kao što je jedan vojnik u dokumentarcu rekao, Izrael je jedna velika kasarna.

 

I naravno da ću se gaditi svaki put kad bilo koja vojska, pa tako i izraelska, dronovima sravni neki maslenjak ili demolira kuću/stan samo zato što se nekim nacionalistima ne sviđa ko tu živi.

Mislim, ti, kao veliki pobornik slobode pojedinca, prava na imovinu blabla bi trebao danonoćno da pišeš o razvaljivanju kuća i stanova koje Izrael sistematski sprovodi.

 

Iznesi konkretne dokaze o tvrdnji da je Amerika najslobodnija država.

 

Možda i jest, prekini iščekivanje.

 

Sve, sve, ali pomenuti Svajcarsku u ovom kontekstu  :ajme:  pa to je zemlja kojoj bi po kolicini represivnih propisa i ugrozavanja slobode pojedinca mogle da pozavide i mnoge ex-komunisticke zemlje. Vadi ih sto su jako bogati, ali po mnogim stvarima u drustvu su slicniji Emiratima nego Zapadnom svetu... 

Ok, Švicarska Srbija.

 

Kako je Amerika najslobodnija?

 

Ne znam shta mu formira svetonazor, ali znam da dalje od SFRJ "demokratije" nije dobacio. Znachi, cuti, obezbedjen ti je autobus da te odvede i vrati sa posla, "topli obrok" i sindikalna polutka da zderesh preko zime.  :ajme:  

Ti to o svojima?

 

Ti visiš 24/7 na srbskom forumu a u Kanadi si (ako si??), da li shvataš koliko si komičan kao pojava? :lol+:

 

P.S.

Spoiler


  • 1

#5723 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 26 June 2017 - 16:44

Ništa ti nisi iznio u dokaz trvdnji da je Izrael normalan. U Izraelu bukti nacionalizam i kao što je jedan vojnik u dokumentarcu rekao, Izrael je jedna velika kasarna.

 

 

 

Eee, ako je reklo u "dokumentarcu" onda je to pravi argument, i protiv njega se ne moze. Samo ti nastavi da kusas sta ti serviraju u "dokumntarcima", a dotle evo razglednice sa ovogodisnjeg prajda u Izraelu (Tel Aviv), bastionu ljudskih prava i sloboda, sjajnoj zvezdi zapadne civilizacije zbog koje u amok podjednako padaju braca blizanci - crvendaci i islamofasisti svih boja:

TelAviv-Pride-Parade2017.jpg

 

 

 

 
Iznesi konkretne dokaze o tvrdnji da je Amerika najslobodnija država.

 

 

Prvo ko je izneo tu tvrdnju (ja to i mislim, odmah da kazem, ali to do sada niko nije napisao (covek je rekao "svetionik slobode i demokratije"), vec se radi o tvom podmetanju) a drugo kakav tacno dokaz ocekujes, to je na tebi da kazes, pa ga onda mogu i priloziti?

 

Ponavljam, to da je Amerika svetionik (srce i epicentar) slobode i demokratije nije uopste upitno, nije cak ni blizu, kako sam napisao, i iz istorijskih razloga ali i iz trenutnog stanja na terenu, u svakom smislu. Pa samo pogledaj od koga ljudi sirom sveta traze (i dobijaju) pomoc i zastitu svojih ljudskih prava pred naletima svakojake tiranije - ni od Holandije ni od Svedske ni od Svajcarske nego uvek i pre svega od SAD, i to ne samo u smislu SAD kao drzave i vlade nego jos mozda i vise od od njenih gradjana, intelektualaca, naucnika, preduzimaca, humanista it itd...


  • 2

#5724 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 June 2017 - 16:54

Eee, ako je reklo u "dokumentarcu" onda je to pravi argument, i protiv njega se ne moze. Samo ti nastavi da kusas sta ti serviraju u "dokumntarcima", a dotle evo razglednice sa ovogodisnjeg prajda u Izraelu (Tel Aviv), bastionu ljudskih prava i sloboda, sjajnoj zvezdi zapadne civilizacije zbog koje u amok podjednako padaju braca blizanci - crvendaci i islamofasisti svih boja:

Ipak cu naglasiti da je malo otuzno sto se prajd odrzava u Tel Avivu, a ne Jerusalimu. Jer, tek kad se odrzi u Jerusalimu (iz raznih razloga), moci cemo da diskutujemo o istinskom koraku napred u ljudskim glavama...


  • 2

#5725 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 26 June 2017 - 16:57

Nije Izrael samo Tel Aviv, moj bohumilije. Jedan prajd ništa ne objašnjava o tome da je Izrael normalan, a da jeste kasarna, jeste.

 

Šta kažeš o oduzimanju privatne svojine oružjem?

 

Milton se u grobu prevrće.

 

P.S. Gdje vidiš crvendaće (opet, vrlo indikativno) i islamofašiste?

 

 

 

Kad kažeš da je nešto svjetionik nečega to znači da je to nešto što je (naj)naprednije i (naj)bolje pa se onda treba težiti tom cilju da se to dostigne. Kad kažeš da je USA svjetionik slobode, to, znači da ostali moraju pratiti i težiti dostizanju tog nivoa jer USA kao svjetionik slobode imaju veću slobodu od ostalih.

 

Ja ponavljam - iznesite više te dokaze da je Amerika najslobodnija.


  • 0

#5726 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 26 June 2017 - 17:01

Opet mi ne radi quote po stavkama, pa cu morati ovako djuture. Odakle ti ideja da ja smatram da bilo ko radi "zbog mira i srece u svetu"? Gde sam ja to pominjao, svega ti?

 

Otici cu korak dalje, pa cu reci: otkud ti ideja da ja mislim da bi uopšte bilo dobro da neko tako radi?

 

Poenta jeste u tome čiji su politički interesi najvise uskladjeni sa mojim interesima kao pojedinca. I kad tako pogledaš stvari,što je po meni jedino razumno, odgovor je vrlo očigledan... i u prethodnih 200 godina ne mož' biti očigledniji.

 

Konačno, to što se ti nadaš i želiš da ne bude velikih incidenata i svetskog rata je samo to - dakle tvoja privatna nada i želja. Ja ću da te podsetim da je dve godine pre izbijanja WW1, vrlo ugledan tadašnji intelektualac Norman Angell, napisao knjigu koja je postala bestseler u kojoj je dokazivao da je svetski rat nemoguć (!), a čak i kad bi bio moguć, ne bi mogao da traje duže od par meseci (!!). 

 

Dakle to što se nama nešto čini maloverovatno, ne govori mnogo o realnosti - više govori o nama samima.

 

Nemaš šta da me podsetiš, nisam do sada iskreno čuo za taj podatak o Normanu Angellu. Hvala za informaciju i jeste zasigurno dobar pokazatelj kako takve stvari ne treba shvatati olako. Inače što se političkih interesa tiče slažem se tu sa tobom i ne samo politički već i ekonomski, društveni, pravni takođe. Prosta stvar ako želiš biti kao oni najbolji budi u društvu najboljih. 

 

Uf jesi ga istrolao ovim dubokoumnim opservacijama ŠBBKBB i predviđanjima budućnosti, te slabo prikrivenim antiamerikanizmom.

 

No, kad si već spomenuo tu malignu izraslinu zvanu pokret nesvrstanih (tj transmisiju SSSR-a, a potom i Rusije), treba se samo podsjetiti na živopisnu galeriju likova koji su bili, ili jesu gensekovi 'Pokreta nesvrstanih'.

Evo samo nekih od 'državnika', tih stupova na kojima počiva čovječanstvo:

 

Fidel (2x) + braco Raúl

Robert Mugabe

Mahmoud Ahmadinejad

Thabo Mbeki

Stipe Mesić

Bora Jović

Dobrica Ćosić :ajme:

sadašnji - Nicolás Maduro

 

+ još sva sila mutljavine i klateža koje je zdušno ispomagala eseserija, a danas privatno carstvo kremaljskog samodršca.

 

I prije 40 godina sam se stidio da moja (ondašnja) zemlja spada u takvo musavo društvo.

:lol+:

 

Ako ja nisam 100% priklonjen Amerikancima kao što si ti ne znači da sam anti-amerikanac. Samo pokušavam neke stvari da sagledam bolje od klinca koji se prvi put zacopao u neku devojku  ;)


  • 0

#5727 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 26 June 2017 - 17:32

Nije Izrael samo Tel Aviv, moj bohumilije. Jedan prajd ništa ne objašnjava o tome da je Izrael normalan, a da jeste kasarna, jeste.

 

U odnosu na dokaze koji si ti izneo protiv Izraela - koji su nepostojeci, izuzev sto je "neko rekao u dokumentarcu da je Izrael kasarana" - samo jedan data point, koji se npr. tice gej prava u Izraelu je sasvim dovoljno ubeljiv dokaz (da si ti izneo jos nesto pa da onda mogu to da adresiram, ovako je i ovo dovoljno).

 

Šta kažeš o oduzimanju privatne svojine oružjem?

 

 

Teroristi i njihovi pomagaci nemaju sva prava kao i nevini ljudi, to je bas sustina ljudskih prava - da ih imas dok postujes ljudska prava drugih ljudi. Ako je nekome nevinom nesto oduzete svakako sam protiv toga. Toga je verovatno bilo i u Izraelu koji kao i svaka druga drzava po svojoj definiciji nije imuna na zlo, ali tvrdim da je Izrael jedan od najvecih zastitnika (svetionika) ljudskih prava na svetu (mozda i najveci) kada se stvari postave u odgovarajuci kontekst, sto u slucaju Izraela nije praksa, kako si nam i ti demonstirao ovde.

 

P.S. Gdje vidiš crvendaće (opet, vrlo indikativno) i islamofašiste?

 

 

Eve ih ovde, u jednoj slici: ajatolah bin-Korbin zavija ispred zastave Hezbolaha, sasvim primereno:

16.jpg

 

 

Kad kažeš da je nešto svjetionik nečega to znači da je to nešto što je (naj)naprednije i (naj)bolje pa se onda treba težiti tom cilju da se to dostigne. Kad kažeš da je USA svjetionik slobode, to, znači da ostali moraju pratiti i težiti dostizanju tog nivoa jer USA kao svjetionik slobode imaju veću slobodu od ostalih.

 

 

Znas li ti sta je svetionik i cemu on sluzi (te sta metafora o svetioniku znaci)?

svetionik_svetlo.jpg


  • 2

#5728 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 26 June 2017 - 17:39

Ipak cu naglasiti da je malo otuzno sto se prajd odrzava u Tel Avivu, a ne Jerusalimu. Jer, tek kad se odrzi u Jerusalimu (iz raznih razloga), moci cemo da diskutujemo o istinskom koraku napred u ljudskim glavama...

Pa drzava se i u Jerusalimu svake godine. Evo slike sa proslogodisnjeg, iz jula 2016:

 

jerusalem-pride.jpg


  • 2

#5729 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 26 June 2017 - 18:04

Jerusalim nije ono što se vidi preko malog ekrana. Stari grad je okružen modernim, liberalnim novim Jerusalimom... uvek postoji mesto za izaći i za Šabat ;)
  • 3

#5730 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 26 June 2017 - 19:39

 

Ja ponavljam - iznesite više te dokaze da je Amerika najslobodnija.

 

Pa eto, sloboda je u tome što Amerikanci kušuju državu i ne daju joj da im komanduje.

Da počnem od svakodnevnih stvari. Ne postoje opštinske matične knjige. Možeš da se preseliš iz Njujorka u Sijetl i nigde ne treba da se odjavljuješ, nigde ne treba da se prijavljuješ, ni Njujork ni Sijetl nemaju spisak svojih stanovnika i njihovih adresa niti žele da to imaju (U Evropi je samo u Velikoj Britaniji tako).

Ne postoje obavezne legitimacije. Tojest, država ih ne traži. Zgodno je imati vozačku, jer je traže banke, osiguravajući zavodi i prodavci alkohola, ali država od tebe ne zahteva da imaš bilo kakve papire. (Raj za ilegalce, al šta je važnije, sloboda svih Amerikanaca ili strah da će neki Meksikanac na osnovu te slobode  naći sebi utočište?).
Ako ne planiraš da putuješ po svetu, ne treba ti ni pasoš.

Država te ne tera ni da se osiguraš. Ako si budala, pa nećeš zdravstveno, socijalno, penziono, nećeš vozačko osiguranje... niko te ne tera. Ali niko neće da te vadi iz nevolje ako se u nevolje uvališ...

Još bitnije ... nema političkih zatvorenika. Svaki politički stav je legalan. Da li želiš da izdaš sabrane Hitlerove govore na 12 DVD diskova? Izvoli. Lenjin? OK. Čak i u vreme Makartijevog "lova na veštice", ljudi nisu išli u gulage, već su gubili posao. Robert Openhajmer je, naprimer, skinut sa funkcije načelnika fedralne komisije za atomsku energiju (security clerance), ali je dobio ponude za posao  od nekoliko univerziteta.  Do do starih dana je radio kao šef katedre teorijske fizike na jednom veoma  prestižnom univerzitetu (eto, takvi su im učili decu)... "Crvene"  glumce i režisere nijedan budžovan iz filmskih studija više nije hteo da angažuje, ali su ostali na slobodi.

Sloboda i lakoća otvaranje biznisa? I Tu su SAD na čelu.

Iako američke vlasti već 15 godina sve to vrte unazad, ili se bar trude,  u SAD i dalje postoji dovoljan broj kongresmena i senatora koji cene postulate na kojima je ta država nastala - postulate građanskih i ljudskih prava, slobode i privatnosti.

Protive se prisluškivanju građana, uvođenju opštinskih popisa stanovnika, opiru se ideji nošenja legitimacije, mrze ausweisse, opiru se kontroli naoružanja, opiru se prisustvu naoružane vojske i teško naoružanih policajaca  na ulicama... za sada spešno torpeduju predloge zakona koji ta ljudska prava napadaju... Zanimljivo je da su u odbrani privatnosti,  građanskih sloboda i ljudkih prava i demokrate i republikanci u senatu i kongresu uglavnom na istoj liniji.


Edited by yossarian, 26 June 2017 - 20:55.

  • 8