Jump to content


Photo
- - - - -

Kako se odbraniti od neželjenih reklama?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#31 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 10 October 2013 - 21:25

Mene mnogo više iritira kad zajedno sa uplatnicom za infostan, dobijem i nekoliko reklamnih letaka i uplatnica za kojekakve hramove... E tu ispizdim.

 

:lol+: ... ovog si se dobro setio.

 

To stize redovno sa svakom uplatnicom za infostan. E, sad kad bi bila uplatnica za neki dom za nezbrinutu decu ili za neki azil za napustene zivotinje, jos bih i uplatila, ali za hramove, ma ne pada mi na pamet.



#32 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 10 October 2013 - 21:27

:lol+: ... ovog si se dobro setio.

 

To stize redovno sa svakom uplatnicom za infostan. E, sad kad bi bila uplatnica za neki dom za nezbrinutu decu ili za neki azil za napustene zivotinje, jos bih i uplatila, ali za hramove, ma ne pada mi na pamet.

 

Telefon ili lični odlazak, spominjanje advokata i pozivanje na zakon, pa da vidiš kako se smire. ;)



#33 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 10 October 2013 - 21:46

Bilo je frke prije godinu ili dvije oko toga, regulatorna agencija u Srbiji je pravila istragu, i pokaznjavala neke emitere.

Bila je vijest na B92 portalu, ali ne mogu da se sjetim kako se tacno sve zavrsilo.

Nesto su emiteri muljali sa frekvencijom modulacije tonskog nosaca, tako da bi ton bio glasniji kad puste reklamni materijal. Jako davno sam ucio tu materiju, ali mi je jasan princip na koje je to funkcionisalo.

 

U svakom slucaju to je zabranjeno zakonima, i ukoliko bi se dovoljan broj gradjana zalio vjerujem da bi RRA poslala inspektore na teren.

Izvini, kasno sam video odgovor. Ukratko, nije se desilo ništa, što potvrđuje i ovaj članak: http://www.novosti.r...me-po-pravilima



#34 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 10 October 2013 - 22:03

Mislim da je ovo bilo vezano za krsenje zakona o radiodifuziji, jer je zloupotreba bila na tehnickom nivou.

Zakon precizno regulise frekventni opseg i sirinu svakog kanala ponaosob, takodje i ostale parametre unutar jednog kanala (nosace slike i tona).

Moguce je da su iskoristili margine dozvoljenih odstupanja, sto je zakonodavac trebao ispraviti i onemoguciti takav vid zloupotrebe.


Edited by Bite my shiny metal ass, 10 October 2013 - 22:04.


#35 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 10 October 2013 - 23:41

Mislim da je ovo bilo vezano za krsenje zakona o radiodifuziji, jer je zloupotreba bila na tehnickom nivou.

Zakon precizno regulise frekventni opseg i sirinu svakog kanala ponaosob, takodje i ostale parametre unutar jednog kanala (nosace slike i tona).

Moguce je da su iskoristili margine dozvoljenih odstupanja, sto je zakonodavac trebao ispraviti i onemoguciti takav vid zloupotrebe.

 

o kakvoj RRA da pričamo kad ovde vlasnik nacionalne frekvencije redovno koristi nacionalno dobro sa vodi lične ratove... jednom protiv čedomira čupića, drugi put republike hrvatske, treći put dragana djilasa... verovatno sam nekoga preskočila ali poenta je tu.

 

u medjuvremenu pušta u program direktan prenos nasilja (fuckin' "farma") od koje IQ opada sa svakim minutom gledanja. i to je za RRA ok.


Edited by Vesna, 10 October 2013 - 23:42.


#36 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 11 October 2013 - 11:13

o kakvoj RRA da pričamo kad ovde vlasnik nacionalne frekvencije redovno koristi nacionalno dobro sa vodi lične ratove... jednom protiv čedomira čupića, drugi put republike hrvatske, treći put dragana djilasa... verovatno sam nekoga preskočila ali poenta je tu.

 

u medjuvremenu pušta u program direktan prenos nasilja (fuckin' "farma") od koje IQ opada sa svakim minutom gledanja. i to je za RRA ok.

To je vec posebna prica :)

Ali - pink ljudi gledaju dobrovoljno, dok nam ove preglasne reklame serviraju mimo nase volje.

Cesto puta je nivo tona na reklamama duplo veci od ostatka programa, sto je veoma iritantno i uznemiravajuce, i 100% sam siguran da krsi tehnicke specifikacije za emitovanje bilo kojeg programa.



#37 Borderline

Borderline
  • Members
  • 176 posts

Posted 01 November 2013 - 12:01

:lol+: ... ovog si se dobro setio.

 

To stize redovno sa svakom uplatnicom za infostan. E, sad kad bi bila uplatnica za neki dom za nezbrinutu decu ili za neki azil za napustene zivotinje, jos bih i uplatila, ali za hramove, ma ne pada mi na pamet.

 

E a crkva koja se satire od para, ne placa porez, ne podnosi finansijske izvestaje, vozni parkovi, besna kola, zvono od 400 000 evra. treba zaista biti jedna SPC da bi radio takve licemerne perverzije.



#38 Minimax

Minimax
  • Banned
  • 187 posts

Posted 24 March 2014 - 14:14

Nemam nista protiv reklama ako nisu napadne i imaju korist za mene i onog cije su . :lala:

Sta najvise mrzim je to kad mi postar ubaci u sanduce ili da u ruke EPP materijal politickih stranaka.

Dosadili su na tv i drugim medijima pa jos i postar da ih reklamira.Ludnica, :-1:


Edited by Minimax, 24 March 2014 - 14:20.


#39 katamaran

katamaran
  • Banned
  • 2,805 posts

Posted 27 March 2014 - 09:38

Imam utisak da je sve vise ovih telefonskih smaraca. Svakog meseca dobijam raznorazne "nagrade"

 

Malocas me jedna probudila lepim povodom sto njihova firma slavi 5 godina postojanja  :ph34r: 


Edited by katamaran, 27 March 2014 - 10:25.


#40 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 28 March 2014 - 10:31

Imam utisak da je sve vise ovih telefonskih smaraca. Svakog meseca dobijam raznorazne "nagrade"

 

Malocas me jedna probudila lepim povodom sto njihova firma slavi 5 godina postojanja  :ph34r: 

 

:lol+:

 

Strašno su dosadni. Mene pre dva dana zove neka iz topšopa i krene priču sa sve "gospođa ime" i lepo joj objasnim da sam u strašnoj gužvi i ne mogu sada da razgovaram telefonom. Ona navali da joj dam satnicu kada da me nazove, na šta ja nemam trenutno odgovor, pa joj kažem "predveče". Ona počne da kuka kako radi do 5, pa da li mi je zgodnije da me zove do 5 ili sutra pre podne, jer je njoj jako hitno. :ajme:

 

Ovi sa nagradama su skoro u rangu ovih što te udave preko telefona da kupiš za svoje pare nešto što ti ne treba, s tim što te ovi udave nekim prezentacijama da bi dobio vikend u banji ili nešto slično, gde se oni potroše desetinu onog što ti treba da potrošiš da bi iskoristio nagradu i to sve da bi oni prodali neku šerpu.

 

Jezivi su!! Naplaćivala bih kazne firmama koje uznemiravaju ljude što dolazeći im na vrata, što zovući ih na telefon.


Edited by baby-boom, 28 March 2014 - 10:32.


#41 katamaran

katamaran
  • Banned
  • 2,805 posts

Posted 28 March 2014 - 11:24

Jel krse oni neki postojeci zakon? Cesto je sakriven broj ali ponekad lepo mogu da vidim sa kog broja su zvali.

 

Za nagrade sam nekad imao entuzijaste koje posaljem na prezentaciju i dzabe klopu uz jedini uslov da nagrada ide meni :) Sad i oni znaju za jadac... Dobio sam postom za Mazestik i neke serpe al se nikome ne ide.

 

Godinama koristim jedno vrhunsko jastuce od heljde sto mi je neki entuzijasta zaradio slusajuci prezentaciju  :wub: 


Edited by katamaran, 28 March 2014 - 11:28.


#42 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 28 March 2014 - 20:45

Cesto je sakriven broj ali ponekad lepo mogu da vidim sa kog broja su zvali.

 

 

E da, u ta dva dana što su me vijali da mi ispričaju svoju priču i kućni i mobilni mi je pokazivao skriveni broj. Kako se nisam javljala odustali su.

 

Ne krše, osim ako in ne tužiš za zloupotrebu podataka koje poseduju, za uznemiravanje, ali to je sizifov posao. Te brojeve telefona smo im dali svojevoljno (bar u topšopu - doduše samo mobilni, ne znam odakle im kućni), ali nigde nisam potpisala nikakav ugovor i odobrila da mogu da ga koriste kada požele.


Edited by baby-boom, 28 March 2014 - 20:45.


#43 katamaran

katamaran
  • Banned
  • 2,805 posts

Posted 28 March 2014 - 21:13

Nadao sam se da postoji neki zakon koji ih sprecava. Iz filmova vidim da u Americi imaju neku do not call listu ali izgleda ni to ne pomaze protiv bestija. Zivo me zanima odakle kupe brojeve. Moje prezime pocinje vukovim slovom a ova poslednja ga je procitala bez kvacice. Verovatno ona prica sa prodajom podataka :ph34r:  

 

Jednom sam se registrovao na mondo fantasy pa su mi domaci spameri zatrpali mejl.



#44 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 28 March 2014 - 22:17

Da, podaci idu od jednog do drugog, pogotovo na netu. Već nekoliko naloga sam morala da zatvorim tj. prestanem da koristim jer mi zatrpaju spamovima a retko gde se registrujem.

 

Probala sam na razne načine da razgovaram sa napastima, ali oni ne odustaju. Već kada postaneš jezivo neprijatan, puste te par meseci da "dišeš" i onda krenu ponovo. Neverovatni su. Ne znam kako druge, ali mene svakako to odvraća od kupovine, jer se bojim da tek onda neću moći da živim od njih.



#45 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 28 March 2014 - 22:35

Nadao sam se da postoji neki zakon koji ih sprecava. Iz filmova vidim da u Americi imaju neku do not call listu ali izgleda ni to ne pomaze protiv bestija. Zivo me zanima odakle kupe brojeve. Moje prezime pocinje vukovim slovom a ova poslednja ga je procitala bez kvacice. Verovatno ona prica sa prodajom podataka :ph34r:  

 

Jednom sam se registrovao na mondo fantasy pa su mi domaci spameri zatrpali mejl.

Postoji. Evo linka: http://paragraf.rs/p..._potrosaca.html

 

 

 

Član 41

Zabranjeno je neposredno oglašavanje telefonom, faksom ili elektronskom poštom, bez prethodnog pristanka potrošača.

 

 

 

Pogledaj i ostale članove gde se spominje telefon.

 

Što se mene tiče, ja sam prema tim vucibatinama izuzetno neprijatan, a po potrebi im spominjem familiju i seks sa istom. Ako ništa drugo, bar da im malo zagorčam život, a čini se da sa mnogima uspevam. Ne bih da navodim šta kažem, jer bih u tom slučaju morao da banujem samog sebe. :lol+:

 

Znam da će se kad-tad javiti neka nežna dušica koja će reći da oni od toga izdržavaju porodicu i tome slično, ali iskreno da kažem, - za to me zabole deo tela na kome sedim. Ako su prihvatili posao koji podrazumeva da krše zakon, neka snose posledice.

 

Edit: evo još jednog korisnog teksta: http://www.politika....miranja.lt.html


Edited by DJ_Vasa, 28 March 2014 - 22:36.