Jump to content


Photo
- - - - -

"Mi nismo rasisti, ali..."


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#1 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 05 October 2013 - 23:41

"Mi nismo rasisti, ali..."

[url]http://www.youtube.com/watch?v=6a9F5pbqmDk%5B/url%5D%5B/quote%5D


Zivojka Stanojevic: "ja zivim goru nego oni, oni su beda a svi imaju vise nego mi, ja bolesna radim a oni neceju ONI idu pa prose. E to se protivim i NJIMA daju pomoc i NJIMA daju sve"

[url]http://www.youtube.com/watch?v=HOyhQae62To%5B/url%5D%5B/quote%5D


Mitrovic Slobodan: "I ovi ljudi su se ovde okupili zbog toga, jer su culi, ljudi zaziru jer ovde postoje isto tako Romi koji nemaju posla oni su prinudjeni po nekoj svojoj NOMADSKOJ kako da kazem, moralnoj, oni NE ZAZIRU MNOGO DA UDJU U LJUDSKI DOM i mnoge ljude su POKRALI. I to zazire sad sve ove ljude ovde, zbog tih takvih stvari koje se desavaju..."

 

167nti0.jpg


Govornik sa megafonom Br.1 : "Ne mogu PICKE CIGANSKE da dodju u Resnik DA SE NAKOTE OVDE, DA KRADU... JEBEM IH U USTA CIGANSKA" (aplauz)

Spoiler

Milutin Jovanović - "Znaci dogovor je, ni jedna romska porodica gore ne moze da se naseli bez naseg odobrenja, znaci mi moramo kontrolisati da li je 8 ili 10..."
masa - "NI JEDNA! NI JEDNA!"


Spoiler

masa - "ciganske picke"

bhepg5.jpg
Spoiler

govornik sa megafonom Br.2 (Igor Marinkovic, Srpski narodni pokret Nasi) - zelimo ljudima koji imaju gore parcele da vrate imovinu

Spoiler

Isti govornik na proslavi "dana oslobodjenja Srebrenice"

29c6mbm.jpg
Spoiler

Jos dvojica ucesnika sa vidljivim obelezjima desnicarskih organizacija (jedan drzi kameru, drugi blokira policiju)

Spoiler

Resničanin Milutin Jovanović: ukoliko se romske porodice dosele, doći do porasta kriminala i pogoršanja higijene u ovom naselju.

2dilnvk.jpg

"Resnike nece postati romsko naselje!" - Facebook grupa "Ресник против насељења Рома"

 

qz5c8o.jpg

Spoiler

 

- Zele da nam dovedu ovde ljude sa strane, osobe koje nazivaju Rome A ONI SU USTVARI... JE LI

edit: da ne bude zabune, tema je otvorena na sugestiju moderatora
http://forum.b92.net...27#entry4161516


Edited by st.maurice, 06 October 2013 - 10:50.


#2 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 October 2013 - 06:25

Nismo rasisti ali...

Romsko naselje Makis - preseljeni ispod Gazele

 

48530_makis_f.jpg

Romsko naselje Barajevo - preseljeni iz Bloka 72


Attached File  barajevo.jpeg   30.42KB   5 downloads

Romsko naselje Jabucki Rit- iseljeni izpod Gazele

tuca-romi-jabucki-rit01-300x227.jpg

 

Romsko naselje Resnik - iseljeni iz komsiluka Belvila

neizvesno-resnik-nece-rome-1333890982-14

 

Sva naselja udaljena od grada, puta, skole, doma zdravlja, vrtica, prodavnice, pogleda....

 

"Nismo rasisti"

dragan-djilas-beograd.jpg

 

 

 

 

Konačno rešenje Dragana Đilasa za etnički čist Beograd
Neka beogradski Romi idu u Belgiju
Pripremile: e-Novine
Veličina slova:

Omiljena sportska disciplina Dragana Đilasa: Isterivanje Roma u Beogradu
Photo: Stock

Organizacija prevoza za Rome – upravo ono što je Adolfu Eichmannu bila uža specijalnost – očigledno se beogradskom gradonačelniku čini kao praktična ideja; uzdržao se, dakako, da ne pomene stočne, železničke vagone kojima bi Romi bili deportovani u Belgiju, ali je aluzija dovoljno jasna da izazove asocijacije na nacistički pogrom i logoraške transporte



Naljutio Drvoseka: Ignace De Baerdemaeker, gradonačelnik
Photo: Stock

Gradonačelnik belgijskog grada Larnea (Laarne) Ignas De Berdemaker (Ignace de Baerdmaeker), uputio je pismo gradonačelniku Beograda Draganu Đilasu, u kojem je izrazio zabrinutost za položaj i život Roma u Beogradu. De Berdemaker je posebno istakao zabrinutost za nasilno raseljavanje Roma u Beogradu, kao i za kršenje njihovih osnovnih ljudskih prava: “Zahtevam od vas da zaustavite sva nasilna iseljenja iz neformalnih gradskih naselja, uključujući i ona od strane Direkcije za razvoj Beograda i tražim da obezbedite adekvatno obezbeđenje i osigurate da ta iseljenja proteknu u skladu sa međunarodnim standardima ljudskih prava, uključujući i Principe i uputstva UN za raseljenja lica uzrokovana razvojem“.



De Baerdameker je pozvao Đilasa i na primenu Nacionalne Strategije o poboljšanju pozicije Roma u Srbiji, koju je usvojila Vlada Srbije 2010 godine.

Autentično iznerviran pismom iz neprijateljske Belgije, Drvosek Đilas je u odgovoru sledećim rečima zahvalio gradonačelniku De Baerdamekeru na iskazanoj zabrinutosti o položaju i raseljavanju Roma u Beogradu: “Hvala Vam na pismu kojim ste nam ‘otvorili oči’. Iz vašeg iskustva gradonačelnika grada od 12.000 stanovnika, koliko ima jedno manje naselje u Beogradu, sigurno ste u poziciji da razumete i sagledate potrebe 1,7 miliona stanovnika, od kojih su nekoliko desetina hiljada pripadnici romske nacionalne manjine”, navedeno je u pismu gradonačelnika Beograda.

Posle ove matematičke šamarčine, bahati Đilas je – uveren da ima smisla za cinizam i humor – poručio nesrećnom Belgijancu da bi, s obzirom na pokazano interesovanje, finansijska podrška belgijskog grada i pomoć u zbrinjavanju romskih porodica bila od najveće koristi.

“Grad Beograd je, nakon vašeg pisma, sproveo anketu među pripadnicima romske populacije prema kojoj se 76% njih izjasnilo da bi odmah otišlo da živi u Belgiju, dok je preostalih 24% izjavilo da bi rado posetilo Belgiju, kako bi se na licu mesta uverili u kvalitet života“, šaljivo piše Đilas, intelektualno ubeđen da je najveći DS komičar.

U nastavku ovog dramoleta, Drvosek je istakao da „zahvaljujući gradu Beogradu, pripadnici romske populacije sada imaju lična dokumenta, pa samim tim i mogućnost da putuju kao svi ostali građani ove zemlje“, što ga je inspirisalo da predloži Konačno Rešenje romskog problema sledećim rečima: “Ukoliko ste u mogućnosti da primite neke od ovih ljudi, mi ćemo im organizovati prevoz. U slučaju da se neko od njih uputi u Larne u sopstvenoj organizaciji, molim vas da me o tome obavestite”.

Belgija vas čeka raširenih ruku: Poruka Dragana Đilasa beogradskim Romima
Photo: Amnesty International

Organizacija prevoza za Rome – upravo ono što je Adolfu Eichmannu bila uža specijalnost – očigledno se beogradskom gradonačelniku čini kao praktična ideja; uzdržao se, dakako, da ne pomene stočne, železničke vagone kojima bi Romi bili deportovani u Belgiju, ali je aluzija dovoljno jasna da izazove asocijacije na nacistički pogrom i logoraške transporte. Ova rasistička izjava potpredsednika Demokratske stranke nikako nije ispad ili nespretno konstruisana rečenica: beogradski Romi odavno su na meti Dragana Đilasa koji ne krije koliko ga nerviraju. Još više mu idu na živce Evropljani koji se usuđuju da nešto zamere lokalnom diktatoru, Drvoseku; zato je valjda na kraju svog pisma Đilas pozvao De Berdemakera da ukoliko ima još neke konkretne predloge, kao i finansijska sredstva za njihovu realizaciju, da se „obrati njegovom Kabinetu koji mu u potpunosti stoji na raspolaganju“.

Na kraju ovog hejterskog pisma, Đilas opet šalje Rome u Belgiju poručujući De Berdemakeru: “Istovremeno vam želim puno uspeha u rešavanju problema vaših sugrađana koji će, nadam se, raseljene romske porodice iz Beograda dočekati raširenih ruku ukoliko reše da promene sredinu u kojoj žive”

http://www.e-novine....du-Belgiju.html


Edited by kronostime, 06 October 2013 - 06:28.


#3 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 06 October 2013 - 09:30

Poznato mi je to šta se sve dešavalo u Resniku ali ne i izjave svakog rasističkog skota koji se tu našao.

Zaista sramotno ne samo za Resnik nego i za one na ovom forumu koji će to nazvati romsko- romskim konfliktom.



#4 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 06 October 2013 - 09:37

sve sve - ali ovaj odgovor srpskog medijmogul-a (tj. tajkuncine srpske) belgijskom gradonacelniku je dno dna.

 

ps

 

i to bi mu bio sef najjace opozicijske stranke u Srbiji, dugogodisnji gradonacelnik glavnog srpskog grada? 

lipo boga'mi.



#5 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 October 2013 - 09:56

Poznato mi je to šta se sve dešavalo u Resniku ali ne i izjave svakog rasističkog skota koji se tu našao.

Zaista sramotno ne samo za Resnik nego i za one na ovom forumu koji će to nazvati romsko- romskim konfliktom.

Romsko-romski konflikt je bio u Rupama kod Rume ;) 



#6 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 06 October 2013 - 09:56

Romsko-romski konflikt je bio u Rupama kod Rume ;)

 

Nije, i tamo je prisutan rasizam.

Vidiš da ga ne opravdavam i ne pretvaram Naše u Rome.



#7 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 October 2013 - 10:00

Nije, i tamo je prisutan rasizam.

Vidiš da ga ne opravdavam i ne pretvaram Naše u Rome.

Ni ja ne pretvaram nikoga u Rome, samo konstatujem da su tih dana u Resniku i Romi ucestvovali u protestima (to mi je komsiluk - znamo se, druzimo se ;) ) i da ih ima na postavljenim snimcima.



#8 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 06 October 2013 - 10:02

Ni ja ne pretvaram nikoga u Rome, samo konstatujem da su tih dana u Resniku i Romi ucestvovali u protestima (to mi je komsiluk - znamo se, druzimo se ;) ) i da ih ima na postavljenim snimcima.

 

Kažu da je i među nacistima bilo onih sa jevrejskim poreklom pa to ne znači da treba podržati nacizam.

Taj ko danas podržava Naše sutra već može biti deo Stroja.


Edited by melankolic, 06 October 2013 - 10:03.


#9 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 October 2013 - 10:10

Kažu da je i među nacistima bilo onih sa jevrejskim poreklom pa to ne znači da treba podržati nacizam.

Taj ko danas podržava Naše sutra već može biti deo Stroja.

I medju onima koji su podrzavali mackara 5.10.2000. je bilo onih sa razlicitim politickim shvatanjima, pa to ne znaci da ih treba smatrati klerofasistima..

Taj ko je, onomad, podrzao VdrK vec sutra moze biti na drugoj strani barikade, zar ne?



#10 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 06 October 2013 - 10:12

Ni ja ne pretvaram nikoga u Rome, samo konstatujem da su tih dana u Resniku i Romi ucestvovali u protestima (to mi je komsiluk - znamo se, druzimo se ;) ) i da ih ima na postavljenim snimcima.

 

I to opravdava sve rasisticke izjave Resnicana? :krsta:


Edited by st.maurice, 06 October 2013 - 10:14.


#11 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 06 October 2013 - 10:13

I medju onima koji su podrzavali mackara 5.10.2000. je bilo onih sa razlicitim politickim shvatanjima, pa to ne znaci da ih treba smatrati klerofasistima..

Taj ko je, onomad, podrzao VdrK vec sutra moze biti na drugoj strani barikade, zar ne?

 

Ne znam na šta si mislio?

Treba podržati rasiste iz Naših jer nikad ne znaš kada možeš biti na toj strani barikade (kada ti se nasele Romi u komšiluk i krenu da ti ulaze u stan)?


Edited by melankolic, 06 October 2013 - 10:13.


#12 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 06 October 2013 - 10:27

  Da li ovo ima veze sa Srbijom i Romima? Mislim da ima:

 

 

16 Jahre alter Rekord wackelt

Zahl der Asylbewerber im September deutlich gestiegen

06.10.2013, 10:58 Uhr | afp, AFP

das-bundesamt-fuer-migration-und-fluecht

Das Bundesamt für Migration und Flüchtlinge hat die neusten Zahlen für den September veröffentlicht. (Quelle: dpa)

Die Zahl der Asylbewerber in Deutschland ist im September einem Bericht zufolge deutlich gestiegen. Im Vergleich zum Vormonat (9502) gab es gut 20 Prozent mehr Bewerber.

Es seien 11.461 Anträge gestellt worden, berichtete der "Spiegel" vorab unter Berufung auf die neuesten Zahlen des Bundesamts für Migration und Flüchtlinge. Gegenüber September 2012 gab es laut dem Magazin sogar einen Anstieg von 71,3 Prozent.

16 Jahre alter Rekord könnte fallen

Die meisten Asylbewerber des vergangenen Monats kamen dem Bericht zufolge aus Serbien. Das war bereits im August der Fall gewesen. Von Jahresbeginn bis Ende September machten laut "Spiegel" Flüchtlinge aus der Russischen Föderation den größten Anteil an den Bewerbern aus.



#13 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 October 2013 - 10:30

Ne znam na šta si mislio?

Treba podržati rasiste iz Naših jer nikad ne znaš kada možeš biti na toj strani barikade (kada ti se nasele Romi u komšiluk i krenu da ti ulaze u stan)?

Odgovori mi samo na jedno pitanje, posto smatram da, uprkos razlikama u misljenju, s tobom se moze razgovarati : da li bi podrzao stvaranje onakvog naselja u komsiluku? Kontejneri, van puta, van svega, opasani zicom - da li bi?

Analogno tome, da li bi prihvatio konstataciju da su svi Novosadjani nasilnici koji od malih nogu jedva cekaju da se sa nekim obracunaju?

Sudeci po medijima - takav se utisak stice: u Resniku su svi rasisti, u Novom Sadu su svi razbojnici..... Da li ti ta generalizacija ne smeta, bar malo?



#14 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 06 October 2013 - 10:37

Odgovori mi samo na jedno pitanje, posto smatram da, uprkos razlikama u misljenju, s tobom se moze razgovarati : da li bi podrzao stvaranje onakvog naselja u komsiluku? Kontejneri, van puta, van svega, opasani zicom - da li bi?

Analogno tome, da li bi prihvatio konstataciju da su svi Novosadjani nasilnici koji od malih nogu jedva cekaju da se sa nekim obracunaju?

Sudeci po medijima - takav se utisak stice: u Resniku su svi rasisti, u Novom Sadu su svi razbojnici..... Da li ti ta generalizacija ne smeta, bar malo?

 

Znaci zbog silne brige za Rome su davali izjave da nece da im dodju kriminalci i lopovi u komsiluk i da Resnik postane romsko naselje (u usta da ih jebu ciganska).

 

Odlican si kao potparol rasista moram priznati.



#15 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 06 October 2013 - 10:39

Odgovori mi samo na jedno pitanje, posto smatram da, uprkos razlikama u misljenju, s tobom se moze razgovarati : da li bi podrzao stvaranje onakvog naselja u komsiluku? Kontejneri, van puta, van svega, opasani zicom - da li bi?

Analogno tome, da li bi prihvatio konstataciju da su svi Novosadjani nasilnici koji od malih nogu jedva cekaju da se sa nekim obracunaju?

Sudeci po medijima - takav se utisak stice: u Resniku su svi rasisti, u Novom Sadu su svi razbojnici..... Da li ti ta generalizacija ne smeta, bar malo?

 

Naravno da možeš sa mnom da razgovaraš, posebno ako će te to dovesti do slika i tona sa uvodnog posta.

 

Za to što postoje kontejneri van puta, opasani žicom, nisu krivi Romi nego vlast; kao što za Karton naselje nisu odgovorni Romi nego većina Beograđana koja svaki dan, desetina ili stotina hiljada prolazi svaki dan i gleda kako se ti ljudi muče ispod njihovih autobusa i kola i još imaju obraza da im prigovaraju što tako žive. A reci ti meni, kako bi ti živeo da tebe neko baci u neku nedođiju bez da imaš išta kod sebe i da ti niko ne želi pomoći jer si za njih "niža rasa"? Da li bi uzeo prvi karton na koji naiđeš na ulici i od toga napravio makar kakvu zaštitu od kiše? Da li bi od starog štednjaka napravio ognjište ili prispojio žice na nekom kasetofonu i od toga napravio pokretni muzički stub?

 

Nije to nikakva generalizacija to što ti radiš nego otvoreno svrstavanje na stranu Naših i nepriznavanje da oni stoje iza tog skupa u Resniku. Meni samo nije jasno zašto ih braniš? Upravo ti upadaš u tu zamku generalizacije jer pokazuješ da ima mnogo onih koji ih tiho podržavaju.