Jump to content


Photo
- - - - -

Srbija i bilateralni odnosi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
177 replies to this topic

#16 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 01 October 2013 - 14:27

pričaš o nečemu o čemu nemaš pojma. daleko najveću pomoć bilo koje vrste srbija je, posle 2000., dobila od EU. konkretno nemačke.

 

ruski procenat je zanemarljiv. dali su manje i od USA.

 

Ocigledno je da ti se prividjaju stvari, hoce to. Ja uopste ne spominjem Ruse, niti rusku pomoc, niti vjerujem u tako sto.

 

Inace Nemci tradicionalni prijatelji Srba i Srbije :D


Edited by Hrgud, 01 October 2013 - 14:30.


#17 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 01 October 2013 - 14:42

Inace Nemci tradicionalni prijatelji Srba i Srbije :D

 

to se inače iz kanade strašno dobro vidi. mislim, koliko su nemci donirali srbiji.



#18 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 01 October 2013 - 14:46

Dobro, neće USA, neće EU, neće Rusi. Daj konkretno, ko onda hoće?

 

Ja nisam rekao da nece Rusi, samo sam rekao da nisam spomenuo nigdje Ruse.

 

Nego hoce li USA ili nece, sta ti mislis?

Ako predpostavimo da USA hoce i da ulozi sve svoje napore da izgradi super odnose sa Srbijom, malo je vjerovatno da ih Srbija moze odbiti od sebe, sa druge strane ako nece, onda ne znam kako je Srbija u stanju da ih primora da hoce.

Pa oni nece vlastitim gradjanima da daju besplatnu zdravstvenu zastitu, mislim kada nece, onda nece, a kada hoce, ljepota.

 

Za Vesnu, hajde reci ti nama koliko je to Nemacka kao tradicionalni prijatelj, donirala Srbiji, da se zna konkretno u parama i starim autobusima ili cemu vec.

Onda nam reci koje to drzave najvise koce prijem Srbije u EU i vidjeces ko ti je prijatelj, a ko nije.



#19 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 01 October 2013 - 14:47


 

Inace Nemci tradicionalni prijatelji Srba i Srbije :D

Nemci, da i ti naucis nesto, JESU BILI tradicionalni prijatelji Srbije, i to pocinjuci jos od FRIDRIHA BARBAROSE, pa preko Berlinskog kongresa, svih tekovina industrijske revolucije i prosvetiteljstva (jesu li Vuk Karadzic i Dositej Obradovic i Milutin Milankovic, itd. isli u Moskvu, Ankaru, Njujork ili Pariz da nesto nauce i donesu u Srbiju - ili u Bec i Berlin?)

 

Samo je nakon monstruoznog teroristickog puca od 1903. crnorukaska nacionalisticka klika to poremetila i od tada se pokrece antinemacko raspolozenje u Srba kao i nerazumevanje istorije, sto je ocigledno i po tvom pisanju urodilo plodom... Uostalom, i 2003. su mnogi slavili ubistvo Zorana Djindjica zato sto je po ogromnom broju lokalnih idiota on bio "nemacki covek".



#20 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 01 October 2013 - 14:54

Tradicionalno prijateljstvo . . .

 

 

 

61008d1245931073-hanging-collection-serb



#21 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 01 October 2013 - 15:03

Za Vesnu, hajde reci ti nama koliko je to Nemacka kao tradicionalni prijatelj, donirala Srbiji, da se zna konkretno u parama i starim autobusima ili cemu vec.

Onda nam reci koje to drzave najvise koce prijem Srbije u EU i vidjeces ko ti je prijatelj, a ko nije.

 

zavisi šta ko smatra prijateljstvom. za većeg prijatelja smatram onog ko mi nedvosmisleno i konkretno ukaže gde misli da grešim (bez obzira da li grešim svesno ili nesvesno) od onog koji mi podilazi i tapše me po ramenu dok mi iza ledja radi o glavi (figurativno).

 

 

a logika ti je takva da treba da je se setiš svaki put kad detetu nešto ograničiš ili usloviš.



#22 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 01 October 2013 - 15:06

Nemci, da i ti naucis nesto, JESU BILI tradicionalni prijatelji Srbije, i to pocinjuci jos od FRIDRIHA BARBAROSE, pa preko Berlinskog kongresa, svih tekovina industrijske revolucije i prosvetiteljstva (jesu li Vuk Karadzic i Dositej Obradovic i Milutin Milankovic, itd. isli u Moskvu, Ankaru, Njujork ili Pariz da nesto nauce i donesu u Srbiju - ili u Bec i Berlin?)

 

Ko kaze da NISU BILI?

 

 

Samo je nakon monstruoznog teroristickog puca od 1903. crnorukaska nacionalisticka klika to poremetila i od tada se pokrece antinemacko raspolozenje u Srba kao i nerazumevanje istorije, sto je ocigledno i po tvom pisanju urodilo plodom...

 

Kako te bre nije sramota tako nesto pisati i govoriti o srpsko-nemackim odnosima pominjati 1903, a sve ostale godine dvadesetog veka preskociti.



#23 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 01 October 2013 - 15:17

zavisi šta ko smatra prijateljstvom. za većeg prijatelja smatram onog ko mi nedvosmisleno i konkretno ukaže gde misli da grešim (bez obzira da li grešim svesno ili nesvesno) od onog koji mi podilazi i tapše me po ramenu dok mi iza ledja radi o glavi (figurativno).

 

Prijateljstvo je sasvim jasna kategorija nego da se zadrzimo na temi, koja to drzava iz EU podilazi i tapsa Srbiji, a iza ledja joj radi o glavi. Ja ne znam ni jednu, mozda ti znas.

Sto se tice Nemacke jos cekam odgovor kolika je konkretno bila nemacka pomoc Srbiji.

 

a logika ti je takva da treba da je se setiš svaki put kad detetu nešto ograničiš ili usloviš.

 

Ne smatram da je odgovarajuce poredjenje odnos roditelj-dete sa odnosima izmedju drzava. Cak se i taj odnos roditelj-dete mijenja vremenom. Ako se secas nekada se govorilo bilateralni odnosi. To je ono sto pokusavam da kazem u ovom konkretnom primjeru USA - Srbija.

 

Medjutim da nesto pojasnim, ja bih zaista volio da Srbija ima najbolje prijateljske veze i sa USA i Nemackom, najmocnijim vojnim i ekonomskim drzavama svijeta, ali oni to za sada jednostavno nece.



#24 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 01 October 2013 - 15:26

Ja nisam rekao da nece Rusi, samo sam rekao da nisam spomenuo nigdje Ruse.

 

U, bre, al' si se ti zbunio...

 

Ja uopste ne spominjem Ruse, niti rusku pomoc, niti vjerujem u tako sto.



#25 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 01 October 2013 - 15:30

Medjutim da nesto pojasnim, ja bih zaista volio da Srbija ima najbolje prijateljske veze i sa USA i Nemackom, najmocnijim vojnim i ekonomskim drzavama svijeta, ali oni to za sada jednostavno nece.

 

ne postoje prijateljske veze medju državama. postoje interesne veze. svakako da je malim državama koje nisu dovoljno finansijski jake usud da su one te koje moraju da rade na stvaranju interesa, konstantno i kontinuirano.

 

kad jednom ispadneš iz voza, teško ga je stići. srbija je očigledan primer.



#26 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 01 October 2013 - 15:31

Kako te bre nije sramota tako nesto pisati i govoriti o srpsko-nemackim odnosima pominjati 1903, a sve ostale godine dvadesetog veka preskociti.

Vazno je da nisi primetio da sam pomenuo i jednu godinu iz 21. veka - koji je ipak za nas jos relevantniji - a to je 2003., preciznije mart te godine, sto si ti naravno preskocio. Ali ne cudi me, verovatno si i sam bio jedan od onih koji se - u sebi, ako vec ne javno - radovao likvidaciji "nemackog spijuna".



#27 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 01 October 2013 - 15:33

Tradicionalno prijateljstvo . . .

 

Negde lepo receno: ...budalaste dosjetke i imbecilne provokacije... Ovo tvoje je tacno takvo, te ides na IL.



#28 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 October 2013 - 15:36

Ja nisam rekao da nece Rusi, samo sam rekao da nisam spomenuo nigdje Ruse.

 

Nego hoce li USA ili nece, sta ti mislis?

Ako predpostavimo da USA hoce i da ulozi sve svoje napore da izgradi super odnose sa Srbijom, malo je vjerovatno da ih Srbija moze odbiti od sebe, sa druge strane ako nece, onda ne znam kako je Srbija u stanju da ih primora da hoce.

Pa oni nece vlastitim gradjanima da daju besplatnu zdravstvenu zastitu, mislim kada nece, onda nece, a kada hoce, ljepota.

Jeste nema USA pametnija posla nego da gradi neke odnose sa nepoznatom tackicom na mapi koja tripuje da je politicki bitna.

 

Srbija je zasluzeno dobila batine, nakon toga bi trebalo da bude skromna, i bude zahvalna za mrvicu paznje od odraslih.



#29 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 01 October 2013 - 15:41

U, bre, al' si se ti zbunio...

 

Probaj jos jednom.

 

ne postoje prijateljske veze medju državama.

 

Postoje, postoje, kao sto postoje neprijateljske, tako postoje i prijateljske zemlje, Npr neprijateljska te napadne svojom vojnom silom, unisti ti infrastukturu, pa ti posle onda stizi druge. Sa druge strane prijateljske zemlje ti npr pomognu da te prime u npr EU.

 

postoje interesne veze. svakako da je malim državama koje nisu dovoljno finansijski jake usud da su one te koje moraju da rade na stvaranju interesa, konstantno i kontinuirano.

 

kad jednom ispadneš iz voza, teško ga je stići. srbija je očigledan primer.

 

Naravno da je tesko stici, to niko ni ne spori.

 

 

Vazno je da nisi primetio da sam pomenuo i jednu godinu iz 21. veka - koji je ipak za nas jos relevantniji - a to je 2003., preciznije mart te godine, sto si ti naravno preskocio. Ali ne cudi me, verovatno si i sam bio jedan od onih koji se - u sebi, ako vec ne javno - radovao likvidaciji "nemackog spijuna".

 

Opet preskaces dva svetska rata, strasno.



#30 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 01 October 2013 - 15:47

Probaj jos jednom.

 

:lol+:

 

Ko dete kad ga nahvataš u laži...

 

 

Postoje, postoje, kao sto postoje neprijateljske, tako postoje i prijateljske zemlje, Npr neprijateljska te napadne svojom vojnom silom, unisti ti infrastukturu, pa ti posle onda stizi druge. Sa druge strane prijateljske zemlje ti npr pomognu da te prime u npr EU.

 

Dobro, nisi Sfinga, majku mu, prestani sa zagonetkama. Daj konkretno, koja je to prijateljska zemlja, imenom.